Oldalak: 1 ... 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 [235] 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 682408 alkalommal)
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #3510 Dátum: 2018. Január 02. - 22:59:55 »

Sanyoo Tudomasom szerint csak aprovad vadaszatan tiltott a golyo használata forditva nemigaz hisz akkor vegyescsovú és driĺling sem lehetne vadászaton.Ŕegen apróvad hajtoson megkértunk nehany ismert renitenst hogy a zsebe tartalmát mutassa és ne lőszers táskáét volt
is anyázás belőle de voltatak előzmények és rossz tapasztalatok A nyolcvanas évek legelejen piszkálgattuk a fácánokat amikor malacvisitas  kisvártatva öröm ujjongás  hgy meglöttem a disznot-erre  a vadászatvatatő - inkabbaz anyadp....tlőtted volna meg. ürits fegyver tokba  a disznot a hatadra beviszed s hutöhöz gyalog egyedül és varod hogybefejezzuk a vadászatot akkor döntünk a sorsodról. vegül az lett a büntetés hogy csomagokat kellet készitenie a röfiböl szerencsétlenségére neki pont nem jutott és nem jöhetett következö vadaszatra

Woest... az androidos kis képernyős telefont , már ha az volt. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 03. - 05:27:53 írta Sakac » Naplózva
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #3511 Dátum: 2018. Január 03. - 08:42:10 »

  Stoel bocsánat , igen az .Legközelebb jobban figyelek.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3512 Dátum: 2018. Január 03. - 21:42:39 »

Akkor Te területes vadász voltál.
 Emelem

Nem kell ez a területes nem területes szembenállás !  Csak kérdezem ! Aki nem jutott hozzá hogy hajtóként fegyverrel részt vehessen disznóhajtáson az mit tett a cél érdekében ?  Azt nem kell várni hogy jön majd fehér lovon az illetékes vadászmester és esdekelni fog hogy gyere már puskás hajtónak . Kapcsolatot kell keresni , dolgozni kell . részt venni azon tagok tevékenységében akik a hajtásban járnak . Jó kapcsolat  Piál kell  Ördög a vagányabb prominens hajtókkal . ( Tudom most jön majd hogy milyen tapló ez a Stefi ! Nem így kell barátkozni ! Ez nem kultúra - bla-bla-bla  Woest . Nem baj én így csináltam . Kezdetben puska nélkül később puskával és akkor még nem voltam tag . )  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3513 Dátum: 2018. Január 04. - 07:08:37 »

Nem kell ez a területes nem területes szembenállás !  Csak kérdezem ! Aki nem jutott hozzá hogy hajtóként fegyverrel részt vehessen disznóhajtáson az mit tett a cél érdekében ?  Azt nem kell várni hogy jön majd fehér lovon az illetékes vadászmester és esdekelni fog hogy gyere már puskás hajtónak . Kapcsolatot kell keresni , dolgozni kell . részt venni azon tagok tevékenységében akik a hajtásban járnak . Jó kapcsolat  Piál kell  Ördög a vagányabb prominens hajtókkal . ( Tudom most jön majd hogy milyen tapló ez a Stefi ! Nem így kell barátkozni ! Ez nem kultúra - bla-bla-bla  Woest . Nem baj én így csináltam . Kezdetben puska nélkül később puskával és akkor még nem voltam tag . )  Emelem

Szóval potya piára számítasz a kocsmában, értem! Sokba fog ez nekem kerülni!  Rííí

 Vigyorog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3514 Dátum: 2018. Január 04. - 08:42:47 »

Szóval potya piára számítasz a kocsmában, értem! Sokba fog ez nekem kerülni!  Rííí

 Vigyorog

Nem érted ! De tőled már megszoktam !   Ördög    Röhög

Az a baj hogy nálunk ritkán volt és még ritkábban lesz hajtás,terelés - mert a terület nem adja .  Nem szól szám
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #3515 Dátum: 2018. Január 04. - 10:01:30 »

Nem tudom ezt honnét veszed ? Mondjuk annyi igazság van benne hogy ha elég gazdag és elég pökhendi és elég igénytelen arra hogy megtudja mi a vadászat sava borsa és kellő képen pofátlan hogy elvárja az öregektől hogy ők bújják a kökényes vadrózsás disznós sűrűket akkor elég az az egy brenneke  !   Emelem

 :Mosolyog


Nem kell ez a területes nem területes szembenállás !  Csak kérdezem ! Aki nem jutott hozzá hogy hajtóként fegyverrel részt vehessen disznóhajtáson az mit tett a cél érdekében ?  Azt nem kell várni hogy jön majd fehér lovon az illetékes vadászmester és esdekelni fog hogy gyere már puskás hajtónak . Kapcsolatot kell keresni , dolgozni kell . részt venni azon tagok tevékenységében akik a hajtásban járnak . Jó kapcsolat  Piál kell  Ördög a vagányabb prominens hajtókkal . ( Tudom most jön majd hogy milyen tapló ez a Stefi ! Nem így kell barátkozni ! Ez nem kultúra - bla-bla-bla  Woest . Nem baj én így csináltam . Kezdetben puska nélkül később puskával és akkor még nem voltam tag . )  Emelem



 Emelem

Nem akarok kötözködni (nem én vagyok Makkmarci  Ördög  Röhög - bocs Cimbora  Stoel) De szerintem ez a két állítás eléggé ellentmond egymásnak... Fejvakarás

- Először az a  Köcsög "átlagvadász" nem hajlandó sűrűt bújni, azért nem lő el életében egynél több gyöngygolyót...

- Másodszor igen keményen meg kell küzdeni az ilyen lehetőségekért... (Ami egyébként szerintem is  Igen)

 Fejvakarás Vállat von

De lehet, hogy csak én találom furcsának...

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3516 Dátum: 2018. Január 04. - 10:51:28 »

:Mosolyog




 Emelem

Nem akarok kötözködni (nem én vagyok Makkmarci  Ördög  Röhög - bocs Cimbora  Stoel) De szerintem ez a két állítás eléggé ellentmond egymásnak... Fejvakarás

- Először az a  Köcsög "átlagvadász" nem hajlandó sűrűt bújni, azért nem lő el életében egynél több gyöngygolyót...

- Másodszor igen keményen meg kell küzdeni az ilyen lehetőségekért... (Ami egyébként szerintem is  Igen)

 Fejvakarás Vállat von

De lehet, hogy csak én találom furcsának...

 Wave

 Fejvakarás   Nem értem az ellentmondást !    Hacsak nem az "átlagvadász" vagy  Köcsög fogalmak értelmezés beli különbségében van ?

Ha Te azt veszed átlagvadásznak akinek mondjuk 22 éves korában eszében jut hogy "micsoda macsó dolog puskásembernek lenni !" és megveszi a vizsgát a Blajzert a tagságot a bikát és a standot akkor elbeszélünk egymás mellett .  Az is igaz hogy egyre gyakrabban profi hajtókat hajtócsapatot alkalmaznak a tehetősebb társaságok . ( főleg azok ahol már a tagok el se tudják képzelni hogy ők menjenek a hajtásban , hajtókutyát tartsanak , húzzák vonják a vadat , zsigereljenek , két hétig szedjék a bőrükből ruhájukból a tüskét ....... ) . Azért szerintem még vannak olyan helyek ahol a tagok egy része a hajtásban megy , barátokat , jó kutyás társakat hívnak hajtónak és meg is becsülik a hajtókat . ( Még néhány is az egyik helyen ha az elállók nem is kaptak kompetenciát de annyira becsülték a "hobbi hajtókat" hogy azoknak ha lehetett osztottak .)  Na ilyen helyet kell keresni és fogyhat a Brenneke !   Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3517 Dátum: 2018. Január 04. - 10:55:55 »


Még néhány éve is  !   S.Peti
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #3518 Dátum: 2018. Január 04. - 11:45:03 »

  Azért szerintem még vannak olyan helyek ahol a tagok egy része a hajtásban megy , barátokat , jó kutyás társakat hívnak hajtónak és meg is becsülik a hajtókat .

 Emelem

Valószínű Te nagyon jó helyen vadászol ilyen szempontból, mert ezek a helyek nagyon-nagyon-nagyon ritkák.
És innen ered számomra az ellentmondás, mert ha ilyen csekély a lehetőség, nem lehet az átlagvadásztól "megkövetelni".

 Piál

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3519 Dátum: 2018. Január 04. - 12:04:07 »

Emelem

Valószínű Te nagyon jó helyen vadászol ilyen szempontból, mert ezek a helyek nagyon-nagyon-nagyon ritkák.
És innen ered számomra az ellentmondás, mert ha ilyen csekély a lehetőség, nem lehet az átlagvadásztól "megkövetelni".

 Piál

 Wave



Már itt is (a környéken )  egyre ritkább !  Ott ahol Te is vadásztál még tavaly , nagyon sok hajtásban voltunk  és néha standon is állhattam de jobban szerettem bent a sűrűjében .  Azóta az a társaság  már kétszer átalakult .   Nem szól szám  Azért van még olyan társaság ahol vigyáztak arra hogy ne változzon meg (nagyon) a tagok  összetétele és "hierarchiája" és ott még nem "profikat" alkalmaznak .  Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #3520 Dátum: 2018. Január 04. - 12:05:08 »

Nem tudom mik vannak, de rendes hajtás-terelésben, ami ráadásul fizetős nincs helye a hajtásban puskának, a hajtasvezetőket kivéve.
Baráti ilyen-olyan hókuszpókokban lehet, de elállóként elég unalmas tud lenni, ha nem is látsz semmit, csak hallod, hogy a 10 disznóból 8-cat
a hajtásban brenekéznek agyon....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #3521 Dátum: 2018. Január 04. - 12:43:10 »

Nem tudom mik vannak, de rendes hajtás-terelésben, ami ráadásul fizetős nincs helye a hajtásban puskának, a hajtasvezetőket kivéve.
Baráti ilyen-olyan hókuszpókokban lehet, de elállóként elég unalmas tud lenni, ha nem is látsz semmit, csak hallod, hogy a 10 disznóból 8-cat
a hajtásban brenekéznek agyon....

 Igen

Főleg ha fizeted is  Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3522 Dátum: 2018. Január 04. - 13:22:11 »

Nem tudom mik vannak, de rendes hajtás-terelésben, ami ráadásul fizetős nincs helye a hajtásban puskának, a hajtasvezetőket kivéve.
Baráti ilyen-olyan hókuszpókokban lehet, de elállóként elég unalmas tud lenni, ha nem is látsz semmit, csak hallod, hogy a 10 disznóból 8-cat
a hajtásban brenekéznek agyon....

Ez az érem másik oldala !  Főleg ha fizetős (  Okos  )  de azért ott is kell a puska a hajtásba még ha nem is tetszik - a VTV ill. VHR-e is előírja és akkor már nem kívánság műsor .  Emelem





Persze igaz - lehet trükközni :Mosolyog  Kacsint Ördög  - de a sebzettek is általában bent maradnak , visszahúznak a sűrűbe .    Vállat von   ( Ahol sok olyan van oda nem kell menni !)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 04. - 14:28:01 írta Balkóbátya » Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #3523 Dátum: 2018. Január 04. - 14:19:22 »

Írtam, h a hajtásvezetőket kivéve...., bőven elég a vhr szerint.
Mindegy, oda nem megyek, ahol én fizetek, a hajtásban meg ilyen-olyan ürüggyel remekül mulatnak.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #3524 Dátum: 2018. Január 04. - 14:24:20 »

Most is terelesen vagyok, két hajtás utan 22-nél járunk... Okos Táncol Táncol
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 [235] 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: