Oldalak: 1 ... 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 [188] 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683438 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2805 Dátum: 2015. Október 08. - 09:10:50 »

Kösznöm a válaszokat, végül másik fegyver mellett döntöttem!

Érdeklődnék, hogy van valakinek tapasztalata 20/76-os FÉG Viktóriával kapcsolatba? Milyen minőséget képvisel?

Volt a kezembe, nagyon kezes, könnyű fegyver, fácánkakas és vizsla vésésekkel, szép nikkelezett baszküllel.

Nekem Montecarlom van. Velem egyidős, tehát az ötvenhetedikbe fordult és kifogástalanul teszi a dolgát. A csöve gyönyörű tükörfényes (nem kívülről). Igaz darabosabb, mint a Bühagom,no de az teljesen más kategória. Viszont nem rugdossa el az ujjam,mint a Bühag. Bátran vedd meg,mert a Viktória jobb minőségű,mint az átlag Montecarlo. Már legalábbis új korában az volt.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2806 Dátum: 2015. Október 09. - 14:25:46 »

Urak,

valakinek esetleg tapasztalata / hallomása a Winchester 101 XTR Lightweight bockról 12-es kaliberben? Mennyit szabad adni egy ilyenért, kimondottan megkímélt állapotban?

Köszi előre is.
Naplózva
Memfy
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #2807 Dátum: 2015. Október 10. - 13:32:21 »

Szép Napot Minenkinek !

Pár hete sikerült teljesítenem a vadászvizsgát, ezáltal a kérdésem az lenne, hogy milyen sörétes fegyvert ajánlanának a nálam jóval tapasztaltabb vadászok.
A terv - figyelembe véve a lehetőségeimet - az lenne, hogy egyenlő arányban vadásznék nyulat, fácánt, libát.
Az internetet nézegetve úgy látom, hogy új fegyvert érdemesebb lehet vásárolni, mint használtat, mert csak 20-25% árkülönbség van használt és új puska között.(Tapasztalat hiányában nem is szívesen méricskélnék a használt fegyverek közt.)
Kaliberben a 12-es szerintem kezdőként elfogadható, de márkát, csőhosszt, stb. tekintve nyitott vagyok.
Árkategóriát nem szerencsés ilyenkor megadni, fontosabb, hogy jól válasszak, mintsem spóroljak 100-200e Ft-ot, persze nem feltétlen kezdenék 1,5-2m ft-os árkategóriával, de egy egészséges 400-800eFt os árszint belefér.
Ami még érdekelne, hogy egy új fegyver vásárlásánál milyen kelléke- kiegészítők járnak egy puska mellé pl: tok, táska, choke.
Végezetül, ha valaki tud ajánlani Szeged 150km-es vonzáskörzetében egy megfelelő vadászboltot, azt szívesen meghallgatom

A segítséget, tanácsadást előre is köszönöm.

Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2808 Dátum: 2015. Október 10. - 14:01:35 »

Szép Napot Minenkinek !

Pár hete sikerült teljesítenem a vadászvizsgát, ezáltal a kérdésem az lenne, hogy milyen sörétes fegyvert ajánlanának a nálam jóval tapasztaltabb vadászok.
A terv - figyelembe véve a lehetőségeimet - az lenne, hogy egyenlő arányban vadásznék nyulat, fácánt, libát.
Az internetet nézegetve úgy látom, hogy új fegyvert érdemesebb lehet vásárolni, mint használtat, mert csak 20-25% árkülönbség van használt és új puska között.(Tapasztalat hiányában nem is szívesen méricskélnék a használt fegyverek közt.)
Kaliberben a 12-es szerintem kezdőként elfogadható, de márkát, csőhosszt, stb. tekintve nyitott vagyok.
Árkategóriát nem szerencsés ilyenkor megadni, fontosabb, hogy jól válasszak, mintsem spóroljak 100-200e Ft-ot, persze nem feltétlen kezdenék 1,5-2m ft-os árkategóriával, de egy egészséges 400-800eFt os árszint belefér.
Ami még érdekelne, hogy egy új fegyver vásárlásánál milyen kelléke- kiegészítők járnak egy puska mellé pl: tok, táska, choke.
Végezetül, ha valaki tud ajánlani Szeged 150km-es vonzáskörzetében egy megfelelő vadászboltot, azt szívesen meghallgatom

A segítséget, tanácsadást előre is köszönöm.


Én ezek közül választanék, ha lenne ennyi pénzem sörétesre.
MC-t, és 78 centis csővel.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2809 Dátum: 2015. Október 10. - 15:47:37 »

Szép Napot Minenkinek !

Pár hete sikerült teljesítenem a vadászvizsgát, ezáltal a kérdésem az lenne, hogy milyen sörétes fegyvert ajánlanának a nálam jóval tapasztaltabb vadászok.
A terv - figyelembe véve a lehetőségeimet - az lenne, hogy egyenlő arányban vadásznék nyulat, fácánt, libát.
Az internetet nézegetve úgy látom, hogy új fegyvert érdemesebb lehet vásárolni, mint használtat, mert csak 20-25% árkülönbség van használt és új puska között.(Tapasztalat hiányában nem is szívesen méricskélnék a használt fegyverek közt.)
Kaliberben a 12-es szerintem kezdőként elfogadható, de márkát, csőhosszt, stb. tekintve nyitott vagyok.
Árkategóriát nem szerencsés ilyenkor megadni, fontosabb, hogy jól válasszak, mintsem spóroljak 100-200e Ft-ot, persze nem feltétlen kezdenék 1,5-2m ft-os árkategóriával, de egy egészséges 400-800eFt os árszint belefér.
Ami még érdekelne, hogy egy új fegyver vásárlásánál milyen kelléke- kiegészítők járnak egy puska mellé pl: tok, táska, choke.
Végezetül, ha valaki tud ajánlani Szeged 150km-es vonzáskörzetében egy megfelelő vadászboltot, azt szívesen meghallgatom

A segítséget, tanácsadást előre is köszönöm.


Mégegyszer nekifutok!
http://www.forestkft.hu/index.php?page=kat_showone&katid=1&fokatid=1

Én ezek közül választanék, ha lenne ennyi pénzem sörétesre.
MC-t, és 78 centis csővel.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2810 Dátum: 2015. Október 10. - 15:56:26 »

Mégegyszer nekifutok!
http://www.forestkft.hu/index.php?page=kat_showone&katid=1&fokatid=1

Én ezek közül választanék, ha lenne ennyi pénzem sörétesre.
MC-t, és 78 centis csővel.
 Emelem

Az a "paralello" gyönyörű! Nem telik rá, de azért, éppen azért  Ördög elnézegetem!
Naplózva
Memfy
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #2811 Dátum: 2015. Október 10. - 19:12:13 »

Mégegyszer nekifutok!
http://www.forestkft.hu/index.php?page=kat_showone&katid=1&fokatid=1

Én ezek közül választanék, ha lenne ennyi pénzem sörétesre.
MC-t, és 78 centis csővel.
 Emelem

Köszönöm az ajánlást

A Beretta-t sok oktató dícsérte már a tanfolyamon is.
De sajnos 78 centis csővel nem találtam  Vállat von
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #2812 Dátum: 2015. Október 10. - 20:37:11 »

Üdv!

Miért egy ilyen drága fegyverre lehet rosszat mondani??? Egy biztos ilyen puskával a második fácán hajtáson jelentkezni fogsz elállónak......(lehet, hogy már az elsőn) Én a helyedben ekkora keretből golyóst is vennék! Egy biztos, akármilyen puska lesz a kezedben, nem az fogja helyetted a vadat terítékre hozni. Hidd el friss vizsgásként ciki ám egy ilyen csúcsszuper olasz csodával mellélőni a madárnak (persze mutogatni tök jó lesz).

 Emelem Viktor

Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
forester73
Vendég
« Új üzenet #2813 Dátum: 2015. Október 10. - 21:08:12 »

Üdv!

Miért egy ilyen drága fegyverre lehet rosszat mondani??? Egy biztos ilyen puskával a második fácán hajtáson jelentkezni fogsz elállónak......(lehet, hogy már az elsőn) Én a helyedben ekkora keretből golyóst is vennék! Egy biztos, akármilyen puska lesz a kezedben, nem az fogja helyetted a vadat terítékre hozni. Hidd el friss vizsgásként ciki ám egy ilyen csúcsszuper olasz csodával mellélőni a madárnak (persze mutogatni tök jó lesz).

 Emelem Viktor



 Igen Emelem
Naplózva
Memfy
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #2814 Dátum: 2015. Október 10. - 21:22:00 »

Üdv!

Miért egy ilyen drága fegyverre lehet rosszat mondani??? Egy biztos ilyen puskával a második fácán hajtáson jelentkezni fogsz elállónak......(lehet, hogy már az elsőn) Én a helyedben ekkora keretből golyóst is vennék! Egy biztos, akármilyen puska lesz a kezedben, nem az fogja helyetted a vadat terítékre hozni. Hidd el friss vizsgásként ciki ám egy ilyen csúcsszuper olasz csodával mellélőni a madárnak (persze mutogatni tök jó lesz).

 Emelem Viktor



A külföldi szaksajtó úgy nyilatkozik a Beretta Silver Pigeon-ról mint egy középszerű sörétes, elfogadható áron. Nem vagyok jártas vadász berkekben, de messze legyen tőlem a mutogatás pláne azért, mert még a tinta sem száradt meg a bizonyítványomon.
Tekintve mennyibe került a tanfolyam szerintem nekem 500-600 nem tűnik egy kiugró árnak, és mint említettem a használt fegyvereket nézegetve elég jól tartják az árukat, szóval, ha véletlen úgy alakulna, hogy mégsem tudom megszokni jó áron, és könnyen el tudom adni.




Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2815 Dátum: 2015. Október 10. - 21:25:23 »

Hidd el friss vizsgásként ciki ám egy ilyen csúcsszuper olasz csodával mellélőni a madárnak (persze mutogatni tök jó lesz).
Miért, akkor egy 25 ezres limlom ócskavassal nem ciki? Vállat von Fejvakarás

Szerintem kezdő vadászként semmivel sem ciki mellé lőni a hajtott fácánnak, rohanó nyúlnak.
Csak emiatt ne vegyen használt fegyvert, ha megengedhet magának egy minőségi új puskát is.
Nem ez fogja eldönteni, hogy milyen vadász lesz belőle.
Persze csak ha ő is így gondolja...ha meg nem, akkor meg úgy is tök mindegy, hogy mit írunk neki.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #2816 Dátum: 2015. Október 10. - 21:31:16 »

Miért, akkor egy 25 ezres limlom ócskavassal nem ciki? Vállat von Fejvakarás

Szerintem kezdő vadászként semmivel sem ciki mellé lőni a hajtott fácánnak, rohanó nyúlnak.
Csak emiatt ne vegyen használt fegyvert, ha megengedhet magának egy minőségi új puskát is.
Nem ez fogja eldönteni, hogy milyen vadász lesz belőle.
Persze csak ha ő is így gondolja...ha meg nem, akkor meg úgy is tök mindegy, hogy mit írunk neki.
 Wave
Igen
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #2817 Dátum: 2015. Október 10. - 22:00:11 »

Köszönöm az ajánlást

A Beretta-t sok oktató dícsérte már a tanfolyamon is.
De sajnos 78 centis csővel nem találtam  Vállat von

Szia!

78 centis csővel nem is fogsz, a Beretta vadászváltozatai 67/71/76-os csőhosszal készülnek. Ennél hosszabb cső már csak a  sport változatokon van. A Silver Pigeon jó választás, 71-es, 76-os csővel tökéletes vadászni.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2818 Dátum: 2015. Október 10. - 22:07:05 »

Köszönöm az ajánlást

A Beretta-t sok oktató dícsérte már a tanfolyamon is.
De sajnos 78 centis csővel nem találtam  Vállat von
Bocs, elírtam 76-os az!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #2819 Dátum: 2015. Október 10. - 22:49:52 »

A külföldi szaksajtó úgy nyilatkozik a Beretta Silver Pigeon-ról mint egy középszerű sörétes, elfogadható áron. Nem vagyok jártas vadász berkekben, de messze legyen tőlem a mutogatás pláne azért, mert még a tinta sem száradt meg a bizonyítványomon.
Tekintve mennyibe került a tanfolyam szerintem nekem 500-600 nem tűnik egy kiugró árnak, és mint említettem a használt fegyvereket nézegetve elég jól tartják az árukat, szóval, ha véletlen úgy alakulna, hogy mégsem tudom megszokni jó áron, és könnyen el tudom adni.

Üdv!
Először is az lenne az első dolog amit el kell hogy dönts, hogy mire is kell neked a puska, csak vadászni, vagy szeretsz lőtérre járni korongozni is, és tényleg használnád is a puskát, nem csak sétáltatnád az erdőben, hanem lőnél vele, sokat!
Ha csak vadászatkor fogod kiszedni a szekrényből, akkor szerintem felesleges hét-nyolcszázezret költeni, főleg  egy új sörétesre, az a befektetés sosem fog neked kifizetődni, ha csak sétáltatni kell a puska az erdőbe,
Amennyiben lőnél vele sokat, akkor viszont kifizetődő befektetés lesz, egyből egy jó puskát venni, persze ha csak szigorúan a funkcionalitást vesszük figyelembe.
Nekem volt igen sok féle sörétesem, az IZS-től kezdve, egészen a komoly sport puskákig.
Illetve még több puskát volt alkalmam kipróbálni, közelebbről szemügyre venni, a drágább hétköznapi halandó számára(beleértve magamat is) elérhetetlen 10ezer euró fölötti kategóriában is.

A Beretta olcsóbb modelljei ilyenek, mint olvastad, én nem voltam ezektől elájulva, a BlaserF3-as is egy nagy csalódás volt nekem, egy alap kivitelben közel egy milliós puskától, többet vártam volna, mint amit én láttam, meg tulajoktól hallottam.
Ha a 6-800ezeres kategóriában a legjobb ár érték arányú puskát kellene megneveznem, az nállam a Browning, esztétikailag, műszakilag, ergonómiailag, az agyazásuk is nagyon el van találva, tehát minden szempontból azt a minöséget kapja az ember, ami elvárható egy ilyen árú puskától.

Új használtat is megéri venni, mert kicsit kevesebb pénzért, ugyanazt kapod, azon kívül, hogy nem te kormolod ki először a csövét.
Meg régebbi használta is érdemes nézni Browningból, ha sikerül egy régi de jó állapotú darabot kifogni, az még a gyereket is ki fogja szolgálni, ha karban van tartva rendesen.

De ha rám hallgatsz azt veszel amit akarsz.  Ördög

A csőhosszról annyit, amíg a testalkatoddal harmonizál a csőhossz, gyakorlatilag mindegy milyen hosszúságút veszel, ezen túl már csak divatozás az egész, ha vadászni veszel puskát.

Ha kicsit specifikusabb irányba, pl: sportlövészet fele haladunk, ott már elő jönnek különbségek.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 [188] 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: