Oldalak: 1 ... 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 [169] 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683416 alkalommal)
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #2520 Dátum: 2014. December 08. - 12:29:07 »

És még egy szösszenet Szollár Andrástól:

Nem esett szó eddig az öntöltő sörétesekről.
Véleményem szerint az efféle fegyvereknek a társasvadászaton nincs helye!
Ez a legkevésbé sem szól a sznobságról, hanem annál inkább a biztonságról.
Ezeket a fegyvereket a legegyszerűbb szerkezettel, a legkevesebb alkatrészből, a legalacsonyabb gyártási költségekkel - gépsorokon készítik. Éppen az olcsóságuk miatt adnak el a legtöbbet belőlük a világon. A hátrányuk a társasvadászatokon mutatkozik meg, amikor a puskássor vagy a hajtósor számára egyszerűen lehetetlen demonstrálni a töltetlenségüket. A társasvadászat egyik alapszabálya a "biztonságosnak lenni" -(a magam és mások számára,) és "biztonságosnak látszani" (a mások számára) alapelve. Vagyis egyértelműen, a mások számára is jól látható, megnyugtató módon kell jeleznünk a fegyverünk töltetlenségét. Ezt a "megtört" dupla vagy bock puska már 15-20 m-ről is jól "jelzi".
A hajtás kezdetén vagy végén amikor a vadászok és a hajtók gyülekeznek, az óvatosabbak kerülik a "félautomata" tulajdonos  szomszédságát. A hátrahúzott zár csak 1-2 méterről látható megnyugtató módón, csak ilyen közelről jelzi a fegyver töltetlen állapotát.
A félautomata fegyver használata a libagödörben vagy egy récelesen való tökéletes megoldást jelenthet, de mindenképpen kerüljük vele a társas vadászatokon való megjelenést.

 Emelem
Elnézést de ezzel nem értenék egyet,
Igaz hogy hátrahúzott zár csak közelebbről látható, részt vettem már jó pár alföldi társasvadászaton ahol előszeretettel vettek részt öntöltő puskákkal.
A hátrahúzott zárat ilyenkor mindig egy már ellőtt töltényre tolják rá amit azért valljuk be akár 100 m -ről is igen szépen lehet látni!
És eddig nem nagyon voltam olyan vadászaton ahol kollégák ne simogatták volna végig az SX3 asomat  pár érdeklődő kérdéssel kísérve.
Változnak az idők, változnak a szokások, néha jó kicsit maradinak lenni a hagyományok miatt viszont az újdonságok felfedezése is jó dolog...
 Emelem
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2521 Dátum: 2014. December 08. - 12:40:18 »

Elnézést de ezzel nem értenék egyet,                                  viszont az újdonságok felfedezése is jó dolog...

 Emelem



              'Girl 'Girl 'Girl     Egyetértünk Sanyi !     Pincer Pincer Pincer
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2522 Dátum: 2014. December 08. - 12:41:44 »


A Jézuska ????     Kalapal     Tőle azt kérem hogy addigra béküljön meg a  "zasszony"  !     Ördög




Mond meg a Kedvesednek, hogy haragudjon a Mikulásra! Szerintem te voltál legjobban meglepve, mikor ott találtad hatodikán reggel a csizmádba!   Vállat von Vigyorog

Én a harmadik váltócsövemet úgy vittem haza, hogy kipróbálásra hoztam el, és ha jó elcserélem valamire.
Ili: -  és mit adsz cserébe?
 -  8 db tízezrest! Röhög
-   ez már hányadik puskád?
- én sem kérdeztem meg soha, hogy hány pár cipőd van! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2523 Dátum: 2014. December 08. - 12:50:16 »

Mond meg a Kedvesednek, hogy haragudjon a Mikulásra! Szerintem te voltál legjobban meglepve, mikor ott találtad hatodikán reggel a csizmádba!   Vállat von Vigyorog

Én a harmadik váltócsövemet úgy vittem haza, hogy kipróbálásra hoztam el, és ha jó elcserélem valamire.
Ili: -  és mit adsz cserébe?
 -  8 db tízezrest! Röhög
-   ez már hányadik puskád?
- én sem kérdeztem meg soha, hogy hány pár cipőd van! Röhög

Nem ez az első puskavásárlás !  Kacsint  Ismerem a folyamatot !  (Röviden képekben.) -  NoNo vita Comput Vív  Tiszteleg  Rózsa Okos
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #2524 Dátum: 2014. December 08. - 13:29:42 »

-  NoNo vita Comput Vív  Tiszteleg  Rózsa Okos

 Röhög Ez ...va nagy.  Nyihi
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2525 Dátum: 2014. December 08. - 13:39:39 »

Az én rettenetesen etikus 16-os dupla puskámat a praktikuma miatt szeretem: könnyebb mint a 12-es bockom volt. Egész egyszerűen lusta voltam azt cipelni. Stoel Emellett tőlem mindenki azzal vadászik amivel akar. A vadászat milyenségét számomra az azon résztvevő emberek,nem pedig a puskáik minősége adja. Nem a félautomatától lesz valaki bunkó,lehet anélkül is,meg fordítva...
Egy barátomat kinézték egy vadászaton az egycsövű Izsével.
Egy húzgálós Berettás/Benellis  Vállat von még megjegyzést is tett rá...
A hatodik nyúl után barátomból is kijött a " parasztpuskás",átszólt a milliomos csemetének,akinek addig még nem termett babér:
-Mi van haver? Beszorult??
 Ördög

Ezzel kapcsolatban én is kaptam beszólást, még nagyon az elején papíros vadász életemnek, kíváncsiságból elvittem a 12-es orosz egycsövűt társas apróvad vadászatra, és elég durván kioktattak, hogy a társas vadászatra azt a fegyvert elhozni, amelyikkel legnagyobb esély van arra, hogy a teríték a lehető legnagyobb legyen. Esetemben ez teljesen jogos volt, mert szinte nem találtam el az egy lövéssel semmit, de még olyan nem volt, hogy valamit ne tudtam volna megmagyarázni, tehát ráfogtam a puska hátulján levő "irányzék" nevű kis dudoros vacakra a dolgot. Azon a napon többen irányzéknak becéztek........ Angyal
Az is igaz, hogy a Merkel duplával a másik csővel azért sokszor tudtam az első rossz lövést korrigálni, és nem voltam annyira sikertelen.
Tehát van azért abban is igazság, ha valaki megkérdőjelezi az egy csövű, egy lövetű fegyver társasvadászaton való létjogosultságát.
De itt is minden inkább vadász, mint eszközfüggő.
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2526 Dátum: 2014. December 08. - 14:07:24 »

...... Esetemben ez teljesen jogos volt, mert szinte nem találtam el az egy lövéssel semmit, ......

 Nekem az utóbbi húsz évben mindegy hány töltény van a sörétes puskámban, úgysem találok el semmit! Igaz, nem lőttem el azóta apróvadra 100 lőszert összesen.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2527 Dátum: 2014. December 08. - 14:17:35 »

Nekem az utóbbi húsz évben mindegy hány töltény van a sörétes puskámban, úgysem találok el semmit! Igaz, nem lőttem el azóta apróvadra 100 lőszert összesen.

Azért remélem, hogy megmagyarázni Te is meg tudod.. Kacsint Röhög
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2528 Dátum: 2014. December 08. - 14:23:11 »

Többféleképpen!    Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2529 Dátum: 2014. December 08. - 14:28:05 »

Ezzel kapcsolatban én is kaptam beszólást, még nagyon az elején papíros vadász életemnek, kíváncsiságból elvittem a 12-es orosz egycsövűt társas apróvad vadászatra, és elég durván kioktattak, hogy a társas vadászatra azt a fegyvert elhozni, amelyikkel legnagyobb esély van arra, hogy a teríték a lehető legnagyobb legyen.
 Emelem
Ez így is van,csak G. barátom azon bitangok közé tartozik,akiket úgy neveltek,hogy egy madar egy lűszer...Általában tudja is,igaz azért már leginkább a bockot viszi ő is.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2530 Dátum: 2014. December 08. - 23:08:57 »

Mindenkinek lehet véleménye...  Okos

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #2531 Dátum: 2014. December 10. - 08:55:04 »


Eddig nem mertem feltenni hogy mit hozott a Mikulás .  Sam6 Stoel
Most már mindegy !  Kitagadott "otomatások" lettünk !    Rííí



        Stoel Stoel Stoel Stoel Stoel

Gratulálok hozzá.
Naplózva
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #2532 Dátum: 2014. December 10. - 09:18:40 »

Az én rettenetesen etikus 16-os dupla puskámat a praktikuma miatt szeretem: könnyebb mint a 12-es bockom volt. Egész egyszerűen lusta voltam azt cipelni. Stoel Emellett tőlem mindenki azzal vadászik amivel akar. A vadászat milyenségét számomra az azon résztvevő emberek,nem pedig a puskáik minősége adja. Nem a félautomatától lesz valaki bunkó,lehet anélkül is,meg fordítva...
Egy barátomat kinézték egy vadászaton az egycsövű Izsével.
Egy húzgálós Berettás/Benellis  Vállat von még megjegyzést is tett rá...
A hatodik nyúl után barátomból is kijött a " parasztpuskás",átszólt a milliomos csemetének,akinek addig még nem termett babér:
-Mi van haver? Beszorult??
 Ördög

Nekem is volt (lesz) félautomatám sőt pumpálósom is. (Beretta és utoljára egy Benelli Crio napokban adtam el, lehet láttátok is fent volt a vadászapró) soha nem vittem egyiket se társas vadászatra. Régebben a 16-os IZS 27-esemet(ami az 500eFt-os Berettával szemben csak 80eFt-volt) most pedig a frissen vásárolt Merkelt. Szerintem egy automatának vízi vadas vadászaton van igazán helye. (holnap megyek az MP155-ért, ráadásul műanyag ágyazásúért) Szóval ahogy látjátok is én nem vagyok automata ellenes, sőt nagyon szeretem őket, de sajnos fácán vadászaton rossz tapasztalataim vannak az ilyen fegyvert használókkal szemben. Egy madárra kigéppuskáznak 3-4-5....9 lőszert (utolsó vadászatomon tárhosszabítós műanyag puskás emberke állt mellettem 4-5 lövést adott egy-egy madárra) kereszteb belőtt elém meg a szomszédja elé is (bal oldalamon) jobbról szintén automatás volt Ő csak 3-makat lőtt de azt rendszeresen. Keresztbe szintén. Mondjuk ez a keresztbe lövöldözés nem puska típus függő hanem emberi mentalitás. Ők duplával is ugyan így lőnének. Személy szerint én is sajnálom hogy a régi szép hagyományok kezdenek elkopni. Terepruhás kommandósok lépten nyomon. Egy elegáns bock vagy dupla puska az ami társas vadászatra való. Arról már nem is beszélve hogy az automaták márkától függetlenül a leg silányabb anyagokból a leg igénytelenebb fegyverek. Még a Benellim (pedig a leg jobb és leg drágábbakat ez a cég gyártja) is messze volt minőségben egy közepes kategóriájú duplához képest, árban meg ott van. Divat cikk lett sajnos semmi más. Remélem idővel újra elfoglalják méltó helyüket a dupla puskák, és az automaták is helyükön lesznek kezelve (kacsák,libák vámszedői)
Naplózva
Marko86
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #2533 Dátum: 2014. December 10. - 09:30:25 »

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek régebbi típusù(1970-1975-körüli) Me rkel duplával olyan tapasztalata, hogy hogyan viszi a gyöngygolyòt? Nekem egy 16/70-es van, és borzalmasan szórja. 15m-en kb 20cm-es a szórása!
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #2534 Dátum: 2014. December 10. - 12:08:48 »

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek régebbi típusù(1970-1975-körüli) Me rkel duplával olyan tapasztalata, hogy hogyan viszi a gyöngygolyòt? Nekem egy 16/70-es van, és borzalmasan szórja. 15m-en kb 20cm-es a szórása!

Nekem régebben volt qebben a kaliberben.
A bal csöve annak is nagyon szórt. A jobb szépen hordta a Lightfieldet.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Oldalak: 1 ... 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 [169] 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: