Oldalak: 1 ... 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 [220] 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683263 alkalommal)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #3285 Dátum: 2016. Augusztus 18. - 12:59:16 »

üç dilek:

http://akkar.com.tr/mammut-triple-barrel-shotgun,2,476

Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #3286 Dátum: 2016. Augusztus 18. - 17:52:14 »

Szia
Nekem is ilyenem van, és szerintem a tied is 16/70, nem 76. Ha szétszeded, akkor elvileg van a kisagy alatt beütés, ami jelzi a szűkítést. Nekem a tényleges furatátmérő van beütve. Ezt kivontam a 16,8-ból, így jött ki a 0,7 ill. 0,9 (tehát háromnegyed-full) szűkítés. Ráadásul az enyémbe is be van ütve a  NO BULLET.
Ennek ellenére néha ( ez évi 0-tól 5-6 db-ig) használom brekivel. A hagyományos fajta bordázottal pl. remington slugger (ezt nagyon jól viszi).
No szóval még mindig a Te döntésed, hogy lövöd-e belőle. Ördög
 Emelem
 

Olyan szűkités nincs hogy, "háromnegyed-full"  Figyelmes olvasás
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #3287 Dátum: 2016. Augusztus 19. - 06:42:18 »

 

Olyan szűkités nincs hogy, "háromnegyed-full"  Figyelmes olvasás
És olyan van, hogy a jobb 3/4, a bal meg teljes? Kacsint
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3288 Dátum: 2016. Augusztus 19. - 10:11:11 »

És olyan van, hogy a jobb 3/4, a bal meg teljes? Kacsint

Engedelmetekkel annyit reszelnék a dolgon, hogy szinkronba próbálom állítani a hozzászólásotokat, Miklós a maga módján jót akart írni és igazából csak elbeszéltetek egymás mellett. A choke furatot ha minden igaz valamikor 1860 környékén szabadalmaztatták amerikai puskaművesek, talán valami Roper nevű ember. Ebből kifolyólag azok fejődése is oda köthető, és a mértékegységek is angol szász eredetűek voltak. Mivel a kezdetek-kezdetén előbb fúrtak aztán mértek, ezért nem számszerűen jelölték a szűkítés mértékét hanem nevet adtak neki. Így alakult ki a furatok jelölése nevekkel. Most megpróbálom párhuzamosan leírni a nevet és a hozzá tartozó eredeti megnevezést. A dolgokat tovább árnyalja, hogy a fegyvergyárak sokféle képen jelölnek szűkítést. Van ahol az eredeti szerint van ahol szám szerint, van ahol csak csillagokkal, jelölnek, és a sor nagyon hosszú.
Tehát:
teljes choke =F=Full=*
háromnegyed choke=IM=Improved Modified=**
Fél choke=M=Modified=***
negyed choke vagy koncentrikus furat=IC=Improved Cilinder=****
hengeres furat C=Cilinder=****(csillagszám lehet változó)
skeet-furat=S (több fegyvernél megegyezik a negyed choke-al)
A csillagokat körük is helyettesíthetik. A chok fejlődése során további furat elnevezések is megjelentek mint pl: X Full, Türkie stb..
És még valami a furatok meghatározásánál fontos a fegyverre jellemző alap kaliber méret, mert abból kell kivonogatni a szűkítés mértékét, a pontos chok meghatározáshoz.
 Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3289 Dátum: 2016. Augusztus 19. - 10:16:58 »

Kedves Okonor!
Köszönjük szakszerű hozzászólásodat!
Mivel otthon vagy a témában azt szeretném kérdezni tőled, hogy paraszt-brenecke-t melyik csőből javaslod kilőni?
 Ördög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3290 Dátum: 2016. Augusztus 19. - 10:30:24 »

Kedves Okonor!
Köszönjük szakszerű hozzászólásodat!
Mivel otthon vagy a témában azt szeretném kérdezni tőled, hogy paraszt-brenecke-t melyik csőből javaslod kilőni?
 Ördög
Kérlek ne hozz zavarba, én nem magamtól vagyok szakbarbár, és okleveles reszelőkezelő.
Amire az van írva , hogy SL  Ördög Nekem kedvezőtlen tapasztalataim vannak velük. Sosem volt olyan sörétesem ami jól hordta volna amit meg jól hordott (S-Ball) az meg nem ért sok mindent, de volt, hogy az esetében is a műanyag felkenődött a csőfalra.
És ha nálam van a szóm akkor még egy adat párosítás, sok esetben beszélünk százalékos szórásról , ezk egyenes arányvab állnak a szűkítés mértékével, a kép nagyjából úgy fest, hogy a tesjes choke: 70 %-os ,a háromnegyed 65% -os, a fél 60 %-os, a negyed 55 % os, a a javított henger(Improved Cilionder) 50 %-os, a henger 35-40 % -os, szórást tud, de ezek nem pontos adatok +- lehet.
A sörétes fegyverek egyik általam fontosnak tartott értékmérője mindezeken felül a fedés de ez már más téma. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3291 Dátum: 2016. Augusztus 19. - 10:59:47 »

Kérlek ne hozz zavarba, én nem magamtól vagyok szakbarbár, és okleveles reszelőkezelő.

Mer' ugyi az a krva disznó is akkó' áll ki az ember elé 15 méterre, mikor mákkal van tőtve a dunszt, oszt' ha se szatyma, se posta nincs az embernél, bajba van!  Fejvakarás
 Röhög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3292 Dátum: 2016. Augusztus 19. - 11:12:54 »

Mer' ugyi az a krva disznó is akkó' áll ki az ember elé 15 méterre, mikor mákkal van tőtve a dunszt, oszt' ha se szatyma, se posta nincs az embernél, bajba van!  Fejvakarás
 Röhög

Végül is burkoltan, de megválaszoltad a helyes megoldást. Én olyan ex chatedra kijelentésre nem merek vállalkozni ,ami igen sok tényező térben és időben történő, együttes jelenlétének volna az eredménye, röviden: ahány sörétes fegyver márka, ahány kaliber ahány szűkítés, ahány Slug, Brenecke, gyöngygolyó, házi készítésű(öntésű) szörnyűség, továbbiakban SL Ördög együtt párosítása, nagyjából annyi tapasztalat van róla a felhasználóknál. Ezekből kell egyezni szinte mindegyiknek ugyanazon felhasználóknál, hogy a másiknak javasolni, vagy elvetni való tanácsot adjon. Szerintem elég érthetetlen voltam Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3293 Dátum: 2016. Augusztus 19. - 12:37:36 »

..... mikor mákkal van tőtve a dunszt, .........
 Röhög

Csak e félreértések elkerülése végett. (nem kötözködés!!!)  A dunszt az maga az apró (mákszemnyi) sörét.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3294 Dátum: 2016. Augusztus 19. - 13:20:18 »

Csak e félreértések elkerülése végett. (nem kötözködés!!!)  A dunszt az maga az apró (mákszemnyi) sörét.

Meghajlok az öreg rabsic tudása előtt!  Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3295 Dátum: 2016. Augusztus 19. - 17:41:02 »

Meghajlok az öreg rabsic tudása előtt!  Ördög Ördög Ördög

Rabsic???   Meglepődött :Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3296 Dátum: 2016. Augusztus 19. - 18:34:25 »

Rabsic???   Meglepődött :Mosolyog

Vicc vót!
 Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #3297 Dátum: 2016. Augusztus 20. - 07:41:21 »

Engedelmetekkel annyit reszelnék a dolgon, hogy szinkronba próbálom állítani a hozzászólásotokat, Miklós a maga módján jót akart írni és igazából csak elbeszéltetek egymás mellett. A choke furatot ha minden igaz valamikor 1860 környékén szabadalmaztatták amerikai puskaművesek, talán valami Roper nevű ember. Ebből kifolyólag azok fejődése is oda köthető, és a mértékegységek is angol szász eredetűek voltak. Mivel a kezdetek-kezdetén előbb fúrtak aztán mértek, ezért nem számszerűen jelölték a szűkítés mértékét hanem nevet adtak neki. Így alakult ki a furatok jelölése nevekkel. Most megpróbálom párhuzamosan leírni a nevet és a hozzá tartozó eredeti megnevezést. A dolgokat tovább árnyalja, hogy a fegyvergyárak sokféle képen jelölnek szűkítést. Van ahol az eredeti szerint van ahol szám szerint, van ahol csak csillagokkal, jelölnek, és a sor nagyon hosszú.
Tehát:
teljes choke =F=Full=*
!háromnegyed choke=IM=Improved Modified=**
Fél choke=M=Modified=***
negyed choke vagy koncentrikus furat=IC=Improved Cilinder=****
hengeres furat C=Cilinder=****(csillagszám lehet változó)
skeet-furat=S (több fegyvernél megegyezik a negyed choke-al)
A csillagokat körük is helyettesíthetik. A chok fejlődése során további furat elnevezések is megjelentek mint pl: X Full, Türkie stb..
És még valami a furatok meghatározásánál fontos a fegyverre jellemző alap kaliber méret, mert abból kell kivonogatni a szűkítés mértékét, a pontos chok meghatározáshoz.
 Stoel

Én is úgy gondoltam, hogy Miklós félreértett, és azt hitte, hogy egy cső 3/4full. Azért a kacsintós szmájli.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
B.Bálint
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #3298 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 10:28:00 »

Üdv mindenkinek!

Van egy 12/70 es IZS bockom használtan vásároltam 3 éve.A fegyver két billentyűs de a boltból való távozás után otthon nézegetve a fegyvert a sátorvas előtt és a műszaki kártyán is az IZ27e-1c jelölést találtam,ezek szerint ennek a fegyvernek 1 billentyűsnek kéne lennie.Az első két évben hibátlanul működött mostanában azonban előjött egy olyan hiba hogy ha a hátsó billentyűt húzom el elsőnek akkor utána nem tudom elsütni az első billentyűt.Ha meghúzom olyan érzés mintha nem lenne felhúzva.
Szerintetek mi lehet a probléma és orvosolható-e?
Illetve tudtok megbízható fegyver mester Budapesten akihez érdemes lenne elvinni a fegyvert javíttatni?
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #3299 Dátum: 2016. Augusztus 24. - 10:22:05 »

Feliratokon nem filózni, Iván jelölt kersztbe-kasba tücsköt-bogarat. Mindig azt amit a gépi vésést végző bevodkázott szakinak eszébe jutott, a Toz fegyvereknél pl a szűkítések gyakran köszönő viszonyba nincsenek a fegyveren feltüntetett értékekkel, de ettől függetlenül az orosz vasak az általános elnyűhetetlenség szinonimái. A sütési gondokkal viszont villámgyorsan látogass el egy fegyvermesterhez, mert az általad leírtak nagyon nemszeretem dolgok. Nekem egy fegyver lőjön ha kibiztosítottam és meghúztam a billentyűt, de akkor feltétlen. Az ettől eltérő "különutasokban" nagyon nem szeretek megbízni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 [220] 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: