Oldalak: 1 ... 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 [223] 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683253 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3330 Dátum: 2016. November 11. - 15:32:45 »

Szervusztok!

Nincs csere choke-os fegyverem és 1-2 példától eltekintve, azaz túlnyomórészt nem is olvastam a témában, de legalább már azt is elfelejtettem, így jóhiszeműen tenném fel újra a kérdést. A ”bokorugrás”  miatt a teljes hossz csökkentése felé tendálnék józan paraszti eszemmel, ami a 115 cm-es teljes hosszt jelenti, ami megegyezik kb egy átlagos új letörhető kivitelű sörétes hosszával. Ez ugye ebben az esetben 61 cm-es csövet jelent a Benellinél.
Ha vagyok olyan forrófejű, hogy a 61, esetleg a 66 cm-es csövet veszem meg, akkor rosszabban fogok tudni célozni, elfelejthetem a távoli lövéseket még szűk choke-al is, esetleg felejtsem el a récézést, libázást ezzel a puskával egy életre, mert mondjuk nem tudnak annyit a nem aranyárban mért vadászpatronok, hogy erre alkalmasak legyenek, a 71 cm-hez mérten -5 vagy -10 cm-es csőhosszal? Valami ilyesminek szántam a kérdésemet. Akinek sikerült megugrani a kérdésem értelmezését, annak köszönöm a választ, nevek felsorolása nélkül!

zajandrás, a SuperNova előagyszánas és konkrétan arra gondoltam, hogy az adogatás miatt lényegében plusz 10 cm-et rászámolhatsz egy hagyományos letörhető söréteshez képest azonos csőhossz mellett. Szíjat meg tegyen rá a mezőőr, vagy aki idős, vagy aki marha!

Üdv.: p.p.



Jelentem, két feltételt teljesítek.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3331 Dátum: 2016. November 11. - 16:09:02 »

Gondoltam, reagálok érdemben és leírom amit gondolok, de úgy látom, hogy az értelmes diskurzus nem megy, szóval teljesen felesleges lenne, mivel én kérdezni jöttem ide, nem vitatkozni!   Emelem
Üdv.: P.p.

u.i.: Mit csinálok, ha pisálnom kell a sivatag közepén, mert nálunk ugye se nád, se iszalag?! Hát zsebrevágom a luparát és utána intézem a többit!


Te Pocok, Te vadásztál már egyáltalán??
Szerinted, de tényleg csak szerinted, nádban melyik az előnyösebb, a rövid, vagy a hosszabb lőcs? Mondjuk abban a hóval veled szemben lenyomott nádban, ahol csak úgy tudsz előre haladni, ha vastag kabátod van és háttal beledőlsz a nádba, és imádkozol, hogy ne szúrja ki se a kabátodat, se a szemedet a nád...... ja és mindezt azért, hogy a vadászmester apukája a sarkon lehetőleg az összes rókát meglője???
Szerinted miért kérdezték a szíj kialakítást, amit ha kell rövidre húzol a csővel párhuzamosan??  Vállat von Nyihi
Később meg majd rájössz, hogy a brunyálás igenis nagyon meghatározó része a vadászatnak is.... Ördög Ördög Ördög   Pláne, ha ifjú titánok hozzák a jó seggű leendő asszonkát, hogy vageszkodjanak előtte, és jó ha van egy perced egy brunyára, mert a női hölgy állandóan látótávolságban van, feszt csivitel, és nincs egy kib@szott fa aminek nekitámaszt a 12/89-est... Vigyorog Vigyorog
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3332 Dátum: 2016. November 11. - 16:10:15 »

Jelentem, két feltételt teljesítek.


Bakker..... 1+1+1+1=3
Már számolni sem tudsz??? Ördög Ördög Stoel
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3333 Dátum: 2016. November 11. - 16:50:41 »


.....
Később meg majd rájössz, hogy a brunyálás igenis nagyon meghatározó része a vadászatnak is.... Ördög Ördög Ördög   Pláne, ha ifjú titánok hozzák a jó seggű leendő asszonkát, hogy vageszkodjanak előtte, és jó ha van egy perced egy brunyára, mert a női hölgy állandóan látótávolságban van, feszt csivitel, és nincs egy kib@szott fa aminek nekitámaszt a 12/89-est... Vigyorog Vigyorog
 Emelem

Na Druszám, hát ilyenkor kell egyszerűen behugyozni! Gondold csak végig! Kigombolod a kabátot, megpróbálod lehúzni a slicceden a cipzárt, ami persze pont akkor és ott nem működik. Addig rángatod, míg a kocsi kiakad rajta, és többet felhúzni sem lehet. Végre bejutsz a nadrágba, de még ott van egy meleg alsó amin persze nincs slicc!  Nehezen megtalálod a pöcsödet ami az istennek sem akar kijönni a hidegre, de végre  a nyakánál fogva kirángatod. Elengeded magad, és boldogan pisilsz. Aztán kezdődik minden fordítva. Persze mikor mindennel végeztél akkor veszed csak észre, hogy a sűrű nád az egészet visszavezette a nadrágod száraira. Persze ilyenkor tök száraz az idő, még a vizes növényre sem lehet ráfogni. Ilyenkor csak azért imádkozol, hogy a hajtás legalább addig tartson amíg kívülről valamelyest megszáradsz. Hát nem egyszerűbb bebrunyálni, az lefolyik a csizmába, és még a lábadat is melegíti!  Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #3334 Dátum: 2016. November 11. - 18:04:11 »

Na Druszám, hát ilyenkor kell egyszerűen behugyozni! Gondold csak végig! Kigombolod a kabátot, megpróbálod lehúzni a slicceden a cipzárt, ami persze pont akkor és ott nem működik. Addig rángatod, míg a kocsi kiakad rajta, és többet felhúzni sem lehet. Végre bejutsz a nadrágba, de még ott van egy meleg alsó amin persze nincs slicc!  Nehezen megtalálod a pöcsödet ami az istennek sem akar kijönni a hidegre, de végre  a nyakánál fogva kirángatod. Elengeded magad, és boldogan pisilsz. Aztán kezdődik minden fordítva. Persze mikor mindennel végeztél akkor veszed csak észre, hogy a sűrű nád az egészet visszavezette a nadrágod száraira. Persze ilyenkor tök száraz az idő, még a vizes növényre sem lehet ráfogni. Ilyenkor csak azért imádkozol, hogy a hajtás legalább addig tartson amíg kívülről valamelyest megszáradsz. Hát nem egyszerűbb bebrunyálni, az lefolyik a csizmába, és még a lábadat is melegíti!  Röhög


 Röhög  Röhög  Röhög Nagy voltal Attila  Igen
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3335 Dátum: 2016. November 11. - 22:23:15 »

Na Druszám, hát ilyenkor kell egyszerűen behugyozni! Gondold csak végig! Kigombolod a kabátot, megpróbálod lehúzni a slicceden a cipzárt, ami persze pont akkor és ott nem működik. Addig rángatod, míg a kocsi kiakad rajta, és többet felhúzni sem lehet. Végre bejutsz a nadrágba, de még ott van egy meleg alsó amin persze nincs slicc!  Nehezen megtalálod a pöcsödet ami az istennek sem akar kijönni a hidegre, de végre  a nyakánál fogva kirángatod. Elengeded magad, és boldogan pisilsz. Aztán kezdődik minden fordítva. Persze mikor mindennel végeztél akkor veszed csak észre, hogy a sűrű nád az egészet visszavezette a nadrágod száraira. Persze ilyenkor tök száraz az idő, még a vizes növényre sem lehet ráfogni. Ilyenkor csak azért imádkozol, hogy a hajtás legalább addig tartson amíg kívülről valamelyest megszáradsz. Hát nem egyszerűbb bebrunyálni, az lefolyik a csizmába, és még a lábadat is melegíti!  Röhög

Hiába, na! Innen is látszik, hogy ki az, aki érti a csíziót..... :Mosolyog
66/72/80 centis cső.... ki a sz@rt érdekel? Vállat von
Hogy veszed elő a ........ (mindenki behelyettesítheti a saját csőhosszát)centis csövű lengőtárast, ha kell?!
Na ez a nagy tudomány! Igen Igen  Ördög
 Wave
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #3336 Dátum: 2016. November 11. - 23:18:07 »

Hiába, na! Innen is látszik, hogy ki az, aki érti a csíziót..... :Mosolyog
66/72/80 centis cső.... ki a sz@rt érdekel? Vállat von
Hogy veszed elő a ........ (mindenki behelyettesítheti a saját csőhosszát)centis csövű lengőtárast, ha kell?!
Na ez a nagy tudomány! Igen Igen  Ördög
 Wave


Meg kell vele ertetni hogy csak pisilni kell kijonni  Piál
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #3337 Dátum: 2016. November 12. - 00:58:26 »

 Emelem Én beviszlek olyan sürübe hogy még a két pálcás bugyli bicskád is fenn akad, Nem még a luparád. Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3338 Dátum: 2016. November 12. - 10:53:01 »

Te Pocok, Te vadásztál már egyáltalán??
Szerinted, de tényleg csak szerinted, nádban melyik az előnyösebb, a rövid, vagy a hosszabb lőcs? Mondjuk abban a hóval veled szemben lenyomott nádban, ahol csak úgy tudsz előre haladni, ha vastag kabátod van és háttal beledőlsz a nádba, és imádkozol, hogy ne szúrja ki se a kabátodat, se a szemedet a nád...... ja és mindezt azért, hogy a vadászmester apukája a sarkon lehetőleg az összes rókát meglője???
Szerinted miért kérdezték a szíj kialakítást, amit ha kell rövidre húzol a csővel párhuzamosan??  Vállat von Nyihi
Később meg majd rájössz, hogy a brunyálás igenis nagyon meghatározó része a vadászatnak is.... Ördög Ördög Ördög   Pláne, ha ifjú titánok hozzák a jó seggű leendő asszonkát, hogy vageszkodjanak előtte, és jó ha van egy perced egy brunyára, mert a női hölgy állandóan látótávolságban van, feszt csivitel, és nincs egy kib@szott fa aminek nekitámaszt a 12/89-est... Vigyorog Vigyorog
 Emelem

Na de !?  Nőknek sosem kell brunyálni ? Ha nekünk ekkora gond akkor képzeld el hogy nekik ......... Ördög Röhög Röhög Röhög   (Olyan empatikus alkat vagyok!)
Naplózva
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #3339 Dátum: 2016. November 12. - 16:21:40 »

-Mér -hát nem izgalmas látvány mikor a bokorban megvillan egy tükör?
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3340 Dátum: 2016. November 12. - 16:36:36 »

-Mér -hát nem izgalmas látvány mikor a bokorban megvillan egy tükör?
De. Nagyon. Tavaly az almásban volt részem egy ilyen villantásban...Kár,hogy a hölgy már elmúlt 50 és alul ,hát izé...eléggé nem volt karbantartott... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3341 Dátum: 2016. November 12. - 16:44:26 »

De. Nagyon. Tavaly az almásban volt részem egy ilyen villantásban...Kár,hogy a hölgy már elmúlt 50 és alul ,hát izé...eléggé nem volt karbantartott... Ördög
Pedig Én azt gondoltam, hogy a vadászok az elhanyagolt, takarásos helyeket keresik fel szívesen.... Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3342 Dátum: 2016. November 12. - 16:51:17 »

De. Nagyon. Tavaly az almásban volt részem egy ilyen villantásban...Kár,hogy a hölgy már elmúlt 50 és alul ,hát izé...eléggé nem volt karbantartott... Ördög

Ez már a kotorékozás topikba tartozik !   Ördög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3343 Dátum: 2016. November 12. - 16:52:16 »

Pedig Én azt gondoltam, hogy a vadászok az elhanyagolt, takarásos helyeket keresik fel szívesen.... Ördög
Oly bozontba mit szeret a fácán,
Nem szívesen teszem a pálcám.
Nagy sűrűbe csak,bújjon  be a kutya,
Legyen karbantartott a kéjek kapuja...
 Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3344 Dátum: 2016. November 12. - 16:55:38 »

Oly bozontba mit szeret a fácán,
Nem szívesen teszem a pálcám.
Nagy sűrűbe csak,bújjon  be a kutya,
Legyen karbantartott a kéjek kapuja...
 Ördög

Régen azt mondták, hogy az uraknak csak toll és íj való a kezébe.... Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 [223] 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: