Oldalak: 1 ... 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 [234] 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683208 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3495 Dátum: 2017. December 29. - 11:44:38 »

Szia!
"Valakik" mindig lesznek, mert a "valakiknek" nem kerül semmibe, még ha baromságot is beszélnek Ördög
Az meg, amit Sanyooo írt......ha kipróbálod, akkor vagy úgy lesz, vagy nem.
Van aki egy 8x68-tól lefossa a bokáját, van aki már a 30-06-tól is...és van akinek a 600NE sem több, mint kapszlis pisztoly.
A gyöngygolyó kicsit intenzívebben szólja el magát, mint a sörét-töltet, de semmi extra.
 Wave

Kedves Csaba!

Abban nincs igazad, hogy én a 8x68S-től lefostam a bokámat, mert nem csak a bokámat, hanem az utat is hazáig!  Röhög
Visszatérve a gyöngygolyóra, azt próbáltam kifejteni nehezen artikulálva  Ördög hogy egy átlag vadász manapság életében egyszer lő brekekét, hogy kipróbálja, aztán,  ha nem vadőr, a szakszemélyzet tagja, sohasem lesz szüksége rá!
Régen szalonkázáskor kiállt elém a disznó 15-20 méterre, akkor jól jött volna, már ha lett volna mód patront cserélni a duplában és lett volna nálam "pósta" Nevet , de az erdész barátom meghívása tollasra szólt, a disznót meg úgysem tudtam volna a kalapomra tenni! Mosolyog
 Emelem

Megvan még a pumpa?  Kacsint
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3496 Dátum: 2017. December 29. - 12:54:24 »

Abban nincs igazad, hogy én a 8x68S-től lefostam a bokámat, mert nem csak a bokámat, hanem az utat is hazáig!  Röhög
Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög

A sörétesből golyólövésnek a perverzión kívül még az lehet a teljesen elfogadható oka, ha valaki disznóhajtáson a hajtásban megy.
Oda viszont olyan puska-golyó párosítás kell, ami biztonságos és pontos is.
Imádtam a váltócsöves Mossbergemet, az a nyílt irányzékos golyólövő cső parádésan szerepelt sok alkalommal Igen

Megvan még a kicsike, de lehet, hogy meg is marad a dúvadas vadászatokra.
Legalább is nem erőlködök miatta.
Ha valaki viszi akkor megy, de ha megmarad, az sem tragédia Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3497 Dátum: 2017. December 29. - 14:41:59 »



Visszatérve a gyöngygolyóra, azt próbáltam kifejteni nehezen artikulálva  Ördög hogy egy átlag vadász manapság életében egyszer lő brekekét, hogy kipróbálja, aztán,  ha nem vadőr, a szakszemélyzet tagja, sohasem lesz szüksége rá!


Nem tudom ezt honnét veszed ? Mondjuk annyi igazság van benne hogy ha elég gazdag és elég pökhendi és elég igénytelen arra hogy megtudja mi a vadászat sava borsa és kellő képen pofátlan hogy elvárja az öregektől hogy ők bújják a kökényes vadrózsás disznós sűrűket akkor elég az az egy brenneke  !   Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3498 Dátum: 2017. December 29. - 14:51:04 »

elég gazdag
 elég pökhendi
elég igénytelen
kellő képen pofátlan    

Hogy tudtad egy mondatban ílyen frappánsan összefoglalni főbb jellemvonásaimat?  Röhög

Erre iszom! Neked is ezt ajánlom!  Vigyorog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3499 Dátum: 2017. December 29. - 15:30:11 »

Hogy tudtad egy mondatban ílyen frappánsan összefoglalni főbb jellemvonásaimat?  Röhög

Erre iszom! Neked is ezt ajánlom!  Vigyorog

Te átlag vadász vagy ?  Piál  Na ja és elég gazdagnak érzed magad ?   Ördög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3500 Dátum: 2017. December 29. - 15:55:51 »

Te átlag vadász vagy ?  Piál  Na ja és elég gazdagnak érzed magad ?   Ördög

Látszik, hogy rendőr vagy(voltál), mondtam igyál valamit, de nem érted!  Ha úgy módom, kapjál be valami(t)............édeset, úgy jó?  Ördög Ördög Ördög
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3501 Dátum: 2017. December 30. - 06:59:58 »

Látszik, hogy rendőr vagy(voltál), mondtam igyál valamit, de nem érted!  Ha úgy módom, kapjál be valami(t)............édeset, úgy jó?  Ördög Ördög Ördög
 Emelem

Kapd be Te !          Röhög   
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #3502 Dátum: 2017. December 31. - 09:52:18 »

Sziasztok!

Fég Monte Carlo 12/70-es tulajdonos vagyok, nem lőttem még vele gyöngygolyót. Valaki azt mondja hogy nem ajánlatos, de láttam olyat is aki azt írta hogy sok golyót lő vele. Tudnátok ezügyben tanácsot adni?
Szia
Nekem 16-os van. Háromnegyed és full szűkítéssel.
Kilőttem eddig kb. 15 db gyöngyöst, jobb-bal csőből vegyesen, és nem lett semmi bajunk. Kivéve az egyetlen disznómat😃
Azt javaslom, hogy szerezz minél több fajtából 2-2db-ot, és próbáld végig, mert nagy külömbségek vannak a találati pontot illetően.
Nekem a remington sluggert viszi jól 16-os kaliberben.
Üdv
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
MrKopu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Új üzenet #3503 Dátum: 2018. Január 02. - 12:40:40 »

Meglepődött  Posta , láncos posta , patkószeg , vágott ólom , sparhelt kiskarikája  összetörve . Jobb esetben "fütyülős" csak úgy a sörét helyébe a patronba illesztve .      Röhög

 Röhög Röhög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3504 Dátum: 2018. Január 02. - 15:39:41 »

Meglepődött  Posta , láncos posta , patkószeg , vágott ólom , sparhelt kiskarikája  összetörve . Jobb esetben "fütyülős" csak úgy a sörét helyébe a patronba illesztve .      Röhög

Az elcsipkedett 100 as szöget kifelejtetted!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #3505 Dátum: 2018. Január 02. - 16:30:38 »

Nem tudom ezt honnét veszed ? Mondjuk annyi igazság van benne hogy ha elég gazdag és elég pökhendi és elég igénytelen arra hogy megtudja mi a vadászat sava borsa és kellő képen pofátlan hogy elvárja az öregektől hogy ők bújják a kökényes vadrózsás disznós sűrűket akkor elég az az egy brenneke  !   Emelem

 Emelem

Szerintem azért Sanyooo közelebb jár az igazsághoz az átlag vadász és a gyöngygolyó vonatkozásában.  Fejvakarás
A Te példád sántít ebből a szempontból...
Szerinted az átlag vadász hogy kerül puskás hajtóként disznóhajtásba? - Leginkább sehogy. És nem pökhendiségből, hanem, mert nincs rá lehetősége. 
Ha nem vagy tag egy olyan társaságban, ahol saját tagi hajtást rendeznek, nem lesz ilyen lehetőséged. Vendégként nem fognak beengedni a hajtásba, fizető vendégként pláne nem.
 Bow

A saját "brekeke" felhasználásomról:
Egy időben az volt az elképzelésem, hogy a huzagolt csövű sörétesemmel (Rem.870) vadászok elállóként disznóhajtásban. Vettem és kipróbáltam egy csomó gyöngygolyót, jól is vitte a puska némelyiket. Lőttem azért így néhány gesznyót (konkrétan hármat), de rájöttem, hogy idegen helyen, fizető vendégként nem a legalkalmasabb ez az összeállítás a feladatra. Jobb egy ismétlő golyós. (Ezután lett "kitenyésztve" a hajtáspuskám.)

Évek óta, ha valamelyik vegysescsövű vagy drilling puskám van velem, mindég van nálam gyöngygolyó is. Természetesen nagyvad utánkeresésnél a gyors második lövésre gondolva. De még sohasem kellett használni.  Vállat von Úgyhogy nem nagyon fogynak a felhalmozott készletek.  Vigyorog

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3506 Dátum: 2018. Január 02. - 18:33:19 »

Annyit tennék hozzá Anti szavaihoz, én úgy tanultam-vizsgáztam, hogy apróvad vadászaton TILOS golyót használni, a zsebben sem lehet, nagyvad vadászaton meg a sörét tilos! 27 éve vizsgáztam, azóte ez változhatott.

A szatyma, patkószeg és egyebek mindig is tiltott volt, viccként lehet emlegetni, de inkább szégyellni kéne!

 Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3507 Dátum: 2018. Január 02. - 18:56:46 »

Annyit tennék hozzá Anti szavaihoz, én úgy tanultam-vizsgáztam, hogy apróvad vadászaton TILOS golyót használni, a zsebben sem lehet, nagyvad vadászaton meg a sörét tilos! 27 éve vizsgáztam, azóte ez változhatott.

A szatyma, patkószeg és egyebek mindig is tiltott volt, viccként lehet emlegetni, de inkább szégyellni kéne!

 Emelem
Szerintem, Anti nem beszélt apróvad vadászatról.
Az egyéb cuccokat meg nem azért használtuk mert annyira hatásosak voltak, nem lehetett rendes lőszert venni.
Aztán meg "Navigare necesse est".
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3508 Dátum: 2018. Január 02. - 19:02:41 »

Szerintem, Anti nem beszélt apróvad vadászatról.
Az egyéb cuccokat meg nem azért használtuk mert annyira hatásosak voltak, nem lehetett rendes lőszert venni.
Aztán meg "Navigare necesse est".
 Emelem


Akkor Te területes vadász voltál.
 Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3509 Dátum: 2018. Január 02. - 19:18:52 »

Akkor Te területes vadász voltál.
 Emelem
Nem, csak nagyapámmal vadásztam és töltöttem neki a lőszert.
Mi vasdarabokat nem használtunk, csak ólmot vágtunk megfelelő méretre.
Ólmot is nehéz volt szerezni, szerencsére barátom volt a MÉH telepes fia.
Lőport meg gyutacsot Szlovákiából csempésztünk.
 Kacsint
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 [234] 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: