Oldalak: 1 ... 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 [218] 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683160 alkalommal)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #3255 Dátum: 2016. Július 24. - 13:25:05 »

 Emelem
A napokban vásároltam egy Mossberg 500a sörétest. Sajnos a 71 cm-es csőhöz nincsenek meg a szűkítések(chokkok) Rííí. Tud e valaki beszerzési forrást az említett tartozékokra?
A válaszokat előre is köszönöm!
 Wave   
Naplózva

Üdv Chris
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3256 Dátum: 2016. Július 24. - 13:40:22 »

Emelem
A napokban vásároltam egy Mossberg 500a sörétest. Sajnos a 71 cm-es csőhöz nincsenek meg a szűkítések(chokkok) Rííí. Tud e valaki beszerzési forrást az említett tartozékokra?
A válaszokat előre is köszönöm!
 Wave   
http://www.gemini.bs.it/eng/choke.php?sporting_arms_laboratory=catalogue&m=29
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #3257 Dátum: 2016. Július 25. - 16:11:54 »

Köszönöm! Emelem
Naplózva

Üdv Chris
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #3258 Dátum: 2016. Július 28. - 22:41:46 »

Üdv. Uraim!

Merkel sörétes puskánál mit jelent a Q1 csőjelölés? Ezen kívül még az áll a csövön, hogy BÜHLER ANTINIT. Merkel bockról lenne szó.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3259 Dátum: 2016. Július 28. - 22:56:18 »

Üdv. Uraim!

Merkel sörétes puskánál mit jelent a Q1 csőjelölés? Ezen kívül még az áll a csövön, hogy BÜHLER ANTINIT. Merkel bockról lenne szó.

A Böhler Antinit tudomásom szerint a világ egyik legjobb - ha nem a legjobb - fegyvercső acélja.
 Emelem
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #3260 Dátum: 2016. Július 28. - 23:06:42 »

Húha...nem gondoltam volna, hogy ilyen komoly fegyver a kis Merkel Bock! Gondolom horror áron mennek az ilyen fegyverek. 1 billentyűs, mélyvésett.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #3261 Dátum: 2016. Július 29. - 10:53:53 »

Húha...nem gondoltam volna, hogy ilyen komoly fegyver a kis Merkel Bock! Gondolom horror áron mennek az ilyen fegyverek. 1 billentyűs, mélyvésett.

Szerintem az egy kis kincs Merkelből... Mikori fegyver?

 Wave
Naplózva

Üdv End
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3262 Dátum: 2016. Július 29. - 11:50:06 »

A Böhler Antinit tudomásom szerint a világ egyik legjobb - ha nem a legjobb - fegyvercső acélja.
 Emelem

Böhler Rasant, Böhler Blitz. Böhler Antinit, ezek mind minőségek, A Krupp csövek szintén régebben divat volt kiírni a csőre utaló minőséget, de manapság nem divat. A Csehek Poldi termékei is, minőséget képviseltek. Manapság a molibdénnel ötvöznek és az a trend, szerintem a vanádium ötvözetek legalább olyan jók voltak. A hidegen kovácsolás sem jelenti azt, hogy az már mindent bír.(szerintem) Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3263 Dátum: 2016. Július 29. - 15:06:17 »

Böhler Rasant, Böhler Blitz. Böhler Antinit, ezek mind minőségek, A Krupp csövek szintén régebben divat volt kiírni a csőre utaló minőséget, de manapság nem divat. A Csehek Poldi termékei is, minőséget képviseltek. Manapság a molibdénnel ötvöznek és az a trend, szerintem a vanádium ötvözetek legalább olyan jók voltak. A hidegen kovácsolás sem jelenti azt, hogy az már mindent bír.(szerintem) Emelem

Nekem van egy "Krupp Special Laufstahl"-om.  Kacsint
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3264 Dátum: 2016. Július 29. - 15:07:22 »

Húha...nem gondoltam volna, hogy ilyen komoly fegyver a kis Merkel Bock! Gondolom horror áron mennek az ilyen fegyverek. 1 billentyűs, mélyvésett.

Ha a tiéd, el ne add, ha nem a tiéd vedd meg!  Igen
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3265 Dátum: 2016. Július 29. - 22:28:14 »

Böhler Rasant, Böhler Blitz. Böhler Antinit, ezek mind minőségek, A Krupp csövek szintén régebben divat volt kiírni a csőre utaló minőséget, de manapság nem divat. A Csehek Poldi termékei is, minőséget képviseltek. Manapság a molibdénnel ötvöznek és az a trend, szerintem a vanádium ötvözetek legalább olyan jók voltak. A hidegen kovácsolás sem jelenti azt, hogy az már mindent bír.(szerintem) Emelem

Ennyire nem értek hozzá.
Láttam kisipari német és osztrák puskákat (majdnem) papírvékonyságú golyós csővel. Akkor hallottam, hogy a (talán nem emlékszem rosszul) Böhler Antinit fegyvercsövek bírják ki fajlagosan a legnagyobb nyomást, és ezekből lehet a legvékonyabb csövű, és így legkönnyebb fegyvercsöveket készíteni. Arra tutira emlékszem, hogy a 7x65R golyós csőről kívülről azt hittem, hogy valamilyen 22-es kaliber.
Az én vegyes csövű 5,6-os Vom Hofe-mnak is nagyon vékony csőfala van, az Krupp (még olvasható rajta), de az a 7-es, az ijesztőnek tűnt akkoriban a többi 7-es billenővel összehasonlítva.
Egyébként én azt hittem, hogy csak golyós csövet gyártanak belőle, nem gondoltam, hogy a (relatív) kis nyomású sörétes csövét is készítik ilyenből.
Azért van ennek hátránya is.......
Nem tudom, hogy a Sauer 90-esét miből készítik, de az is nagyon vékony, a 8,5 millis kaliberű cső vékonyabb, mint a 7, 7,5 millis átlag csövek....egy pár lövés után a tojás megsülne rajta. Ennek ellenére nem száll el nagyon a meleg csőből a lövés, de ugye ez a cső lengedez kissé.
A klasszikus forrasztású vegyesekkel már más a helyzet, az 5,6-os Vom Hofe-t pl. egy rémálom belőni, nyáron 15, de télen is 6-8 perc kell a lövések között, hogy úgy-ahogy visszaálljon az "üzemi" hőmérsékletről, és ismét összehűljön a két qrva vékony cső...... (megint azt kell mondanom, hogy ez a fránya Brájzler tud valamit ezzel a gumi csősín utánzattal Ördög... randának randa, de nagyon praktikus Vigyorog).
Az biztos, hogy gyönyörű karcsú puskákat lehet ezekből a prémium csövekből csinálni.
 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3266 Dátum: 2016. Július 30. - 09:42:19 »

Ennyire nem értek hozzá.
Láttam kisipari német és osztrák puskákat (majdnem) papírvékonyságú golyós csővel. Akkor hallottam, hogy a (talán nem emlékszem rosszul) Böhler Antinit fegyvercsövek bírják ki fajlagosan a legnagyobb nyomást, és ezekből lehet a legvékonyabb csövű, és így legkönnyebb fegyvercsöveket készíteni. Arra tutira emlékszem, hogy a 7x65R golyós csőről kívülről azt hittem, hogy valamilyen 22-es kaliber.
Az én vegyes csövű 5,6-os Vom Hofe-mnak is nagyon vékony csőfala van, az Krupp (még olvasható rajta), de az a 7-es, az ijesztőnek tűnt akkoriban a többi 7-es billenővel összehasonlítva.
Egyébként én azt hittem, hogy csak golyós csövet gyártanak belőle, nem gondoltam, hogy a (relatív) kis nyomású sörétes csövét is készítik ilyenből.
Azért van ennek hátránya is.......
Nem tudom, hogy a Sauer 90-esét miből készítik, de az is nagyon vékony, a 8,5 millis kaliberű cső vékonyabb, mint a 7, 7,5 millis átlag csövek....egy pár lövés után a tojás megsülne rajta. Ennek ellenére nem száll el nagyon a meleg csőből a lövés, de ugye ez a cső lengedez kissé.
A klasszikus forrasztású vegyesekkel már más a helyzet, az 5,6-os Vom Hofe-t pl. egy rémálom belőni, nyáron 15, de télen is 6-8 perc kell a lövések között, hogy úgy-ahogy visszaálljon az "üzemi" hőmérsékletről, és ismét összehűljön a két qrva vékony cső...... (megint azt kell mondanom, hogy ez a fránya Brájzler tud valamit ezzel a gumi csősín utánzattal Ördög... randának randa, de nagyon praktikus Vigyorog).
Az biztos, hogy gyönyörű karcsú puskákat lehet ezekből a prémium csövekből csinálni.
 Emelem

Mert kell neked különcködni. Ördög A Vom Hofe lőszereknek egyébként is van egy rákfenéje, azok csak a hozzá konstruált lövedékkel működnek megfelelően( Torpedo Stopring, Paraboloid spitz, stb, stb) Gehman, és vom Hofe, volt olyan nagy frász, hogy ne lehessen csak úgy töltögetni mindenféle lommal a lőszereit. Ördög
Hozzáértőket kérdeztem anno és egyértelműen válaszoltak arra a kérdésre, hogy melyik fegyvergyár csöve a legjobb. A válasz megdöbbentő volt: A csövek anyaga az acél, a Német, és Osztrák fegyvereknek egy helyen készül egyik fegyver üzem sem rendelkezik kohóval viszont a kohók több minőséget készítenek. Az ördög a megmunkálásban rejlik a kohóból kikerült nyersanyagot már több módon alakítják. A molibdén ötvözetek nem olyan régiek 1959- ig nem is tudták előállítani pedig már 1778 ban felfedezték.
A molibdén előtt is volt fegyvergyártás és nem is olyan hitvány. Most ugye mindenki esküszik a hidegen kovácsolt molibdén ötvözetekre, mintha abból aztán végtelenségig lehetne eregetni, a jobbnál jobb lövedéket, nos ez a része szerintem a marketing.  Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3267 Dátum: 2016. Július 30. - 10:14:41 »

Ennyire nem értek hozzá.
Láttam kisipari német és osztrák puskákat (majdnem) papírvékonyságú golyós csővel. Akkor hallottam, hogy a (talán nem emlékszem rosszul) Böhler Antinit fegyvercsövek bírják ki fajlagosan a legnagyobb nyomást, és ezekből lehet a legvékonyabb csövű, és így legkönnyebb fegyvercsöveket készíteni. Arra tutira emlékszem, hogy a 7x65R golyós csőről kívülről azt hittem, hogy valamilyen 22-es kaliber.
Az én vegyes csövű 5,6-os Vom Hofe-mnak is nagyon vékony csőfala van, az Krupp (még olvasható rajta), de az a 7-es, az ijesztőnek tűnt akkoriban a többi 7-es billenővel összehasonlítva.
Egyébként én azt hittem, hogy csak golyós csövet gyártanak belőle, nem gondoltam, hogy a (relatív) kis nyomású sörétes csövét is készítik ilyenből.
Azért van ennek hátránya is.......
Nem tudom, hogy a Sauer 90-esét miből készítik, de az is nagyon vékony, a 8,5 millis kaliberű cső vékonyabb, mint a 7, 7,5 millis átlag csövek....egy pár lövés után a tojás megsülne rajta. Ennek ellenére nem száll el nagyon a meleg csőből a lövés, de ugye ez a cső lengedez kissé.
A klasszikus forrasztású vegyesekkel már más a helyzet, az 5,6-os Vom Hofe-t pl. egy rémálom belőni, nyáron 15, de télen is 6-8 perc kell a lövések között, hogy úgy-ahogy visszaálljon az "üzemi" hőmérsékletről, és ismét összehűljön a két qrva vékony cső...... (megint azt kell mondanom, hogy ez a fránya Brájzler tud valamit ezzel a gumi csősín utánzattal Ördög... randának randa, de nagyon praktikus Vigyorog).
Az biztos, hogy gyönyörű karcsú puskákat lehet ezekből a prémium csövekből csinálni.
 Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3268 Dátum: 2016. Július 30. - 10:20:29 »

elb@sztam Stoel
No csak azt akartam még hozzátenni, és nem akarom a kacsát úszni tanítani Ördög,hogy a lövedékátmérő az 5,6 v.H esetében nem 5,70 hanem 5,76 a huzag és oromzat az megint nem kompatibilis a metrikus kaliberű 5,6 osokal csak kérdem ,hogy lehet -é a neki való lövedéket valahol beszerezni? Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3269 Dátum: 2016. Augusztus 01. - 14:43:11 »

elb@sztam Stoel
No csak azt akartam még hozzátenni, és nem akarom a kacsát úszni tanítani Ördög,hogy a lövedékátmérő az 5,6 v.H esetében nem 5,70 hanem 5,76 a huzag és oromzat az megint nem kompatibilis a metrikus kaliberű 5,6 osokal csak kérdem ,hogy lehet -é a neki való lövedéket valahol beszerezni? Emelem

Hát az eredeti hozzá kitaláltat, már bizony sehol.
Aztán lehet körbenézni, hogy mivel lehet helyettesíteni.
Régebben, mikor még sok cég gyártott 22-es Savage-hez patront és így lövedéket is, lehetett a Sallerbélától, Normától is venni olyat, ami úgy ahogy működött. Persze nem az eredi hangzatos paraméterekkel, de egy jó erős kis kaliberű lőszernek elment.
Mára az én látókörömben leszűkült a kínálat lövedékpótlókból a Hornady .227-es 70 grainesére( az enyém nem valami jól lövi) az RWS .228-as 71 grainesére, ezek igazából a kis Savage-hoz készültek, viszont az RWS-kuglival egész jól lő, csak jó mélyen be kell ültetni a nyakba.
Direkt ehhez csinál a belga Degol 77. grainest, ez nem lehet annyira régi, mert volt egy idő, hogy direkte ehhez nem csinált senki semmit. A Degol szvsz. leutánozza, vagy legalább is próbálja az eredeti utáni paraboloid üreges hegyű 5 grammos kuglit. Egy eredeti skulóm van, szép hosszú ezüst színű üreges hegyű alamánium sisakú lövedékkel a végén. Az biztos jó lehetett, aztán a háború után jött az ugyanilyen súlyú paraboloidnak hívott üreges hegyű, de már kispórolták belőle az ezüstfémes csillogást és a kupakot. Ez is 5 grammos, de rézszínű, üreges hegyű, viszont jó vastag a tombakköppeny, láthatóan erős szerkezetű, erről tán el is hiszem, hogy nagyobb vadra is jó lehet…….. A Degol erre hajaz, de előbb el kéne lőnöm az RWS-eket, utána próbálom ki a Degolt, ezzel már megközelítheti az erősebb 22-eseket, vagy azt, amire eredetileg tervezték.
Aztán vannak az ejrópai kisipari cuccok csilliárdért (KJG és társai…) de nagyon könnyűek, nagyon rövidek meg sem próbálom ezeket, minek. Vállat von
A németeknél van erre való fan-club, ahol naphosszat tudják a fingot darálni csak erről a kis vom Hofe-ról, de ennyire nem érdekel, meg németül se tudok. Az biztos, bármit csavarnék bele nagyobb kaliber sosem lenne belőle… Kacsint
Elmegy így szódával.
Akitől vettem, azt mondta, hogy lőtt vele szarvasbikát is, a fene tudja, hogy igaz lehet-e, habár ha figyelembe vesszük, hogy szarvasbikát számtalant lőttek már .22-es Long Riflével…………… Vigyorog

Szóval jól sejted, nem könnyű az élet ezzel a kis mérgessel. Fejvakarás
Magamon kívül egy agybeteg embert ismerek, akivel még közösen kínlódtunk ezen a projekten, de ő rábízta magát a "gyári" cuccra, ugyanis nem tölt. Egy gyönyörű ferlachi gavallérja van ebben a kaliberben. Azaz csak volt, pár hónapja összefutottunk, úgy néz ki, hogy kezd meggyógyulni, kérdeztem, hogy hol tart…… azt mondja, hogy megoldódott a problémája.......... Ferlachban átcsöveztette 6x62 R Freresre. Röhög Röhög
A gyáva! megfutamodott az igazi kihívás elől………
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 [218] 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: