Oldalak: 1 ... 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 [239] 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 682999 alkalommal)
egyszeri vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


« Új üzenet #3570 Dátum: 2018. Március 11. - 14:54:50 »

Szervusz Math91! Nekem is egy 16-os Izs 58-as volt az első puskám, egy velem egyyívású barátomnak meg egy 16-os Merkel dupla. Nem akarom fikázni a 100EFt-nyi különbséget, de a kollégámé szorúlt, nehéz volt nyitni-zárni, az én öreg puskum, meg jár mint a svájci óra, lötyögés nélkül, persze. Szóval szerintem a Merkel-nél, nézd meg, hogy mennyire passzentos, mert máskülönben beletörik a hüvelykujjad a nyitásba. Lehet, hogy egy kis olaj megoldotta volna a kollégám gondjait is, meg ha háromszázszor nyitja zárja  TV-zés közben. Az ára, használtan, de jó állapotban, lehet olyan 120-140 EFt. kb. szerintem. De valaki biztos tud közelebbit is mondani. Üdv. E.V.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #3571 Dátum: 2018. Március 11. - 15:04:17 »

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy az a pöcök az oldallemezen mi lehet?
Ez egy 16 dupla, ma találtam egunon. Volt valamikor golyós cső hozzá, de most csak a sörétessel árulják?  Fejvakarás A pöcök vajon a golyós/ sörétes ütőszeg párok között vált?  Fejvakarás Vállat von
Köszi






Érdekes egy puska. Mármint a csőben a gyártó, vagy ki a fene ez a Burgsmuller és fiai (ha jól olvasom), mert amúgy a puska egy kiköpött Aya No. 53.
Pont ma vettem egy olyat  Stoel Illetve egyeztem meg rá.
Nem erről van szó  Röhög
http://www.egun.de/market/item.php?id=6747858
Naplózva
Math91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #3572 Dátum: 2018. Március 11. - 16:11:13 »

Köszönöm a választ!  Mosolyog ahogy az aprót nézegettem a sima vésettek tényleg 120-140 körül mozognak, az áltaam keresett mélyvésettek, pláne jó állapotban inkább 200.000 ft. környékén.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3573 Dátum: 2018. Március 11. - 17:02:24 »

Köszönöm a választ!  Mosolyog ahogy az aprót nézegettem a sima vésettek tényleg 120-140 körül mozognak, az áltaam keresett mélyvésettek, pláne jó állapotban inkább 200.000 ft. környékén.

Ha már Merkelt keresel és rászánod a rávalót, akkor keress egy Bühagot. Az sem nagyon drágább,  de a Merkel csúcsmodellje volt anno. Teljesen kézi készítésű. Rajta is van: "handwerksarbeit". Vetekszik a korabeli ferlachi, ulmi,liegei, bressai, st.etienni, olyik-másik londoni vagy birminghami modellel.  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3574 Dátum: 2018. Március 11. - 17:06:29 »

Érdekes egy puska. Mármint a csőben a gyártó, vagy ki a fene ez a Burgsmuller és fiai (ha jól olvasom), mert amúgy a puska egy kiköpött Aya No. 53.
Pont ma vettem egy olyat  Stoel Illetve egyeztem meg rá.
Nem erről van szó  Röhög
http://www.egun.de/market/item.php?id=6747858

Muszály volt ezt így az arcunkba tolni? Türelmetlenül Azót kétágúsan folyik a nyálam. Gyönyörűek!!!  Taps Taps Taps
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #3575 Dátum: 2018. Március 11. - 17:36:39 »


 Emelem
Gyönyörű puskák! Igen
Ez az un. hamis párpuska.
Nem egymást követi a gyári szám és a tus mintázatában is van különbség.
Ennek ellenére duzzogva bár, de elfogadnám... Ördög
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Math91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #3576 Dátum: 2018. Március 12. - 09:38:08 »

Ha már Merkelt keresel és rászánod a rávalót, akkor keress egy Bühagot. Az sem nagyon drágább,  de a Merkel csúcsmodellje volt anno. Teljesen kézi készítésű. Rajta is van: "handwerksarbeit". Vetekszik a korabeli ferlachi, ulmi,liegei, bressai, st.etienni, olyik-másik londoni vagy birminghami modellel.  Emelem

Nézegettem a Bühagokat is. Elég kevés van belőlük, mélyvésettet nem is láttam még itthon, jelenleg talán kettő van fent az aprón. Igazából a Merkel m47E modellre gondoltam, néha ki lehet fogni egy-egy olyan darabot ahol a véset is egészen szép. Ezzel a modellel esetleg valamilyen tapasztalat vagy tanács?Mosolyog
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3577 Dátum: 2018. Március 12. - 12:10:22 »

Nézegettem a Bühagokat is. Elég kevés van belőlük, mélyvésettet nem is láttam még itthon, jelenleg talán kettő van fent az aprón. Igazából a Merkel m47E modellre gondoltam, néha ki lehet fogni egy-egy olyan darabot ahol a véset is egészen szép. Ezzel a modellel esetleg valamilyen tapasztalat vagy tanács?Mosolyog

A vésettől max szebb lesz a puska (ha és esetleg) de jobb nem.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Math91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #3578 Dátum: 2018. Március 12. - 14:19:22 »

A vésettől max szebb lesz a puska (ha és esetleg) de jobb nem.

Igen, ezt én is tudom...De a bogár az bogár! És hát a keret is nagyon maximum 200.000. Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3579 Dátum: 2018. Március 12. - 15:09:03 »

A vésettől max szebb lesz a puska (ha és esetleg) de jobb nem.
Ez csak részben igaz!
A mélyvésett NDK-s puskák anyagukban is jobb minőségüek voltak.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3580 Dátum: 2018. Március 12. - 17:26:00 »

Nézegettem a Bühagokat is. Elég kevés van belőlük, mélyvésettet nem is láttam még itthon, jelenleg talán kettő van fent az aprón. Igazából a Merkel m47E modellre gondoltam, néha ki lehet fogni egy-egy olyan darabot ahol a véset is egészen szép. Ezzel a modellel esetleg valamilyen tapasztalat vagy tanács?Mosolyog

25 éve csak ez a tizenhatos srétesem van, amikor én jól (jobban Stoel) lőttem, a puska mindent leszedett. Feles/fullos szűkítés, az én képességeimnek (illetve annak hiánya miatt) jobb lett volna negyedes/háromnegyedes. Ennek ellenére ha nem bénáztam, a fullos cső tízes sörétel a libát is lehozta.... persze csak egyszer.  Röhög A Merkelek általában nem szeretik a tízesnél gorombább sörétet, az enyém sem, ennek ellenére nagy gazos takarásban szépen lőtte a nyulat is nyolcassal. Az enyém utálja a"fácán" sörétet, tán tizenegyes, de lehet, hogy én bénultam addig annyit, hogy alig találjak el vele valamit. (persze ingyé volt, hát el kellett lőnni.. Fej a falba)
Eső.... na azt nagyon nem szereti. Utána olaj..olaj...olaj rogyásig, persze a lakatba azért ne nagyon jusson, mert ok hogy Anson&Deeley, de az olaj és por együtt évek alatt nagyon gusztustalan masszát alkot..
Ütőszeget minél hamarabb pufferre sütni, mert nem lehet leengedni, ha úgy marad, az álmoskönyv szerint nem tesz nagyon jót. Így elsőre ennyi jut eszembe.

Más...

Ledöbbenve néztem, hogy ennek az utódát 40E néven horribile dictu 1,9 millióért van valakinek pofája forgalmazni.
De ki az az értelmi fogyatékos, aki egy ilyenért ennyi pénzt kiad?? OOO Vállat von
Na jó, ez már lövi acél sörétet is......... de ki az a kretén, aki dupla Merkelből acélt lő ki. Egyszerűen nem illik....
Arra ott vannak a hibátlan ami meg olasz pumpások..  szerintem.

Első nekifutásra ennyi jutott eszembe.
Szovjet puska után nagyon karbantartás igényesnek fog tünni...
Ha nehezen nyílik, annyit jelent, hogy vagy nagyon nagy a córesz bent, vagy a zsírujjhoz nagyon közel áll állapotban..... de ne aggódj olyat nehezen fogsz találni Röhög

 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3581 Dátum: 2018. Március 12. - 23:53:44 »

A vésettől max szebb lesz a puska (ha és esetleg) de jobb nem.

Ez nem teljesen így igaz!

Ez még a Honeckeri termelés volt, ment külföldre is, ebből jött be a keményvaluta. Kevés dolog volt, amit el tudtak adni a nyugati testvérnek, arra a kevésre, pedig nagyon vigyáztak…….
Ha valaki szabotálta a valuta bevételt, ment a "német gulágra". Nem tudom az ugyan hol lehetett, de Honecker elvtársat és kecskeszakállas tömeggyilkos elődjét Ulbricht elvtársat ismerve biztos volt ilyen is....
A csőpárokat osztályozták, és eredménytől függően kaptak fát és gravírt is. A csúcs fegyverekbe – 303-as szeria, ami már akkor is csilliárdba került – más anyagból késült a cső is.
Az biztos, hogy egy „vadőr Merkelbe” nem az a lőképességű cső ment, mint egy 160-as elődbe…..

 Emelem
Naplózva
Math91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #3582 Dátum: 2018. Március 13. - 09:03:56 »

25 éve csak ez a tizenhatos srétesem van, amikor én jól (jobban Stoel) lőttem, a puska mindent leszedett. Feles/fullos szűkítés, az én képességeimnek (illetve annak hiánya miatt) jobb lett volna negyedes/háromnegyedes. Ennek ellenére ha nem bénáztam, a fullos cső tízes sörétel a libát is lehozta.... persze csak egyszer.  Röhög A Merkelek általában nem szeretik a tízesnél gorombább sörétet, az enyém sem, ennek ellenére nagy gazos takarásban szépen lőtte a nyulat is nyolcassal. Az enyém utálja a"fácán" sörétet, tán tizenegyes, de lehet, hogy én bénultam addig annyit, hogy alig találjak el vele valamit. (persze ingyé volt, hát el kellett lőnni.. Fej a falba)
Eső.... na azt nagyon nem szereti. Utána olaj..olaj...olaj rogyásig, persze a lakatba azért ne nagyon jusson, mert ok hogy Anson&Deeley, de az olaj és por együtt évek alatt nagyon gusztustalan masszát alkot..
Ütőszeget minél hamarabb pufferre sütni, mert nem lehet leengedni, ha úgy marad, az álmoskönyv szerint nem tesz nagyon jót. Így elsőre ennyi jut eszembe.

Más...

Ledöbbenve néztem, hogy ennek az utódát 40E néven horribile dictu 1,9 millióért van valakinek pofája forgalmazni.
De ki az az értelmi fogyatékos, aki egy ilyenért ennyi pénzt kiad?? OOO Vállat von
Na jó, ez már lövi acél sörétet is......... de ki az a kretén, aki dupla Merkelből acélt lő ki. Egyszerűen nem illik....
Arra ott vannak a hibátlan ami meg olasz pumpások..  szerintem.

Első nekifutásra ennyi jutott eszembe.
Szovjet puska után nagyon karbantartás igényesnek fog tünni...
Ha nehezen nyílik, annyit jelent, hogy vagy nagyon nagy a córesz bent, vagy a zsírujjhoz nagyon közel áll állapotban..... de ne aggódj olyat nehezen fogsz találni Röhög

 Emelem

Köszönöm a hasznos információkat!  Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #3583 Dátum: 2018. Március 13. - 21:05:19 »

25 éve csak ez a tizenhatos srétesem van, amikor én jól (jobban Stoel) lőttem, a puska mindent leszedett. Feles/fullos szűkítés, az én képességeimnek (illetve annak hiánya miatt) jobb lett volna negyedes/háromnegyedes. Ennek ellenére ha nem bénáztam, a fullos cső tízes sörétel a libát is lehozta.... persze csak egyszer.  Röhög A Merkelek általában nem szeretik a tízesnél gorombább sörétet, az enyém sem, ennek ellenére nagy gazos takarásban szépen lőtte a nyulat is nyolcassal. Az enyém utálja a"fácán" sörétet, tán tizenegyes, de lehet, hogy én bénultam addig annyit, hogy alig találjak el vele valamit. (persze ingyé volt, hát el kellett lőnni.. Fej a falba)
Eső.... na azt nagyon nem szereti. Utána olaj..olaj...olaj rogyásig, persze a lakatba azért ne nagyon jusson, mert ok hogy Anson&Deeley, de az olaj és por együtt évek alatt nagyon gusztustalan masszát alkot..
Ütőszeget minél hamarabb pufferre sütni, mert nem lehet leengedni, ha úgy marad, az álmoskönyv szerint nem tesz nagyon jót. Így elsőre ennyi jut eszembe.

Más...

Ledöbbenve néztem, hogy ennek az utódát 40E néven horribile dictu 1,9 millióért van valakinek pofája forgalmazni.
De ki az az értelmi fogyatékos, aki egy ilyenért ennyi pénzt kiad?? OOO Vállat von
Na jó, ez már lövi acél sörétet is......... de ki az a kretén, aki dupla Merkelből acélt lő ki. Egyszerűen nem illik....
Arra ott vannak a hibátlan ami meg olasz pumpások..  szerintem.

Első nekifutásra ennyi jutott eszembe.
Szovjet puska után nagyon karbantartás igényesnek fog tünni...
Ha nehezen nyílik, annyit jelent, hogy vagy nagyon nagy a córesz bent, vagy a zsírujjhoz nagyon közel áll állapotban..... de ne aggódj olyat nehezen fogsz találni Röhög

 Emelem

Nálam sörétes puskához jóval többet értő kollega mondta, hogy a régi Merkelekből a szőrfojtásos patronyt kell lőni...Vettem egy karton Hull-t, de nem vettem észre sok különbséget.
Azt is mondják, hogy az öreg (és nehéz töltet) sörétet nem szeretik, főleg a szűkebb csövekből.
Ennek ellenére az én Merkelem a 3.5 mm-es 32 grammos Sagaval muzsikál a legjobban  Vállat von
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #3584 Dátum: 2018. Március 13. - 21:25:02 »

Én a “vadőrmerkelem” a rottweil fircfojtásos 3,5es söréttel fázánozásra  Igen
Amúgy válogatós az tény
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 [239] 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: