Oldalak: 1 ... 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 [215] 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683239 alkalommal)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #3210 Dátum: 2016. április 24. - 08:55:28 »

Szia JFC!

Ahogy Bferi is mondta, látogass el egy versenyre, például jövő héten lesz Sarlóspusztán a Compakt Sporting EB. Ott kis is szoktak állítani kereskedők, pl. a Perazzi és a Ceasar Guerini debreceni forgalmazója biztosan tudom, hogy ott lesz.

 Emelem Bassman

Május 14-15-én Galgamácsán Magyar Korongvadász Nagydíj.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
JFC
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #3211 Dátum: 2016. április 24. - 08:57:22 »

Szia!

A 76-os csőhossz szerintem megfelelő, arany középút. Ebben a témában is hallasz majd pro és kontra véleményeket, valaki a rövidebb csöveket preferálja (skeetnél), a hosszabb csöveket inkább a traplövők szeretik.
Köszi!
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #3212 Dátum: 2016. április 24. - 16:34:10 »

Üdvözlök mindenkit! Előre is köszönöm mindenkinek, aki időt szán rám és külön köszönöm Hunor1 barátomnak, hogy ezen a fórumon is próbál segítséget nyújtani! Az az igazság, hogy minél több vadászt/sportlövőt kérdezek meg a témában, annál nagyobb a bizonytalanság, annál több márka és típus mellett szólnak érvek és ellenérvek. Mostanra kb. kezd letisztulni a kép és már van konkrét elképzelésem is, így azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata a Beretta SV10 Prevail III Sporting fegyverről?
http://www.beretta.com/en/sv10-prevail-iii/

Szia, Ha egy picit februárig visszaolvasol akkor előre láthattad volna a "sorsod", ezt a"hibát" én is elkövettem Mosolyog. De szerencsére csak a látszat hogy letámadnak, pár hónap távlatából és heti egy lőtérlátogatással megláttam, hogy nem akar itt senki rosszat csak más a látószög kicsit, de a mögöttes tartalom megfontolandó.

Ha nem bánod leírnám röviden hogyan állok új puska vásárlás témában: Februárban elmentem egy Izs-l lőni majd feldobtam hogy nem szeretnék használtat venni mert korongozni kell de az a 12-s Izs  amivel lőttem zavaróan rúg és kényelmetlen ezért 20-t szeretnék. Gyorsan lebeszéltek róla teljesen érthető módon bár akkor ezt nehezebben láttam be. Többen ajánlottak elsősorban nagyon jó vadászfegyvereket és többen Berettákat,Browningokat. Nagyon megtetszett egy-kettő elmentem megnéztem bújtam a netet minden nap, külföldi fórumok minden. Átmentem egy másik lőtérre ahol már nem csak IZ volt. Lőttem egy Marocchi Zero 3-l ami kényelmes is volt meg egész jól ment is vele ahhoz képest, de ez csak jól passzolt az oktató szerint nem tökéletes de jó. Nem is bántam mert titkon egy Browningot akartam addigra , majd legközelebb ki is próbálhattam egy B-t mikor kezembe vettem : uuu hát megvan álmaim puskája érzés volt. Aztán vállba emeltem, és fölé lőttem, nem gond még egyszer ugyanez 4x ismétlés ugyanez. Sajnos túl magas nekem nem passzol. Na de nem baj ott van még a beretta gondoltam aztán legközelebb azzal próbáltam, sokkal jobb mint a Browning de nem olyan mint a Zero 3. Ezen kívül még néztem másokat is amik tetszenének de nem passzolnak. Nem véletlenül jött szóba a méretre agyazás ahogy a példám is mutatja, már több mint 500 lőszert előttem és még nincs meg az ideális puska pedig már 5-t próbáltam és most jön a 6-k. ( nem minden héten mással lövök, sőt akár rotte-n belül is cserélek ha nagyon nem fekszik hogy legyen közben sikerélmény is a Z-vel ). Ha van lehetőséged menj ki olyan lőtérre ahol sokféle puska van és jó oktató. Próbálj ki minél többet és lehetőleg többször mert lehet csak rossz napod volt, ezt saját bőrömön tapasztalom nem mindegy mi van a kezedben és lehet nem az lesz a végén ami a polcon jól néz ki mert nem vitrinbe akarod tenni hanem lőni akarsz vele és hidd el kényelmetlen magyarázni miért tiszta kék zöld az arcod meg a vállad a munkatársaknak Nevet

Sok sikert!
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #3213 Dátum: 2016. április 24. - 16:37:50 »

Az ilyen és ehhez hasonló hozzászóllások hiányoztak a kérdezőnek.  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #3214 Dátum: 2016. április 24. - 22:54:08 »

Szia, Ha egy picit februárig visszaolvasol akkor előre láthattad volna a "sorsod", ezt a"hibát" én is elkövettem Mosolyog. De szerencsére csak a látszat hogy letámadnak, pár hónap távlatából és heti egy lőtérlátogatással megláttam, hogy nem akar itt senki rosszat csak más a látószög kicsit, de a mögöttes tartalom megfontolandó.

Ha nem bánod leírnám röviden hogyan állok új puska vásárlás témában: Februárban elmentem egy Izs-l lőni majd feldobtam hogy nem szeretnék használtat venni mert korongozni kell de az a 12-s Izs  amivel lőttem zavaróan rúg és kényelmetlen ezért 20-t szeretnék. Gyorsan lebeszéltek róla teljesen érthető módon bár akkor ezt nehezebben láttam be. Többen ajánlottak elsősorban nagyon jó vadászfegyvereket és többen Berettákat,Browningokat. Nagyon megtetszett egy-kettő elmentem megnéztem bújtam a netet minden nap, külföldi fórumok minden. Átmentem egy másik lőtérre ahol már nem csak IZ volt. Lőttem egy Marocchi Zero 3-l ami kényelmes is volt meg egész jól ment is vele ahhoz képest, de ez csak jól passzolt az oktató szerint nem tökéletes de jó. Nem is bántam mert titkon egy Browningot akartam addigra , majd legközelebb ki is próbálhattam egy B-t mikor kezembe vettem : uuu hát megvan álmaim puskája érzés volt. Aztán vállba emeltem, és fölé lőttem, nem gond még egyszer ugyanez 4x ismétlés ugyanez. Sajnos túl magas nekem nem passzol. Na de nem baj ott van még a beretta gondoltam aztán legközelebb azzal próbáltam, sokkal jobb mint a Browning de nem olyan mint a Zero 3. Ezen kívül még néztem másokat is amik tetszenének de nem passzolnak. Nem véletlenül jött szóba a méretre agyazás ahogy a példám is mutatja, már több mint 500 lőszert előttem és még nincs meg az ideális puska pedig már 5-t próbáltam és most jön a 6-k. ( nem minden héten mással lövök, sőt akár rotte-n belül is cserélek ha nagyon nem fekszik hogy legyen közben sikerélmény is a Z-vel ). Ha van lehetőséged menj ki olyan lőtérre ahol sokféle puska van és jó oktató. Próbálj ki minél többet és lehetőleg többször mert lehet csak rossz napod volt, ezt saját bőrömön tapasztalom nem mindegy mi van a kezedben és lehet nem az lesz a végén ami a polcon jól néz ki mert nem vitrinbe akarod tenni hanem lőni akarsz vele és hidd el kényelmetlen magyarázni miért tiszta kék zöld az arcod meg a vállad a munkatársaknak Nevet

Sok sikert!



 Igen  Igen  Igen

Szia JFC,

Yonas nagyon jol osszefoglalta a dolgokat.

En egy IZS 16/70-es bock-kal vadaszom (84-es evjarat) es egy ket eves Beretta Silver Pigeon 1 'Sporting' 12/76 (76-os csohossz) puskaval gyakorlok heti rendszeressegel loteren:skeet-DTL,trapp,sporting.

De neha kiviszem az IZS-t is a loterre,es volt hogy skeet-en jobban (24) lottem vele mint a Berettaval (22),pedig az ara kozott van egy nulla a Beretta javara...tehat a lenyeg hogy jo legyen az agyazas es jol erezd a fegyvert.

Amit kineztel magadnak Beretta,nagyon szep fegyver es tobb mint valoszinu,passzolni is fog hozzad,ha van 'ravalod,vedd meg! Ezek a fegyverek nagyon jol tartjak az arukat! Persze ha teheted,nezz korul,probalj meg minel tobbet. Felkapod es meglatod milyen 'erzes'.
Majd kimenni a loterre,heti rendszeresseggel gyakorolni-gyakorolni-gyakorolni,egy kepzett oktato segitsegevel,aki egyszerre latni fogja ha a fegyveren alakitani kene Hozzad.

Sok sikeret a valasztashoz es egy kalappal amikor hasznalod!

Udv.  Emelem
Naplózva
JFC
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #3215 Dátum: 2016. április 25. - 08:12:04 »

Sziasztok! Köszönöm, tényleg ezek hiányoztak és hasonlóképpen gondolkozok én is. Minél több fegyvert szeretnék kipróbálni és a saját tapasztalatok alapján dönteni. Eddig két lőtéren voltam. Az egyiken csak Izsek voltak, amik úgy szétverték a pofámat, hogy 3 héti kék-zöld-sárga árnyalatban pompázott. Ott nem volt más lehetőség, így elmentem máshova, ahol meg tényleg nagyon jó fegyvereket adtak a kezembe, de olyan árkategóriában, ami nem nekem való. Akkor folytatom így tovább, kérdezősködök és próbálgatom a fegyvereket és meglátjuk mi lesz belőle! Köszönöm még1x!
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #3216 Dátum: 2016. április 25. - 09:33:21 »

Sziasztok! Köszönöm, tényleg ezek hiányoztak és hasonlóképpen gondolkozok én is. Minél több fegyvert szeretnék kipróbálni és a saját tapasztalatok alapján dönteni. Eddig két lőtéren voltam. Az egyiken csak Izsek voltak, amik úgy szétverték a pofámat, hogy 3 héti kék-zöld-sárga árnyalatban pompázott. Ott nem volt más lehetőség, így elmentem máshova, ahol meg tényleg nagyon jó fegyvereket adtak a kezembe, de olyan árkategóriában, ami nem nekem való. Akkor folytatom így tovább, kérdezősködök és próbálgatom a fegyvereket és meglátjuk mi lesz belőle! Köszönöm még1x!
Sziasztok
Sörétesből nem csinálnak olyat, amin állítható a tus hossza és a magassága? Az nem volna jó megoldás? Mert teszem azt csináltat a kolléga magának méretezve, aztán meg hízik, fogy stb...és kezdhet mindent elölről...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #3217 Dátum: 2016. április 25. - 14:46:53 »

Sziasztok! Köszönöm, tényleg ezek hiányoztak és hasonlóképpen gondolkozok én is. Minél több fegyvert szeretnék kipróbálni és a saját tapasztalatok alapján dönteni. Eddig két lőtéren voltam. Az egyiken csak Izsek voltak, amik úgy szétverték a pofámat, hogy 3 héti kék-zöld-sárga árnyalatban pompázott. Ott nem volt más lehetőség, így elmentem máshova, ahol meg tényleg nagyon jó fegyvereket adtak a kezembe, de olyan árkategóriában, ami nem nekem való. Akkor folytatom így tovább, kérdezősködök és próbálgatom a fegyvereket és meglátjuk mi lesz belőle! Köszönöm még1x!
Nézd kedves kartács!. Rólam köztudott, hogy ha lenne egy millám azt a Bajkál partján költeném és tölteném el az öreg vacak izs-em és merkelem társaságában, meg valszeg szívbajt kaptál volna ha látod azokat az ön és közveszélyes rozsdás vasakat amelyekkel elkezdtem vadászni. Viszont azért én is mondanék valamit. Ha tényleg élményt szeretnél szerezni magadnak adnék egy tanácsot Végy egy használt browning b525 amiből használtan nagyon jó állapotút (ha megbecsülöd sose nyüvöd el, de 15-20 000 lövésig biztos jó lesz) kapsz 200 - 250 ezerért. No ezzel a mordállyal elmész szépen egy agyazást vállaló jobb nevű fegyverműveshez aki 70-80 ezerért  olyan méretre szabott mikrocellás agytalppal szerelt tust készít neked, hogy megszólal. Aztán a maradék pénzeddel és a méretre szabott puskáddal elmész Szollár Bandihoz Siófokra a Jegenye út 1 szám alá aki egy hét alatt megtanít JÓL és SZÉPEN lőni miközben jólérzed magad, okulsz-tanulsz, mert a Bandi nagyon jófej figura valamint tud és szeret tanítani.  A pénzköltésnek szerintem ugyanis vannak "okosabb" módjai is semmint kidobni egy valag pénz egy puskára az elméleti okoskodásaink alapján és esetleg mégsem azt kapod amit vártál. Aztán ha gondolod egy év tapasztalat után – egy b525-tel nem tudsz nagyot bukni – minimális veszteséggel továbbadhatod a puskát és vehetsz egy olyan fegyvert ami a tényleges saját tapasztalataid szerint neked a legmegfelelőbb lesz.
Naplózva
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #3218 Dátum: 2016. április 25. - 15:46:15 »

... Végy egy használt browning b525 amiből használtan nagyon jó állapotút ... kapsz 200 - 250 ezerért.

Bocsi, hogy belekontárkodom nem szorosan a témához, de ha valaki tud ilyet írjon rám, én (is) vevő lennék, akár drágábban is valamivel Mosolyog (sajnos nem nagyon találtam eladót... már kacérkodom a gondolattal, hogy winchester select 2 újonnan, ami még mindig olcsóbb mint az új b525, de hátha jön valami alkalmi vétel mégis)
Naplózva
JFC
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #3219 Dátum: 2016. április 25. - 17:00:00 »

Nézd kedves kartács!. Rólam köztudott, hogy ha lenne egy millám azt a Bajkál partján költeném és tölteném el az öreg vacak izs-em és merkelem társaságában, meg valszeg szívbajt kaptál volna ha látod azokat az ön és közveszélyes rozsdás vasakat amelyekkel elkezdtem vadászni. Viszont azért én is mondanék valamit. Ha tényleg élményt szeretnél szerezni magadnak adnék egy tanácsot Végy egy használt browning b525 amiből használtan nagyon jó állapotút (ha megbecsülöd sose nyüvöd el, de 15-20 000 lövésig biztos jó lesz) kapsz 200 - 250 ezerért. No ezzel a mordállyal elmész szépen egy agyazást vállaló jobb nevű fegyverműveshez aki 70-80 ezerért  olyan méretre szabott mikrocellás agytalppal szerelt tust készít neked, hogy megszólal. Aztán a maradék pénzeddel és a méretre szabott puskáddal elmész Szollár Bandihoz Siófokra a Jegenye út 1 szám alá aki egy hét alatt megtanít JÓL és SZÉPEN lőni miközben jólérzed magad, okulsz-tanulsz, mert a Bandi nagyon jófej figura valamint tud és szeret tanítani.  A pénzköltésnek szerintem ugyanis vannak "okosabb" módjai is semmint kidobni egy valag pénz egy puskára az elméleti okoskodásaink alapján és esetleg mégsem azt kapod amit vártál. Aztán ha gondolod egy év tapasztalat után – egy b525-tel nem tudsz nagyot bukni – minimális veszteséggel továbbadhatod a puskát és vehetsz egy olyan fegyvert ami a tényleges saját tapasztalataid szerint neked a legmegfelelőbb lesz.
Hello Mr.Hucul! Köszönöm a tanácsot, még tetszik is! B525 amúgy is terítéken van, csak használtak között nem keresgettem még. Kicsit félek tőle, de ha találok valahol, megfűzöm Hunor1-et, hogy jöjjön el velem!  Kacsint
Mindenképpen olyan lőteret keresek, ahol jóhírű az oktató, aztán a többi már csak rajtam múlik! Köszi!
Naplózva
scha
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #3220 Dátum: 2016. április 25. - 18:47:44 »

Szia JFC!
Puskát illetően, javaslom a Browning B25-öt, még használtan is, örök élet+++++.Lőtér tekintetében keresd fel a csongrádi lőteret, és Hegyes Zoltánt.
Nem fogsz csalódni.
Naplózva
JFC
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #3221 Dátum: 2016. április 28. - 14:11:56 »

Sziasztok!

Javaslom mindenkinek az alábbi oldalt: www.soretloves.com
Regisztrálni kell és rengeteg hasznos információt találtok! Szinte minden egy helyen!

Üdv,
JFC
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #3222 Dátum: 2016. április 28. - 21:22:14 »

Sziasztok!

Javaslom mindenkinek az alábbi oldalt: www.soretloves.com
Regisztrálni kell és rengeteg hasznos információt találtok! Szinte minden egy helyen!

Üdv,
JFC
 

Én meg javaslom hogy , ezt nézd meg   http://vadaszapro.net/reszletek/259743/beretta-692-sporting-bock-soretes-fegyver
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #3223 Dátum: 2016. április 29. - 09:23:50 »

 

Én meg javaslom hogy , ezt nézd meg   http://vadaszapro.net/reszletek/259743/beretta-692-sporting-bock-soretes-fegyver

Ezzel mindig csak elállónak jelentkeznék!  Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3224 Dátum: 2016. április 29. - 12:39:16 »

Ezzel mindig csak elállónak jelentkeznék!  Ördög

Fontos szempont ! Kezdő vadászként nem illik - nem illett valamikor !  :Mosolyog Angyal
Naplózva
Oldalak: 1 ... 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 [215] 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: