Oldalak: 1 ... 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 [219] 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 682409 alkalommal)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #3270 Dátum: 2016. Augusztus 16. - 09:54:39 »

Érdeklődnék, hogy kinek mi a véleménye a Tikka sörétes fegyverekről? A szomszéd járásban van egy eladó egycsövű, amit el kellene menni megnéznem. Rendőrségi elkobzásból származik és a biztosúrék ilyet még nem láttak. Egycsövű-egylövetű-alsőkulcsos (a főhadnagyúr elmondása szerint "úgy nyílik mint egy winchester") és Tikka márkajelzés van rajta. Sajna még nem láttam, mert úttalan utakon kellene elvergődöm érte Ilosvára. Ha minden igaz két hét múlva, amikor ere lesznek a zsaruk kikúldetésen a cimbora elhozza hozzám és megvizitáljuk, de ti egyáltalán hallottatok ilyenről, vagy a policáj-mester valamit nagyon benézett?
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3271 Dátum: 2016. Augusztus 16. - 12:01:53 »

Érdeklődnék, hogy kinek mi a véleménye a Tikka sörétes fegyverekről? A szomszéd járásban van egy eladó egycsövű, amit el kellene menni megnéznem. Rendőrségi elkobzásból származik és a biztosúrék ilyet még nem láttak. Egycsövű-egylövetű-alsőkulcsos (a főhadnagyúr elmondása szerint "úgy nyílik mint egy winchester") és Tikka márkajelzés van rajta. Sajna még nem láttam, mert úttalan utakon kellene elvergődöm érte Ilosvára. Ha minden igaz két hét múlva, amikor ere lesznek a zsaruk kikúldetésen a cimbora elhozza hozzám és megvizitáljuk, de ti egyáltalán hallottatok ilyenről, vagy a policáj-mester valamit nagyon benézett?

Én, egy ilyen rendszerű sörétest ismerek, azt pedig a nagy vízen túl készítették. A cég mifelénk kevésbé ismert de jó fegyvereket készített és készít most is.
Ithaca (USA) Modell 66 supersingle a neve korábbi katalógusokban még fellelhető, a linkeken meglehet nézni a vasat is.

https://www.google.hu/search?q=ithaca+model+66+super+single&espv=2&biw=1024&bih=677&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiOzuLO1MXOAhUBERQKHcg7DSUQ_AUIBigB#imgrc=e1JH0FKxlAj7OM%3A

https://www.google.hu/search?q=ithaca+model+66+super+single&espv=2&biw=1024&bih=677&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiOzuLO1MXOAhUBERQKHcg7DSUQ_AUIBigB#imgrc=WOqptXE4CMOJpM%3A

A kaliber választéka nem valami fényes, de mint unikum érdemes megnézni ismeret bővítés céljából.
Hogy a tekintetes perzekútor urak, mit, minek néztek, az majd kiderül. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3272 Dátum: 2016. Augusztus 16. - 12:13:56 »

Én, egy ilyen rendszerű sörétest ismerek, azt pedig a nagy vízen túl készítették. A cég mifelénk kevésbé ismert de jó fegyvereket készített és készít most is.
Ithaca (USA) Modell 66 supersingle a neve korábbi katalógusokban még fellelhető, a linkeken meglehet nézni a vasat is.

https://www.google.hu/search?q=ithaca+model+66+super+single&espv=2&biw=1024&bih=677&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiOzuLO1MXOAhUBERQKHcg7DSUQ_AUIBigB#imgrc=e1JH0FKxlAj7OM%3A

https://www.google.hu/search?q=ithaca+model+66+super+single&espv=2&biw=1024&bih=677&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiOzuLO1MXOAhUBERQKHcg7DSUQ_AUIBigB#imgrc=WOqptXE4CMOJpM%3A

A kaliber választéka nem valami fényes, de mint unikum érdemes megnézni ismeret bővítés céljából.
Hogy a tekintetes perzekútor urak, mit, minek néztek, az majd kiderül. Emelem
E rejtélynek az a titka:
Ithaka az nem is Tikka...

Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3273 Dátum: 2016. Augusztus 16. - 13:13:17 »

E rejtélynek az a titka:
Ithaka az nem is Tikka...



 Emelem Nem vagy semmi!  Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3274 Dátum: 2016. Augusztus 16. - 13:20:31 »

Érdeklődnék, hogy kinek mi a véleménye a Tikka sörétes fegyverekről? A szomszéd járásban van egy eladó egycsövű, amit el kellene menni megnéznem. Rendőrségi elkobzásból származik és a biztosúrék ilyet még nem láttak. Egycsövű-egylövetű-alsőkulcsos (a főhadnagyúr elmondása szerint "úgy nyílik mint egy winchester") és Tikka márkajelzés van rajta. Sajna még nem láttam, mert úttalan utakon kellene elvergődöm érte Ilosvára. Ha minden igaz két hét múlva, amikor ere lesznek a zsaruk kikúldetésen a cimbora elhozza hozzám és megvizitáljuk, de ti egyáltalán hallottatok ilyenről, vagy a policáj-mester valamit nagyon benézett?

Valószínűleg még Odüsszeusszal került anno Trója alá. Aztán az oroszok elzabrálták. A Vadászaprón is hirdettek nemrég egy 7x57-es  "csemózert".
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3275 Dátum: 2016. Augusztus 16. - 14:19:27 »

Valószínűleg még Odüsszeusszal került anno Trója alá. Aztán az oroszok elzabrálták. A Vadászaprón is hirdettek nemrég egy 7x57-es  "csemózert".

Kérem tisztelettel a kedves tanárbácsik vegyék végre tudomásul, Ördög hogy ne csak a kiváltságosok által használt, jövevényszavakat lehet ám magyarítani itten. Nnna, gentleman, kapucsínó az lehet  Tasli csemózer meg nem, hát mi folyik itt hunniában. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #3276 Dátum: 2016. Augusztus 16. - 15:46:07 »

Zseniálisak vagytok. Tényleg Ithaka lesz az a Tikka. Basszus, hogy mik nem kerülnek elő rabsicéktól ebben a szép országban, de hogy úszta át a Nagy Vizet, na arra én is kíváncsi lennék. Amúgy 12/70 a kalibere Szics Pása barátom szerint. Kólönben a biztos úrral már gondolkodtunk róla, hogy érdemes lenne csinálni egy kiállítást az ilyen "fekete" fegyverekből (emlékeztek még a vegyescsövü kakasos bock-ra?), de a főnökség mindig lenyúlja a jobb darabokat.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3277 Dátum: 2016. Augusztus 16. - 15:55:30 »

Kérem tisztelettel a kedves tanárbácsik vegyék végre tudomásul, Ördög hogy ne csak a kiváltságosok által használt, jövevényszavakat lehet ám magyarítani itten. Nnna, gentleman, kapucsínó az lehet  Tasli csemózer meg nem, hát mi folyik itt hunniában. Ördög

Quod licet Jovi, non licet bovi! Mindig is így volt összerakva ez az ország.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3278 Dátum: 2016. Augusztus 16. - 18:06:14 »

http://greenhorngunsmith.blogspot.hu/2013/07/ithaca-model-66-history.html?m=1
Egy kis tudástár a tiki-taki-tikka-ithaca-itakdalse... témához.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #3279 Dátum: 2016. Augusztus 16. - 20:59:03 »

Hát a műszaki rajza alapján nem egy atomreaktor, de azért Pásán holnap behajtom az ígért söröket (zsaru errefelé úgyse szokott vadőrnek italt fizetni) és majd Oconorra gondolok miközben iszom, hiszen ő oldotta meg ezt a keleti-nyugati kérdést.
Naplózva
HavasiSas
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #3280 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 18:18:44 »

Üdv Mindenkinek!
Kezdő vadász vagyok, örököltem egy FÉG MonteCarlo-t 16/76 kaliberben.
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek használható-e alkalmanként gyöngygolyóval is?
(sajnos nem tudtam megkérdezni az előző gazdáját Szomorú )
Kicsit félek kipróbálni.. Stoel
Köszönöm előre is hasznos hozzászólásokat!
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #3281 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 19:30:46 »


Egy kis tudástár a tiki-taki-tikka-ithaca-itakdalse... témához.



Még egy kis tájékoztatási anyag az Ithacához. Hivatalos néven : Ithaca Gun Company.
 Ithaca egy város, Tew York álambeli Tompkings tartományban. Kb. 1880 ota gyártottak itt már fegyvereket.  1989-ben  mikor a Remington Arms mint kiválasztott üzem hadi felszereléseket gyártatott velük.  A nevükhöz kötődik pl. a hires Mag-10, es SP-10 gyártása is.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3282 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 19:43:59 »

Üdv Mindenkinek!
Kezdő vadász vagyok, örököltem egy FÉG MonteCarlo-t 16/76 kaliberben.
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek használható-e alkalmanként gyöngygolyóval is?
(sajnos nem tudtam megkérdezni az előző gazdáját Szomorú )
Kicsit félek kipróbálni.. Stoel
Köszönöm előre is hasznos hozzászólásokat!

A méret az biztos, hogy 16/76? Valami, a szűkítés mértékére vonatkozó adattal már beljebb volnánk. Ha nagyon szűk, akkor nem kéne az öreg vasat terhelni.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3283 Dátum: 2016. Augusztus 18. - 08:42:47 »

Üdv Mindenkinek!
Kezdő vadász vagyok, örököltem egy FÉG MonteCarlo-t 16/76 kaliberben.
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek használható-e alkalmanként gyöngygolyóval is?
(sajnos nem tudtam megkérdezni az előző gazdáját Szomorú )
Kicsit félek kipróbálni.. Stoel
Köszönöm előre is hasznos hozzászólásokat!

Gyanús nekem az a 16/76. 16/70 lesz az. Amikor az a puska készülhetett még szó sem volt /76-ról. Szerintem. De hogy segítsek is az eredeti kérdésben az én 1958-as gyártású 16/70-es Monte-Carlóm mindkét csövébe be van ütve, a " nem golyónak ". Tartottam is magam hozzá.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #3284 Dátum: 2016. Augusztus 18. - 09:15:02 »

Üdv Mindenkinek!
Kezdő vadász vagyok, örököltem egy FÉG MonteCarlo-t 16/76 kaliberben.
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek használható-e alkalmanként gyöngygolyóval is?
(sajnos nem tudtam megkérdezni az előző gazdáját Szomorú )
Kicsit félek kipróbálni.. Stoel
Köszönöm előre is hasznos hozzászólásokat!
Szia
Nekem is ilyenem van, és szerintem a tied is 16/70, nem 76. Ha szétszeded, akkor elvileg van a kisagy alatt beütés, ami jelzi a szűkítést. Nekem a tényleges furatátmérő van beütve. Ezt kivontam a 16,8-ból, így jött ki a 0,7 ill. 0,9 (tehát háromnegyed-full) szűkítés. Ráadásul az enyémbe is be van ütve a  NO BULLET.
Ennek ellenére néha ( ez évi 0-tól 5-6 db-ig) használom brekivel. A hagyományos fajta bordázottal pl. remington slugger (ezt nagyon jól viszi).
No szóval még mindig a Te döntésed, hogy lövöd-e belőle. Ördög
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Oldalak: 1 ... 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 [219] 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: