Oldalak: 1 ... 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 [214] 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 681037 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3195 Dátum: 2016. április 23. - 17:00:06 »

Persze, hogy kezdő. Wave Máshogy közelítem meg. Te nemrég szerezted meg a jogsid, tele a zsebed pénzzel, tetszik a Lamborghini, a Porsche, az Aston Martin, meg is tudod venni. Megkérdezed egy autós fórumon, hogy a hozzáértők melyiket ajánlanák? Azután jönnének a jobbnál jobb ötletek, hogy először mindenképpen Ladát vagy Warburgot, esetleg Dáciát vegyél, mert ők is azon tanultak vezetni. Vennél egyet az ajánlottak közül és az árbeli különbözetet beletankolva szeretnél rutint? Ugye nem? Wave Emelem

DE!
A fővárosban "nagyfaluban" autózok sokat és sajnos sok olyan autóssal találkozom, aki Lexussal jár, de az eszét a Trabantban felejtette.
Amúgy ha figyelmesen olvasnál  Ördög én ajánlottam, hogy keressen fel egy igazi fegyvermestert és csináltasson egy puskát a saját méretére! Egy millából kijönne egy virtigli személyre szabott puska! Tán olcsóbban is.
Naplózva
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #3196 Dátum: 2016. április 23. - 17:06:44 »

Sanyoo, nem téged kérdezett,hanem olyan segítőkész fórumozókat,akik a feltett kérdésre a megfelelő tudás birtokában választ tud adni.Olvasd el még egyszer a kérdést!
Naplózva
JFC
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #3197 Dátum: 2016. április 23. - 17:31:14 »

DE!
A fővárosban "nagyfaluban" autózok sokat és sajnos sok olyan autóssal találkozom, aki Lexussal jár, de az eszét a Trabantban felejtette.
Amúgy ha figyelmesen olvasnál  Ördög én ajánlottam, hogy keressen fel egy igazi fegyvermestert és csináltasson egy puskát a saját méretére! Egy millából kijönne egy virtigli személyre szabott puska! Tán olcsóbban is.
Igen Sanyooo ez is egy lehetőség! Köszönöm szépen! Ezt a lehetőséget még senki nem javasolta. Ha ezzel kezdted volna nem pedig személyeskedéssel nem itt tartanánk, de már mindegy. Csak tájékoztatásul: bementem három fegyverboltba, első alkalommal kezembe nyomtak egy 550 ezres berettát, a következőben egy Browningot hasonló árfekvésben vagy volt még egy másik olasz 400 körül. Egyik boltos sem javasolt használtat, vagy mondta, hogy komám menj fegyvermesterhez. Gondoltam ezek után kimegyek egy lőtérre és megkérdem az oktatót, hogy ő mit javasol: Izst ne vegyek max sportingot, de abból újat az embargó miatt nem tudok. Kezembe nyomtott egy 2 millás Browningot, hogy itt van lőjek vele. Ki is próbáltam, tényleg szuper (pláne a vadászvizsgán nyúzott, éppen szét nem eső Izsek után), majd mondja hogy itt van egy másik Caesar Guerini, az is szuper modja, de az már 3 misi. OK mondom, akkor még kérdezősködjünk egy kicsit, így most itt vagyok. Erre jössz Te az első kommenteddel, hát nem vagyok előrébb! Én kérek elnézést, ha szeretnék egy szép, ár/érték arányban elfogadható sörétes puskát és egy olyan fórumon érdeklődök, ami erre lett kitalálva (a címe: sörtétes fegyverekről általában). Nem tudtam, hogy itt csak olyan fegyverekről lehet érdeklődni, ami 100 ezer forintnál nem drágább.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3198 Dátum: 2016. április 23. - 17:42:07 »

Igen Sanyooo ez is egy lehetőség! Köszönöm szépen! Ezt a lehetőséget még senki nem javasolta. Ha ezzel kezdted volna nem pedig személyeskedéssel nem itt tartanánk, de már mindegy. Csak tájékoztatásul: bementem három fegyverboltba, első alkalommal kezembe nyomtak egy 550 ezres berettát, a következőben egy Browningot hasonló árfekvésben vagy volt még egy másik olasz 400 körül. Egyik boltos sem javasolt használtat, vagy mondta, hogy komám menj fegyvermesterhez. Gondoltam ezek után kimegyek egy lőtérre és megkérdem az oktatót, hogy ő mit javasol: Izst ne vegyek max sportingot, de abból újat az embargó miatt nem tudok. Kezembe nyomtott egy 2 millás Browningot, hogy itt van lőjek vele. Ki is próbáltam, tényleg szuper (pláne a vadászvizsgán nyúzott, éppen szét nem eső Izsek után), majd mondja hogy itt van egy másik Caesar Guerini, az is szuper modja, de az már 3 misi. OK mondom, akkor még kérdezősködjünk egy kicsit, így most itt vagyok. Erre jössz Te az első kommenteddel, hát nem vagyok előrébb! Én kérek elnézést, ha szeretnék egy szép, ár/érték arányban elfogadható sörétes puskát és egy olyan fórumon érdeklődök, ami erre lett kitalálva (a címe: sörtétes fegyverekről általában). Nem tudtam, hogy itt csak olyan fegyverekről lehet érdeklődni, ami 100 ezer forintnál nem drágább.

Mikor mivel "személyeskedtem" én?  Fejvakarás
Felőlem olyan puskát veszel amilyet akarsz, sajnos fogalmad sincs róla, eddig ezt szűrtem le hozzászólásaidból. Ez valóban személyeskedés volt, tőlem irányodban az első!
Béke veled!
 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3199 Dátum: 2016. április 23. - 17:44:10 »

Sanyoo, nem téged kérdezett,hanem olyan segítőkész fórumozókat,akik a feltett kérdésre a megfelelő tudás birtokában választ tud adni.Olvasd el még egyszer a kérdést!

Sajnos ilyen tudás birtokában lévő fórumozó nem törte meg hallgatását ez ideig. Ha te ilyen vagy, várom okos hozzászólásodat.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3200 Dátum: 2016. április 23. - 18:06:10 »

Igen Sanyooo ez is egy lehetőség! Köszönöm szépen! Ezt a lehetőséget még senki nem javasolta. Ha ezzel kezdted volna nem pedig személyeskedéssel nem itt tartanánk, de már mindegy. Csak tájékoztatásul: bementem három fegyverboltba, első alkalommal kezembe nyomtak egy 550 ezres berettát, a következőben egy Browningot hasonló árfekvésben vagy volt még egy másik olasz 400 körül. Egyik boltos sem javasolt használtat, vagy mondta, hogy komám menj fegyvermesterhez. Gondoltam ezek után kimegyek egy lőtérre és megkérdem az oktatót, hogy ő mit javasol: Izst ne vegyek max sportingot, de abból újat az embargó miatt nem tudok. Kezembe nyomtott egy 2 millás Browningot, hogy itt van lőjek vele. Ki is próbáltam, tényleg szuper (pláne a vadászvizsgán nyúzott, éppen szét nem eső Izsek után), majd mondja hogy itt van egy másik Caesar Guerini, az is szuper modja, de az már 3 misi. OK mondom, akkor még kérdezősködjünk egy kicsit, így most itt vagyok. Erre jössz Te az első kommenteddel, hát nem vagyok előrébb! Én kérek elnézést, ha szeretnék egy szép, ár/érték arányban elfogadható sörétes puskát és egy olyan fórumon érdeklődök, ami erre lett kitalálva (a címe: sörtétes fegyverekről általában). Nem tudtam, hogy itt csak olyan fegyverekről lehet érdeklődni, ami 100 ezer forintnál nem drágább.

Ha tényleg elsődlegesen korongozni kell akkor jó úton jársz - mármint azzal hogy olyan helyen vásárolsz ahol lőhetsz is vele . (meg ha vadászatra kéne akkor is)  Tedd ezt és vélhetőleg megtalálod a neked valót és egy hozzáértő  még az igényeidhez és méretedhez is igazíthatja ( nem ugyan az mint egy méretre szabott de  Igen  ) Berettákat Browningokat láttam baráti versenyen  - ott egy Zs.... nevű Browninggal nagyon szépen lőtt 25 ből  leginkább 24-et . ( Később szegényt vadászbaleset érte.) Olyat is láttam ue csapat meghívottai között hogy a helyi spiller 20 -as merkelével mindenkit alázott igaz Zs ... nem volt ott. " A fácán nem korong sokkal nehezebb lőni ! " Ezt egy hajdan válogatott lövő mondta de az is igaz hogy a jó koronglövők eredményesebbek a vadászatban is. Hozzánk rendszeresen jár egy csapat sportlövő  jelennel és múlttal . Öröm őket vadásztatni ( vagy mégse ) de ők sem találnak el mindig mindent . Még leírom hátha egy balesetet is megelőzök vele . Ezzel a csapattal történt hogy talán virtusból megtört puskával benne a két patron mentek a hajtásban és a felrebbenő kakasra csukták össze és már lőttek is   70% körüli eredménnyel. Valamely sportpuskákon ( talán a többségén ) nincs automata biztosító és egy ilyen felcsapáskor elsült a fegyver és egy közeli társ vádliját lőtte szét .     Emelem
Naplózva
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #3201 Dátum: 2016. április 23. - 18:12:04 »

Látod Sanyooo, így is lehet ezt kicsit vissza kellene venni az arcbó!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3202 Dátum: 2016. április 23. - 18:41:55 »

Látod Sanyooo, így is lehet ezt kicsit vissza kellene venni az arcbó!

Nem ismersz még mindenkit !   Emelem   Tudok én is pokróc lenni meg Sanyooo is rendes "fórumtárs"  !  Mikor milyen front van !  Stoel  Ördög
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #3203 Dátum: 2016. április 23. - 21:37:26 »

Üdvözlök mindenkit! Előre is köszönöm mindenkinek, aki időt szán rám és külön köszönöm Hunor1 barátomnak, hogy ezen a fórumon is próbál segítséget nyújtani! Az az igazság, hogy minél több vadászt/sportlövőt kérdezek meg a témában, annál nagyobb a bizonytalanság, annál több márka és típus mellett szólnak érvek és ellenérvek. Mostanra kb. kezd letisztulni a kép és már van konkrét elképzelésem is, így azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata a Beretta SV10 Prevail III Sporting fegyverről?
http://www.beretta.com/en/sv10-prevail-iii/

Szia JFC!

Ha jól emlékszem, az alapvetés az volt, hogy nagyobb részt korongozni, kisebb részt vadászni keresel sörétes puskát. Ha jobban bele akarod magad ásni a témába, javaslom menj ki egy komolyabb koronglövő versenyre és nézd meg hogy milyen puskákkal lőnek a versenyzők. Korongvadászatra és gyorsított korongvadászatra gondoltam, a skeet és a trapp most ne jöjjön szóba. Én néha elvetődök ilyen versenyekre (amatőr szinten, ez a régi vadász kategória). Szóval a zöme Berettát és Browningot használ. Van még jó pár Perazzi, kevesebb Antonio Zoli, Kemen. A Cesar Guerini most van terjedőbe, de láttam már Krieghoffot is.
A tusa nyilván passzol a használóikhoz, de nem kell egyből méretre szabatni, hacsak nem valami törpéről vagy hosszú kezű gibbonról van szó, a különféle vastagságú agytalpakkal sokat lehet játszani. A másik fontos dolog ezeknél a drága puskáknál, hogy ezek bírják a korongozással járó fokozott igénybevételt. Nagyságrendekkel több lőszert lőnek el egy versenyen esetleg a felkészüléssel együtt, mint egy vadász akár egy egész szezonban. Igaz láttam már kétmilliós puskából is sütés után kihullani az elsütőszerkezetet, tehát a drága puska még semmire sem garancia.
Szóval én azt mondom, ha komolyan érdekel a dolog, menj ki egy versenyre és kuksizz szorgalmasan, ha szerencsés vagy, egy-két típust még vállba is vehetsz ha a gazdája megengedi (nem nagyon szokták  Vigyorog)
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3204 Dátum: 2016. április 24. - 07:01:34 »

arcbó!

Arcbó! Értem!  Wave
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #3205 Dátum: 2016. április 24. - 08:13:04 »

Üdv JFC!

Szerintem a puskák  közötti minősègi különbsègek èlettartamban nagyban, eredmènyessègben egy bizonyos kategórián túl nem számottevő különbsèget jelentenek. Az elejèn legalábbis.Egy jobb szűkítés, egy kicsit más agyazás plussza nem most számít igazán, hanem kellő gyakorlat, tudás birtokában èrzi igazán az ember, merre kellene indulni, mit követel a fejlődése. De ebben a gyakorlat mellett egy edző tud később segíteni.Így én a keretösszeget felezném, 500 körül néznék egy kézhez álló fegyvert, ami később a tapasztalatok birtokában jól eladható, cserélhető mèg jobbra, mikor tudod, hogy Neked mi a jobb. A használat, az egyèni igènyeid függvènyèben a gyakorlati tapasztalataid, a sajátjaid alapján. Plusz ha előkerül egy alkalmi vètel, szívfájdalom ès komoly anyagi vesztesèg nèlkül tudsz rá tovább lèpni. Tehát egy közismert márka gyakori darabját vennèm. Szvsz.
Naplózva
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #3206 Dátum: 2016. április 24. - 08:26:20 »

Szia JFC!

Ahogy Bferi is mondta, látogass el egy versenyre, például jövő héten lesz Sarlóspusztán a Compakt Sporting EB. Ott kis is szoktak állítani kereskedők, pl. a Perazzi és a Ceasar Guerini debreceni forgalmazója biztosan tudom, hogy ott lesz.

 Emelem Bassman
Naplózva
JFC
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #3207 Dátum: 2016. április 24. - 08:36:36 »

Tisztelt Stefi, Bferi, Mamut! Köszönöm az építő jellegű hozzászólásaitokat! Épp most lesz Sarlóspusztán verseny, terveztem is, hogy kimegyek. Mivel vadászatra is szeretném használni, mindenképpen automata biztosítással bíró fegyvert fogok választani. Úgy látom, hogy itt is meg kell fizetni tanulópénzt, de remélem, hogy a hasonló tanácsokkal ezt minimalizálni tudom. Esetleg csőhosszúságra valami javaslat? Köszönöm!
Naplózva
JFC
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #3208 Dátum: 2016. április 24. - 08:41:17 »

Szia JFC!

Ahogy Bferi is mondta, látogass el egy versenyre, például jövő héten lesz Sarlóspusztán a Compakt Sporting EB. Ott kis is szoktak állítani kereskedők, pl. a Perazzi és a Ceasar Guerini debreceni forgalmazója biztosan tudom, hogy ott lesz.

 Emelem Bassman
Köszi! Ezt fogom tenni!
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #3209 Dátum: 2016. április 24. - 08:48:17 »

Esetleg csőhosszúságra valami javaslat? Köszönöm!

Szia!

A 76-os csőhossz szerintem megfelelő, arany középút. Ebben a témában is hallasz majd pro és kontra véleményeket, valaki a rövidebb csöveket preferálja (skeetnél), a hosszabb csöveket inkább a traplövők szeretik.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Oldalak: 1 ... 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 [214] 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: