Oldalak: 1 ... 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 [163] 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683510 alkalommal)
gerianus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Új üzenet #2430 Dátum: 2014. Szeptember 07. - 14:28:49 »


Köszönöm!  Emelem
Naplózva
steveshepherd
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #2431 Dátum: 2014. Szeptember 09. - 11:18:25 »

Nálam tapasztaltabb fórumtársak véleményére lennék kíváncsi!
Mennyire lenne istentől elrugaszkodott dolog, ha sörétessel lőném lesről a disznót?
A jelenlegi puskámhoz vennék egy golyólövő csövet arra pedig egy red dotot.
Mennyire lenne használható a gyakorlatban?
Naplózva

Okos ember hülyéskedik, hülye ember okoskodik.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2432 Dátum: 2014. Szeptember 09. - 12:10:00 »

Nálam tapasztaltabb fórumtársak véleményére lennék kíváncsi!
Mennyire lenne istentől elrugaszkodott dolog, ha sörétessel lőném lesről a disznót?
A jelenlegi puskámhoz vennék egy golyólövő csövet arra pedig egy red dotot.
Mennyire lenne használható a gyakorlatban?
Ne haragudj de te ufo vagy? Ördög
(Szerinted nagyapámék és édesapámék,meg nagyon sok vadász még a jelenben is mit használtak/használnak vaddisznó vadászatra?)
Elárulom:sörétes puskát brennekével-sluggal-gyöngygolyóval. Karcsi bátyánk még nyócas sréttel is eredményes volt,de te ezt ne próbáld ki. Red dot sem kell, elég egy kréta a csősínre... Vigyorog
Remélem nem haragszol! Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2433 Dátum: 2014. Szeptember 09. - 12:13:15 »

Nálam tapasztaltabb fórumtársak véleményére lennék kíváncsi!
Mennyire lenne istentől elrugaszkodott dolog, ha sörétessel lőném lesről a disznót?
A jelenlegi puskámhoz vennék egy golyólövő csövet arra pedig egy red dotot.
Mennyire lenne használható a gyakorlatban?

 Emelem

Nincs golyósod?  Fejvakarás
Milyen puskáról és váltócsőről van szó?
Tulajdonképpen működőképes dolog, évtizedekig - igaz kényszerűségből - elég sokan művelték ezt. (Idősebb Olvársak biztosan tudnak mesélni.)
Szvsz. azért inkább hajtásban és utánkeresésnél van manapság létjogosultsága.  Vállat von
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2434 Dátum: 2014. Szeptember 10. - 06:56:44 »

Emelem

Nincs golyósod?  Fejvakarás
Milyen puskáról és váltócsőről van szó?
Tulajdonképpen működőképes dolog, évtizedekig - igaz kényszerűségből - elég sokan művelték ezt. (Idősebb Olvársak biztosan tudnak mesélni.)
Szvsz. azért inkább hajtásban és utánkeresésnél van manapság létjogosultsága.  Vállat von
 Wave

Antival értek egyet ! A Brenneke az elképzelésekkel ellentétben (nagy kaliber nagy súlyú lövedék ) nem biztos hogy olyan hatékony mint egy mondjuk 30-06 os golyós lövedék.
Megítélésem szerint ez a relatíve kisebb sebességből adódik ami miatt nem keletkezik olyan szöveti roncsolás. 
Elődeink akik közül még sokan élnek ,inkább kényszerből használtak gyöngygolyót mert golyós puskát nem vehettek, de miután erre lehetőségük volt ők is golyóssal vadásznak vaddisznóra is. Természetesen közelről hajtásban , utánkeresésnél ,kukoricásban jó segítség egy gyors dupla. Vannak kimondottan golyólövő csövek egyes sörétesekhez de azok speciális és igen drága lőszert igényelnek és úgy tudom nem szabad velük a normál "Brekekét" kilőni.    A disznó éjszakai állat a red-dot irányzék nappalra való , hajtásban szűk helyen lehet létjogosultsága egy félautómata  Nem szól szám sörétesnek 1X nagyítású pirospont irányzékkal.                            Emelem
Naplózva
steveshepherd
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #2435 Dátum: 2014. Szeptember 10. - 11:50:49 »

"A disznó éjszakai állat a red-dot irányzék nappalra való , hajtásban szűk helyen lehet létjogosultsága egy félautómata sörétesnek 1X nagyítású pirospont irányzékkal."


Céltávcsőből is inkább a vil. pontosat használják disznó les vadászatánál, ezért gondoltam a red dotra, természetesen nagyítása nincs, de egy sluggal nem is lehet messzire lőni.
Csak hangosan gondolkodom.
Naplózva

Okos ember hülyéskedik, hülye ember okoskodik.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2436 Dátum: 2014. Szeptember 10. - 12:37:40 »

"A disznó éjszakai állat a red-dot irányzék nappalra való , hajtásban szűk helyen lehet létjogosultsága egy félautómata sörétesnek 1X nagyítású pirospont irányzékkal."


Céltávcsőből is inkább a vil. pontosat használják disznó les vadászatánál, ezért gondoltam a red dotra, természetesen nagyítása nincs, de egy sluggal nem is lehet messzire lőni.
Csak hangosan gondolkodom.

Az 1x -es nagyításúak nem arra valók még ha világít is bennük a pont vagy kereszt vagy a "teknősbéka" stb.  Bár mennyire is sajnáljuk nem lehet kiváltani a világító pontos céltávcsöveket a jóval olcsóbb de más okból világító irányzójeles reflex irányzékokkal éjszakai lesvadászaton.        Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2437 Dátum: 2014. Szeptember 11. - 15:49:29 »

"Antival értek egyet ! A Brenneke az elképzelésekkel ellentétben (nagy kaliber nagy súlyú lövedék ) nem biztos hogy olyan hatékony mint egy mondjuk 30-06 os golyós lövedék. "

Kicsit tovább fűzöm ha nem gond...
A sörétesből kilőhető golyóknak az a problémája, hogy a 30-40-50 m fölött nagyon gyorsan hátrányba kerülnek egy golyós lövedékkel szemben, mind átütő erőben mind pontosságban stb.. és ha 80 m áll ki a kispolszki, akkor már elég nagy a gond lehet, és nagyobb eséllyel elvesztjük a vadat.
Én gyakorlati tapasztalatom szerint 30m alatt (Nike brekeke) komoly munkát visz végbe, néha csak  Meglepődött Meglepődött Meglepődött ha nem akar az aember "csúnyamunkát" lapocka mögé kell lőni.
Szintén saját tapasztalat: csak kettő esetben van nálam létjogosultsága, és előnye: az első az után keresés, mint Stefi is mondta, de itt is a fedett terepen ahol közelre kell lőni.
A másik amit a mai napig gyakorlok, az a vadkárba 2-3 méteres nyiladék, ráállva a váltóra, lő táv max. 40-50 m. Ez persze azért is van így mert a 8x56-os céltávcső néha sok, sőt 10-15 méterre nagyon sok, mikor csak egy pillanatra áll meg a disznó. Ezen kívül csak hátránya/korlátai vannak.

A red dot, meg mint már mondva vagyon csak nappalra, mozgó célpontra idaállis (bár meg kell tanulni nézni vele)
Ez megint csak egy kényszer megoldás.

"Mennyire lenne istentől elrugaszkodott dolog, ha sörétessel lőném lesről a disznót?
A jelenlegi puskámhoz vennék egy golyólövő csövet arra pedig egy red dotot."

Nem elrugaszkodott dolog, de van jobb, hatékonyabb, szélesebb körben és kevesebb kompromisszumokkal, felálló megoldás.

 Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #2438 Dátum: 2014. Szeptember 11. - 16:58:11 »

A red dot, meg mint már mondva vagyon csak nappalra, mozgó célpontra idaállis (bár meg kell tanulni nézni vele)
Ez megint csak egy kényszer megoldás.

Én is belekotyogok...  Ördög
Még talán az se, a kényszermegoldás az az, hogy nagy kompromisszumok mellett ugyan, de még használható az eszköz, a red dot, gyenge látási viszonyok mellett, vagy éjszaka, teljességgel használhatatlan.
Mivel erős szürkületben, vagy sötétben, a piros ponton kívül, semmit nem látni.
Egy időben én is gondolkodtam a red dot-on, persze nem sörétesre, de nekem nem jött be, jó látási viszonyok között, nyílt irányzékkal is tökéletesen lehet lőni, rossz látási viszonyok között, a red dot, meg nem használható.
Végeredményben, én arra jutottam, hogy ez egy felesleges, drága dolog, amire nincs szükségem, és le tettem róla.
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #2439 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 15:04:37 »

Szükségem lenne egy kis segítségre!
Szeretnek venni egy 12es Bock puskát. A keret 200ezer forint, es újban gondolkodom, milyen lehetőségem van?
Válaszokat előre is köszönöm!
Naplózva
gerianus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Új üzenet #2440 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 17:24:50 »

Szükségem lenne egy kis segítségre!
Szeretnek venni egy 12es Bock puskát. A keret 200ezer forint, es újban gondolkodom, milyen lehetőségem van?
Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!
IZS 27 EM 1C
Nem bánod meg!  Vadász
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2441 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 17:41:08 »

Szükségem lenne egy kis segítségre!
Szeretnek venni egy 12es Bock puskát. A keret 200ezer forint, es újban gondolkodom, milyen lehetőségem van?
Válaszokat előre is köszönöm!
Izs,Sabatti,Hubertus Bayard... Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #2442 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 17:50:17 »

Tudom nem új de, itt van egy kiváló fegyver, egy megbízhatónak mondott fórumtárs szekrényéből....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #2443 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 18:40:41 »

Tudom nem új de, itt van egy kiváló fegyver, egy megbízhatónak mondott fórumtárs szekrényéből....
tula? Szép de dupla puska van most, egy bockot szeretnek.
Naplózva
foldij
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #2444 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 22:13:16 »

Sziasztok!

Kezdő vadászként most készülök az első sörétes fegyver vásárlásra. Mivel főleg kacsára ill. libára lehet nálunk apróvadban számítani, így a terület rutinos vadászai lassanként mind félautomatával vadásznak. Én bár bock-kal tanultam lőni nem idegenkedek a félautomatáktól, de tartok tőlük (elakadás, mozgó alkatrészek?)
Mivel itt jobbára Olaszországból behozott Benellikkel vadásznak ez gondolom nem merül fel.
Én egy új Baikal MP155-re gondoltam, de hogy őszinte legyek az olasz puskások udvariasan fanyalogtak.
Ez tényleg ennyivel gyengébb v. csak ennyivel "szerényebb"?
Vadászik közületek valaki ezzel a típussal? Mi a véleményetek?

Üdv:

FJ
Naplózva
Oldalak: 1 ... 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 [163] 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: