Oldalak: 1 ... 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 [204] 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683650 alkalommal)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #3045 Dátum: 2016. Február 23. - 16:32:13 »

Cseheknél van és Ausztriában.
Közelebb sajnos nincs.

http://www.mossberg.com/dealers/international-distributors/

 Emelem

Igen, köszönöm, máskor néztem én is őket.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #3046 Dátum: 2016. Február 23. - 18:08:39 »

Tessék, ez nem rossz, kár hogy a váltócső nem huzagolt...

http://www.tuskevb.hu/index.php?pg=!qproduct_info&products_id=2504

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 24. - 04:53:57 írta Sakac » Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3047 Dátum: 2016. Február 23. - 18:30:09 »

Tessék, ez nem rossz, kár hogy a váltócső nem huzagolt...

http://www.tuskevb.hu/index.php?pg=!qproduct_info&products_id=2504

 Emelem

A legideálisabb orvvadász fegyver !  Láthatatlan !     Ördög
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #3048 Dátum: 2016. Február 24. - 00:40:44 »

Bocsi, nem tom mér nem műkszik a link... Stoel
Ezen az oldalon a használt fegyverek között van képekkel:  http://www.tuskevb.hu/

Mossberg 500 váltócsővel 95ezser.   Csodalk

 Emelem

Javítva a beszúrás, az "hiperlink beszúrása" gomb kattintása elmaradt. Emelem

« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 24. - 04:56:43 írta Sakac » Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #3049 Dátum: 2016. Február 25. - 13:55:32 »

Üdvözletem!

Sörétes fegyver vásárlásához szeretnék tanácsokat kéni, mert a fórum olvasása során nagyon sok mindent megtaláltam de maradtak még kérdéseim amit ezúton közre is tennék.

Szeretnék venni egy új sörétes fegyvert amit elsősorban koronglövészetre és később néha-néha vadászatra is szeretnék használni. (még nincs meg a vadászvizsgám, de be van tervezve a tanfolyam és vizsga).
Ami a fórum hozzászólásokból körvonalazódott számomra az az hogy egy bock elrendezésű 20/70 vagy 20/76-s kalibert szeretnék egy elsütővel maximális keretem 250.000 Ft ( de jobb lenne inkább 200.000 Ft körül ).Az nem derült ki számomra hogy van-e értelme nekem a MC-nek vagy megfelelhet egy fix choke is (itt nem tudom mind a két cső ugyanolyan vagy egyik lehet pl 1-s a másik 3/4-s ... milyet célszerű/lehet)
Eddig egy IZS 27 EM-1C MC Sport Nikkel-t ( 71 vagy 75cm csővel, 20/76 )  néztem ez beleférne az árba de szeretnék tanácsot kérni hátha nem jó irányba keresgélek vagy ár-érték arányban elérhető jobb fegyver is.
Azt semmiképpen sem szeretném ha a sport és "éles" felhasználást nem lehetne megoldani.( fácán, kacsa, nagyon ritkán nyúl és még ritkábban liba, esetleg más szárnyasok jöhetnek szóba kizárólag, disznó biztosan nem)

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.:
Yonas
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3050 Dátum: 2016. Február 25. - 14:48:45 »

Üdvözletem!

Sörétes fegyver vásárlásához szeretnék tanácsokat kéni, mert a fórum olvasása során nagyon sok mindent megtaláltam de maradtak még kérdéseim amit ezúton közre is tennék.

Szeretnék venni egy új sörétes fegyvert amit elsősorban koronglövészetre és később néha-néha vadászatra is szeretnék használni. (még nincs meg a vadászvizsgám, de be van tervezve a tanfolyam és vizsga).
Ami a fórum hozzászólásokból körvonalazódott számomra az az hogy egy bock elrendezésű 20/70 vagy 20/76-s kalibert szeretnék egy elsütővel maximális keretem 250.000 Ft ( de jobb lenne inkább 200.000 Ft körül ).Az nem derült ki számomra hogy van-e értelme nekem a MC-nek vagy megfelelhet egy fix choke is (itt nem tudom mind a két cső ugyanolyan vagy egyik lehet pl 1-s a másik 3/4-s ... milyet célszerű/lehet)
Eddig egy IZS 27 EM-1C MC Sport Nikkel-t ( 71 vagy 75cm csővel, 20/76 )  néztem ez beleférne az árba de szeretnék tanácsot kérni hátha nem jó irányba keresgélek vagy ár-érték arányban elérhető jobb fegyver is.
Azt semmiképpen sem szeretném ha a sport és "éles" felhasználást nem lehetne megoldani.( fácán, kacsa, nagyon ritkán nyúl és még ritkábban liba, esetleg más szárnyasok jöhetnek szóba kizárólag, disznó biztosan nem)

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.:
Yonas

Ha elvégzed a tanfolyamot és visszaolvasol + utánaolvasol  sok mindenre választ kapsz. Ha még utána is lesznek kérdéseid - tedd fel.
Hány sportlövőt látsz 20 -assal lőni ?  Emelem
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #3051 Dátum: 2016. Február 25. - 15:54:14 »

Ha elvégzed a tanfolyamot és visszaolvasol + utánaolvasol  sok mindenre választ kapsz. Ha még utána is lesznek kérdéseid - tedd fel.
Hány sportlövőt látsz 20 -assal lőni ?  Emelem

Igyekeztem nagyon sokat visszaolvasni ezért is "jutottam el ide", ezek az elvárok természetesen csak saját gondolatok.
Egy 2013-s bejegyzésben olvastam ezt ami igazából leginkább elvitt a 20-s irányába " a 20as tudja azt enyhe megszorításokkal mint 16/70 meg a 12/70.".
Nem versenyszerű sportlövészetben gondolkodom de a 12-s nekem nagyot rúg (a lőtéren ilyen van és valóban szinte mindenki ilyet használ). De mivel nem az a célom hogy nagyon komolyan versenyezzek  hanem inkább a kikapcsolódás így a "kényelem" miatt gondoltam a 20-ra mellesleg mérnökként imádom a kihívásokat, és jobban szeretnék jó lő készségre szert tenni amit ez a kaliber megkövetel mint sok korongot lőni , valamint több fórumozó is használ ilyet korongra a hozzászólások alapjánszóval nem tűnt ördögtől aló dolognak.

Az MC esetén pedig igazából tudom hogy kellene, de az árkülönbség miatt reméltem hogy gyakorlott tapasztalattal rendelkezők tudnak ajánlani kompromisszumos megoldást.

A vadászatnál pedig itt több helyen olvastam hogy régen szalonkázni volt nagyon jó a 20-s de fácánra, nyúlra  ok 30m környékén (ebből gondoltam a kacsát is)  és nekem ez a fontos, a többit annyira ritkán tudom elképzelni hogy ha nem megvalósítható az sem gond mert "mindenre jó" típust úgy sem fogok találni.

Ennek ellenére biztos vagyok hogy butaságot kérdezhettem de utána olvastam/olvasok sok mindennek és az így szerzett információk alapján fogalmazódott meg a kérdésem is, ha valaki leírja miért rossz az irány amerre elindultam abból tudok tanulni és a választásom is befolyásolhatja.

Én az típus vagyok aki tanul összeáll egy kép (lehet helytelen) majd kérdez, elemez, átértékel újrakérdez ha szükséges. Mivel korábban nem érdekeltek a technikai részletek a fegyvervizsga anyaga az első olyan "olvasmányom" amiből tudok tanulni valószínűleg egy vadásztanfolyamon sok plusz infó is érkezik de azelőtt sport célra, sport engedélyek, lövészklubtagként  szeretném ha lenne saját eszközöm mivel a bérelhető nem kényelmes és így jó-jó de nem az igazi a korongozás. De ha vásárlásra kerül a sor akkor mindenképpen be akarom kalkulálni a későbbi lehetőségeket/terveket. Az asztalosoknál van egy mondás " Tízszer mér egyszer vág"  ezzel én is így vagyok egyszer akarok puskát venni de akkor olyat ami megfelel az elvárásaimnak Mosolyog  és ehhez kérnék itt segítséget.

Köszönöm


Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #3052 Dátum: 2016. Február 25. - 16:26:22 »

a 20as tudja azt enyhe megszorításokkal mint 16/70 meg a 12/70.".

Én úgy tapasztaltam a 20-asnál, hogy enyhe megszorítás helyett erősen "oda kell szorítani", hogy jó helyre menjen a lövés. Sok ám a levegő a korong körül...  Ördög

Az, hogy melyik rúg elviselhetőt/ túl nagyot az egyéni ízlés kérdése, de ha nem jól veszed fel a fegyvert akkor a 20-as után is fáj másnap a vállad rendesen... Nem lehet, hogy a rosszul felvett puska miatt érzed nagyobbnak a visszarúgást a komfortosnál? (normál töltet, 24 g a 12-es sem veszélyes). Nomeg a visszarúgás a fegyver súlyától is függ, illetve a gumitalp is opció lehet...

Nem lebeszélni szeretnélek a 20-asról, mert jó kis kaliber, de én első puskának 12 vagy 16-ot választanék.
Sikerélmény is előbb jön Mosolyog

 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #3053 Dátum: 2016. Február 25. - 16:38:32 »


A vadászatnál pedig itt több helyen olvastam hogy régen szalonkázni volt nagyon jó a 20-s de fácánra, nyúlra  ok 30m környékén (ebből gondoltam a kacsát is)  és nekem ez a fontos, a többit annyira ritkán tudom elképzelni hogy ha nem megvalósítható az sem gond mert "mindenre jó" típust úgy sem fogok találni.


Nem vagyok a hosszú sörétlövések híve, agyf@szt kapok, amikor hajtásban a 70-80 m-re szaladó nyulat püföli a sok agyatlan...DE azért a 20-ast nem kell lebecsülni ennyire. Novemberben nyúlvadászaton félúton cseréltem egy kollegával (nekem Merkel bock 16/70, neki IZS 27 20/76), kíváncsi voltam. Valami Sallerbéla 76-os patront adott. Sárga színűt  Vigyorog Lőttem 8 nyulat, igazságosan elosztva a két fegyver között. Egyet hibáztam, azt azért, mert a 20assal az első lövés, hiba után másodikra elég szépet húztam bele a sátorvasba  Röhög A Merkel ugye 2 billentyűs. Persze semmi garancia nem volt, hogy ha nem ezt teszem akkor nem hiba a második...viszont ugyanezzel a kombóval egy vadásztárs ejtett el nyulat 50+ méterről, plusz nekem is volt egy olyan, hogy relatíve közel volt a nyúl, 20 m körül, mindkét lövésre látványosan talált, a nyúl viszont bármi jelzés nélkül egy lendülettel futott még vagy 60-70 métert, és egyszer csak eldőlt. Gyanítom, hogy annyira gyors az a Sallerbéla magnum patron, hogy csak átsuttyantak a sörétszemek a nyúlon. Vagy fene sem tudja  Vállat von Szóval nem hinném, hogy a 20as csak 30ig lenne jó, inkább szűkítés kérdése.
Amúgy én is hasonlóképpen gondolkozom. Hobbi szintem sokkal többet szeretnék korongozni, és ha vennék erre a célra csakis 20ast vennék. Majd egyszer... Vadász
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3054 Dátum: 2016. Február 25. - 17:49:12 »

Vegyél elsőre egy 12-es Izs bockot. Azt használtan 60 körül veszed,aztán amikor már nagyon tudsz lőni,ugyanennyiért eladod...A rengeteg sikerélmény után megveheted a 20-ast. Szerintem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3055 Dátum: 2016. Február 25. - 18:00:34 »

Vegyél elsőre egy 12-es Izs bockot. Azt használtan 60 körül veszed,aztán amikor már nagyon tudsz lőni,ugyanennyiért eladod...A rengeteg sikerélmény után megveheted a 20-ast. Szerintem.

Igen. Egy új gumi agytalp pedig megszelidíti azt a nagyfene 12-est! Mosolyog
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3056 Dátum: 2016. Február 25. - 18:04:42 »

Vegyél elsőre egy 12-es Izs bockot. Azt használtan 60 körül veszed,aztán amikor már nagyon tudsz lőni,ugyanennyiért eladod...A rengeteg sikerélmény után megveheted a 20-ast. Szerintem.

 Emelem S.Peti  Igen

Halgass az okos szóra! Igen jól van mondva.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #3057 Dátum: 2016. Február 25. - 19:03:55 »

de a 12-s nekem nagyot rúg (a lőtéren ilyen van és valóban szinte mindenki ilyet használ). De mivel nem az a célom hogy nagyon komolyan versenyezzek  hanem inkább a kikapcsolódás így a "kényelem" miatt gondoltam a 20-ra mellesleg mérnökként imádom a kihívásokat, és jobban szeretnék jó lő készségre szert tenni amit ez a kaliber megkövetel mint sok korongot lőni , valamint több fórumozó is használ ilyet korongra a hozzászólások alapjánszóval nem tűnt ördögtől aló dolognak.

Az MC esetén pedig igazából tudom hogy kellene, de az árkülönbség miatt reméltem hogy gyakorlott tapasztalattal rendelkezők tudnak ajánlani kompromisszumos megoldást.

A vadászatnál pedig itt több helyen olvastam hogy régen szalonkázni volt nagyon jó a 20-s de fácánra, nyúlra  ok 30m környékén (ebből gondoltam a kacsát is)  és nekem ez a fontos, a többit annyira ritkán tudom elképzelni hogy ha nem megvalósítható az sem gond mert "mindenre jó" típust úgy sem fogok találni.

Szervusz!

Idéznék a sörtélövésben jártas Szollár András tollából:
"Először is el kell oszlatni egy tévhitet, miszerint egy 20-as puska kisebbet rúg, mint egy 12-es. Newton III. törvénye ezt pontosan megfogalmazza! A sörétlövésre vonatkoztatva, nagyjából így hangzik: a kilőtt töltet tömege és a sebességének négyzetes szorzata egyenlő lesz a fegyver tömegének és a fegyver (zömében hátrafelé és valamennyire felfelé irányuló) sebességének négyzetes szorzatával.
Ha tehát két különböző kaliberű, azonos minőségű, 28 g-nyi söréttel töltött, azonos kezdősebességgel rendelkező patront lövünk ki két egyformán jól megépített fegyverből, az a fegyver fog nagyobbat rúgni, amelyik könnyebb, függetlenül attól, hogy milyen a kalibere.
A másik tévhit, hogy a 20-as fegyver ölőereje kisebb, mint 12-es kaliberű fegyveré. Ez csak nagyon nagy általánosságban lenne igaz! Véleményem szerint a vadászat szokványos körülményei között nem!"


Ezzel két kérdésedre is választ kaptál, bár zömében már reagáltak erre.
Szerintem az, hogy kinek melyik puska rúg nagyobbat, sok mindentől függ.  Pl., ha életedben először 12-essel lőttél és ez minimálisan is negatív élményt hagyott, mert úgy emlékszel, hogy nagyot rúg, az is eltántoríthat a 12-estől. Én a 8x57JS golyósommal először ugyan így voltam, az első 15 lövést mikor elengedtem belőle egyhuzamban, rövid pihenőkkel, nagyon fájt a vállam, nem is lőttem többet. Ha most ki kéne mennem, hogy lőjek egymás után vele 50-et, már nem fájna. Mosolyog  Miért? Egyrészt, mert megszokod, másrészt, mert ez pszichés dolog és túllépsz ezen, ahogy egyre jobban összecsiszolódsz a puskával.

Nekem is szimpatikus a 16-os kaliber, vennék is olyat, de egyelőre elég egy puska, az meg 12-es, azzal a kaliberrel tanultam, azzal igyekszem gyakorolni, most egyelőre azzal akarok jól lőni, mert így is kevés idő jut a lőtérre (is), ahhoz képest, mint amennyit szeretnék, másrészt vedd számításba a 12 vs 20 esetében, hogyha fix szűkítésű puskát veszel, akkor egy 12-es vadászpuska szűkebb lehet, mint egy 12-es lőtéri puska, a 20-as terítéséről már nem is beszélve.
 Balkóbátyja fogalmazta meg a legjobban, először vegyél egy 12-est, aztán ha már frankón megy, veszel egy 16-ost vagy 20-ast!  Mosolyog

A 20-as lőszerek áraival nem vagyok tisztában, meg bolttól is függ, de az biztos, hogy 12-esből jóval nagyobb a paletta. Ha a bolt, ahol be tudod szerezni a lőszert, darabonként csak 15 Ft-al adja drágábban a legolcsóbb 20-as skeet patront a legolcsóbb 12-es skeet patronhoz képest, akkor már dobozonként 375 Ft lesz a különbözet, szóval akkor kb 5 doboz 20-as árából 6 doboznyi 12-est kapsz meg, ha 70 és 85 Ft-al kalkulálunk. (Ez most nem fillérb...ás akart lenni, hanem sima közgazdaságtan  Ördög )  Ezek apróságok, de hosszú távon lehet megéri odafigyelni rá, ha tényleg sokat mész majd korongozni.

Üdv.: P.p.



Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #3058 Dátum: 2016. Február 25. - 19:56:42 »

Nagyon köszönöm hogy megosztjátok véleményeteket. A 12-s vásárlásán eddig azért nem gondolkodtam mert az ugye "van" és mindig elérhető a lőtéren minimális ráfordítással ha meg később kellene szerencsére van akinél a szekrényben van  több amit kölcsön tudok kérni adott esetben és így nem nagyon gondoltam hogy van értelme, de biztosan megvan az oka hogy többen is azon a véleményen vagytok, hogy egy 12-s jobb lehet ezért mindenképpen fontolóra veszem, és legközelebb egy másik puskát kérek hátha tényleg a talppal van gond, vagy csak nem fekszik nekem az a darab.

Kalibertől függetlenül tudjátok ajánlani a  IZS 27 EM-1C MC Sport -t vagy elég a nem sport változat, esetleg a CZ-USA woodcock, vagy a sporting (bár ez picit kívül van a keretemen de ha ár-érték arányban megéri a többletet akkor inkább picit később legyen meg de ne bánjam meg mert "életre szóló" beruházásnak készül ).

Köszönöm
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3059 Dátum: 2016. Február 25. - 19:58:32 »

"de ne bánjam meg mert "életre szóló" beruházásnak készül"---Erre térjünk vissza 5-10 év múlva!  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 [204] 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: