Oldalak: 1 ... 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 [208] 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683252 alkalommal)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #3105 Dátum: 2016. Február 27. - 16:28:50 »

nagyon sarkított példa lesz és nem életszerű de : van 10 róka adott területen ami 5-t bír el kimennek a vadászok többen más-más részre és mindenki előtt elszalad egy róka kilövi mert kártékony aztán a területen nem marad egy sem  ami a beteg és gyenge állatokat gyérítse , persze be fog jönni egy másik területről de az idő és addig is megborult az egyensúly.)

Kezdő vadász szemmel a fenti számokkal dolgozva: Egy adott területen 10 róka él, a helyi VT apróvadhajtást szervez ott. Az ott megjelent vadászok korösszetétele és lőtudása vegyes. A vadászok 80%-a a megkopott lőtudását csak ősszel próbálta meg újból felszínre hozni, csak a maradék 20% járt tavasztól őszig is havonta lőtérre gyakorolni.
A megjelent vadászok 1-3%-a olyan gazda, aki nem lő rókára, mert azt vallja, hogy ha nincs pocok, több lesz a termés…
A fenti statisztika alapján a rókák életben maradási esélyei csak növekednek, aminek az lesz az eredménye, hogy az adott hajtáson maximum 2 rókát ejtenek el. Ha a vadásztársaság minden apróvadas területét meg akarja hajtani a szezonban, akkor minden apróvadas területét 2-szer tűzi napirendre egy idényben, az azon a területen 4 róka, tehát még mindig maradt 6. Mosolyog Így valószínűleg még marad szaporodóképes állomány.  Mosolyog

Sajnos a gereznáját már nem tekintik sokra, egyszerűen már nem, pedig a kucsma és a bunda is szép, s akkor nem értelmetlen a róka elejtése, függetlenül attól, hogy a húsát nem esszük. Melléteszem, hogy a nagy szőrme és vadászatellenes hisztériák ezt a tendenciát csak fokozzák és ne vegyünk fel szőrmét, de a több száz év alatt lebomló műszálas ruha az rendben van...
Ezt csak úgy mellékesen, amúgy megértem Yonast és tiszteletben tartom a gondolatmenetét!
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #3106 Dátum: 2016. Február 27. - 16:34:53 »

Kedves Yonas!
Mi vadászok nem szoktunk "húst lőni"! Szomorú


Ezt nem is mondtam azt mondtam hogy korábban valaki írta hogy én kimegyek húst lőni. ezt lehet félreolvastad Szomorú

Attilának írtam is hogy majdnem mindenben igaza van egyik amiben nem volt hogy azért akarok vizsgát hogy ne kelljen a sporthoz köthető nehézségeknek megfeni. Én is elítélem ha valaki amiatt tesz vadászvizsgát hogy puskája legyen (sajnos ismerek olyat is aki nem hogy sport cél miatt hanem csak úgy tette le mert akart egy puskát.... )
Ha nem tudnám meglőni a minősítéseket és nem szeretnék lőtérre járni nem lennék tag akkor nem lenne szerintem értelme sajátba beruházni, mert az azt jelentené, hogy nem tudok lőni akkor meg miért nem választok más hobbit Mosolyog Szerintem amúgy egyszerűbb a minősítést meglőni mint több száz oldalas könyvet megtanulni, fejből tudni mit lehet mit nem vadászni, vadgazdálkodást és még sok mást tanulni. A vizsgát nem ezért akarom megszerezni, ennek személyes okai vannak, egy régi ígértem akarom betartani amit valaki olyannak tettem aki már nincs köztünk  pedig még csak most lenne 28 éves és erdészmérnöknek tanult és mivel Ő nem mehet el idős Vadász édesapjával fácánozni, így én akivel világ életében fiaként bánt el szeretném kísérni. Szerencsére sokkal többet kaptam tőle életem során mint hogy ne érjen meg nekem az az élmény ennyi pénzt amennyibe egy vizsga kerül , és lehet még változik a véleményem is akkor meg csak egy előrehozott döntés lesz aminek később lesz értelme . Ahogy egyre jobban változik a puskánál is meg a kalibernél , van aki nagyon jól érvel a 12-s mellett és elkezdett meggyőzni:D

Eszem ágában sincs provokálni és a gondolkodásmódomról is elismerem nem egy vadászfórumon megszokott, de nem is akartam ebbe belemenni, csak azt szerettem volna ha a leírtak alapján tud valaki ajánlani a célnak megfelelő fegyvert. Csak minden válasz és kérdés után egyre jobban eltértünk a tárgytól pedig igyekeztem abban a mederben tartani az elején hogy ne kelljen sem a hátterét megosztani se pedig az itt nem megszokott gondolkodásom. ugyanakkor szerettem volna ha megértitek miért nem akarok használt IZS-t venni ezért írtam le mást is amitől meg elment más irányba a beszélgetés.

Nem akartam vitát indítani, és senkit megbántani sem,  tanácsokat szerettem volna amit szerencsére sokaktól kaptam is így egy lépéssel már közelebb vagyok.






Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #3107 Dátum: 2016. Február 27. - 20:08:22 »


Nem akartam vitát indítani, és senkit megbántani sem,  tanácsokat szerettem volna amit szerencsére sokaktól kaptam is így egy lépéssel már közelebb vagyok.


Üdv!

Sörétes fegyver 200-300 között:
Új:Izs Sporting: felejtős szerintem, a vadi új fegyverrel a 3. rotténál már gondok voltak. Ez az Izs már nem az az Izs...
Hubertus Bayard : az alap kb 160.000, a luxus 240 körül, 5 csokkal, jó sütéssel, a felső felén szép fával, gravírral, gumis agytalppal. ( Kettner? )
Bettinsoli : kijött egy alap, 2 csok, papír dobozzal, 240 körül, A cripto 280 körül, 5 csok + koffer, ( a különbség ft-ra stimmel, ha megveszed hozzá)
Saanti : 300 kofferral, 5 szűkítéssel, olasz, szép gravír, szép felület, akár olajozva, akár lakkozva. Szombathelyi a nagyker...
Sabatti: A Fehován volt 300 körül pár db, a jégkrémes cégnél, egy telefon, hátha nem kelt el mind...

Ebből amit használtam: Izs sporting - nekem hatalmas csalódás -  nem adnék érte 200-at.
SAANTI - lőtéri fegyver a Kemenesmagasi Lőtéren, 1 éve nyúzzák, még bírja ( lehet benne vagy 40.000 lövés, de lehet keveset mondtam ) 
Hubertus: A legdrágább kivitelt néztem, nekem jól fekszik, csukott szemmel is jól veszem fel, szépen működik. de +60 és ott a SAANTI.....
Szombathely mellett lakom....
Használt: Beretta, Browning kívülről szép, ami korongozni alkalmas, pár éves,  azt arra is vették, listaár -100.000-rel kerül ki a boltokba , intenzív használatra nem venném meg. Az alkalmi vételek- szekrénypuska-hülyebogár  Ördög- nem jutnak el a boltig.
Ezen hozzászólás személyes, nem feltétlen objektív véleményem, tapasztalatom tükrözi.
( Nem, nincs semmi érdekeltségem ilyen területen)
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3108 Dátum: 2016. Február 27. - 20:45:17 »

Ezt nem is mondtam azt mondtam hogy korábban valaki írta hogy én kimegyek húst lőni. ezt lehet félreolvastad Szomorú

Attilának írtam is hogy majdnem mindenben igaza van egyik amiben nem volt hogy azért akarok vizsgát hogy ne kelljen a sporthoz köthető nehézségeknek megfeni. Én is elítélem ha valaki amiatt tesz vadászvizsgát hogy puskája legyen (sajnos ismerek olyat is aki nem hogy sport cél miatt hanem csak úgy tette le mert akart egy puskát.... )
Ha nem tudnám meglőni a minősítéseket és nem szeretnék lőtérre járni nem lennék tag akkor nem lenne szerintem értelme sajátba beruházni, mert az azt jelentené, hogy nem tudok lőni akkor meg miért nem választok más hobbit Mosolyog Szerintem amúgy egyszerűbb a minősítést meglőni mint több száz oldalas könyvet megtanulni, fejből tudni mit lehet mit nem vadászni, vadgazdálkodást és még sok mást tanulni. A vizsgát nem ezért akarom megszerezni, ennek személyes okai vannak, egy régi ígértem akarom betartani amit valaki olyannak tettem aki már nincs köztünk  pedig még csak most lenne 28 éves és erdészmérnöknek tanult és mivel Ő nem mehet el idős Vadász édesapjával fácánozni, így én akivel világ életében fiaként bánt el szeretném kísérni. Szerencsére sokkal többet kaptam tőle életem során mint hogy ne érjen meg nekem az az élmény ennyi pénzt amennyibe egy vizsga kerül , és lehet még változik a véleményem is akkor meg csak egy előrehozott döntés lesz aminek később lesz értelme . Ahogy egyre jobban változik a puskánál is meg a kalibernél , van aki nagyon jól érvel a 12-s mellett és elkezdett meggyőzni:D

Eszem ágában sincs provokálni és a gondolkodásmódomról is elismerem nem egy vadászfórumon megszokott, de nem is akartam ebbe belemenni, csak azt szerettem volna ha a leírtak alapján tud valaki ajánlani a célnak megfelelő fegyvert. Csak minden válasz és kérdés után egyre jobban eltértünk a tárgytól pedig igyekeztem abban a mederben tartani az elején hogy ne kelljen sem a hátterét megosztani se pedig az itt nem megszokott gondolkodásom. ugyanakkor szerettem volna ha megértitek miért nem akarok használt IZS-t venni ezért írtam le mást is amitől meg elment más irányba a beszélgetés.

Nem akartam vitát indítani, és senkit megbántani sem,  tanácsokat szerettem volna amit szerencsére sokaktól kaptam is így egy lépéssel már közelebb vagyok.








Korrekt! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #3109 Dátum: 2016. Február 27. - 22:41:09 »

 
Ezt nem is mondtam azt mondtam hogy korábban valaki írta hogy én kimegyek húst lőni. ezt lehet félreolvastad Szomorú

Attilának írtam is hogy majdnem mindenben igaza van egyik amiben nem volt hogy azért akarok vizsgát hogy ne kelljen a sporthoz köthető nehézségeknek megfeni. Én is elítélem ha valaki amiatt tesz vadászvizsgát hogy puskája legyen (sajnos ismerek olyat is aki nem hogy sport cél miatt hanem csak úgy tette le mert akart egy puskát.... )
Ha nem tudnám meglőni a minősítéseket és nem szeretnék lőtérre járni nem lennék tag akkor nem lenne szerintem értelme sajátba beruházni, mert az azt jelentené, hogy nem tudok lőni akkor meg miért nem választok más hobbit Mosolyog Szerintem amúgy egyszerűbb a minősítést meglőni mint több száz oldalas könyvet megtanulni, fejből tudni mit lehet mit nem vadászni, vadgazdálkodást és még sok mást tanulni. A vizsgát nem ezért akarom megszerezni, ennek személyes okai vannak, egy régi ígértem akarom betartani amit valaki olyannak tettem aki már nincs köztünk  pedig még csak most lenne 28 éves és erdészmérnöknek tanult és mivel Ő nem mehet el idős Vadász édesapjával fácánozni, így én akivel világ életében fiaként bánt el szeretném kísérni. Szerencsére sokkal többet kaptam tőle életem során mint hogy ne érjen meg nekem az az élmény ennyi pénzt amennyibe egy vizsga kerül , és lehet még változik a véleményem is akkor meg csak egy előrehozott döntés lesz aminek később lesz értelme . Ahogy egyre jobban változik a puskánál is meg a kalibernél , van aki nagyon jól érvel a 12-s mellett és elkezdett meggyőzni:D

Eszem ágában sincs provokálni és a gondolkodásmódomról is elismerem nem egy vadászfórumon megszokott, de nem is akartam ebbe belemenni, csak azt szerettem volna ha a leírtak alapján tud valaki ajánlani a célnak megfelelő fegyvert. Csak minden válasz és kérdés után egyre jobban eltértünk a tárgytól pedig igyekeztem abban a mederben tartani az elején hogy ne kelljen sem a hátterét megosztani se pedig az itt nem megszokott gondolkodásom. ugyanakkor szerettem volna ha megértitek miért nem akarok használt IZS-t venni ezért írtam le mást is amitől meg elment más irányba a beszélgetés.

Nem akartam vitát indítani, és senkit megbántani sem,  tanácsokat szerettem volna amit szerencsére sokaktól kaptam is így egy lépéssel már közelebb vagyok.

 Emelem
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #3110 Dátum: 2016. Február 27. - 22:49:57 »

Üdv!

Sörétes fegyver 200-300 között:
Új:Izs Sporting: felejtős szerintem, a vadi új fegyverrel a 3. rotténál már gondok voltak. Ez az Izs már nem az az Izs...
Hubertus Bayard : az alap kb 160.000, a luxus 240 körül, 5 csokkal, jó sütéssel, a felső felén szép fával, gravírral, gumis agytalppal. ( Kettner? )
Bettinsoli : kijött egy alap, 2 csok, papír dobozzal, 240 körül, A cripto 280 körül, 5 csok + koffer, ( a különbség ft-ra stimmel, ha megveszed hozzá)
Saanti : 300 kofferral, 5 szűkítéssel, olasz, szép gravír, szép felület, akár olajozva, akár lakkozva. Szombathelyi a nagyker...
Sabatti: A Fehován volt 300 körül pár db, a jégkrémes cégnél, egy telefon, hátha nem kelt el mind...

Ebből amit használtam: Izs sporting - nekem hatalmas csalódás -  nem adnék érte 200-at.
SAANTI - lőtéri fegyver a Kemenesmagasi Lőtéren, 1 éve nyúzzák, még bírja ( lehet benne vagy 40.000 lövés, de lehet keveset mondtam ) 
Hubertus: A legdrágább kivitelt néztem, nekem jól fekszik, csukott szemmel is jól veszem fel, szépen működik. de +60 és ott a SAANTI.....
Szombathely mellett lakom....
Használt: Beretta, Browning kívülről szép, ami korongozni alkalmas, pár éves,  azt arra is vették, listaár -100.000-rel kerül ki a boltokba , intenzív használatra nem venném meg. Az alkalmi vételek- szekrénypuska-hülyebogár  Ördög- nem jutnak el a boltig.
Ezen hozzászólás személyes, nem feltétlen objektív véleményem, tapasztalatom tükrözi.
( Nem, nincs semmi érdekeltségem ilyen területen)

Egy kupac hasznos infó! Mosolyog
Ma volt a kezemben egy Bettinsoli (nem tudom melyik változat), szép darab, szerintem ezért az árért korrekt, ha megbízható is, akkor nincs több kérdésem.
Saanti magyar honlapját már láttam, Saanti puskát még nem, kíváncsivá tettél.

Sabattikról általánosságban, ha jól emlékszem, TAL mester régebben azt írta, hogy kívülről szépek, aztán ennyi, nem ajánlja. Nem akarom tévútra vinni a márkát, de nekem ez rémlik.
A Hubertusról nekem egy boltos azt mondta, a fém rész német, a fa rész török. Itt valaki írta, hogy törököknél gyártják az egészet. Ha az utóbbi verzió az igaz, akko intenzívebb használatra mellőzném. Ilyen volt már a kezemben, szinte új példány, elvadászgatni, azért szerintem el lehetne vele, ha az ember nem lő vele évi 5000-et. Nevet
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #3111 Dátum: 2016. Február 28. - 14:41:01 »

Biztos meg leszek köpködve de én valahol megértem az olvtárs álláspontját. Ha elveszem egy másik élőlény életét, tartozom neki annyival, hogy nem hagyom ott az árokparton hanem lehetőség szerint minden porcikáját felhasználom. Persze a leadott vad sem megy pocsékba tehát van még mit finomítani az álláspontján de az alapelv nem rossz.
Szinte hallom a dúvadazók hörgését de mielőtt a véremet vennétek, tegyétek a szívetekre a kezeteket, az apróvadállományért érzett aggodalom jár a fejetekben amikor a rókára, szajkóra ráemelitek a puskát, vagy "csak" élvezitek a vadászatot?
Ezzel nem a dúvadazás szükségességét kívánom megkérdőjelezni, csak a motivációk környékét tapogatom, mint vak banya a hajnalt...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3112 Dátum: 2016. Február 28. - 16:50:32 »

Biztos meg leszek köpködve de én valahol megértem az olvtárs álláspontját. Ha elveszem egy másik élőlény életét, tartozom neki annyival, hogy nem hagyom ott az árokparton hanem lehetőség szerint minden porcikáját felhasználom. Persze a leadott vad sem megy pocsékba tehát van még mit finomítani az álláspontján de az alapelv nem rossz.
Szinte hallom a dúvadazók hörgését de mielőtt a véremet vennétek, tegyétek a szívetekre a kezeteket, az apróvadállományért érzett aggodalom jár a fejetekben amikor a rókára, szajkóra ráemelitek a puskát, vagy "csak" élvezitek a vadászatot?
Ezzel nem a dúvadazás szükségességét kívánom megkérdőjelezni, csak a motivációk környékét tapogatom, mint vak banya a hajnalt...

Elég komoly ellentmondást érzek a hozzászólásodban  Kacsint de nem vitázni akarok, csak megkérdezem: Aki nem eszi a vadat, ne vadásszon? Vagy ne horgásszon? Én egyiket sem eszem. Mosolyog Régen nem is illett vadászaton vadhúst enni,mert nem a húsért vadászunk! Mosolyog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3113 Dátum: 2016. Február 28. - 17:04:42 »

Biztos meg leszek köpködve de én valahol megértem az olvtárs álláspontját. Ha elveszem egy másik élőlény életét, tartozom neki annyival, hogy nem hagyom ott az árokparton hanem lehetőség szerint minden porcikáját felhasználom. Persze a leadott vad sem megy pocsékba tehát van még mit finomítani az álláspontján de az alapelv nem rossz.
Szinte hallom a dúvadazók hörgését de mielőtt a véremet vennétek, tegyétek a szívetekre a kezeteket, az apróvadállományért érzett aggodalom jár a fejetekben amikor a rókára, szajkóra ráemelitek a puskát, vagy "csak" élvezitek a vadászatot?
Ezzel nem a dúvadazás szükségességét kívánom megkérdőjelezni, csak a motivációk környékét tapogatom, mint vak banya a hajnalt...
Bérlőként nem vadászhatok csak disznóra,meg apróvadra. Ennek ellenére 2-3 naponta leszedem a hurkot, több körzetben is,pedig a hurok őz illetve szarvas tarvad megakasztása céljából lett kirakva. Tegnap egy kiváló hadműveletet hajtottunk végre a helyi szajkóbandák ellen,aminek sikere némi lőszercsere,meg ügyetlenség okán nem volt nagy,de a matyik becserkészése még ma is jó kedvre derített,ha rá gondoltam. Heteken keresztül el sem sütöm a puskámat,de mégis élvezem a kellemes sétákat,a bozótjárást. Akkor nálam mi lehet a kórisme???  Vigyorog

(azonkívül,hogy bolond vagyok...)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #3114 Dátum: 2016. Február 28. - 17:39:32 »

Kedves Yonas!
Mi vadászok nem szoktunk "húst lőni"! Szomorú



Mennyire mas vilagba elunk.........(es ez mindig meg van erositve bennem mikor ezt a forumot olvasom)  
Sanyooo mi itt csak azt lovunk vagyis "hust", "ha nem eszed meg nem lovod meg" es a vadaszati jogszabalyzat is ezt forcirozza es ennek alapjan lett kialakitva. Ez persze nagyvadra (a vaddiszno nem nagyvad, az duvad)
Itt a hus az amit legeloszor is el kell hozni, nem szabad kint hagyni, hagyni, hogy karba vesszen. Nagyon megbuntetnek ha megfognak. Pld az agancs legyen az akarmekkora az teljesen masodlagos, kint is hagyhatod ha akarod, torvenyileg nem vagy koteles elhozni....es ezzel elnek is vadaszok bizonyos helyzetekbe. En is hagytam kint javorszarvas agancsot, feherfarku szarvast nem is egyszer.....(persze nem voltak nagy szamok agancsilag) Ez a szarvas felekre ertendo. A medve nagyvad, de nem kotelezo a husat behoznod, toled fugg.

A duvadozas teljesen egyen fuggo semmilyen jogszabaly nem kotelez mint vadaszt, hogy lojjed oket. Nem is csinalja a vadaszok zome (ezert is a nagy farkas, coyote elszaporulat pld. itt nalam az allamba, es a vaddiszno az USA deli allamaiba)
Vadaszhatsz,ha nem is eszed meg a hust mindaddig mig behozod es nem hagyod karba veszni. Horgaszasnal meg a halat vissza engeded.

Pld. ha berepulunk vadaszni javorszarvasra akarhova, es ejtunk egy bikat a legelso amit ki kell repits az a husa, ha nincs mar hely a gepen az agancsnak is (ezek kis gepek) Visszafele a landolasnal (altalaba ott vannak a vadorok) ha eloszor az agancs van ott es nem a hus nagy buntetes es elkobozas jar.....(hiaba mondod, hogy visszarepulsz a husert)
Tehat esetekbe egy extra ki-be repulest kell fizess csak az agancs kihozasaert. Az nem keves penz legtobbszor (fugg a tavolsagtol) es ha csak olyan "kozepes" agancs sokan ott hagyjak a p #$% ba.  

Tehat itt az ejtett vad husa "rules"   Velemenyem szerint is, ez igy is van rendjen.


 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #3115 Dátum: 2016. Február 28. - 17:50:37 »

Elég komoly ellentmondást érzek a hozzászólásodban  Kacsint de nem vitázni akarok, csak megkérdezem: Aki nem eszi a vadat, ne vadásszon?
Ne sarkíts. Nem azt mondom, hogy ne vadásszon, csupán meg tudom érteni a kolléga álláspontját is.
Vagy ne horgásszon?
Na igen. Az agyonhájpolt C&R horgászatot én nettó állatkínzásnak tartom.
 
Én egyiket sem eszem. Mosolyog
Mert Te egy rohadt kéjgyilkos vagy... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #3116 Dátum: 2016. Február 28. - 17:57:49 »

.....mert nem a húsért vadászunk! Mosolyog

Tehat akkor miert vadaszunk ? (ha mas vilaba is) en azert vadaszok, hogy megegyem amit lovok. Ti mert ? 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3117 Dátum: 2016. Február 28. - 18:10:03 »

Tehat akkor miert vadaszunk ? (ha mas vilaba is) en azert vadaszok, hogy megegyem amit lovok. Ti mert ? 

A Vaddisznó megválaszolta, mert egy rohadt kéjgyilkos vagyok!  Ördög
Szexelni is csak gyermeknemzés céljából szoktunk?
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3118 Dátum: 2016. Február 28. - 18:13:14 »

A Vaddisznó megválaszolta, mert egy rohadt kéjgyilkos vagyok!  Ördög
Szexelni is csak gyermeknemzés céljából szoktunk?
A második mondat olyan telitalálat, hogy egyszerűen Bow Bow Bow Bow Bow Bow Bow Meghajol Meghajol Meghajol Meghajol Meghajol
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #3119 Dátum: 2016. Február 28. - 18:23:43 »


Szexelni is csak gyermeknemzés céljából szoktunk?
Mivel nincs kilenchármasod (vagyis buzi vagy), ez nálad kizárt... Ördög
Különben is, a Te korodban... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 [208] 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: