Oldalak: 1 ... 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683511 alkalommal)
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #2250 Dátum: 2013. Október 19. - 19:44:20 »

Nézd meg papíron is, hogy milyen a szóráskép, az mutatja meg igazán a szűkítést. Ha meg közelről hibázol, engedd ki a madarat... Néha lelövik a szomszédok, néha meg a nagyon szűk csővel elérsz olyanokat is, amikről más csak álmodik... Kacsint

Üdv, a fedés nem rossz de bizony igen szűk, 20 méteren  max 50 cm körüli.
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2251 Dátum: 2013. Október 19. - 19:50:31 »

Üdv, a fedés nem rossz de bizony igen szűk, 20 méteren  max 50 cm körüli.

Nem vagyok képben az adatokkal, de 20 méteren nem hiszem, hogy sokkal nagyobbnak kellene lenni a szórásnak. Fejvakarás De talán majd valaki okosabb megmondja, mondjuk  Sam6, ha a környéken jár...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #2252 Dátum: 2013. Október 19. - 20:13:43 »

Nem vagyok képben az adatokkal, de 20 méteren nem hiszem, hogy sokkal nagyobbnak kellene lenni a szórásnak. Fejvakarás De talán majd valaki okosabb megmondja, mondjuk  Sam6, ha a környéken jár...


Én sem vagyok profi, de kissé jobban is teríthetne, 25-30 méternél ritkán lövök messzebbre ezen a területen.
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #2253 Dátum: 2013. Október 19. - 21:09:30 »

Én sem vagyok profi, de kissé jobban is teríthetne, 25-30 méternél ritkán lövök messzebbre ezen a területen.
A vadászias lőtáv efölött kezdődne...  Fejvakarás
A szóráskép ellenőrzés is 35 méteren szokványos, egy 75 cm-es körben, számolva sörétszemet, százalékot, 12-cm berajzolható körök számát az üres területen, stb... Egyszer valahová linkeltem egy képet róla. 25-30 méteren, még egy cylinderes is megpocsékolja a vadat...  Sír Engedd messzebb kicsivel legalább  Wave
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #2254 Dátum: 2013. Október 20. - 05:13:50 »

A vadászias lőtáv efölött kezdődne...  Fejvakarás
A szóráskép ellenőrzés is 35 méteren szokványos, egy 75 cm-es körben, számolva sörétszemet, százalékot, 12-cm berajzolható körök számát az üres területen, stb... Egyszer valahová linkeltem egy képet róla. 25-30 méteren, még egy cylinderes is megpocsékolja a vadat...  Sír Engedd messzebb kicsivel legalább  Wave


 Emelem
Köszi,  az megy hogy hogy tudom a fedést kiszámolni (van hozzá írott irodalmam) magyar is, angol is. Igazából lemértem mérőszalaggal mennyi is az a 35 méter. Fejvakarás Nos amire én próbáltam a puskát  "belőni" az volt minimum vagy 40-50 m, úgy léptem le. Na itt terített 50 cm körül.
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2255 Dátum: 2013. Október 20. - 10:12:32 »


 Emelem
Köszi,  az megy hogy hogy tudom a fedést kiszámolni (van hozzá írott irodalmam) magyar is, angol is. Igazából lemértem mérőszalaggal mennyi is az a 35 méter. Fejvakarás Nos amire én próbáltam a puskát  "belőni" az volt minimum vagy 40-50 m, úgy léptem le. Na itt terített 50 cm körül.

Milyen söréttel próbáltad?
Végig kell játszani különböző sörétmérettel és gyártókkal... Meglátod lesznek különbségek...
Ha tényleg csak 20-30 méter közé kell lőni, próbálj ki aprószemű söréteket /Pl: 2,6 - 2,8 sörétátmérőjű sportlőszert is/, kis távolságon már jól terítenek és a fácán azzal is terítékre hozható. Sőt!
A másik pedig, amit Nekem is tanítottak az Öregek, a madarat ki kell engedni. Nálunk is van néhány észér aki "nyóc méterrű lelüvi a fejit" csípőmagasságban!, nehogy másé legyen, a hajtás végén meg "kiemel" magának a terítékből egy "szépet", más meg viheti haza a szétlőtt kakast.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
ritt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 191



« Új üzenet #2256 Dátum: 2013. Október 20. - 15:23:25 »

Milyen söréttel próbáltad?
Végig kell játszani különböző sörétmérettel és gyártókkal... Meglátod lesznek különbségek...
Ha tényleg csak 20-30 méter közé kell lőni, próbálj ki aprószemű söréteket /Pl: 2,6 - 2,8 sörétátmérőjű sportlőszert is/, kis távolságon már jól terítenek és a fácán azzal is terítékre hozható. Sőt!
A másik pedig, amit Nekem is tanítottak az Öregek, a madarat ki kell engedni. Nálunk is van néhány észér aki "nyóc méterrű lelüvi a fejit" csípőmagasságban!, nehogy másé legyen, a hajtás végén meg "kiemel" magának a terítékből egy "szépet", más meg viheti haza a szétlőtt kakast.

 Emelem


Üdv Emelem

10 es 8 as patronnal használom általában. Az RC 2,4 mm es sörétet vitte talán a legszebben, de az azért kacsára már nem igazi. Ami érdekes hogy az RC 32 es már nem tetszett neki annyira. Még gondolkodom, lehet a bunkóban van a hiba a puska végén :Mosolyog
Naplózva

"..ködből és csendből létezem.."
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #2257 Dátum: 2013. November 04. - 16:09:58 »

 Szombaton őzet kellett volna lövetnem S. Gabi vadásztársammal, de végül a Gabus nem húzta meg a ravaszt mert hiába láttünk 18-20 őzet a területbejáráson (mr.Huculra nemcsak a kosz ragad. Valami kezd alakulni magyar módra) nincs agancs, amin én speciel november elején nem csodálkozom. Sutát-gidát meg nem szeretnék lőni-lövetni, mert nincs ott az állomány reprodukciós rátája, hogy ennek lenne értelme. Na de hogy Attila el ne kezdjen offolni mondanám, hogy míért is kezdtem írni. Gabus barátom ugyanis mutatott egy serétest amilyet most láttam és próbáltam ki elősször. Francia Darne gyártmány, 2,4 kilogramm 70 centis csövekkel 12/70-es kaliberben. A zárszerkezet valami unikális megoldású. Nem billenő csövű hanem az ütőszeg-rugó-kioldószerkezet együttes egy sinen hátracsúszik. Nagyon fura jószág. A fekvése-kapása egy csoda. Lóttem vele egy dolmányost, kapásból, célzás nélkül csak puffra, vagy 40 méterről 10-es söréttel. Kisirtam a komámtól, hogy jövő hétvégére hozza fácánozni és akkor küldök fotókat amelyeket majdcsak feltesz valamelyikőtök. 
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2258 Dátum: 2013. November 04. - 19:22:47 »

Szombaton őzet kellett volna lövetnem S. Gabi vadásztársammal, de végül a Gabus nem húzta meg a ravaszt mert hiába láttünk 18-20 őzet a területbejáráson (mr.Huculra nemcsak a kosz ragad. Valami kezd alakulni magyar módra) nincs agancs, amin én speciel november elején nem csodálkozom. Sutát-gidát meg nem szeretnék lőni-lövetni, mert nincs ott az állomány reprodukciós rátája, hogy ennek lenne értelme. Na de hogy Attila el ne kezdjen offolni mondanám, hogy míért is kezdtem írni. Gabus barátom ugyanis mutatott egy serétest amilyet most láttam és próbáltam ki elősször. Francia Darne gyártmány, 2,4 kilogramm 70 centis csövekkel 12/70-es kaliberben. A zárszerkezet valami unikális megoldású. Nem billenő csövű hanem az ütőszeg-rugó-kioldószerkezet együttes egy sinen hátracsúszik. Nagyon fura jószág. A fekvése-kapása egy csoda. Lóttem vele egy dolmányost, kapásból, célzás nélkül csak puffra, vagy 40 méterről 10-es söréttel. Kisirtam a komámtól, hogy jövő hétvégére hozza fácánozni és akkor küldök fotókat amelyeket majdcsak feltesz valamelyikőtök. 
Valamikor hirdettek egyet az aprón,akkor feltették ide is.Nem egy elterjedt pusku az tuti.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #2259 Dátum: 2013. November 10. - 19:13:57 »

Uraim!

A Vadhofon volt kinn egy cég, SAANTI néven árultak állítólag olasz, "Brixia" gyártmányú söréteseket. Valami konkrétabbat tud róluk valaki, esetleg személyes tapasztalat?

Egy tapasztalatot szeretnék megosztani a teljesség igénye nélkül (nem reklámnak szánom):
Ma lehetőségem volt egy új SAANTI sörétes fegyvert kipróbálni lövés közben. Már korábban találkoztam vele a Vasi vadásznapon, de ott a tömeg miatt lehetetlen volt akár csak a fekvését is megnézni. Akkor abban az öt percben míg nálam volt a fegyver már kellemes benyomást keltett, így próbáltam lehetőséget keresni a gyakorlati kipróbálására, ami ma meg is történt.
A fegyver egy jól és igényesen kialakított, de nekem egy gondolatot tusa nehéznek bizonyult, az elő ágy igen kézre álló. A fa illesztése egy tömeg gyártott fegyverhez képest igen kiváló, nincsenek felesleges hézagok, jó a fa és a fém felület kezelése. Nem találtam sorját és egyéb megmunkálási hibákat a tüzetesebb átnézéskor. Az átlag ember méretéhez készített tusa (aki ismer tudja mekkora vagyok  ; Vigyorog ) alapból jól feküdt elsőre is, az agytalp gumi nem akadt el a ruházatban.
Így átnézve a fegyvert indultam a lőállásba a vadászvizsgára készülők közé.
Meglepedten tapasztaltam, hogy az említett tusa nehézséget lövés közben ill célra emeléskor nem tapasztaltam. 28g tömegű söréttel a hátra siklása (rúgása) szinte nem is érezhető, "kellemes" volt a lövészet vele. Igaz az én koronglövészetem hagy némi kívánnivalót az eredményességet tekintve, de mit eltaláltam az porzott, főleg a dublék mentek a vége felé mire tényleg ráéreztem a fegyverre.
Összegezve a fegyverről kialakult véleményem: egy igényes, jó fegyver, szerintem egy kezdőnek is ajánlható, főleg hogy széles a kaliber választék: 12-től a .410-ig.
Az áráról is beszélgettem: amit kipróbáltam az 3 év garanciával (cserefegyverrel), alkatrész utánpótlással, egybillentyűs sorrendváltós kerül 270.000Ft. Ez egy "kicsit" soknak tűnik, de a kidolgozás és az összbenyomásom szerint nem egy elrugaszkodott ár. Amiről még tájékoztattak, jövőre lehetőség lesz váltócsővel is venni (egyenlőre csak 20 kaliberben) dupla golyós vagy vegyes csővel is. A kalibereket még nem tudom, de kíváncsi leszek.
Az árat és a kidolgozást összehasonlítva az IZS 27-l (ami 160-190000 Ft között mozog és még szíjkengyel sincs rajta, "erős" a fakidolgozása, néha sorját is látni), szerintem megéri az árát. Érdemes gondolkodnia rajta annak, aki nem csak vadászatra hanem sportlövészetre is szeretné használni a fegyverét.
Ha valakit érdekel a fegyver az érdeklődhet a kereskedőnél, szívesen állnak rendelkezésre és segítőkészek (pláne a nevem hallatán  Kacsint Kacsint )

http://www.saanti.hu/starter.html
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #2260 Dátum: 2013. November 10. - 20:35:14 »



Ezek szerint nálunk jártál.  Kacsint
Naplózva
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #2261 Dátum: 2013. November 10. - 20:56:54 »

Ezek szerint nálunk jártál.  Kacsint

Káld-Hidegkút? akkor igen
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #2262 Dátum: 2013. November 24. - 15:40:12 »

Üdv mindenkinek!
Van vadászati szempontból jelentősége hogy dupla vagy bock a csőelrendezés, illetve hogy lehet-e cserélni a chok-ot?
Személy szerint jobban bízok abban, ami fix, korongozni meg nem szándékozom, csak vadászni.
Jah és mennyire megbízható az ejektor az izs fegyvereken?
Köszönöm előre is!
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2263 Dátum: 2013. November 24. - 15:43:43 »

A dupla bal csöve, chok nélkül a nyulat jobban vágja, mint bármely bock! Ez örök igazság. Kacsint
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #2264 Dátum: 2013. November 24. - 16:29:02 »

A dupla bal csöve, chok nélkül a nyulat jobban vágja, mint bármely bock! Ez örök igazság. Kacsint
Szia.
Szűkítés nélküli bal cső Meglepődött Meglepődött
Fejtsd ki ,vagy én nem értem a humort...?
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: