Oldalak: 1 ... 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 [195] 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683563 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2910 Dátum: 2015. December 03. - 21:08:36 »

Sziasztok  Emelem

Lassan elérkezik az a helyzet, hogy megvehetem első sörétesemet.Vadászó barátaimat, ismerőseimet már  ki faggattam, a neten nagyon sok mindent elolvastam ezen fegyverekről.Mindezek eredményeképp ugyanolyan tanácstalan vagyok, mint az elején Fejvakarás
Ha valamelyikőtök ugy érzi, hogy hajlandó még jobban összezavarni, az ne fogja vissza magát tanácsok, vélemények tekintetében Mosolyog
Amire használnám (teljesen meglepő módon):
Fácán, nyúl (no meg róka, dolmi, stb...), gerle. Kacsa, liba esetlegesen. (csak a "vadmadarak izgatnak", a műmadarak halomra lövése nem, ha sokat akarok lőni, akkor inkább megyek korongozni), illetve (sajnos) nem lesz mindennapos elfoglaltság a vadászat. Szeretek a nádban, bozótosban haladni (elállónak "lenni", majd ugy 25 év mulva szeretnék). Ránézésileg a bock jön be, lapát még nem volt a kezemben.

Mindenki így kezdi. Én is így voltam pár éve. Pénztárcádtól függ minden. (Milyen meglepő??) Ha van pénzed vegyél olasz szépséget,ha kevesebb akkor szovjet praktikumot. Én a 12-es Izs bockot cseréltem,16-os Izs duplára és ha továbbra is így muzsikál,akkor meg is marad jó sokáig,mert szeretem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2911 Dátum: 2015. December 03. - 21:12:06 »

Sziasztok  Emelem

Lassan elérkezik az a helyzet, hogy megvehetem első sörétesemet.Vadászó barátaimat, ismerőseimet már  ki faggattam, a neten nagyon sok mindent elolvastam ezen fegyverekről.Mindezek eredményeképp ugyanolyan tanácstalan vagyok, mint az elején Fejvakarás
Ha valamelyikőtök ugy érzi, hogy hajlandó még jobban összezavarni, az ne fogja vissza magát tanácsok, vélemények tekintetében Mosolyog
Amire használnám (teljesen meglepő módon):
Fácán, nyúl (no meg róka, dolmi, stb...), gerle. Kacsa, liba esetlegesen. (csak a "vadmadarak izgatnak", a műmadarak halomra lövése nem, ha sokat akarok lőni, akkor inkább megyek korongozni), illetve (sajnos) nem lesz mindennapos elfoglaltság a vadászat. Szeretek a nádban, bozótosban haladni (elállónak "lenni", majd ugy 25 év mulva szeretnék). Ránézésileg a bock jön be, lapát még nem volt a kezemben.


Szia!
Valami elképzelésed csak van, hogy mit szeretnél?  Kacsint
Naplózva
M.ati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #2912 Dátum: 2015. December 03. - 21:24:13 »

Szeretni egy Merkel 2001c-t szeretnék, a pénztárca viszont ezt nem annyira szeretné, olaszok tetszenek(olcsóbb kategóriába2-3 k), viszont azokról több rosszat hallottam mint jót.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2913 Dátum: 2015. December 03. - 21:36:20 »

Szeretni egy Merkel 2001c-t szeretnék, a pénztárca viszont ezt nem annyira szeretné, olaszok tetszenek(olcsóbb kategóriába2-3 k), viszont azokról több rosszat hallottam mint jót.

Itt egy Merkel.
Mer' kell.
https://vadaszapro.net/reszletek/248078/merkel-bock-200-e-16-70
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
M.ati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #2914 Dátum: 2015. December 03. - 21:44:53 »

szép, de ha már igy alakult, akkor 12-es vagy 16-os?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2915 Dátum: 2015. December 03. - 21:53:10 »

Szeretni egy Merkel 2001c-t szeretnék, a pénztárca viszont ezt nem annyira szeretné, olaszok tetszenek(olcsóbb kategóriába2-3 k), viszont azokról több rosszat hallottam mint jót.


Jó ízlésed van!  Vigyorog
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2916 Dátum: 2015. December 03. - 22:03:43 »

szép, de ha már igy alakult, akkor 12-es vagy 16-os?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2917 Dátum: 2015. December 03. - 22:04:52 »

szép, de ha már igy alakult, akkor 12-es vagy 16-os?
Mindegy Kacsint Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
M.ati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #2918 Dátum: 2015. December 03. - 22:18:35 »

Jó ízlésed van!  Vigyorog

A házisárkányomnak más a véleménye erről, szerinte aki ennyi pénzt ad egy cca 70 cm-es vasdarabért, az nem normális(van némi igazság benne)
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2919 Dátum: 2015. December 03. - 22:20:27 »

A házisárkányomnak más a véleménye erről, szerinte aki ennyi pénzt ad egy cca 70 cm-es vasdarabért, az nem normális(van némi igazság benne)

Két millából vissza ad a jégkrémes!  Rííí
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2920 Dátum: 2015. December 04. - 07:19:52 »

Sziasztok  Emelem

Lassan elérkezik az a helyzet, hogy megvehetem első sörétesemet.Vadászó barátaimat, ismerőseimet már  ki faggattam, a neten nagyon sok mindent elolvastam ezen fegyverekről.Mindezek eredményeképp ugyanolyan tanácstalan vagyok, mint az elején Fejvakarás
Ha valamelyikőtök ugy érzi, hogy hajlandó még jobban összezavarni, az ne fogja vissza magát tanácsok, vélemények tekintetében Mosolyog
Amire használnám (teljesen meglepő módon):
Fácán, nyúl (no meg róka, dolmi, stb...), gerle. Kacsa, liba esetlegesen. (csak a "vadmadarak izgatnak", a műmadarak halomra lövése nem, ha sokat akarok lőni, akkor inkább megyek korongozni), illetve (sajnos) nem lesz mindennapos elfoglaltság a vadászat. Szeretek a nádban, bozótosban haladni (elállónak "lenni", majd ugy 25 év mulva szeretnék). Ránézésileg a bock jön be, lapát még nem volt a kezemben.


Szia!

Ilyen elképzelésekkel elsőnek egy 70-es, 80-as években gyártott, jó állapotú 12-es Izs vagy Toz bockot vegyél. Nem nagyon foghatsz mellé egyikkel sem, ezt tapasztalatból mondom.

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #2921 Dátum: 2015. December 04. - 08:51:20 »

A sörétes fegyver vásárláshoz egy saját tapasztalat.  Analfabéta vagyok sörétessel, de mivel nem is járok már apróvad vadászatra és emiatt korongozni sem, nem is érdekel. Elég sok sörétessel lőttem, olasz, német, orosz, magyar, bock, dupla 12-es, 16-os vagy 20-as. Többségükkel nagyon rosszul, néhánnyal csak rosszul. Egyetlen kivétel volt egy 16-os angolagyas Izs dupla, ami jó ideig a saját egyetlen sörétesem volt. Azzal kifejezetten jól lőttem, számomra most szinte hihetetlen mennyire. Már az első pillanattól fogva, tehát még a megszokásra sem lehetett az oka. És az sem, hogy akkor fiatalabb voltam, mert a többivel akkor sem tudtam lőni. Valahogy olyan volt, mintha hozzám nőtt volna. Néha elgondolkodom rajta, hogy venni kellene egyet, már csak próbaképpen is, hogy most is ez lenne-e a tapasztalat.
Szóval csak azt akartam nyekeregni, hogy ha van lehetőséged ki kellene próbálni minél többet. Tudom, nem egyszerű megoldani, de hátha.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #2922 Dátum: 2015. December 04. - 09:11:15 »

Egyetlen kivétel volt egy 16-os angolagyas Izs dupla, ami jó ideig a saját egyetlen sörétesem volt. Azzal kifejezetten jól lőttem, számomra most szinte hihetetlen mennyire.
Én Voldi IZS bockjával voltam így-mármint nem úgy, hogy kifejezetten jól lőttem vele, csak magamhoz képest. Meg is akartam venni de aztán másra kellett a pénz, a puska meg úgy megsértődött ezen, hogy következő fórumtalálkozón semmit nem találtam el vele. Lelkük van ezeknek...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2923 Dátum: 2015. December 04. - 10:16:46 »

Sziasztok  Emelem

... lapát még nem volt a kezemben.


Ne is mert azzal dolgozni kell, bár sokan használják támasztéknak.  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2924 Dátum: 2015. December 04. - 10:33:23 »

A sörétes fegyver vásárláshoz egy saját tapasztalat.  Analfabéta vagyok sörétessel, de mivel nem is járok már apróvad vadászatra és emiatt korongozni sem, nem is érdekel. Elég sok sörétessel lőttem, olasz, német, orosz, magyar, bock, dupla 12-es, 16-os vagy 20-as. Többségükkel nagyon rosszul, néhánnyal csak rosszul. Egyetlen kivétel volt egy 16-os angolagyas Izs dupla, ami jó ideig a saját egyetlen sörétesem volt. Azzal kifejezetten jól lőttem, számomra most szinte hihetetlen mennyire. Már az első pillanattól fogva, tehát még a megszokásra sem lehetett az oka. És az sem, hogy akkor fiatalabb voltam, mert a többivel akkor sem tudtam lőni. Valahogy olyan volt, mintha hozzám nőtt volna. Néha elgondolkodom rajta, hogy venni kellene egyet, már csak próbaképpen is, hogy most is ez lenne-e a tapasztalat.
Szóval csak azt akartam nyekeregni, hogy ha van lehetőséged ki kellene próbálni minél többet. Tudom, nem egyszerű megoldani, de hátha.

Csatlakozva az előttem szólóhoz, valóban ki kellene próbálni többet, és úgy eldönteni melyik fekszik jobban, a bock vagy a dupla.
Azután jön az agyazás kérdése, mert ha nem megfelelő akkor sok lesz a hibázás...
Legjobb a méretre agyazott sörétes, ha van rá lehetőség...
Nekem is van több sörétesem, de igazán csak az egyik áll kézre...

 Emelem Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 [195] 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: