Oldalak: 1 ... 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 [189] 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683409 alkalommal)
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #2820 Dátum: 2015. Október 11. - 00:29:42 »

Köszönöm az ajánlást

A Beretta-t sok oktató dícsérte már a tanfolyamon is.
De sajnos 78 centis csővel nem találtam  Vállat von

 Memfy Emelem

Nekem egy Silver Pigeon1 Sporting 12/76-os kaliberben es 76 cm-es csovel van,amit 90%-ban korongozni hasznalok. Kituno fegyver,meg az 'elerheto kategoriaban.
(Vadaszni egy 12-es nemet Shul-t vagy egy regi orosz 16-os bock-ot viszek magammal)

Ha vadaszni es korongozni is kb. hasonlo aranyban szeretned hasznalni,akkor en inkabb a 'sima valtozatot es 71 cm-es csovel ajanlanam. 5 chock+egy muanyag koffer az tartozek. Kb.500 ezer ft.

Udv. Peti
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2821 Dátum: 2015. Október 11. - 09:54:23 »

Urak, lenne egy vitaindítóm ezen a szép esős délelőttön. Kinek mi a véleménye (természetesen vadászati tapasztalatokkal megtámogatva) az egybillentyűs kontra kétbillentyűs puskákról? Nekem - jelenleg - az a határozott és egyelőre nem nagyon megmásítható véleményem ebben a kérdésben, hogy annak a vadásznak, aki nem csak nevelt fácánra és röptetett récére vadászik, kizárólag kétbillentyűst tudok elképzelni. A saját közel negyedszázados és igencsak változékony vadászati módszereket tartalmazó  "kétravaszos pályafutásom" alatt csak az előnyét tapasztaltam az ilyen puskáknak. Tehát rendkívül elfogult vagyok az irányukban és hihetetlenül furcsának találom a mostani egyravaszos, sorrendváltós trendet. 
Ti mit szóltok hozzá?

 Emelem

     
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2822 Dátum: 2015. Október 11. - 09:57:42 »

Egy biztos ilyen puskával a második fácán hajtáson jelentkezni fogsz elállónak......(lehet, hogy már az elsőn)
 Emelem Viktor

Ebben sok igazság van.  Ördög
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2823 Dátum: 2015. Október 11. - 10:06:13 »

...(természetesen vadászati tapasztalatokkal megtámogatva) ... kizárólag kétbillentyűst tudok elképzelni.
 Emelem

Azt leírtad, hogy szerinted a kétbillentyűs a jobb, de arról nem írtál semmit, hogy miért jobb, miben jobb... vagy pont attól szántad vitaindítónak, hogy "jobb és kész, mert csak"?   Vigyorog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2824 Dátum: 2015. Október 11. - 10:14:58 »

Nekem van két billentyűsöm is, dupla, meg egy billentyűsőm is, automata, oszt egyikkel sem tudok lőni, tehát mindegy!  Röhög Sőt most vettem egy vegyescsövűt, az kétbillentyűs, de még nem próbáltam. Egyik golyósom is két billentyűs, az milyen szar lehet!  Röhög Röhög Röhög

Esik az eső, ráérünk vitatkozni!  Ördög
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2825 Dátum: 2015. Október 11. - 10:17:31 »

Jogos, Roli. Én az egyszerűsége miatt tartom jobbnak. Egyrészt nem kell észben tartani, hogy hol is áll a sorrendváltó, vagy merre nyomjam, ha gyorsan kell lőni. Másrészt a töltényekkel is jobban tudok variálni, épp emiatt. Pl. a bozótos nádast hajtjuk és lehet benne róka. Nyilván, hogy a szűkebb csőbe vastag sörét kerül, de a tágabban maradhat a kisebb, attól is függően, hogy fácánra is vadászunk-e, vagy csak dúvadazunk és szajkóra megy a játék. És ezt jobban meg tudom jegyezni a két billentyűvel, mintha a sorrendváltó is bekavarna.
És sokszor volt olyan helyzet is, hogy csak másodpercnyi időm volt a lövésre a lőhatáron épp eltűnő madárra, épp annyi, hogy a hátsó ravaszt elhúzzam, lehet, a tus még nem is ért a vállamba, de a csőtorkolat már jó helyre mutatott. Ilyeneknél a sorrend váltására már nem lett volna lehetőség, és a tágabb csővel szinte biztos a hibázás...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #2826 Dátum: 2015. Október 11. - 10:18:28 »

Nekem van két billentyűsöm is, dupla, meg egy billentyűsőm is, automata, oszt egyikkel sem tudok lőni, tehát mindegy!  Röhög Sőt most vettem egy vegyescsövűt, az kétbillentyűs, de még nem próbáltam. Egyik golyósom is két billentyűs, az milyen szar lehet!  Röhög Röhög Röhög

Esik az eső, ráérünk vitatkozni!  Ördög

 Röhög Röhög Röhög

"Egyik golyósom is két billentyűs, az milyen szar lehet!"     Ördög Ördög Ördög
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2827 Dátum: 2015. Október 11. - 10:25:25 »

Üdv!

Miért egy ilyen drága fegyverre lehet rosszat mondani??? Egy biztos ilyen puskával a második fácán hajtáson jelentkezni fogsz elállónak......(lehet, hogy már az elsőn) Én a helyedben ekkora keretből golyóst is vennék! Egy biztos, akármilyen puska lesz a kezedben, nem az fogja helyetted a vadat terítékre hozni. Hidd el friss vizsgásként ciki ám egy ilyen csúcsszuper olasz csodával mellélőni a madárnak (persze mutogatni tök jó lesz).

 Emelem Viktor


Nálunk, elállónak a legjobb puskásokat szokták rakni, mert ők végzik el a feladat zömét.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2828 Dátum: 2015. Október 11. - 10:27:31 »

Urak, lenne egy vitaindítóm ezen a szép esős délelőttön. Kinek mi a véleménye (természetesen vadászati tapasztalatokkal megtámogatva) az egybillentyűs kontra kétbillentyűs puskákról? Nekem - jelenleg - az a határozott és egyelőre nem nagyon megmásítható véleményem ebben a kérdésben, hogy annak a vadásznak, aki nem csak nevelt fácánra és röptetett récére vadászik, kizárólag kétbillentyűst tudok elképzelni. A saját közel negyedszázados és igencsak változékony vadászati módszereket tartalmazó  "kétravaszos pályafutásom" alatt csak az előnyét tapasztaltam az ilyen puskáknak. Tehát rendkívül elfogult vagyok az irányukban és hihetetlenül furcsának találom a mostani egyravaszos, sorrendváltós trendet. 
Ti mit szóltok hozzá?

 Emelem

     


Sajnos vadászati tapasztalatokkal nem tudom megtámogatni az egybillentyűs megoldást, mert egy pár alkalommal vittem csak ki az egycsövű orosz puskámat vadászni. Ördög
Na, de komolyan. Kacsint
A saját közel negyedszázados, viszont Veled ellentétben elég egysíkú vadászati módszereket (társas vadászat fácánra, nyúlra, néha kacsázás, pár alkalommal róka les és kiniglizés és dúvadazás) tartalmazó  "kétravaszos pályafutásom" alatt én is csak az előnyét tapasztaltam az ilyen puskáknak, főleg azért, mert ezt szoktam meg. Szerintem ennyi előnye lehet, ha a másikat szoktam volna meg, a két ravaszos megoldás zavarna. Példával: milyest - rettenetesen tudományosan - a hosszabb csővel (teljes choke) lőttem először messzebbre, és utána röviddel (feles choke) közelebbre, felborult a "rendszer", és ahogy kell, jól elcsesztem a dolgokat! Ördög Ördög
A golyós rendszerűeknél is egyre jobban tapasztalom, ha valami eltérő van benne a számomra megszokottól, nálam rögtön "zavar támad az "Erőben"! Fejvakarás Vállat von Vigyorog
 Emelem


Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2829 Dátum: 2015. Október 11. - 10:32:47 »

Sajnos vadászati tapasztalatokkal nem tudom megtámogatni az egybillentyűs megoldást, mert egy pár alkalommal vittem csak ki az egycsövű orosz puskámat vadászni. Ördög
Na, de komolyan. Kacsint
A saját közel negyedszázados, viszont Veled ellentétben elég egysíkú vadászati módszereket (társas vadászat fácánra, nyúlra, néha kacsázás, pár alkalommal róka les és kiniglizés és dúvadazás) tartalmazó  "kétravaszos pályafutásom" alatt én is csak az előnyét tapasztaltam az ilyen puskáknak, főleg azért, mert ezt szoktam meg. Szerintem ennyi előnye lehet, ha a másikat szoktam volna meg, a két ravaszos megoldás zavarna. Példával: milyest - rettenetesen tudományosan - a hosszabb csővel (teljes choke) lőttem először messzebbre, és utána röviddel (feles choke) közelebbre, felborult a "rendszer", és ahogy kell, jól elcsesztem a dolgokat! Ördög Ördög
A golyós rendszerűeknél is egyre jobban tapasztalom, ha valami eltérő van benne a számomra megszokottól, nálam rögtön "zavar támad az "Erőben"! Fejvakarás Vállat von Vigyorog
 Emelem




Így igaz...  Igen
Engem csak az zavar nagyon, mikor kiviszem a háromcsövűt és két elsütő van rajta...  Rííí

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2830 Dátum: 2015. Október 11. - 10:53:12 »

Engem csak az zavar nagyon, mikor kiviszem a háromcsövűt és két elsütő van rajta...  Rííí

Mer' azok a krva svábok mindenen spórolnak!  Röhög
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2831 Dátum: 2015. Október 11. - 10:59:44 »

Egyébként szokás kérdése, mikor sokáig csak az egybillentyűs bockkal vadásztam mindent meglőttem amit lehetett és nem variáltam a csöveket, mert elég macerás előre nyomkodni az elsütőbillentyűt mikor éppen lőni kellene, aztán egyszer csak kivittem a kétbillentyűs duplát és eleinte minden duplázáskor le akartam törni az első elsütőjét  Röhög
Érdekes, ha az egy billentyűs van nálam eszembe sem jut keresni duplázáskor a hátsó elsütőt, mint ahogy az előágyszános után sem kezdem huzkodni az előagyat a másik sörétesen, ha azzal voltam előtte vadászni.  Vállat von
Viszont előfordult már, hogy bevártam a rókát 40méterre hogy söréttel tudjak rálőni, és mégis a golyót küldtem az arcába véletlen...  Wave
Ki melyiket szokja meg,szerintem.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #2832 Dátum: 2015. Október 11. - 11:01:36 »

Én az egyszerűsége miatt tartom jobbnak. Egyrészt nem kell észben tartani, hogy hol is áll a sorrendváltó, vagy merre nyomjam, ha gyorsan kell lőni. Másrészt a töltényekkel is jobban tudok variálni, épp emiatt. Pl. a bozótos nádast hajtjuk és lehet benne róka. Nyilván, hogy a szűkebb csőbe vastag sörét kerül, de a tágabban maradhat a kisebb, attól is függően, hogy fácánra is vadászunk-e, vagy csak dúvadazunk és szajkóra megy a játék. És ezt jobban meg tudom jegyezni a két billentyűvel, mintha a sorrendváltó is bekavarna.
És sokszor volt olyan helyzet is, hogy csak másodpercnyi időm volt a lövésre a lőhatáron épp eltűnő madárra, épp annyi, hogy a hátsó ravaszt elhúzzam, lehet, a tus még nem is ért a vállamba, de a csőtorkolat már jó helyre mutatott. Ilyeneknél a sorrend váltására már nem lett volna lehetőség, és a tágabb csővel szinte biztos a hibázás...

  Peti,  tökéletesen egyet  értek veled. Emelem Mivel én sokat vadászom bokrászva apró vadra, fogoly, fácán, nyúl, róka csak a két elsütőbillentyű előnyei mellet  tudom letenni a voksom. Természetesen a két csőben más más sörétátmérőjű töltény foglal helyet az esetek 98 százalékában.
  Vadásztattam olasz úriembereket, mindnyájan félautomata Berettával, ugyancsak bokrászva, akik simán ellőtték az első két töltényt a levegőbe, mikor nyúl ugrott, , mert az első két töltény 10-12-es volt és csak a harmadik 8-as.

   Üdv. Lehel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2833 Dátum: 2015. Október 11. - 11:01:55 »

Jogos, Roli. Én az egyszerűsége miatt tartom jobbnak. Egyrészt nem kell észben tartani, hogy hol is áll a sorrendváltó, vagy merre nyomjam, ha gyorsan kell lőni. Másrészt a töltényekkel is jobban tudok variálni, épp emiatt. Pl. a bozótos nádast hajtjuk és lehet benne róka. Nyilván, hogy a szűkebb csőbe vastag sörét kerül, de a tágabban maradhat a kisebb, attól is függően, hogy fácánra is vadászunk-e, vagy csak dúvadazunk és szajkóra megy a játék. És ezt jobban meg tudom jegyezni a két billentyűvel, mintha a sorrendváltó is bekavarna.
És sokszor volt olyan helyzet is, hogy csak másodpercnyi időm volt a lövésre a lőhatáron épp eltűnő madárra, épp annyi, hogy a hátsó ravaszt elhúzzam, lehet, a tus még nem is ért a vállamba, de a csőtorkolat már jó helyre mutatott. Ilyeneknél a sorrend váltására már nem lett volna lehetőség, és a tágabb csővel szinte biztos a hibázás...
Megszokás kérdése!
Aki két billentyűvel kezdte könnyen vált egyre, fordítva nehezebb.
A sorrend váltó használata is rutin kérdés, nekem még félúton sincs a puska és már a jó cső van élesítve.
Annál van időveszteség aki kibiztosított puskával vadászik.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2834 Dátum: 2015. Október 11. - 11:16:21 »

............ Természetesen a két csőben más más sörétátmérőjű töltény foglal helyet az esetek 98 százalékában.
 ................

   Üdv. Lehel

Nnna, ez pont megint eggyel több dolog, amit össze tudnék keverni.......... Kacsint Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 [189] 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: