Oldalak: 1 ... 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 [209] 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 682688 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3120 Dátum: 2016. Február 28. - 18:28:20 »

Mivel nincs kilenchármasod (vagyis buzi vagy), ez nálad kizárt... Ördög
Különben is, a Te korodban... Ördög

De olyan jó emlékezni!  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #3121 Dátum: 2016. Február 28. - 18:42:57 »


Szexelni is csak gyermeknemzés céljából szoktunk?

Azzal a kulonbseggel, hogy amikor szexelsz akkor nem olsz, hanem elvezetbol csinalod (legtobbje legalabbis  Mosolyog)  Olni az "valamicskevel" mas.

"We don't kill animals for fun"......"szorakozas kedveert nem olunk allatokat ".....
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #3122 Dátum: 2016. Február 28. - 18:44:23 »

Egy kis válogatás, külömböző szempontok szerint a tengeren tullról sörétes ügyben!
Best Waterfowl Shotguns From SHOT Show 2015
(A legjobb vizivad lövő sörétes a SHOT Show-ról 2015)
Mossberg 500 Left-Handed, Remington V3, Beretta A400 Xtreme and A300, Benelli M2 Performance Shop Waterfowl 20-Gauge, Stoeger M3500, Franchi Intensity, Browning Maxus And A5, Winchester SX3, Weatherby Element.  
The Best Wing and Clays Guns from the SHOT Show of 2015
(A legjobb szátnyas és agyag-galab lövő  sörétes a SHOT Shaw-ról 2015)
Benelli 828 U, Browning 725 Citori in 28 gauge and .410, Beretta’s 486 es Beretta DT11 ACS, Caesar Guerini USA, CZ-USA Sharp-Tail  20 gauge, Fabarm USA, Fausti, Remington V3, Syren USA, Weatherby.
Best Over-Under Shotgun Choices for 2015
(A kiválasztott legjobb egymás alatti (bok) csőelrendezésű sörétes 2015)
Benelli 828U, CZ-USA Redhead Premier, Tristar Setter S/T, Weatherby Orion, Browning Citori 725.
7 Best Pump Shotguns for Less Than $500
(A 7 legjobb Pump akciós sörétes $ 500 alatt)
Remington 870 Express and Express Super Magnum , Benelli Nova, Mossberg 500, Remington 887 Nitro Mag,  Winchester Super X Pump, Mossberg 835 Ulti-Mag, Weatherby PA-08,
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3123 Dátum: 2016. Február 28. - 18:45:59 »

"Na igen. Az agyonhájpolt C&R horgászatot én nettó állatkínzásnak tartom."
Nem csak állatkínzás, annak minősített esete.
Előre megfontolt szándékkal, aljas indokból elkövetett.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3124 Dátum: 2016. Február 28. - 18:59:31 »

Azzal a kulonbseggel, hogy amikor szexelsz akkor nem olsz, hanem elvezetbol csinalod (legtobbje legalabbis  Mosolyog)  Olni az "valamicskevel" mas.

"We don't kill animals for fun"......"szorakozas kedveert nem olunk allatokat ".....

Márk!
Te provokáltad a vitát, nem én akartam! Régen minden vágyam volt az USA-ban élni, ma már nem akarok! Kanada talán más, ott még szeretnék! De ott is sok hülyeség van, vegyük most csak a vadászatot. Ti akkor vadásztok, ha hús kell! Aztán mondod, hogy a vaddisznó, farkas az dúvad, senki sem vadássza, károkat okoznak. Okos dolog ez? Nem! Nálunk éves kilövési tervek vannak, ha nem teljesíted szorulsz! Okos dolog ez? Igen! Nálunk nincs olyan föld, ami nem mezőgazdasági terület, na jó túlzok, de nem nagyon, vagy erdőgazdaság. Minden négyzetcentiméter hasznosított, VADÁSZNI KELL ha éhes vagy, ha nem, mert a vadkár megeszi a fejedet! Ha nem teszed, elveszted a jogot a vadászatra, jövőre más fog ott vadászni.
Kár a két országot, kontinenst összehasonlítani!
Ha ott leszek majd meghívsz süllőzni, bár azt sem eszem!  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3125 Dátum: 2016. Február 28. - 19:00:33 »

"Na igen. Az agyonhájpolt C&R horgászatot én nettó állatkínzásnak tartom."
Nem csak állatkínzás, annak minősített esete.
Előre megfontolt szándékkal, aljas indokból elkövetett.


A horgászat szerintem is kegyetlenebb állatkínzás, mint a vadászat, mégis pont fordítva gondolja a pórnép!  Vállat von
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3126 Dátum: 2016. Február 28. - 19:11:00 »

Azzal a kulonbseggel, hogy amikor szexelsz akkor nem olsz, hanem elvezetbol csinalod (legtobbje legalabbis  Mosolyog)  Olni az "valamicskevel" mas.

"We don't kill animals for fun"......"szorakozas kedveert nem olunk allatokat ".....
De igen, kár ezt szépíteni.
Nincs is ezzel gond míg ez át nem csap öncélú öldökléssé.
Emlékezz az avatásokon gyakran elhangzó szövegre:
"Tiszteld a vadat és emlékezz rá, hogy a legtöbbet adta amit adhatott a te szórakozásodért, az életét."
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #3127 Dátum: 2016. Február 28. - 22:04:33 »

Márk!
Te provokáltad a vitát, nem én akartam! Régen minden vágyam volt az USA-ban élni, ma már nem akarok! Kanada talán más, ott még szeretnék! De ott is sok hülyeség van, vegyük most csak a vadászatot. Ti akkor vadásztok, ha hús kell! Aztán mondod, hogy a vaddisznó, farkas az dúvad, senki sem vadássza, károkat okoznak. Okos dolog ez? Nem! Nálunk éves kilövési tervek vannak, ha nem teljesíted szorulsz! Okos dolog ez? Igen! Nálunk nincs olyan föld, ami nem mezőgazdasági terület, na jó túlzok, de nem nagyon, vagy erdőgazdaság. Minden négyzetcentiméter hasznosított, VADÁSZNI KELL ha éhes vagy, ha nem, mert a vadkár megeszi a fejedet! Ha nem teszed, elveszted a jogot a vadászatra, jövőre más fog ott vadászni.
Kár a két országot, kontinenst összehasonlítani!
Ha ott leszek majd meghívsz süllőzni, bár azt sem eszem!  Röhög Röhög Röhög

Vadaszhatsz farkasra, vaddisznora, amikor akarsz ingyenes, de a vadaszok nemigen teszik mert nemigen eszik itt a vaddisznot, farkast meg minek loni ? hany bunda kell ? en lottem anno fegyverrel, de egy ido utan mit kezdesz vele, hasonloan a medvekkel ?  hany medveszonyeg kell ?.....miert loni minden evbe medvet,? mit csinalsz veluk ? ha akarsz lohetsz, mondtam, egyeni dolog. Ha karokat okoz a duvad az a foldtulajdonos dolga (van biztositasuk) ha meg vadaszokat akar berelni akkor fizet nekik. Albertaba, es ha jol tudom Brit Columbiaba is, az allam minden kilott vaddiszno utan $ 50 jutalmazza a vadaszt de meg igy sem volt "jelentkezo"......es nem ment a program.  Itt a javor, wapiti, feherfarku, oszverszarvas, medve az Isten, minden egyebet lesz@rnak a vadaszat teren.

Ettol fuggetlenul ertem amit irsz, az ottani kondiciokrol.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #3128 Dátum: 2016. Február 28. - 22:16:43 »

De igen, kár ezt szépíteni.
Nincs is ezzel gond míg ez át nem csap öncélú öldökléssé.
Emlékezz az avatásokon gyakran elhangzó szövegre:
"Tiszteld a vadat és emlékezz rá, hogy a legtöbbet adta amit adhatott a te szórakozásodért, az életét."



A vad az eletet azert adja legeloszor is, hogy megegyem, es ezt tisztelem is benne, a szorakozas nagyon masodlagos avagy "hab a tortan".....de csak kimondottan ezert nem lojjuk meg. Emelem. Meg az ejtett vadat nem szabad eladni.....ajandekozni szabad belole egy bizonyos mennyiseget.

Nagyon zsenge korom ota itt elek amugy, nem voltam sosem avatason.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #3129 Dátum: 2016. Február 28. - 23:44:05 »

Albertaba, es ha jol tudom Brit Columbiaba is, az allam minden kilott vaddiszno utan $ 50 jutalmazza a vadaszt de meg igy sem volt "jelentkezo"......
El kéne menni oda professional hog hunternek... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #3130 Dátum: 2016. Február 28. - 23:59:20 »

El kéne menni oda professional hog hunternek... Fejvakarás

Hat gyere, 2003 ota megy a program vagy 45 ezer dollart fizettek ki, vagy 800 disznot lottek idaig. Olvasd itt

http://www.cbc.ca/news/canada/edmonton/alberta-extends-wild-boar-eradication-program-1.2784402
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3131 Dátum: 2016. Február 29. - 06:34:32 »

Vadaszhatsz farkasra, vaddisznora, amikor akarsz ingyenes, de a vadaszok nemigen teszik mert nemigen eszik itt a vaddisznot, farkast meg minek loni ? hany bunda kell ? en lottem anno fegyverrel, de egy ido utan mit kezdesz vele, hasonloan a medvekkel ?  hany medveszonyeg kell ?.....miert loni minden evbe medvet,? mit csinalsz veluk ? ha akarsz lohetsz, mondtam, egyeni dolog. Ha karokat okoz a duvad az a foldtulajdonos dolga (van biztositasuk) ha meg vadaszokat akar berelni akkor fizet nekik. Albertaba, es ha jol tudom Brit Columbiaba is, az allam minden kilott vaddiszno utan $ 50 jutalmazza a vadaszt de meg igy sem volt "jelentkezo"......es nem ment a program.  Itt a javor, wapiti, feherfarku, oszverszarvas, medve az Isten, minden egyebet lesz@rnak a vadaszat teren.

Ettol fuggetlenul ertem amit irsz, az ottani kondiciokrol.

Ez a nagy különbség ha vad az állam tulajdona és a vadászati jog is az államé .
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #3132 Dátum: 2016. Február 29. - 07:15:27 »

Ez a nagy különbség ha vad az állam tulajdona és a vadászati jog is az államé .

Meg a " hivatásos vadász" is állami alkalmazott.  Nyihi
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3133 Dátum: 2016. Február 29. - 08:04:26 »

El kéne menni oda professional hog hunternek... Fejvakarás

Nekem lakik ott egy nagybátyám....
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #3134 Dátum: 2016. Február 29. - 08:25:22 »

Köszönöm a válaszokat, sikerült magamban leszűkíteni a kört ami alapján már sokkal egyszerűbb lesz keresgélni.


Sabattikról általánosságban, ha jól emlékszem, TAL mester régebben azt írta, hogy kívülről szépek, aztán ennyi,
A Hubertusról nekem egy boltos azt mondta, a fém rész német, a fa rész török. Itt valaki írta, hogy törököknél gyártják az egészet.

Sikerült külföldi fórumokon is megnézni és kb ugyan ezt írták hogy kezdő vadásznak jó de nem nagy igénybevételre, vagyis a lényeg kb ez volt

A SAANTI így első ránézésre és a honlap alapján + ha tényleg jól bírja tetszene, csak nem nagyon találok róluk semmi infót sem német sem angol nyelvű fórumokon. Van akinek van még plusz infója, saját tapasztalata esetleg?

[
The Best Wing and Clays Guns from the SHOT Show of 2015
(A legjobb szátnyas és agyag-galab lövő  sörétes a SHOT Shaw-ról 2015)
Benelli 828 U, Browning 725 Citori in 28 gauge and .410, Beretta’s 486 es Beretta DT11 ACS, Caesar Guerini USA, CZ-USA Sharp-Tail  20 gauge, Fabarm USA, Fausti, Remington V3, Syren USA, Weatherby.
Best Over-Under Shotgun Choices for 2015
(A kiválasztott legjobb egymás alatti (bok) csőelrendezésű sörétes 2015)
Benelli 828U, CZ-USA Redhead Premier, Tristar Setter S/T, Weatherby Orion, Browning Citori 725.


Ez nagyon hasznos volt, korábban már én is néztem a CZ USA Redhead-t mert árban is tetszene és jókat olvastam róla több helyen , ezek szerint nem véletlenül Mosolyog A faustit pedig itt is ajánlották.

Egyre jobban érik bennem hogy ha lehetőségem lesz kipróbálok/megnézek egy CZ USA Redhead 20-t 28"-ban, meg egy 12-t is csak hogy össze tudjam hasonlítani melyik fekszik jobban.

Nagyon köszönöm az eddigi ajánlásokat ha valakinek még esetleg eszébe jut valami ne tartsa magában, mert minden vélemény segíthet:)

Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Oldalak: 1 ... 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 [209] 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: