Oldalak: 1 ... 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 [173] 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683443 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2580 Dátum: 2015. Március 20. - 20:55:02 »

Tiszteletem Uraim!

Gyakorlott eGun használóktól érdeklődnék.
Van-e arra lehetőség, hogy egy lejárt hirdetésben szereplő fegyvert megvásároljak?
Esetleg szokott-e az előfordulni. hogy a "beragadt" fegyvert újra meghirdetik, olcsóbban?

Köszönöm a szíves információkat!
Üdvözlettel: KF

 Emelem

Vásároltam úgy egunon, hogy nem én nyertem az aukciót...
Korábban leveleztem az eladóval. Lement az aukció, rá két hétre jön az e mail, hogy a nyertes nem jelentkezett, ő nem vár tovább, ha érdekel eladja nekem. Mondtam ez az ő döntése kell legyen, ha végleges, akkor megadom érte a nyertes árat (az utolsó licitem +10 eur volt talán).
Így simán el tudom képzelni. Írni kell neki. Esetleg ajánlatot is tenni. Tegye ki újra fix áron, vagy "preisvorschlag"-osra az aukciót, vagy nem is kell az egun, stb.

 Wave
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #2581 Dátum: 2015. Március 20. - 21:08:59 »

Emelem
Bocsánat, hogy beleszólok a diskurzusba...
A tapasztalataim szerint az itthoni oldalakon, aki tisztességes és reális áron hirdet puskát, az előbb-utóbb el is tudja adni.
Tavaly hirdettem meg egy 12-es bockot, ami tényleg "kihasználatlanság miatt" lett eladó.
Tisztában voltam a piaci értékével, ezért 4-5 nap alatt gazdára is talált.
Vannak viszont olyanok, akik horribilis - vagy nevezhetjük pofátlannak is - árat kérnek a "portékáért".
Abban bíznak, hogy egyszer csak ráharap valamelyik jóhiszemű ember, akire ezen az áron rá tudják sózni.
Ha meg nem jelentkezik senki, akkor hónapokig/évekig hirdetnek - sikertelenül.
Időnként ide is belinkelnek a T. Olvasótársak ilyen "elrugaszkodott gyöngyszemeket". 
 Emelem



A legismertebb magyar vadászfegyver hirdetőben valóban látni elrugaszkodott árakat.
Láttam 280-ért hirdetett 5 éves fegyvert, ugyanaz egy boltban 300e, de újonnan. Mosolyog
Kicsit túlárazottnak vélem ezt az oldalt.
Valóban "nem kér enni" ha benn van a szekrényben. De "palimadarat" találni sem egyszerű.
A kereslet - kínálat alaptörvénye itt nem érvényes.
Szerintem  . . .  Vigyorog
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #2582 Dátum: 2015. Március 20. - 23:55:52 »

Space Cowboy cége foglalkozik ilyesmivel de sörétes puskát tudtommal nem vállalnak.

De vállalnak, ha a plusz engedélyezés eljárási díját is kifizeted.
Csak így jóval drágább az egész buli, és nem tudod, hogy mit kapsz a kezedbe a végén. Sörétesnél sok meglepetés érhet, ütődött cső, stb.
Ja, Sauer und Sohn gyártóra most megvan az engedélyük, ha valaki olyat akar hozni... S.Peti
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #2583 Dátum: 2015. Március 21. - 00:11:06 »

Hogy mi a tisztességes vagy reális ár, azt a piac - a jelenlegi vásárlóerő és hajlandóság - dönti el. Egyáltalán nem tartom elítélendőnek, hogy valaki nem sz@rér-hug&ér akar valamit eladni - én is ezt az elvet vallom. Inkább foglalja a helyet a szekrényben, néha olajozzam be, mint azon mérgelődjek, hogy milyen olcsón adtam oda "valakinek", egy idegennek. Akkor inkább, ha nem kell már, odaadom egy barátomnak, aki örül neki, és értékeli...... 
Vagy ha nagyon kell a pénz, akkor annyiért amennyiért viszik.... De az egy másik szitu.
Azt, hogy a "tisztelt" piac azt tartja elfogadható árnak, amennyiért néha némelyek kényszerűségből megválnak a fegyvereiktől, felszerelésüktől, az egy dolog. Amióta nem kell a puskákat vizsgáztatni, majdnem tök mindegy, hogy mennyi van a szekrényben. És ha nem kenyérre, vagy orvosra kell akkor elfér, legfeljebb le kell takarni, hogy ne porosodjon.
Ha pedig kenyérre, vagy orvosra kell akkor legalább van mihez nyúlni.

Attila!

Tényleg nem kell elkótyavetyélni a dolgokat, de van pár közgazdasági összefüggés, amit nem árt tekintetbe venni a sikeres értékesítés érdekében, mármint ha az eladó valóban eladni akar.
Az egyik magyar vadászbolt hálózat tulajdonosa mondta, hogy használt fegyvernél, mivel nem áfás az ára, az lenne a minimum, hogy az új fegyver nettó áránál lejjebb kínálják. És akkor az esetleges sérülések, elhasználódások, típus- és konstrukcióváltások még levonnak az árból. Az "eszmei" értéket a legritkább esetben fizeti meg a vásárló! Létezik az a pszichikai faktor is, ami ösztönzi a vevőt az új áru birtoklására, és ezt csak bizonyosnál nagyobb fokú árkülönbözet tudja legyőzni a használt áru (nem csak fegyver!) javára.

Ezekért nem lehet használt ZKK-t új CZ árban eladni, sem kilőtt csövű fegyvert normál használt árban...  Kacsint

Az Egun árak sokkal jobban tükrözik a realitást, de ezt Te is tudod.
 Emelem

Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #2584 Dátum: 2015. Március 21. - 07:43:00 »


Tényleg nem kell elkótyavetyélni a dolgokat, de van pár közgazdasági összefüggés, amit nem árt tekintetbe venni a sikeres értékesítés érdekében, mármint ha az eladó valóban eladni akar.

Teljesen igazad van!
Ezért írtam korábban, hogy érdemes több helyen tájékozódni a reális árakról, ha valaki eladni szeretne.
Ha meg a valóság talajáról elrugaszkodott áron hirdet, akkor biztosan a nyakán marad a portéka.
Láttam már hirdetni Izs 18-as sörétest 100000 Ft-ért... OOO



Az "eszmei" értéket a legritkább esetben fizeti meg a vásárló!

Az esetleges vevőt ez nem érdekli, mert ő nem kötődik hozzá.
És nyilván nem is akarja ezt megfizetni.

Nem sörétes puska, de hasonló szituáció:
Évekkel ezelőtt beindult az a bizonyos "bogár"  Vigyorog és vegyescsövű puskát kerestem.
Végignéztem egy pár bolt használt fegyver kínálatát időről-időre.
Majdnem mindenhol leharcolt, öreg vegyeseket kínáltak - aranyárban.
Egy helyen kínáltak tisztességes állapotban és áron egy Blasert, de ott meg a golyós cső kalibere nem felelt meg számomra.
Aztán csak lett vegyescsövű Vigyorog, de ez egy másik történet...
 Emelem







« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 21. - 07:50:01 írta Voldi » Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2585 Dátum: 2015. Március 21. - 09:00:07 »

Rájöttem, hogy mi zavart az írásaidban...
Rendszeresen azt sugallod - a tisztességes, pofátlan szavak használatával - hogy aki az általad elképzelt, vagy reálisnak tartott árnál magasabban kínálja a portékáját, az tisztességtelen.
Nem, az, aki ilyen áron kínálja a portékáját, annak az lesz a "büntetése", hogy nem adja azt el.
Egy fegyver tisztességtelen állapota az azt jelenti, hogy veszélyes, vagy rejtett hibája van, a leharcolt, de biztonságos és rejtett hiba nélküli darabok még lehetnek tisztességes állapotban, és az eladójuk kérhet még akkor is tisztességes árat értük, ha az szerinted és a nagyérdemű vevőkör számára magas és ennek következményeként a portéka az eladón marad........
 Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #2586 Dátum: 2015. Március 21. - 09:47:14 »


Nem, az, aki ilyen áron kínálja a portékáját, annak az lesz a "büntetése", hogy nem adja azt el.


Ebben teljesen igazad van.
Viszont:
Jó néhány olyan hirdetést láttam, ahol irreális az ár.
Ezek a hirdetők arra utaznak, hogy előbb-utóbb "beesik" valaki, akit be lehet húzni a csőbe és kifizeti
azt az árat, amit az eladó kér.
Vagy sikerül nekik, vagy nem...
Aztán a "palimadár" -ha veszi a fáradságot - utánanéz a reális piaci árnak rájön, hogy jóval nagyobb összeget húztak ki
a zsebéből, mint amennyiért máshol/mástól "barátibb" áron tudott volna vásárolni.
Szerinted így tisztességes volt a "bolt"?

A végére egy személyes megjegyzés:
Amikor a kiállításon találkoztunk, akkor rögtön "lejött", hogy egy határozott, reálisan gondolkodó,
a véleményét nem elkendőző ember vagy! Igen
Az ilyen stílusú emberekkel meg még vitázni is élmény, mert mindig újat lehet tanulni!
 Emelem





 



Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2587 Dátum: 2015. Március 21. - 12:32:56 »

A végére egy személyes megjegyzés.....
Szabadna kérnem, hogy ezt intézzétek tovább privátban?
Az ilyen bimbózó kapcsolatoktól mindig elérzékenyülök és romlik az ítélőképességem..... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2588 Dátum: 2015. Március 21. - 12:39:58 »

Ebben teljesen igazad van.
Viszont:
Jó néhány olyan hirdetést láttam, ahol irreális az ár.
Ezek a hirdetők arra utaznak, hogy előbb-utóbb "beesik" valaki, akit be lehet húzni a csőbe és kifizeti
azt az árat, amit az eladó kér.
Vagy sikerül nekik, vagy nem...
Aztán a "palimadár" -ha veszi a fáradságot - utánanéz a reális piaci árnak rájön, hogy jóval nagyobb összeget húztak ki
a zsebéből, mint amennyiért máshol/mástól "barátibb" áron tudott volna vásárolni.
Szerinted így tisztességes volt a "bolt"?

A végére egy személyes megjegyzés:
Amikor a kiállításon találkoztunk, akkor rögtön "lejött", hogy egy határozott, reálisan gondolkodó,
a véleményét nem elkendőző ember vagy! Igen
Az ilyen stílusú emberekkel meg még vitázni is élmény, mert mindig újat lehet tanulni!
 Emelem

Félreértés ne essék, semmilyen bántó szándék nem volt abban amit írtam, nem is vitázni akarok.

Konkrét kérdésedre választ adva, ha csak ennyi történt, szerintem a bolt tisztességes volt.
Az, hogy valaki nem tájékozódik vásárlás előtt, szerintem nem az eladó hibája, és ha az eladó nem állít valótlant, illetve nem közöl félrevezető információt, nem az ő hibája, ha megveszik tőle a portékát annyiért, amennyiért el akarja adni.
Sőt... eladó használt fegyvernél lehet olyan is, hogy az eladó - valóban az alig történő használat miatt - nem tud bizonyos hibákról. Ilyenkor persze az a korrekt hozzáállás, természetesen a hiba mértékétől függően, ha vagy visszavásárolja, vagy kompenzál az ajánlati árból.
De persze ez lehet rosszhiszemű viselkedés is, akkor persze, hogy nem volt tisztességes az üzlet.
Azokat a használt fegyvereket, amiket eddig vettem, vagy ismertem, mert vadászbarátoktól valók voltak, vagy pl. az ismeretlen fegyvert megkaptam két hét használatra, és elég volt utána meghozni a döntést.
Ennek ellenére szerintem soha nem sikerült jó vételt csinálnom a szó financiális értelmében, viszont ezek a fegyverek akkor és ott örömet okoztak, tehát nem is hibáztathatnék senkit, még, ha akarnék sem. Miért??
Mert az eladó akkor mondott egy árat, és nekem akkor ez megfelelt? És, ha jobban körülnéztem volna a piacon, lehet, hogy találtam volna olcsóbbat? Az én hülyeségem, nem?
Viszont, amikor az e-gunról vettem a puskáimat, akkor azért volt bennem félsz, hogy miket kapok. Nem láthattam, nem foghattam, nem próbálhattam ki, mégis ki kellett fizetnem látatlanban.
Soha nem hallottam még negatív visszajelzést „egunos” puskáról, hogy puska helyett a vevő egy pontatlan , vagy rozsdás csövű vackot kapott……. érdekes. Pedig magam is tudok egyről, egy Anschützről.  Fejvakarás
Ha valaki hazai fegyvert vesz, megvan az az előnye, hogy mindent meg tud beszélni az eladóval az anyanyelvén. Akkor indul el megnézni a fegyvert, amikor minden tiszta, ha nem hagyják, hogy ki tudja próbálni, el sem kell indulni.. van elég eladó használt fegyver a piacon. Ja, hogy mindenki egynegyed-egyharmad áron akar használt fegyvert vásárolni? Vállat von

Az aduász eddig amit hallottam, hogy hagyatékban volt valami puska, nem nagyon tudta az örökös, hogy mi a fene az, két csövű, valószínűleg valami holland gyártmány, merthogy csak ez volt ráírva a sok kriksz-kraksz között, semmi más…..
Élelmes vevő, aki hallotta, pedig elindult és megvette, vagy kétszer, de lehet háromszor is annyiért, amennyiért egy orosz puskát adtak akkoriban. Az eladó nagyon elégedett volt. Mondta volna meg a vevő, hogy ez újonnan kb. 50 ezer font, használtan pedig legalább 10-15 ezer, és fizetni akar egy pár milliót? Persze, hogy egy oldallakatos Holland & Holland puska volt.
Tisztességes volt a vevő? Vigyorog
Nehéz kérdés………. Vállat von

 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2589 Dátum: 2015. Március 21. - 12:41:29 »

Szabadna kérnem, hogy ezt intézzétek tovább privátban?
Az ilyen bimbózó kapcsolatoktól mindig elérzékenyülök és romlik az ítélőképességem..... Ördög

...ezt hívják irigységnek...... Ördög Ördög Ördög
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #2590 Dátum: 2015. Március 21. - 18:06:56 »

Szabadna kérnem, hogy ezt intézzétek tovább privátban?
Az ilyen bimbózó kapcsolatoktól mindig elérzékenyülök és romlik az ítélőképességem..... Ördög


 Emelem
  Tiszteleg
Részemről befejezve, nem tudtuk meggyőzni egymást.
Majd egyszer talán adódik alkalom folytatni... Vigyorog
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2591 Dátum: 2015. Március 21. - 21:51:07 »


 Emelem
  Tiszteleg
Részemről befejezve, nem tudtuk meggyőzni egymást.
Majd egyszer talán adódik alkalom folytatni... Vigyorog
 Emelem


 Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2592 Dátum: 2015. Március 22. - 09:40:30 »


 Emelem
  Tiszteleg
Részemről befejezve, nem tudtuk meggyőzni egymást.
Majd egyszer talán adódik alkalom folytatni... Vigyorog
 Emelem

S akkor háttal álltok egymásnak égnek tartott pisztollyal, s a párbajsegéd hangosan számolni kezd...  Ördög  Ördög  Ördög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #2593 Dátum: 2015. Március 22. - 11:33:38 »

S akkor háttal álltok egymásnak égnek tartott pisztollyal, s a párbajsegéd hangosan számolni kezd...  Ördög  Ördög  Ördög

 Emelem

Ez már a XXI. században nem így működik.
Különben sem becsületsértési ügy volt. Mosolyog
  Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2594 Dátum: 2015. Március 23. - 09:30:32 »

Akkor Kard...  Ördög

 Emelem

Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 [173] 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: