Oldalak: 1 ... 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 [213] 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 682995 alkalommal)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #3180 Dátum: 2016. április 22. - 19:07:16 »

Tisztelt Fórum társak!Egy barátom sikeres vadász vizsgát tett.Szeretne egy, első sorban korongozásra, ritkán talán vadászatra, egy minőségi sörétes puskát venni.Az anyagiak nem játszanak döntő szerepet.Az észszerűség határain belül a lehető legjobb választásban kérem a segítségeteket. Előre is köszönöm a segítségeteket.

Szia!

Beretta DT 11 Sporting. Én azt vennék, ha a pénz nálam nem játszana döntő szerepet.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #3181 Dátum: 2016. április 22. - 19:15:23 »

Tisztelt Fórum társak!Egy barátom sikeres vadász vizsgát tett.Szeretne egy, első sorban korongozásra, ritkán talán vadászatra, egy minőségi sörétes puskát venni.Az anyagiak nem játszanak döntő szerepet.Az észszerűség határain belül a lehető legjobb választásban kérem a segítségeteket. Előre is köszönöm a segítségeteket.

Szűkítsétek a kört, hagyományosabb kinézet, úgymond"vadászias", modern, csőelrendezés, dupla, bock, egy cső, stb. Hiába vesz egy méregdrágát, ha nem tetszik neki. Írja körbe és tuti, hogy lesz itt valakinek ötlete.  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3182 Dátum: 2016. április 22. - 19:36:22 »

A legtöbb fegyveremet úgy vettem, hogy zsebre tettem a rászánt pénzemet, besétáltam egy pár vadászboltba, és elkezdtem válogatni. Amelyik tetszett, kézre-vállra állt, és úgymond "kiválasztottuk egymást", azt megvettem.Az, hogy jól választok e, az úgyis csak használat közben, vadászaton derül ki. 

Én ezzel a "milyen fegyvert vegyek" -el is úgy vagyok, mint a "milyen lőszert használjak" kérdéssel. Lehet okoskodni, leírni kinek melyik vált be, de az közel sem biztos, hogy másnak is jó!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3183 Dátum: 2016. április 22. - 19:50:34 »

Tisztelt Fórum társak!Egy barátom sikeres vadász vizsgát tett.Szeretne egy, első sorban korongozásra, ritkán talán vadászatra, egy minőségi sörétes puskát venni.Az anyagiak nem játszanak döntő szerepet.Az észszerűség határain belül a lehető legjobb választásban kérem a segítségeteket. Előre is köszönöm a segítségeteket.

Mi lenne ha venne egy olcsóbbat - korongon gyakorolna és a többi pénzt elvadászná vagy tagsághoz jutásra költené ?  Akkor lenne értelme a vadászvizsgának is.    Emelem
Naplózva
JFC
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #3184 Dátum: 2016. április 23. - 09:49:15 »

Tisztelt Fórum társak!Egy barátom sikeres vadász vizsgát tett.Szeretne egy, első sorban korongozásra, ritkán talán vadászatra, egy minőségi sörétes puskát venni.Az anyagiak nem játszanak döntő szerepet.Az észszerűség határain belül a lehető legjobb választásban kérem a segítségeteket. Előre is köszönöm a segítségeteket.
Üdvözlök mindenkit! Előre is köszönöm mindenkinek, aki időt szán rám és külön köszönöm Hunor1 barátomnak, hogy ezen a fórumon is próbál segítséget nyújtani! Az az igazság, hogy minél több vadászt/sportlövőt kérdezek meg a témában, annál nagyobb a bizonytalanság, annál több márka és típus mellett szólnak érvek és ellenérvek. Mostanra kb. kezd letisztulni a kép és már van konkrét elképzelésem is, így azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata a Beretta SV10 Prevail III Sporting fegyverről?
http://www.beretta.com/en/sv10-prevail-iii/
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3185 Dátum: 2016. április 23. - 14:17:15 »

Üdvözlök mindenkit! Előre is köszönöm mindenkinek, aki időt szán rám és külön köszönöm Hunor1 barátomnak, hogy ezen a fórumon is próbál segítséget nyújtani! Az az igazság, hogy minél több vadászt/sportlövőt kérdezek meg a témában, annál nagyobb a bizonytalanság, annál több márka és típus mellett szólnak érvek és ellenérvek. Mostanra kb. kezd letisztulni a kép és már van konkrét elképzelésem is, így azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata a Beretta SV10 Prevail III Sporting fegyverről?
http://www.beretta.com/en/sv10-prevail-iii/

Üdvözöllek!
Szép puska, meg se merem kérdezni az árárt! Mosolyog De azt megkérdezem, hogy az árban benne van-e a testedre agyazás szolgáltatása?
 Emelem
Naplózva
JFC
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #3186 Dátum: 2016. április 23. - 15:06:32 »

Üdvözöllek!
Szép puska, meg se merem kérdezni az árárt! Mosolyog De azt megkérdezem, hogy az árban benne van-e a testedre agyazás szolgáltatása?
 Emelem
Szia! Úgy gondolom (nem kérdeztem még), hogy ez nem az a kategória, ahol testreszabás szóba jöhet. Ez a fegyver még szűken egy millió forint alatti, a Berettánál alsó középkategóriának számít.  Vadász
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3187 Dátum: 2016. április 23. - 15:31:15 »

Szia! Úgy gondolom (nem kérdeztem még), hogy ez nem az a kategória, ahol testreszabás szóba jöhet. Ez a fegyver még szűken egy millió forint alatti, a Berettánál alsó középkategóriának számít.  Vadász


Mivel kérdeztél elmondom a véleményemet.  Vigyorog  Nagyon kellemetlen tud lenni egy drága puskát szorongató számára, ha jön egy fekete gumicsizmás öreg és egy 60 éves Monte Carlo 16-ossal "lealázza"! Nem velem történt meg, nekem nincs drága puskám, meg lőni sem tudok  Rííí , de megtörtént másokkal. A sörétesnél fontosabb az "összeszokottság" a márkánál és a pénznél. A rutint meg csak lövéssel lehet megszerezni, sok-sok lövéssel. Én a rendelkezésedre álló pénz nagyobbik részét patronra költeném, ahogy ezt már mások is ajánlották.
 Emelem
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #3188 Dátum: 2016. április 23. - 15:47:35 »

Üdv  Emelem

Szerintem ne vegyük el JFC társunk kedvét a fórumozástól a nagy bölcseleteinkkel, inkább a kérdésére válaszoljunk. A következő mondatomban senki ne keressen cinizmust, mert nincs benne, Isten látja lelkem! Ugye senki nem gondolja komolyan azt, hogy valaki ad egy puskáért egy millát, lőszert meg majd nem bír venni hozzá? JFC! Vedd meg a puskát és leld benne örömöd!  Igen
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
JFC
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #3189 Dátum: 2016. április 23. - 16:07:22 »

Mivel kérdeztél elmondom a véleményemet.  Vigyorog  Nagyon kellemetlen tud lenni egy drága puskát szorongató számára, ha jön egy fekete gumicsizmás öreg és egy 60 éves Monte Carlo 16-ossal "lealázza"! Nem velem történt meg, nekem nincs drága puskám, meg lőni sem tudok  Rííí , de megtörtént másokkal. A sörétesnél fontosabb az "összeszokottság" a márkánál és a pénznél. A rutint meg csak lövéssel lehet megszerezni, sok-sok lövéssel. Én a rendelkezésedre álló pénz nagyobbik részét patronra költeném, ahogy ezt már mások is ajánlották.
 Emelem
Igen! Nagy valószínűséggel le fog alázni, de inkább tisztelettel fogok rá nézni és még inkább nem fogok szégyellni tánácsot kérni. Reméltem, hogy valaki használ ilyen fegyvert és tud segíteni dönteni. Egyébként Te milyen puskát vennél Sanyoooo?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3190 Dátum: 2016. április 23. - 16:09:11 »

Üdv  Emelem

Szerintem ne vegyük el JFC társunk kedvét a fórumozástól a nagy bölcseleteinkkel, inkább a kérdésére válaszoljunk. A következő mondatomban senki ne keressen cinizmust, mert nincs benne, Isten látja lelkem! Ugye senki nem gondolja komolyan azt, hogy valaki ad egy puskáért egy millát, lőszert meg majd nem bír venni hozzá? JFC! Vedd meg a puskát és leld benne örömöd!  Igen

Szia!
Nem értettél meg, vagy nem akartál megérteni, de erre gondolni sem merek.
Első puskáját keresi barátunk, már ha jól értem, egy millát kiadni hóbortból egy ismeretlen, nem rá agyazott sörétesért butaság.
Keressen egy fegyvermestert, aki vállalja a famunkát, kérjen tőle tanácsot és fogadja meg! Az egy millás puska sem fogja leemelni a fácánt, vagy a korongot, ha nincs méretre agyazva. De egy olcsóbb is jól szolgál, ha rá való!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3191 Dátum: 2016. április 23. - 16:10:53 »

Igen! Nagy valószínűséggel le fog alázni, de inkább tisztelettel fogok rá nézni és még inkább nem fogok szégyellni tánácsot kérni. Reméltem, hogy valaki használ ilyen fegyvert és tud segíteni dönteni. Egyébként Te milyen puskát vennél Sanyoooo?

Elvittek előlem 50 ropiért egy használt Izs-t, azóta is sajnálom! Szomorú  Igaz van egy Victoriám, meg egy MC-21-esem, de bock nincs sajnos!
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #3192 Dátum: 2016. április 23. - 16:17:32 »

Szia!
Nem értettél meg, vagy nem akartál megérteni, de erre gondolni sem merek.
Első puskáját keresi barátunk, már ha jól értem, egy millát kiadni hóbortból egy ismeretlen, nem rá agyazott sörétesért butaság.
Keressen egy fegyvermestert, aki vállalja a famunkát, kérjen tőle tanácsot és fogadja meg! Az egy millás puska sem fogja leemelni a fácánt, vagy a korongot, ha nincs méretre agyazva. De egy olcsóbb is jól szolgál, ha rá való!

Megértettelek Sanyooo, nekem egy IZS 58-asom van, amit ötvenért vettem.  Wave De most nem rólam van szó és a kérdés is úgy lett feltéve, hogy milyen puskát? Nem pedig, hogy hogyan kezdjem el a sörétlövést?  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3193 Dátum: 2016. április 23. - 16:35:40 »

Megértettelek Sanyooo, nekem egy IZS 58-asom van, amit ötvenért vettem.  Wave De most nem rólam van szó és a kérdés is úgy lett feltéve, hogy milyen puskát? Nem pedig, hogy hogyan kezdjem el a sörétlövést?  Emelem

Ha valaki nem kezdő nem tesz fel ilyen kérdést, főleg nem első hozzászólásként egy ismeretlen fórumon, egy millás puskáról érdeklődve.
Rosszul gondolom?  Ördög
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #3194 Dátum: 2016. április 23. - 16:49:14 »

Ha valaki nem kezdő nem tesz fel ilyen kérdést, főleg nem első hozzászólásként egy ismeretlen fórumon, egy millás puskáról érdeklődve.
Rosszul gondolom?  Ördög

Persze, hogy kezdő. Wave Máshogy közelítem meg. Te nemrég szerezted meg a jogsid, tele a zsebed pénzzel, tetszik a Lamborghini, a Porsche, az Aston Martin, meg is tudod venni. Megkérdezed egy autós fórumon, hogy a hozzáértők melyiket ajánlanák? Azután jönnének a jobbnál jobb ötletek, hogy először mindenképpen Ladát vagy Warburgot, esetleg Dáciát vegyél, mert ők is azon tanultak vezetni. Vennél egyet az ajánlottak közül és az árbeli különbözetet beletankolva szeretnél rutint? Ugye nem? Wave Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Oldalak: 1 ... 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 [213] 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: