Oldalak: 1 ... 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 [207] 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683391 alkalommal)
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #3090 Dátum: 2016. Február 27. - 07:40:26 »

Szia!

A pirossal megjelöltek alapján én megemelném a keretet egy Berettára vagy egy Browningra. Ha tényleg életre szóló fegyvert akarsz, ami bírja a lőtéri strapát is. Mondjuk ha azt a 25 korongvadászatot egy év alatt akarod lebonyolítani, óvatosan számolva esetenként négy rottét, 5-6 doboz patront, az majdnem négyezer lövés egy évben, öt év alatt húszezer, oda kell egy szívós puska.

Igen nagyságrendileg az a helyzet, annyi hogy inkább 2 év alatt jönne össze a kb 4000, mert a havi keretem 4-6 rotte és a WIN-t is azért tettem bele mert korábban írték hogy Európában ugyan ott gyártják mint a Browningot elvileg ugyanolyan minőségi követelményekkel. Elsősorban ezeket a típusokat nézegettem a használt aprón de jelenlegei tárcámhoz még magasabbak az árai, így arra is várnom kellene.

Pedig érdemes használt IZS-t venni, ha találsz valami húsz, harminc éves "szekrénypuskát" amit keveset forgatott a gazdája mert azok lényegesen jobbak, mint az újak.

A fentiek alapján bírná a terhelést?Igazából én csak attól félek hogy nem tudom mennyit használták előtte és minden hirdetésben megkímélt kevés lövéssel szöveg van amit én ugye ennyi tapasztalattal képtelen lennék igazolni, max a kotyogást tudom megállapítani.

Ezek szerint te kártékony vadra (rókára, szarkára stb) nem is fogsz rálőni, mert nem ehető?
A vadászat nem csak az evésről szól, sőt!

Előre bocsájtom senkit nem szeretnék megbántani és nem is gondolom, hogy aki másképp látja az rosszul látja. A "kártékony" vad több millió éve itt él az erdeinkben és a nyesten kívül én nem tudok olyan ragadozóról ami kedvtelésből ölne, így szerintem csak az esetleges túlszaporulat lehet káros amit az emberi tevékenység segít elő és területfüggő (pl az aranysakált néhol már ritkítani kell de sok helyen még visszavárják) ennek felmérése és a szükséges lépések megtétele a hivatásos vadász feladata szerintem ő ismeri remélhetőleg legjobban a területét( nagyon sarkított példa lesz és nem életszerű de : van 10 róka adott területen ami 5-t bír el kimennek a vadászok többen más-más részre és mindenki előtt elszalad egy róka kilövi mert kártékony aztán a területen nem marad egy sem  ami a beteg és gyenge állatokat gyérítse , persze be fog jönni egy másik területről de az idő és addig is megborult az egyensúly.)

És bár nem az evésről szól a dolog de én nem lőnék rá mert az nekem nem fér bele hogy egy kártékonynak kikiáltott állatnak az életét elvegyem csak mert azt mondták hogy kártékony, erről ők mit sem tudnak. Ha pedig valóban kárt okoz akkor azt a hivatásos vadász remélhetőleg helyén kezeli, és nem azért lesz túlszaporulat mert én nem lőttem ki , eddig sem lőttem így nem változik semmi .

Még egyszer elnézést ha valakit megbántok ezzel, mert nem célom,  és meg tudok érteni mindenkit aki másképpen gondolja de nekem ez a "belső szabályzatom" egyik fő pontja.
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3091 Dátum: 2016. Február 27. - 09:02:47 »

Yonas!
Úgy veszem észre, kezdő vagy.
Megtudod már fogalmazni az elvárásaidat egy sörétes puskával szembe?
Szerintem,nem.
Ahhoz sok száz lövés leadására van szükség.
Én a helyedbe vennék egy használt puskát, típus nem számít.
Lövöldöznék vele jó sokat.
Még akkor se fogod tudni, de már kezdenéd sejteni mit szeretnél.
Sok pénzt és bosszúságot lehet így megspórolni.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3092 Dátum: 2016. Február 27. - 09:29:33 »



Előre bocsájtom senkit nem szeretnék megbántani és nem is gondolom, hogy aki másképp látja az rosszul látja. A "kártékony" vad több millió éve itt él az erdeinkben és a nyesten kívül én nem tudok olyan ragadozóról ami kedvtelésből ölne, így szerintem csak az esetleges túlszaporulat lehet káros amit az emberi tevékenység segít elő és területfüggő (pl az aranysakált néhol már ritkítani kell de sok helyen még visszavárják) ennek felmérése és a szükséges lépések megtétele a hivatásos vadász feladata szerintem ő ismeri remélhetőleg legjobban a területét( nagyon sarkított példa lesz és nem életszerű de : van 10 róka adott területen ami 5-t bír el kimennek a vadászok többen más-más részre és mindenki előtt elszalad egy róka kilövi mert kártékony aztán a területen nem marad egy sem  ami a beteg és gyenge állatokat gyérítse , persze be fog jönni egy másik területről de az idő és addig is megborult az egyensúly.)

És bár nem az evésről szól a dolog de én nem lőnék rá mert az nekem nem fér bele hogy egy kártékonynak kikiáltott állatnak az életét elvegyem csak mert azt mondták hogy kártékony, erről ők mit sem tudnak. Ha pedig valóban kárt okoz akkor azt a hivatásos vadász remélhetőleg helyén kezeli, és nem azért lesz túlszaporulat mert én nem lőttem ki , eddig sem lőttem így nem változik semmi .

Még egyszer elnézést ha valakit megbántok ezzel, mert nem célom,  és meg tudok érteni mindenkit aki másképpen gondolja de nekem ez a "belső szabályzatom" egyik fő pontja.

Tényleg kezdő vagy ! Ezt nevezik idealizmusnak . Próbálnád meg ezt bemagyarázni egy jólmenő  apróvadas társaság vadászmesterének.  :Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3093 Dátum: 2016. Február 27. - 09:47:34 »

Ezek szerint te kártékony vadra (rókára, szarkára stb) nem is fogsz rálőni, mert nem ehető?
A vadászat nem csak az evésről szól, sőt!


Most miért? Mózsi bácsi is szerette a rókahúst, annál jobban csak az ürgepörkűttet!  Röhög

ui: Teljesen igazad van Attila, egyet értek.  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3094 Dátum: 2016. Február 27. - 09:51:14 »

Yonas!
Úgy veszem észre, kezdő vagy.
Megtudod már fogalmazni az elvárásaidat egy sörétes puskával szembe?
Szerintem,nem.
Ahhoz sok száz lövés leadására van szükség.
Én a helyedbe vennék egy használt puskát, típus nem számít.
Lövöldöznék vele jó sokat.
Még akkor se fogod tudni, de már kezdenéd sejteni mit szeretnél.
Sok pénzt és bosszúságot lehet így megspórolni.

Én is így gondolom. Annak a sok pénznek egy részét költse patronra, "lövöldözzön", gyakoroljon, aztán minden kialakul! De persze Ő dönt, mi csak tanácsot adunk! Egyetlen mentségünk, hogy ő kérdezett! Mosolyog
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #3095 Dátum: 2016. Február 27. - 10:05:29 »

Idézet

A "kártékony" vad több millió éve itt él az erdeinkben és a nyesten kívül én nem tudok olyan ragadozóról ami kedvtelésből ölne, így szerintem csak az esetleges túlszaporulat lehet káros amit az emberi tevékenység segít elő és területfüggő (pl az aranysakált néhol már ritkítani kell de sok helyen még visszavárják) ennek felmérése és a szükséges lépések megtétele a hivatásos vadász feladata szerintem ő ismeri remélhetőleg legjobban a területét( nagyon sarkított példa lesz és nem életszerű de : van 10 róka adott területen ami 5-t bír el kimennek a vadászok többen más-más részre és mindenki előtt elszalad egy róka kilövi mert kártékony aztán a területen nem marad egy sem  ami a beteg és gyenge állatokat gyérítse , persze be fog jönni egy másik területről de az idő és addig is megborult az egyensúly.)

És bár nem az evésről szól a dolog de én nem lőnék rá mert az nekem nem fér bele hogy egy kártékonynak kikiáltott állatnak az életét elvegyem csak mert azt mondták hogy kártékony, erről ők mit sem tudnak. Ha pedig valóban kárt okoz akkor azt a hivatásos vadász remélhetőleg helyén kezeli, és nem azért lesz túlszaporulat mert én nem lőttem ki , eddig sem lőttem így nem változik semmi .

Még egyszer elnézést ha valakit megbántok ezzel, mert nem célom,  és meg tudok érteni mindenkit aki másképpen gondolja de nekem ez a "belső szabályzatom" egyik fő pontja.


Vidám perceket szereztél nekem,bár a környezetembe lenne belőled sok,akkor arra az évi több mint 100 darab rókára ,ami nálunk esik,én maradnék. Ördög

Régen mikor nem volt tilos mérgezték.(Tiltott)
Régen vadászták élőcsali segítségével.Tilos
Megperzselt macskával.
Régen kotorék elgázosításával operáltak,gusztustalan.(Tiltott)
Vadásznak rá kotorékban kutyával(,nem kevés fanatikus).
Barom módon horoggal,hogy rohadjanak meg.(Tiltott)
Élve fogó csapdával.
Csapóvassal.
Dögtéren.(Elvileg nem lehetne dögtér eü okokból sehol ma már)
Vonszalékkal ide oda lépre csalva.
Lesről ,csatornapartokon,nádasok mentén elállva .
Kotoréknál lesben állva.
Bárhonnan csalsíppal (,mint párzási időben rókaugatással,mint zsákmányállat hangjával ínséges időkben)
Kopófalkával halálos kimerültségig űzve (Anglia),jelenleg TILOS.
A kazlazás kemény teleken bevett szokás.
Sorolhatnám.
Sok módszer tiltva van,nem is baj hozzáteszem,a megmaradt módszerekkel pedig képtelenség komoly kárt tenni a populációban.
Ne fossál fennmarad ,jó egérjárta időkben meg még rákapcsol a szaporodással.
Az erőteljes ,intenzív emberi tevékenység miatt az akár 12 év élettartamuk 3-4-5 évre csökken,és a populáció így is megállíthatatlanul törekszik felfelé.
Egy ellés alkalmával akár 8 kisróka is világra jön,és lehet az a szuka még bekapcsolódik a párzásba 4-szer 5-ször,mire lukra fut.
Mindegy, nem akarlak meggyőzni,jó sok ilyen vadászra lenne szükség ,mint te ,ugyanis én nagyon szeretek rókára vadászni,legalább marad elég ;
Nincs annál szebb,mint amikor télen a hóban a koromfekete róka kocog felém a szikrázó holdsütésben,még álmodtam is vele párszor.
Nekem mondjuk nem  muszáj megennem ahhoz,hogy jól érezzem magamat a sikeres vadászat után.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 27. - 10:08:13 írta Voldi » Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #3096 Dátum: 2016. Február 27. - 10:40:36 »

Vagy én fogalmazok baromi rosszul vagy többen nem a kérdést veszik észre hanem azt a magyarázatot amivel meg tudom indokolni mire miért nincs szükségem.

Nincs szükségem használt Izsre mert azt tudok bérelni a korongozáshoz egy használt az itt említett 60EFt ebből 3-5 évig bérlek ,
Egy olyan sörétest szeretnék ami kiszolgál,  98%-ban a sportlövészeti szempontokat - de nem magas versenyzői szenten mert kikapcsolódni járok korongozni- Nem 12-t mert szeretem a kihívást és eddigi életemben sem kerestem soha a könnyebb utat és mindig hozzá tudott valamit adni a jellememhez, és fiatal korom ellenére  életem olyasmiket is az életben amire szerencsére szüleim nagyszüleim büszkék lehetnek. Megbízható fura de ennyi elvárásom van. Többen privátban megkerestek és tényleg segítettek elmondták mi miért jó vagy nem jó az adott célnak nekik nagyon nagyon köszönöm.

Igen kezdő vagyok ezért is kértem segítséget, nem akarok vitatkozni semelyik apróvadas erdőmérnökkel mert nem akarom a véleményem másra erőltetni, és nem azt mondtam hogy nem okoznak kárt ezek az vadak és nem is azt mondom hogy az ember nem irtotta őket korábban is, de ezek már akkor is itt voltak amikor mi még  nem mégis volt egyensúly. Sokkal kártékonyabbak vagyunk mi mint ők de ezt most hagyjuk is kb ennyiben. Nem is mondtam hogy ez a jó vagy követendő hozzáállás de mivel eddig sem lőttem nem változik semmi ha ezután sem akarom, én így nőttem fel: csak annyit vegyél el a természettől amire szükséged van, és én ezt akarom a gyerekeimnek is továbbadni. Meghagyom a rókázást szarkázást olyannak aki ezt szereti ennyit írtam.

Mire elrendeződik minden addig lehet ezres nagyságrendű patront ellövök még ilyen ütemben ahogy most járok/tervezek járni, lesz valamennyi tapasztalatom vásárlás előtt, most ahhoz kértem segítséget , hogy be tudjam lőni milyen típusokat érdemes nézni erre a célra és belőjem mennyit is szánjak rá. Kb csak erre nem kapok választ -kivéve a privát üzenetek-
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3097 Dátum: 2016. Február 27. - 10:49:49 »

Vagy én fogalmazok baromi rosszul vagy többen nem a kérdést veszik észre hanem azt a magyarázatot amivel meg tudom indokolni mire miért nincs szükségem.

Nincs szükségem használt Izsre mert azt tudok bérelni a korongozáshoz egy használt az itt említett 60EFt ebből 3-5 évig bérlek ,
Egy olyan sörétest szeretnék ami kiszolgál,  98%-ban a sportlövészeti szempontokat - de nem magas versenyzői szenten mert kikapcsolódni járok korongozni- Nem 12-t mert szeretem a kihívást és eddigi életemben sem kerestem soha a könnyebb utat és mindig hozzá tudott valamit adni a jellememhez, és fiatal korom ellenére  életem olyasmiket is az életben amire szerencsére szüleim nagyszüleim büszkék lehetnek. Megbízható fura de ennyi elvárásom van. Többen privátban megkerestek és tényleg segítettek elmondták mi miért jó vagy nem jó az adott célnak nekik nagyon nagyon köszönöm.

Igen kezdő vagyok ezért is kértem segítséget, nem akarok vitatkozni semelyik apróvadas erdőmérnökkel mert nem akarom a véleményem másra erőltetni, és nem azt mondtam hogy nem okoznak kárt ezek az vadak és nem is azt mondom hogy az ember nem irtotta őket korábban is, de ezek már akkor is itt voltak amikor mi még  nem mégis volt egyensúly. Sokkal kártékonyabbak vagyunk mi mint ők de ezt most hagyjuk is kb ennyiben. Nem is mondtam hogy ez a jó vagy követendő hozzáállás de mivel eddig sem lőttem nem változik semmi ha ezután sem akarom, én így nőttem fel: csak annyit vegyél el a természettől amire szükséged van, és én ezt akarom a gyerekeimnek is továbbadni. Meghagyom a rókázást szarkázást olyannak aki ezt szereti ennyit írtam.

Mire elrendeződik minden addig lehet ezres nagyságrendű patront ellövök még ilyen ütemben ahogy most járok/tervezek járni, lesz valamennyi tapasztalatom vásárlás előtt, most ahhoz kértem segítséget , hogy be tudjam lőni milyen típusokat érdemes nézni erre a célra és belőjem mennyit is szánjak rá. Kb csak erre nem kapok választ -kivéve a privát üzenetek-

Maradj te meg sportlövőnek... A "hús" miből marad,ha nem bántod a predátort?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #3098 Dátum: 2016. Február 27. - 11:39:55 »

Maradj te meg sportlövőnek...

Ahhoz meg vadászvizsga nem is kell ,    több marad  a sörétesre . 
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3099 Dátum: 2016. Február 27. - 12:00:53 »

Vagy én fogalmazok baromi rosszul vagy többen nem a kérdést veszik észre hanem azt a magyarázatot amivel meg tudom indokolni mire miért nincs szükségem.

Nincs szükségem használt Izsre mert azt tudok bérelni a korongozáshoz egy használt az itt említett 60EFt ebből 3-5 évig bérlek ,
Egy olyan sörétest szeretnék ami kiszolgál,  98%-ban a sportlövészeti szempontokat - de nem magas versenyzői szenten mert kikapcsolódni járok korongozni- Nem 12-t mert szeretem a kihívást és eddigi életemben sem kerestem soha a könnyebb utat és mindig hozzá tudott valamit adni a jellememhez, és fiatal korom ellenére  életem olyasmiket is az életben amire szerencsére szüleim nagyszüleim büszkék lehetnek. Megbízható fura de ennyi elvárásom van. Többen privátban megkerestek és tényleg segítettek elmondták mi miért jó vagy nem jó az adott célnak nekik nagyon nagyon köszönöm.

Igen kezdő vagyok ezért is kértem segítséget, nem akarok vitatkozni semelyik apróvadas erdőmérnökkel mert nem akarom a véleményem másra erőltetni, és nem azt mondtam hogy nem okoznak kárt ezek az vadak és nem is azt mondom hogy az ember nem irtotta őket korábban is, de ezek már akkor is itt voltak amikor mi még  nem mégis volt egyensúly. Sokkal kártékonyabbak vagyunk mi mint ők de ezt most hagyjuk is kb ennyiben. Nem is mondtam hogy ez a jó vagy követendő hozzáállás de mivel eddig sem lőttem nem változik semmi ha ezután sem akarom, én így nőttem fel: csak annyit vegyél el a természettől amire szükséged van, és én ezt akarom a gyerekeimnek is továbbadni. Meghagyom a rókázást szarkázást olyannak aki ezt szereti ennyit írtam.

Mire elrendeződik minden addig lehet ezres nagyságrendű patront ellövök még ilyen ütemben ahogy most járok/tervezek járni, lesz valamennyi tapasztalatom vásárlás előtt, most ahhoz kértem segítséget , hogy be tudjam lőni milyen típusokat érdemes nézni erre a célra és belőjem mennyit is szánjak rá. Kb csak erre nem kapok választ -kivéve a privát üzenetek-


Kedves Barátom!
Ez vadászfórum, nem sportlövő, annak ellenére, hogy sok sportlövész is van közöttünk, sajnos kevesebbszer szólalnak meg, mint szeretnénk. De éppen ezért itt vadász válaszokat fogsz kapni. Mivel én csak az alapfeltételeiddel nem értek egyet, így több tanácsot nem adok, csak még egyet!  Vigyorog Látogass meg minél több vadászboltot, lehetőleg egy sportlövész instruktorral, és kérd ki a vitrinből az összes sörétest, próbálgasd őket, és amelyik legjobban fekszik, árban is megfelel, vedd meg!
Béke veled!
UFF!
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3100 Dátum: 2016. Február 27. - 12:26:51 »

Kedves Yonas! Emelem

Egyáltalán nem bántottál meg nekem írt válaszoddal, csak elgondolkoztattál. Elgondolkoztam, hogy vajon mit tanít egyáltalán a vadásztanfolyam, vagy a környezet ( a mentorok)  az kezdő vadászoknak?
Vajon hogyan képzeled el a vadászatot és vadgazdálkodást, ha így gondolkozol?  A vadászat elsősorban a vadgazdálkodásról szól,csak kis részét teszi ki a "megehető vad" vadászata. A vadgazdálkodás teljes  teljes feladatát pedig nem lehet a hivatásos vadászokra hárítani. Akiket én igazán Vadásznak (nem véletlen a nagybetű) tartok, azoknak zsákmányuk nagy részét pontosan az általunk kártékony vadnak minősített állatok teszik ki. (Arról most kár vitát indítani, hogy jó, vagy rossz szempontok alapján döntjük el mi hasznos és mi káros)  A kártékony vad számának csökkentése nélkül pedig nincs "hasznos vad" sem!

Én sem akarlak megbántani, de valahogy nekem az az érzésem, hogy te igazán a céllövészet, a korongozás iránt érdeklődsz, és ennek megvalósításához a fegyvertartási engedély megszerzéséhez, a vadászvizsgát választottad. Végül is egyszerűbb mint  rendszeresen lövészetre járni, fizetni a lőteret, és minősítő vizsgát tenni. Ha meg már van vadászvizsgád, hát néha kimész egy kis "húst" lőni, egy olyan fegyverrel amivel lehet villogni. A Vadászat közel sem erről szól.

Üdvözlettel Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #3101 Dátum: 2016. Február 27. - 14:07:33 »

Kedves Attila,

Majdnem mindenben igazad van, ezért nem is mertem még kisbetűvel sem leíri hogy vad..sz akarok lenni. Hogy mégis mért végzem el a tanfolyamot és miért KELL kimennem a véleményetek szerint húst lőni arról privátban megosztok veled egy két dolgot.

A villogásról annyit hogy hogy ha elolvasod a privát üzit rájössz mennyire nincs létjogosultsága.

Üdvözletem:
Gábor
 
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3102 Dátum: 2016. Február 27. - 14:26:15 »

Kedves Attila,

Majdnem mindenben igazad van, ezért nem is mertem még kisbetűvel sem leíri hogy vad..sz akarok lenni. Hogy mégis mért végzem el a tanfolyamot és miért KELL kimennem a véleményetek szerint húst lőni arról privátban megosztok veled egy két dolgot.

A villogásról annyit hogy hogy ha elolvasod a privát üzit rájössz mennyire nincs létjogosultsága.

Üdvözletem:
Gábor
 

Kedves Yonas!
Mi vadászok nem szoktunk "húst lőni"! Szomorú
Én egyre jobban elkeseredek írásaidat olvasva, nem értem miért teszed, provokálsz, vagy tényleg ilyen vagy?  Fejvakarás
Kár.
 Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #3103 Dátum: 2016. Február 27. - 15:02:42 »

Kedves Yonas!
Mi vadászok nem szoktunk "húst lőni"! Szomorú
Én egyre jobban elkeseredek írásaidat olvasva, nem értem miért teszed, provokálsz, vagy tényleg ilyen vagy?  Fejvakarás
Kár.
 Emelem
 

Azért nézzük el Yonas forumtársnak,  hogy még nincs meg a vadászvizsgája , lehet akkor máshogy viszonyulna dolgokhoz  ha lenne !

egyébként ehhez a  , csak  sportlövészkedni akarok de megcsinálom a vadászvizsgát mert úgy egyszerűbb engedélyhez jutni ,  de vadászni nem akarok, dologhoz van egy storym , ha érdekel ( ill érdekli a tisztelt forumtársakat) leírom a megfelelő  (rabsicok) topicban , tanulságos történet   
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3104 Dátum: 2016. Február 27. - 15:21:07 »

 

Azért nézzük el Yonas forumtársnak,  hogy még nincs meg a vadászvizsgája , lehet akkor máshogy viszonyulna dolgokhoz  ha lenne !

egyébként ehhez a  , csak  sportlövészkedni akarok de megcsinálom a vadászvizsgát mert úgy egyszerűbb engedélyhez jutni ,  de vadászni nem akarok, dologhoz van egy storym , ha érdekel ( ill érdekli a tisztelt forumtársakat) leírom a megfelelő  (rabsicok) topicban , tanulságos történet   

Érdekel!  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 [207] 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: