Oldalak: 1 ... 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 [170] 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 681039 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2535 Dátum: 2014. December 10. - 12:14:48 »


 Keresztbe szintén. Mondjuk ez a keresztbe lövöldözés nem puska típus függő hanem emberi mentalitás. Ők duplával is ugyan így lőnének.


A kritikádban benne van a válasz is.  Én se gondoltam hogy valaha ilyen puskám lesz . A kereskedő (Kaposvár) tartotta a szavát - hát én is. 
Ez a fránya két elsütőbillentyű mindig zavart. Ez a fegyver a Jehován tetszett meg és eddig vártam rá. Fogom e használni társas vadászaton ?  Fejvakarás
Majd kialakul . Elég sokunknak van és emberfüggő ki hogyan használja. Én az Izs 27-et is ritkán dupláztam ki. Egyébként az öreg Izs ért ami nem ejektoros , nem mobil csokos
-  elég sok pénz ígért a kereskedő de marad a háznál . Kacsint   Lehet ezzel is egyet lőni .       Wave
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #2536 Dátum: 2014. December 10. - 12:27:12 »

Én màr pusztán kényelmi szempontból sem hordanám sétáltatni.
Mennyivel rosszabb lehajolgatni összeszedni a hüvelyeket, mint
kiszedni a töltényűrből.  Kacsint
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2537 Dátum: 2014. December 10. - 13:34:04 »

Én màr pusztán kényelmi szempontból sem hordanám sétáltatni.
Mennyivel rosszabb lehajolgatni összeszedni a hüvelyeket, mint
kiszedni a töltényűrből.  Kacsint
Én már az ejektort sem hiányolom,pont ezért. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #2538 Dátum: 2014. December 10. - 14:22:28 »

Én màr pusztán kényelmi szempontból sem hordanám sétáltatni.
Mennyivel rosszabb lehajolgatni összeszedni a hüvelyeket, mint
kiszedni a töltényűrből.  Kacsint

Na igen. Azt még megjegyezném, hogy az említett vadászaton 10 vadász között én voltam az egyetlen aki össze szedte a kilőtt hüvelyeket.
Naplózva
Marko86
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #2539 Dátum: 2014. December 10. - 15:35:49 »

Nekem régebben volt qebben a kaliberben.
A bal csöve annak is nagyon szórt. A jobb szépen hordta a Lightfieldet.
 

Értem. Tehát nem egyedi eset. Engem csak az szomorít el, hogy sajnos mindkét csövem nagyon szór! Eddig két fajta golyót próbáltam: Lightfildet és a S&B Slug-ot! Mindkettővel befürödtem! Persze még nem adtam fel a "harcot",  még 
2 fajtát megpróbálok(Remington és Rottweil), aztán ha ezek sem vàlnak be akkor tényleg feladom! Vállat von
Azért minden esetre köszönöm infót! Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #2540 Dátum: 2014. December 10. - 17:07:14 »

És még egy szösszenet Szollár Andrástól:

Nem esett szó eddig az öntöltő sörétesekről.
Véleményem szerint az efféle fegyvereknek a társasvadászaton nincs helye!
Ez a legkevésbé sem szól a sznobságról, hanem annál inkább a biztonságról.
Ezeket a fegyvereket a legegyszerűbb szerkezettel, a legkevesebb alkatrészből, a legalacsonyabb gyártási költségekkel - gépsorokon készítik. Éppen az olcsóságuk miatt adnak el a legtöbbet belőlük a világon. A hátrányuk a társasvadászatokon mutatkozik meg, amikor a puskássor vagy a hajtósor számára egyszerűen lehetetlen demonstrálni a töltetlenségüket. A társasvadászat egyik alapszabálya a "biztonságosnak lenni" -(a magam és mások számára,) és "biztonságosnak látszani" (a mások számára) alapelve. Vagyis egyértelműen, a mások számára is jól látható, megnyugtató módon kell jeleznünk a fegyverünk töltetlenségét. Ezt a "megtört" dupla vagy bock puska már 15-20 m-ről is jól "jelzi".
A hajtás kezdetén vagy végén amikor a vadászok és a hajtók gyülekeznek, az óvatosabbak kerülik a "félautomata" tulajdonos  szomszédságát. A hátrahúzott zár csak 1-2 méterről látható megnyugtató módón, csak ilyen közelről jelzi a fegyver töltetlen állapotát.
A félautomata fegyver használata a libagödörben vagy egy récelesen való tökéletes megoldást jelenthet, de mindenképpen kerüljük vele a társas vadászatokon való megjelenést.

 Emelem
1. Ez nettó baromság.
2. Mivel a fórumgazda nemrég lett egy MC21 tulajdonosa, kéretik a témát kellő óvatossággal kezelni Türelmetlen
 Ördög
Társasvadászaton nem azokkal van a gond, akiknél "nem látszik", hogy ürítve van a puska, sokkal inkább azokkal, akiknél látszik, hogy nincs...
Az összecsukott sörétest hátukon keresztbe hordozókkal akik úgy forognak a tömegben a lőccsel, hogy állandóan valamelyik vadásztárs hasának-mellkasának van irányozva a csőtorkolat.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2541 Dátum: 2014. December 10. - 17:33:03 »

És még egy szösszenet Szollár Andrástól:

Nem esett szó eddig az öntöltő sörétesekről.
Véleményem szerint az efféle fegyvereknek a társasvadászaton nincs helye!
Ez a legkevésbé sem szól a sznobságról, hanem annál inkább a biztonságról.
Ezeket a fegyvereket a legegyszerűbb szerkezettel, a legkevesebb alkatrészből, a legalacsonyabb gyártási költségekkel - gépsorokon készítik. Éppen az olcsóságuk miatt adnak el a legtöbbet belőlük a világon. A hátrányuk a társasvadászatokon mutatkozik meg, amikor a puskássor vagy a hajtósor számára egyszerűen lehetetlen demonstrálni a töltetlenségüket. A társasvadászat egyik alapszabálya a "biztonságosnak lenni" -(a magam és mások számára,) és "biztonságosnak látszani" (a mások számára) alapelve. Vagyis egyértelműen, a mások számára is jól látható, megnyugtató módon kell jeleznünk a fegyverünk töltetlenségét. Ezt a "megtört" dupla vagy bock puska már 15-20 m-ről is jól "jelzi".
A hajtás kezdetén vagy végén amikor a vadászok és a hajtók gyülekeznek, az óvatosabbak kerülik a "félautomata" tulajdonos  szomszédságát. A hátrahúzott zár csak 1-2 méterről látható megnyugtató módón, csak ilyen közelről jelzi a fegyver töltetlen állapotát.
A félautomata fegyver használata a libagödörben vagy egy récelesen való tökéletes megoldást jelenthet, de mindenképpen kerüljük vele a társas vadászatokon való megjelenést.

 Emelem

Gondolom a cikk írója még sohasem hallott gróf Draskovich Ivánról...   Vállat von
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2542 Dátum: 2014. December 10. - 18:09:52 »

Társasvadászaton nem azokkal van a gond, akiknél "nem látszik", hogy ürítve van a puska, sokkal inkább azokkal, akiknél látszik, hogy nincs...
Az összecsukott sörétest hátukon keresztbe hordozókkal akik úgy forognak a tömegben a lőccsel, hogy állandóan valamelyik vadásztárs hasának-mellkasának van irányozva a csőtorkolat.

Így igaz, RÁJUK KELL ORDÍTANI!
Én is ezt teszem...
Nem nagyon szeretnek...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
kofedr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #2543 Dátum: 2014. December 10. - 19:51:38 »

Tiszteletem Uraim!

http://vadaszapro.net/reszletek/213651/eduard-kettner-16-70
Használ-e valaki ilyen fegyvert? Ha igen, milyen minőséget képvisel ez típus?
Nekem most egy Izs 27E 16/70-es bock sörétesem van, de erősen foglalkoztat egy dupla csövű beszerzése, ugyanebben a kaliberben.
Eredetileg Merkelt keresek, de ezen megakadt a szemem...

Előre is köszönöm az információkat!
Üdvözlettel: KF
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #2544 Dátum: 2014. December 10. - 20:36:46 »

Tiszteletem Uraim!

http://vadaszapro.net/reszletek/213651/eduard-kettner-16-70
Használ-e valaki ilyen fegyvert? Ha igen, milyen minőséget képvisel ez típus?
Nekem most egy Izs 27E 16/70-es bock sörétesem van, de erősen foglalkoztat egy dupla csövű beszerzése, ugyanebben a kaliberben.
Eredetileg Merkelt keresek, de ezen megakadt a szemem...

Előre is köszönöm az információkat!
Üdvözlettel: KF


Üdv!
Csak kiegészíteni szeretném a kérdésedet ill. célirányba terelni. Az Eduard Kettner mint köztudott egy korabeli katalógus áruház volt ami vadászattal kapcsolatos dolgokat forgalmazott. Saját márkás termékeinek beszállítóit mindig jótékony homály fedte, és csak tüzetes vizsgálat után lehetett kijelenteni eredetüket. A vízszintes csőelrendezésű söréteseket, rendszerint a taljánok az ibériaiak a hunok és az oroszok (cccp) készítették nekik. A fegyveren található hivatalos egyedi azonosító beütések beszédesek. Bármelyik vidékről is való nem szabad, hogy nagyon kutya ütő legyen, persze a használat során akár azzá is válhatott, de ezt a fényképről megállapítani nem lehet. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2545 Dátum: 2014. December 11. - 11:01:17 »

A kétlövetűek hátránya !    Röhög

Naplózva
gerianus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Új üzenet #2546 Dátum: 2014. December 11. - 17:21:58 »

A kétlövetűek hátránya !    Röhög


Ezek után merje valaki azt mondani, hogy a vadászat nem sport!  Röhög  Röhög  Röhög
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 11. - 17:35:48 írta Sakac » Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #2547 Dátum: 2014. December 13. - 19:19:47 »

Szia Clint!

Az új ára, 159.900.- ha ez ad valami támpontot a kalkulációhoz. (én pénzt nem adnék érte... pontosabban egyre inkább úgy érzem, hogy lassan fizetnék, hogy valaki elvigye a boltból...  Röhög )

 Emelem
Emelem Ma is jól muzsikált. Esetleg itthon be lehet hozzá szerezni valami huzagolt, brenekke lövő váltócsövet? Ha igen, mennyiért?
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #2548 Dátum: 2014. December 13. - 20:16:36 »

Én màr pusztán kényelmi szempontból sem hordanám sétáltatni.
Mennyivel rosszabb lehajolgatni összeszedni a hüvelyeket, mint
kiszedni a töltényűrből.  Kacsint

Az ejektor előnyei csak a nagyobb terítékes fácánvadászaton (luba, récehúzáson) mutatkoznak meg.
Bokrászásnál nem. Akkor nem jó szedegetni az üres hüvelyeket.
Standon (gödörben) állva a vadászat végén is ráér.
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
scha
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #2549 Dátum: 2015. Január 07. - 21:04:33 »

Kedves fórumozók!
Érdeklődnék,hogy Kettner bockhoz,hol tudnék cserechokkat beszerezni.
Segítségetek köszönöm.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 [170] 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: