Oldalak: 1 ... 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 [201] 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 682462 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3000 Dátum: 2016. Január 14. - 15:47:25 »

Kedves Sanyooo! A vadászboltban lévő számomra szakembert megkérdeztem és ebből adott, 3 dobozzal, hogy az jó lesz.
Szerinted nem jó?

Üdv:
SebyHun

Ha én vadászboltos lennék, és betévedne egy bátortalan (legalább is nem határozott elképzeléssel rendelkező..) vevő, és mitadisten csak 8-as sörétes patronom lenne a páncélban eladó, hát istókzicsi én is azt mondanám, hogy a 8-as sörét jó lesz fácánra, sőt az a legjobb. Végül is azzal is le lehet szedni a madarat…
De hogy a jövőben ne kelljen csak vadászboltosoknak hinned, próbáld ki a puskádból, mindkét csőből valami nagy felületre amin meglátszanak a becsapódások - lakatlan tanyafalra kitett nagy csomagolópapírok..... stb – hogy milyen terítést tud a fegyvered az ominózus SAGA  28 gramm 8-as söréttel. Mondjuk 25-30-35-40 méterről… ez kb 8 patronodba és 8 ív csomagolópapírodba fog kerülni, levegőzöl egy jót, plusz rögtön tisztába is leszel vele, hogy a fegyver mire képes az adott söréttel.
És akkor jön az igazán szűk keresztmetszet, mégpedig az, hogy te mire vagy képes a fenti összeállítással….
 Emelem
Naplózva
SebyHun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #3001 Dátum: 2016. Január 14. - 16:30:58 »

Ha én vadászboltos lennék, és betévedne egy bátortalan (legalább is nem határozott elképzeléssel rendelkező..) vevő, és mitadisten csak 8-as sörétes patronom lenne a páncélban eladó, hát istókzicsi én is azt mondanám, hogy a 8-as sörét jó lesz fácánra, sőt az a legjobb. Végül is azzal is le lehet szedni a madarat…
De hogy a jövőben ne kelljen csak vadászboltosoknak hinned, próbáld ki a puskádból, mindkét csőből valami nagy felületre amin meglátszanak a becsapódások - lakatlan tanyafalra kitett nagy csomagolópapírok..... stb – hogy milyen terítést tud a fegyvered az ominózus SAGA  28 gramm 8-as söréttel. Mondjuk 25-30-35-40 méterről… ez kb 8 patronodba és 8 ív csomagolópapírodba fog kerülni, levegőzöl egy jót, plusz rögtön tisztába is leszel vele, hogy a fegyver mire képes az adott söréttel.
És akkor jön az igazán szűk keresztmetszet, mégpedig az, hogy te mire vagy képes a fenti összeállítással….
 Emelem

Kedves Huszlavika!

Köszönöm a részletes leírást. Gondolom a fentieket, szabályosan, lőtéren is ki lehet próbálni?

Szép napot!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14840



« Új üzenet #3002 Dátum: 2016. Január 14. - 16:32:29 »

Kedves Huszlavika!

Köszönöm a részletes leírást. Gondolom a fentieket, szabályosan, lőtéren is ki lehet próbálni?

Szép napot!

Csak lőtéren!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
laci0513
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #3003 Dátum: 2016. Január 24. - 18:57:00 »

[/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]



Használd a picr.de-t, ott a videó a gyakorlás topikban mit merre meddig hogyan. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 24. - 19:19:56 írta Sakac » Naplózva
laci0513
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #3004 Dátum: 2016. Január 24. - 19:19:49 »

[/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]



Használd a picr.de-t, ott a videó a gyakorlás topikban mit merre meddig hogyan. Emelem

Köszönöm a segítséget
 kérdésem az lenne hogy a bekarikázott csavar mi célt szolgál?
Naplózva
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #3005 Dátum: 2016. Január 24. - 21:03:38 »

Valószínűleg a megrepedt tusrészt csavarral rögzítették hogy ne repedjen tovább.
Naplózva
laci0513
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #3006 Dátum: 2016. Január 25. - 07:17:23 »

Valószínűleg a megrepedt tusrészt csavarral rögzítették hogy ne repedjen tovább.

Mindkét oldalon van viszont repedés nem látszik rajta.
Naplózva
e46fan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #3007 Dátum: 2016. Február 04. - 17:01:31 »

Sziasztok!

Minap megvettem az első új fegyveremet. Itthon két nap után vettem észre a képen látható problémát. Pedig nézegettem nem keveset. Semmihez nem ütöttem neki. Új fegyverről van szó, még nem lőttem vele. Mi lehet ez a cső végi probléma? Menjen vissza gariba?

Köszi



Ha valaki emlékszik a történetemre és érdekli a vége.

A fegyvert megjavították hidegbarnítással. Ezt ha valaki tudja mit kell nézni, akkor lehet látni. Ennek ellenére az eladó felajánlotta a cserét, amire várni kellett. Ezt választottam és kaptam egy új fegyvert. Korrekt volt a hozzáállás, az ügy kúltúráltan ment végbe. Annak ellenére, hogy a garancia az átvételkor észrevehető esztétikai hibákra nem vonatkozott. Amúgy az beretta olasz supportja nagy csalódás több szempontból is.
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #3008 Dátum: 2016. Február 04. - 18:51:13 »

Amúgy az beretta olasz supportja nagy csalódás több szempontból is.

Írd le légyszíves a csalódásod, hogy mi is okulhassunk. Érdekel, ha kicserélték a fegyveredet, mi lehetett még a csalódás tárgya?
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
e46fan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #3009 Dátum: 2016. Február 04. - 20:00:07 »

Írd le légyszíves a csalódásod, hogy mi is okulhassunk. Érdekel, ha kicserélték a fegyveredet, mi lehetett még a csalódás tárgya?


Egyrészt, amikor megkerestem őket egy hivatalos állásfoglalás kérésével.. név, adatok, fegyver serial number, képek csatolása. Akkor kb. 3 nap múlva jött egy levél, amiben rövidre zárták a kérdést, azzal hogy ők ebben nem tudnak nyilatkozni, forduljak a magyarországi distributorhoz.

De miután egy nyílvánvaló gyártási és minőségellenőrzési probléma, ami a fegyverrel volt, úgy gondolom nem így kéne kezelni a helyzetet.

Ha én gyártok valamit, amiről kiderül, hogy a gyártási folyamatba valahol hiba csúszott, akkor már csak a saját érdekemben és a jövőbeni problémák elkerűlése végett is megpróbálnék utánajárni a dolognak. Elég sok külföldi fórumot átnyálaztam és sajnos találkoztam hasolnó helyzetekkel. Ugyanakkor én tisztában vagyok azzal, hogy ez a fegyver attól mert félmillió körül mozog, mégis csak egy alsó kategóriának tekinthető nemzetközi vonalon.

A fegyver kicserélése a magyar eladónak köszönhető és nem a berettának. Az eladóval történt beszélgetés során kérdeztem, hogy ha már hivatalos viszonteladó, akkor miért nem veszi fel a kapcsolatot velük és veri ki a balhét, hogy azért mégis ilyen hibás terméket miért hoznak közforgalomba. Azt mondta nem érdekli őket. Ha valami gond van magával a szerkezettel, pl ejector, elsütés... akármi, akkor lehet "balhézni" de ilyennel nem foglalkoznak.
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #3010 Dátum: 2016. Február 04. - 21:40:01 »

Le a kalappal a magyar eladó előtt, ugyanakkor azt gondolom, hogy az előző hidegbarnítottan javított Berettád visszakerül a bolt polcára és eljön egyszer annak is a vevője.
Nem akarom védeni a Berettát, de leveleztél velük, ha pozitívan álltak volna hozzád, akkor kivitted volna a puskát olaszba cserére? Szerintem felesleges volt a levélírás, a magyarországi eladónál kell ütni a vasat ilyenkor.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
e46fan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #3011 Dátum: 2016. Február 05. - 21:12:01 »

Le a kalappal a magyar eladó előtt, ugyanakkor azt gondolom, hogy az előző hidegbarnítottan javított Berettád visszakerül a bolt polcára és eljön egyszer annak is a vevője.
Nem akarom védeni a Berettát, de leveleztél velük, ha pozitívan álltak volna hozzád, akkor kivitted volna a puskát olaszba cserére? Szerintem felesleges volt a levélírás, a magyarországi eladónál kell ütni a vasat ilyenkor.

Konkrétan rákérdeztem... "Ezt most eladod újként?" Azt mondta, ezt már csak használtba. Amit el is hiszek, mert ha az kiderülne valamikor, hogy javítva volt, márpedig ha a boltban nem is veszi észre valaki, otthon előbb utóbb észre fogja venni és mindezt újként veszi meg valaki, abból gond lehet.

Berettáékkal azért leveleztem, mert szerettem volna egy hivatalos levelet, TŐLÜK, amiben pl le van írva, hogy elnézést mr xy., sajnos ilyen gyártási hiányosságok nagyon ritkán előfordulnak, azt javasoljuk vegye fel a kapcsolatot a disztributorral, mi is ezt fogjuk tenni és találunk valami megoldást. Valamit, amit be tudok mutatni adott esetben a magyarországi eladónál is ha esetleg probléma merülne fel az ügyintézésben.

"ha pozitívan álltak volna hozzád, akkor kivitted volna a puskát olaszba cserére"

Ha ez ténylegesen gyártási hiányosság, akkor saját költségén javítsa/cserélje/utaztassa a gyártó. Most mondok egy másfajta példát, veszek egy asus laptopot, ha gari alatt besz*rik, másnap kijön az asus és elviszi a magyarországi hivatalos szervízbe. Konkrétan ezt vártam.
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #3012 Dátum: 2016. Február 15. - 13:32:32 »

Sziasztok!

Még mindig nézegettem az előagyszánas söréteseket és az a kérdésem, hogy hazai körülmények között a 12/89-es kalibert egyáltalán ki lehet használni?
Ami azt illeti, neten nem nagyon látok hozzá lőszerválasztékok, ami meg van, méregdrága. Gondolom egy libázásnál előny lehet a 89-es patron, pláne, ha lágyvassal töltött patronunk van, a Ramsari egyezményre való tekintettel, de mivel libamentes környéken lakom, ezzel nem tennék szert túl sok előnyre.     Mosolyog

Üdv.: P.p.
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #3013 Dátum: 2016. Február 15. - 13:47:11 »

Sziasztok!

Még mindig nézegettem az előagyszánas söréteseket és az a kérdésem, hogy hazai körülmények között a 12/89-es kalibert egyáltalán ki lehet használni?
Ami azt illeti, neten nem nagyon látok hozzá lőszerválasztékok, ami meg van, méregdrága. Gondolom egy libázásnál előny lehet a 89-es patron, pláne, ha lágyvassal töltött patronunk van, a Ramsari egyezményre való tekintettel, de mivel libamentes környéken lakom, ezzel nem tennék szert túl sok előnyre.     Mosolyog

Üdv.: P.p.


Semmi értelmét nem látom. Te is leírtad, drága hozzá a lőszer. Ahová néha elvetődök, a legtöbb libát sima 32-34 g-os 12/70-es lőszerrel lövik, még csak nem is 70-es minimagnum meg semimagnum csodákkal.
Előnyre ne a hiper-szuper töltényekkel tegyél szert, hanem hogy megtanulsz tisztességesen lőni lőtéren és nem lövöldözöl messzire, úgymond a "magnum még az ég alól is lehozza". Nem hozza le.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #3014 Dátum: 2016. Február 15. - 15:48:35 »

Semmi értelmét nem látom. Te is leírtad, drága hozzá a lőszer. Ahová néha elvetődök, a legtöbb libát sima 32-34 g-os 12/70-es lőszerrel lövik, még csak nem is 70-es minimagnum meg semimagnum csodákkal.
Előnyre ne a hiper-szuper töltényekkel tegyél szert, hanem hogy megtanulsz tisztességesen lőni lőtéren és nem lövöldözöl messzire, úgymond a "magnum még az ég alól is lehozza". Nem hozza le.

Szia bferi!

Köszönöm a válaszod! Nincs libázási tapasztalatom, ezért abból a felvetésből indultam ki, hogy a 89-esben, több lehet a natfa, illetve erősebb, mint egy hagyományos 70/76-os patronban, tehát elviekben feltételezem, ha már egy ilyen ”zsebtarackba” való lőszert gyártanak, akkor nagyobb testű apróvad (pl. liba, róka) esetében talán kicsit jobb lesz az ölőereje.
Szóval ezek alapján, azt hiszem, félreértettél, mert az előnyt így értettem, nem pedig úgy, hogyha veszek egy 12/89-est és mellélövök a madárnak, akkor majd lehozza 80 méterről.

Nem önfényezésből, de már az új vizsgarendszerben csináltam a vadászvizsgát, aminek a lövészeti vizsgarészében elvileg kicsit technikásabb és gyorsabb korongok is vannak, mint a 2013.12.31-ig hatályos felállás szerint, így 8-10 rottét átlagban mindannyiunknak el kellett lőni, hogy biztosan teljesíteni tudjuk a vizsgát (több-kevesebb sikerrel). Mivel saját magunk tudásába fektettük be, s a lőkészségünk fejlődött vele én nem sajnáltam rá a pénzt, mert a vadászati értékén felül a sörétlövés egy kellemes és szórakoztató sport tud lenni, szóval a feltett kérdés, nem az Általad feltételezett hozzáállásom miatt merült fel.

Másrészről, azért kérdeztem, mert 12-es kaliberben, ez a hazai előagyszánas kínálat:
- Benelli Nova              12/89
- Remington 887         12/89
- Remington 870         12/76 vagy 12/89
- Winchester SPX        12/76
- Weatherby PA-08    12/76


Üdv.: Pocok

Naplózva
Oldalak: 1 ... 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 [201] 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: