Oldalak: 1 ... 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 [159] 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683526 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2370 Dátum: 2014. április 10. - 09:02:09 »

Előre is köszönöm!  Emelem

Az én megítélésem szerint ez egy Ferlachban készült fegyver  a csövön lévő próbajel minden esetre 100% az. A cseh nyelvű felirat a csövön idézőjelben van és jelentése: vadászott. Szerintem egyegyedi megrendelésre gyárthatták, az is lehet Cseh megrendelésre. Azt meg nehezen képzelem, hogy a cső külön került rá, bár némi esély erre is van mert a Cseh próba jel is található a zártesten, meg természetesen a szokásos Magyar jelek. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2371 Dátum: 2014. április 10. - 10:31:10 »

A csövekben lévő JF beütés tovább erősít abban, hogy Fanzoj lehet a készítője.
Ha a fentieknek csak a fele igaz, ez akkor is egy remek darab lehet. valami bővebbet is írhatnál róla.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #2372 Dátum: 2014. április 10. - 14:55:31 »

Milyen lehet a röppályája és a hatása egy 20/76-os gyöngygolyónak. Sosem volt 20 -as puskám ( azzal tudni kell lőni   Ördög ) de kíváncsi lennék a tapasztalatokra nem csak a magnum de egyáltalán a 20-as gyöngygolyóval kapcsolatban.  Ne fogjátok vissza magatokat !      Wave

Szervusz Stefi Emelem
A 20-as kaliberű brenneke típussal elég sok tapasztalatom volt. De, én 16-os Tula bock bol lőttem. Ez valami trapp lövő fegyver lehetett, piszokul szűkített 72 cm csőhosszal, ami miatt nem mertem használni a 16-os brennekét. Abban a régi "szép" időkben Romániában (70-80 évek), alig lehetett kulön a lövedéket üzletben kapni, amit aztán a delikvens a sörétek helyébe tuszkolta, és durr a közepébe.
Szóval, a 20 kal. töltényhüvely akkorra részét amibe a brenneke eltért a 16-ba lett betéve, ebbe jött az ólom mag, majd istenesen hornyolva. A por töltet maradt a 16-os meg jó kemény fojtás. Ezzel a tölténnyel jó néhány bakot lőttem  70-80 m távolságról, a disznót meg hajtásban (0-40m) ha borda közt érte, átütötte. A bak esetében a fegyversínre nyílt irányzék került a pontosabb célzás érdekében. Golyós fegyver hiányában  mindenféléket kitalált az ember. A "fütyülős" is jó muzsikált, de rövidebb távon, azt csak disznóra használtam. Kitűnő volt a stop hatása. Azt nem említettem hogy saját gyártású lőszerrel vadásztam, nem bíztam a hazai gyáriban.
Dióhéjban ennyit. Wave
Naplózva

Üdv Chris
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #2373 Dátum: 2014. április 10. - 18:22:53 »

Szervusz Stefi Emelem
A 20-as kaliberű brenneke típussal elég sok tapasztalatom volt. De, én 16-os Tula bock bol lőttem. Ez valami trapp lövő fegyver lehetett, piszokul szűkített 72 cm csőhosszal, ami miatt nem mertem használni a 16-os brennekét. Abban a régi "szép" időkben Romániában (70-80 évek), alig lehetett kulön a lövedéket üzletben kapni, amit aztán a delikvens a sörétek helyébe tuszkolta, és durr a közepébe.
Szóval, a 20 kal. töltényhüvely akkorra részét amibe a brenneke eltért a 16-ba lett betéve, ebbe jött az ólom mag, majd istenesen hornyolva. A por töltet maradt a 16-os meg jó kemény fojtás. Ezzel a tölténnyel jó néhány bakot lőttem  70-80 m távolságról, a disznót meg hajtásban (0-40m) ha borda közt érte, átütötte. A bak esetében a fegyversínre nyílt irányzék került a pontosabb célzás érdekében. Golyós fegyver hiányában  mindenféléket kitalált az ember. A "fütyülős" is jó muzsikált, de rövidebb távon, azt csak disznóra használtam. Kitűnő volt a stop hatása. Azt nem említettem hogy saját gyártású lőszerrel vadásztam, nem bíztam a hazai gyáriban.
Dióhéjban ennyit. Wave


Sziasztok!
Röppályáról nincs tapasztalatom.
A 20/76-os kb. a 16/70-es lőpormennyiségével rendelkezik.
Szűkebb "lik", erősebb töltet, kisebb súlyú lövedék = gyorsabb, laposabb, nagyobb átütés.
Szerintem . . .
Mosolyog
 
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
HUNBelfegor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #2374 Dátum: 2014. április 10. - 21:52:55 »

A csövekben lévő JF beütés tovább erősít abban, hogy Fanzoj lehet a készítője.
Ha a fentieknek csak a fele igaz, ez akkor is egy remek darab lehet. valami bővebbet is írhatnál róla.

Köszönöm  mindenkinek a tippeket, közben én is elkezdtem össze szedni mi mit jelent rajta.

Hol láttok Ti ill. melyik itt Ferlach-i beütés? Én még ebben kezdő vagyok...

Én egy LE-t látok ami szerintem Liege Belgium, ha jól búvárkodok a neten.
Ami szinte biztos hogy ma megtaláltam a JF tulajdonosát, egy belga fegyvermester képében, Jean Falla, kerestem képeket a csövekről amit gyártott, szinte 100%-ban passzol ill. a csövön is van egy falla felirat a forrasztási módszerről ill. szabadalomról.
A baszkülön viszont nem látok semmit amit azonosítani tudnék...
Esetleg korról meg lehet tudni valamit? Valamelyik bélyeg alapján?

A fegyverről annyit, hogy friss vadászként kerestem egy nem túl drága de szép fegyvert. Ráakadtam erre a vadászaprón és egy jó állapotú FÉG árának megfelelő forintért megvettem mert beleszerettem a kinézetébe és az állapotába. Röviden ennyi, még 1 hete sincs, hogy megvettem.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2375 Dátum: 2014. április 11. - 08:13:13 »

Köszönöm  mindenkinek a tippeket, közben én is elkezdtem össze szedni mi mit jelent rajta.

Hol láttok Ti ill. melyik itt Ferlach-i beütés? Én még ebben kezdő vagyok...

Én egy LE-t látok ami szerintem Liege Belgium, ha jól búvárkodok a neten.
Ami szinte biztos hogy ma megtaláltam a JF tulajdonosát, egy belga fegyvermester képében, Jean Falla, kerestem képeket a csövekről amit gyártott, szinte 100%-ban passzol ill. a csövön is van egy falla felirat a forrasztási módszerről ill. szabadalomról.
A baszkülön viszont nem látok semmit amit azonosítani tudnék...
Esetleg korról meg lehet tudni valamit? Valamelyik bélyeg alapján?

A fegyverről annyit, hogy friss vadászként kerestem egy nem túl drága de szép fegyvert. Ráakadtam erre a vadászaprón és egy jó állapotú FÉG árának megfelelő forintért megvettem mert beleszerettem a kinézetébe és az állapotába. Röviden ennyi, még 1 hete sincs, hogy megvettem.

A csövek alsó felén a hüvelykitolók végénél keresd a ferlachi jelet ott van 100%,  ha érdekel elküldöm neked kinagyítva is. Ugyan itt van a JF beütés ami szerintem Johan Fanzoj monogramja. Belga próbajeleket sehol nem látni az általad készített képeken.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2376 Dátum: 2014. április 11. - 08:40:31 »

Köszönöm  mindenkinek a tippeket, közben én is elkezdtem össze szedni mi mit jelent rajta.

Hol láttok Ti ill. melyik itt Ferlach-i beütés? Én még ebben kezdő vagyok...

Én egy LE-t látok ami szerintem Liege Belgium, ha jól búvárkodok a neten.
Ami szinte biztos hogy ma megtaláltam a JF tulajdonosát, egy belga fegyvermester képében, Jean Falla, kerestem képeket a csövekről amit gyártott, szinte 100%-ban passzol ill. a csövön is van egy falla felirat a forrasztási módszerről ill. szabadalomról.
A baszkülön viszont nem látok semmit amit azonosítani tudnék...
Esetleg korról meg lehet tudni valamit? Valamelyik bélyeg alapján?

A fegyverről annyit, hogy friss vadászként kerestem egy nem túl drága de szép fegyvert. Ráakadtam erre a vadászaprón és egy jó állapotú FÉG
árának megfelelő forintért megvettem mert beleszerettem a kinézetébe és az állapotába. Röviden ennyi, még 1 hete sincs, hogy megvettem.


Visszavonok mindent alaposabb vizsgálat és nagyítások után valóban nem a ferlachi jel látható a jelzett helyen hanem a Belga  LE  jel ami a csövek ideiglenes fakultatív ellenőrzésére használnak. A két jel felületes szemlélődéssel összetéveszthető mert igen cirkalmasok, de ettől szép ez az agyalás Mosolyog A fegyver eredete ezzel együtt még mindig tartogat kérdőjeleket számomra, a JF beütés miatt és a Cseh próbajel miatt.
Gratulálok a fegyverhez Igen
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #2377 Dátum: 2014. április 11. - 09:46:42 »

Nem lehetséges, hogy maga a puska az említett cseh műhelyben készült, azonban a csövet a belga gyártótól szerezték be, és a többi része készült csehországban?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2378 Dátum: 2014. április 11. - 10:30:30 »

Nem lehetséges, hogy maga a puska az említett cseh műhelyben készült, azonban a csövet a belga gyártótól szerezték be, és a többi része készült csehországban?

Minden lehetséges és annak az ellenkezője is. A legkorábbi Magyar jel 1978-as ha jól láttam, sajnos a Cseh próbajel időpontja ismeretlen a csövek cseréje is elképzelhető volt abban az időben én láttam "Krisztus előtti időkből származó" Angol Scott-ot három darabból összerakva mind a három más országból származott. Az igazságot ilyen esetben csak találgatni lehet erről a helyről.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2379 Dátum: 2014. április 13. - 16:34:09 »

Szervusz Stefi Emelem
A 20-as kaliberű brenneke típussal elég sok tapasztalatom volt. De, én 16-os Tula bock bol lőttem. Ez valami trapp lövő fegyver lehetett, piszokul szűkített 72 cm csőhosszal, ami miatt nem mertem használni a 16-os brennekét. Abban a régi "szép" időkben Romániában (70-80 évek), alig lehetett kulön a lövedéket üzletben kapni, amit aztán a delikvens a sörétek helyébe tuszkolta, és durr a közepébe.
Szóval, a 20 kal. töltényhüvely akkorra részét amibe a brenneke eltért a 16-ba lett betéve, ebbe jött az ólom mag, majd istenesen hornyolva. A por töltet maradt a 16-os meg jó kemény fojtás. Ezzel a tölténnyel jó néhány bakot lőttem  70-80 m távolságról, a disznót meg hajtásban (0-40m) ha borda közt érte, átütötte. A bak esetében a fegyversínre nyílt irányzék került a pontosabb célzás érdekében. Golyós fegyver hiányában  mindenféléket kitalált az ember. A "fütyülős" is jó muzsikált, de rövidebb távon, azt csak disznóra használtam. Kitűnő volt a stop hatása. Azt nem említettem hogy saját gyártású lőszerrel vadásztam, nem bíztam a hazai gyáriban.
Dióhéjban ennyit. Wave

Érdekes megoldás !
Nem sokan használják a 20-ast berekekével !  Nem szól szám   Vagy csak lusták leírni ?     
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2380 Dátum: 2014. április 13. - 16:56:34 »

Érdekes megoldás !
Nem sokan használják a 20-ast berekekével !  Nem szól szám   Vagy csak lusták leírni ?     

Valahol megírtam, sőt, még képet is tettem fel, hogy a süldő tüdejében ben ott volt a 3,5 hónapja belelőtt 20-as golyó... A sebzéskor is ott voltam, kb. 1 kilométert mentünk utána, míg át nem ért a szomszéd területre. A vérzés folyamatos volt ugyan, de elég gyenge, nem kimondottan tüdővér, ám néha léghólyagos. A disznó nem vált ki a kondából, és meg sem feküdt.
Meglövésekor is a kondával járta ugyanazt az erdőt, és a kondíciója kifogástalan volt.
Az első lövés ferdén szemből érte, minegy 20-25 méterről. A golyó tment a lapockacsonton, de lábat nem tört, és a tüdő szélében állt meg. A tödő féltenyérnyi helyen volt a bordákra tapadva.

Ezenkívül apám mesélte többször, hogy - még nagyon régen, talán a 70-es évek közepén - lőtt meg egy disznót a húszasból golyóval, hajtásban. Látta is, hogy jó helyen porzott az oldala, annak ellenére nem találták meg soha....

Persze lehet, hogy másnak, más a tapasztalata.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2381 Dátum: 2014. április 13. - 17:45:20 »

Valahol megírtam, sőt, még képet is tettem fel, hogy a süldő tüdejében ben ott volt a 3,5 hónapja belelőtt 20-as golyó..

Persze lehet, hogy másnak, más a tapasztalata.

    Fejvakarás                           Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #2382 Dátum: 2014. április 13. - 18:43:41 »

 Na ma is láttam valami furát. Mint a kotorékos topikban megírtam Szőllősgyulán "vendégvadásztam". Barátom édesapjának fura Toz-34-ese már a megérkezéskor megkapta a szemem. Jóska bácsi látva "sasolásom" a kezembe nyomta a fegyvert "na ezt szedd szét ha tudod" felszólítással. Hát tapogattam, forgattam, de NEM TALÁLTAM A JOBB OLDALON RENDSZERESTETT "ZÁSZLÓT". Az öreg végül elvette tőllem és megmutatta, hogy ki kell nyitni és a ravaszok egyidejű meghúzásával a csövet hátra kell nyomni úgy vehető szét. Hogy ez mennyire jó megoldás, nem tudom de tény hogy az 1964-es gyártmányú, igencsak kopottas mordály nem kotyogott. Mondjátok Magyarországon találkoztatok már ilyen zárolási rendszerrel?
 Ja a fegyver szemmel láthatóan gyárilag volt a leírt müdon kialak ítva nem valami "népi feltaláló" mekkmesterkedett vele.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2383 Dátum: 2014. április 13. - 19:21:42 »

Nekem is ilyen típusú az egyik sörétesem. Én még nem szedtem szét (félek, hogy nem tudnám összerakni  Ördög ), de vagy 8-10 éve, egy fegyvermester srác megpróbálta szétkapni. Aztán néhány hosszú perc után "Szedje szét a f@szom! felkiáltással" letett a szándékáról...  Ördög Ördög Ördög
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2384 Dátum: 2014. április 13. - 19:49:14 »

Érdekes megoldás !
Nem sokan használják a 20-ast berekekével !  Nem szól szám   Vagy csak lusták leírni ?     

Sokra nem mész ezzel, de hátha mégis.........
A vegyes csövű puskámba vettem egyszer egy ötös karton Fiocchi gyártotta 20/70-es Original Brennekével töltött patron csomagot. (legalább is ez van ráírva...)
A srétes csövem 0,8-as szűkítésű, és csak azért mertem kilőni belőle, mert azt olvastam, hogy az eredeti Brenneke elég csőkímélő.
Eléggé el nem ítélhető módon egy fenyőbe lőttem vagy 15 méterről. Még csak-csak el is találtam a fát, sőt a puha fába elég mélyen beleszaladt, de bevallom nem igen mernék vele egy nagyobbacska disznóra rálőni. Egész egyszerűen gyengécskének gondolom.
De valós vadászati tapasztalatom nincs vele. Arra emlékszem, hogy arányosan bitang drága volt az a kis vacak patron, sokkal drágább, mint a 12-es. OOO Meglepődött
Naplózva
Oldalak: 1 ... 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 [159] 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: