Oldalak: 1 ... 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 [210] 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683235 alkalommal)
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #3135 Dátum: 2016. Február 29. - 09:37:14 »



A SAANTI így első ránézésre és a honlap alapján + ha tényleg jól bírja tetszene, csak nem nagyon találok róluk semmi infót sem német sem angol nyelvű fórumokon. Van akinek van még plusz infója, saját tapasztalata esetleg?



A SAANTI-t a BRIXIA gyártja, a márkanév tulajdonosai megrendelésére, kvázi bérmunkában. Tudtommal.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3136 Dátum: 2016. Február 29. - 10:42:30 »

El kéne menni oda professional hog hunternek... Fejvakarás

Bakkermann!
Kimegyek vadászni, lövök ahányat tetszik, hazaviszem mind, és az állam még fizet is érte! Rossz helyre születtem!  Rííí
De az amcsik is hülyék, ha nem használják ki!  Ördög
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #3137 Dátum: 2016. Február 29. - 14:23:47 »

Engem most már az foglalkoztat, hogy mi a differencia a Bettinsoli Crypto Silver és a Saanti V12 között. Mosolyog

Mindkettő sorrendváltós, egybillentyűs, 5 db choke-al, acélsörétet bírják.
Bettinsolinál tartozék a műanyag koffer, Saantiban meg van ejektor.

Kérdés, hogy a Crypto Silver is ejektoros-e és a magas gáznyomású patronokat is elviselik-e?
Naplózva
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #3138 Dátum: 2016. Február 29. - 14:37:32 »

Engem most már az foglalkoztat, hogy mi a differencia a Bettinsoli Crypto Silver és a Saanti V12 között. Mosolyog

Sanszos, hogy ebből a kettőből fogok én is választani (már ott tartottam, hogy Bettinsoli, aztán talán tegnap látom itt, hogy Saantiból kiment 40+ezer lövés... az azért nem rossz. CZ Redhead-nek már inkább utána sem nézek, mert sosem lesz sörétesem Nevet ). Eleresztettem egy kérdést boltos kontakt felé Saanti ügyben (bár nem tudom milyen régóta forgalmazza, de hátha van már használható tapasztalata), jelzem ha van válasz...
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #3139 Dátum: 2016. Február 29. - 15:01:18 »

Ti akkor vadásztok, ha hús kell! Aztán mondod, hogy a vaddisznó, farkas az dúvad, senki sem vadássza, károkat okoznak. Okos dolog ez? Nem! Nálunk éves kilövési tervek vannak, ha nem teljesíted szorulsz! Okos dolog ez? Igen! Nálunk nincs olyan föld, ami nem mezőgazdasági terület, na jó túlzok, de nem nagyon, vagy erdőgazdaság. Minden négyzetcentiméter hasznosított, VADÁSZNI KELL ha éhes vagy, ha nem, mert a vadkár megeszi a fejedet! Ha nem teszed, elveszted a jogot a vadászatra, jövőre más fog ott vadászni.
Kár a két országot, kontinenst összehasonlítani!

Bocsánat, hogy beleszólok.
Én nem vagyok sem idealista, sem sötétzöld állatvédő, de véleményem szerint, az a változat, amit Bentshaft leírt, közelebb áll a természetben keletkező önszabályozás által bekövetkezett egyensúlyhoz, mint a miénk. Ennek pont az az indoka, hogy itt minden mocsarat le kellett csapolni (= tökéletes vízimadár élőhelyek), majd a lecsapolt területek minden négyzetcentiméterét fel kellett törni, vagy gazdálkodásba vonni, így az érintetlen területek száma, mértéke jóval kisebb, mint amit például én kívánnék. Szülőfalum évszázadok óta mezőgazdaságból élő település, s ha bármely irányból közelítem a települést, akkor szántó-mező-szántó éri egymást. Nyilván ezen szocializálódtam és valamilyen szinten szép a szememnek egy hatalmas összefüggő búzamező vagy virágba borult repce, de mindig is szebb lett volna, ha erdők tarkítják az utak mentét, nem csak szórványos, nagyobb erdőfoltok.
Én leülök a NatGeo elé és csak folyik a nyálam, amikor látom az érintetlen orosz vadont, vagy egy műsort, amit Észak-Amerika ilyen részein forgattak (pl. Az utolsó alaszkaiak).

Más vonalról idehozom a Teremtés könyvét:
Azután ezt mondta Isten: "Nézzétek, nektek adok minden növényt az egész földön, amely magot terem, és minden fát, amely magot rejtő gyümölcsöt érlel, hogy táplálékotok legyen.
A mező vadjainak, az ég madarainak s mindennek, ami a földön mozog és lélegzik, minden zöld növényt táplálékul adok." Úgy is történt.

Nem akarok vallási vitát generálni hívők és nem hívők között, de a lényeget ez is megfogja, mindent táplálékul kaptunk, de nem azért, hogy az utolsó négyzetmétert is befogjuk a mezőgazdasági termelésbe, s ezáltal közvetetten befolyásoljuk a vadállomány szerkezeti és mennyiségi alakulását, majd terveket készítsünk arra, hogy mennyi az optimális vadlétszám.
Azt nem kell jeleznetek, hogy a népsűrűség más, igen, Magyaroszág kb 106 fő/négyzetkilométer, USA meg 34 fő/négyzetkilométer, ott inkább van miből meghagyni, de nekünk is lehetne több érintetlen erdőnk, vagy szerkezetében más lehetne az arány, s erről csak az eleink tehetnek, amit mi alapvetően folytatunk és kész.
Pl. horgászni is úgy szeretnék kimenni, hogy a tavaink 80 százaléka egy csendes ligeterdőben van, nem pedig úgy, hogy a falu szélén, közepén áll, mellette a forgalmas út, vagy vonat, stb… kevés ilyen van. A horgászatra való észrevételekkel nem értek egyet, mivel a hal a vízben van, s a legtöbb esetben nem látod, nem igen lehet lepuffantani, az meg igen hülyén nézne ki, ha minden horgász halászhálóval vagy szelektív élvefogó csapdával menne a vízhez, magyarul a halat csak horoggal-damillal lehet a szájánál fogva kicibálni természetes életkörnyezetéből, aztán oda szákba visszatenni a lebunkózásig(= hasznosításig) több opció nincs, ha az íjas, szigonyos és horgászatot kizártuk. Mellesleg a halnak egy szakállmentes horoggal való kifogása+szájfertőtlenítéses visszaengedése a stresszen kívül nem okoz sok fájdalmat, míg ezzel szemben az ellőtt állkapcsú disznó vagy a háromlábú róka erről másképp nyilatkozna, de lehet egy egyszerű gyomorlövést is írhattam volna…

Mindenki másképp gonddolkodik erről, én így. Jobb szeretném, ha több érintetlen terület lenne, talán kevésbé lenne tele a környezet szeméttel, meg nem lenne ennyire túlszabályozva, hogy ki vadászhat, meg ki nem, mert a mostani törvénymódosítás is csak afelé terelte az egészet, hogy pénz beszél...
A vadászat nem csak az, (legalábbis nem csak annak kéne hogy legyen) hogy lövünk, lövünk, lövünk, mert a trófea, a hús, meg a teljesítendő terv, hanem az is, hogy kimész és csak nézed azt a növényekkel-állatokkal megtöltött kerek egészt, amit ajándékul kaptál.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3140 Dátum: 2016. Február 29. - 15:21:50 »

Szia Pocok!
Mindenki tudja, hogy szebb az érintetlen táj, nem véletlenül tért haza Árpád apánk a sereggel, nem maradt Ázsiában.
DE! Kellett a búza a KUK hadseregnek, ezért csapoltak le minden mocsarat, ezzel elveszett a sok hal, a kócsag és a romantika! De jóllakott az osztrák hadsereg.  Szomorú
 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3141 Dátum: 2016. Február 29. - 15:25:30 »

Ez mind nagyon szép, de ide való-e a Sörétes fegyerekről általában.... c. topikba?   Fejvakarás 
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #3142 Dátum: 2016. Február 29. - 15:40:31 »

Sanyo! Tudom, de azt már nem akartam leírni, aki tanult törit tudja, hogy az éléskamra voltunk, ennek ellenére a boltban a paradicsom sokszor spanyol, a gesztenye meg kínai.

Voldi, nem, nem itt van a helye, de mivel volt előttem vagy 15-20 nem ide való hozzászólás, bátorkodtam reagálni az előttem szólókra, amúgy nem vettem személyeskedésnek, mert gondolom a többieknek is szólt a mondandód!  Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3143 Dátum: 2016. Február 29. - 15:52:10 »

Én már szólni sem merek, mert morcos a Főnök!  Stoel
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #3144 Dátum: 2016. Február 29. - 15:55:10 »

Sanszos, hogy ebből a kettőből fogok én is választani (már ott tartottam, hogy Bettinsoli, aztán talán tegnap látom itt, hogy Saantiból kiment 40+ezer lövés... az azért nem rossz. CZ Redhead-nek már inkább utána sem nézek, mert sosem lesz sörétesem Nevet ). Eleresztettem egy kérdést boltos kontakt felé Saanti ügyben (bár nem tudom milyen régóta forgalmazza, de hátha van már használható tapasztalata), jelzem ha van válasz...

Ha most választanom kéne, biztos én is ezek mellett voksolnék. 300-ig ez van, Winchester Select light Akah listaáron 1480 Euró, egunon 1100, itthoni ár esetében is inkább a listaárra tippelek.
A CZ-kkel még mindig fenntartom a „Törökországban készült” sztereotip félelmemet.

A török gyártók közül kik azok, akik megütik a szintet sörétesben? Korábban TAL talán jelezte, hogy van olyan ami igen, de nem emlékszem melyeket említette.
Naplózva
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #3145 Dátum: 2016. Március 01. - 12:03:41 »

Eleresztettem egy kérdést boltos kontakt felé Saanti ügyben (bár nem tudom milyen régóta forgalmazza, de hátha van már használható tapasztalata), jelzem ha van válasz...

Röviden:
- nem volt velük tudomása szerint probléma (gondolom garanciálisra és szimpla "szidom mert szar" panaszra is gondolt)
- gyakorlatilag egy szinten emlegetné a Bettinsoli-val, csak nincs hozzá koffer (nem értem miért, kvázi filléres tétel és én vagyok olyan balf@sz, hogy akár ezen is múlhat a választásom)
- van viszont magyarországi szerviz + cserefegyver a gariidő alatt (bár ha az első állítás hosszú időre is megállná a helyét, akkor ez nem annyira szempont  Nyihi )

 Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #3146 Dátum: 2016. Március 01. - 23:32:22 »

[quote author=puffadtpocok link=topic=165.msg296943#msg296943 date=145675771
A CZ-kkel még mindig fenntartom a „Törökországban készült” sztereotip félelmemet.

A török gyártók közül kik azok, akik megütik a szintet sörétesben?

[/quote]
Mondjuk, a CZ Redhead-nek csak annyi köze van a törökökhöz hogy a tus török-dioból keszül.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #3147 Dátum: 2016. Március 02. - 01:54:45 »


Mondjuk, a CZ Redhead-nek csak annyi köze van a törökökhöz hogy a tus török-dioból keszül.

Ne vegy merget ra, a CZ Redhead-et a Huglu ceg gyartja Torokbe.

http://www.shotgunworld.com/bbs/viewtopic.php?f=137&t=395440

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #3148 Dátum: 2016. Március 07. - 18:53:50 »

Ne vegy merget ra, a CZ Redhead-et a Huglu ceg gyartja Torokbe.

http://www.shotgunworld.com/bbs/viewtopic.php?f=137&t=395440



 Igen http://www.bluebookofgunvalues.com/Gun_Values/Gun_Manufacturer.aspx?id=HUGLU
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3149 Dátum: 2016. Március 07. - 21:01:59 »

Én már semmin nem lepődök meg.
Az MP 153-t Remington SPR 453-ra címkézik.

Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 [210] 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: