Oldalak: 1 ... 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683499 alkalommal)
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #2190 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 07:11:16 »

Hátha valakinek hasznára válik:

Találtam szépen, olcsón és gyorsan dolgozó /mint a mesében Mosolyog/ fegyver tus készítő mestert, már meg is csináltattam Vele a múltkor mutatott félkész tusomat, most az van a fegyveren.
Ilyen volt:



Ilyen lett:



Közben meghosszabbíttattam Vele az eredeti tust is, az is jó lett.
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2191 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 14:08:35 »

Hátha valakinek hasznára válik:

Találtam szépen, olcsón és gyorsan dolgozó /mint a mesében Mosolyog/ fegyver tus készítő mestert, már meg is csináltattam Vele a múltkor mutatott félkész tusomat, most az van a fegyveren.
Ilyen volt:
Helyileg hol van ez a mester ?
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #2192 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 15:26:43 »

Szia, Szilva!

Helyileg Csemő, Ceglédtől pár kilométer.
Mivel magánban többen érdeklődtetek, leírom, hogy bár a srác tényleg nagyon ügyes, szép munkái vannak, de mivel nem fegyvermester /műbútor asztalos/így éles fegyver, vagy fődarab nem maradhat Nála. Tehát csak, a kimondott fa résszel tud foglalkozni, átalakítás, felújítás, stb.
Egy teljes tus felújítás, kisaggyal 5000.-Ft.

Egyébként róla van szó: http://www.puskatuskeszites.hupont.hu/

Üdv, a Vadásznak!
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2193 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 17:06:18 »

Szia, Szilva!

Helyileg Csemő, Ceglédtől pár kilométer.
Mivel magánban többen érdeklődtetek, leírom, hogy bár a srác tényleg nagyon ügyes, szép munkái vannak, de mivel nem fegyvermester /műbútor asztalos/így éles fegyver, vagy fődarab nem maradhat Nála. Tehát csak, a kimondott fa résszel tud foglalkozni, átalakítás, felújítás, stb.
Egy teljes tus felújítás, kisaggyal 5000.-Ft.

Egyébként róla van szó: http://www.puskatuskeszites.hupont.hu/

Üdv, a Vadásznak!
S a kör bezárul.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #2194 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 17:37:49 »

Veszprém megyébe , az éles lőfegyver tusát is Fődarabnak veszik !    Volt már rá példa!
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2195 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 23:42:02 »


Köszönöm a segítséget !  Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2196 Dátum: 2013. Augusztus 30. - 07:11:08 »

Veszprém megyébe , az éles lőfegyver tusát is Fődarabnak veszik !    Volt már rá példa!

Mert van Magyarország 18 megyéje - És Veszprém megye.
Persze azért a többi sem állampolgár barát, a fegyverhez úgy állnak hozzá, mint 50éve... jobb, ha senkinek nincs...

Mert van az UNIO 27 tagállama - És Magyarország.
Erről is tudnék mesélni...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #2197 Dátum: 2013. Augusztus 30. - 07:14:29 »

Veszprém megyébe , az éles lőfegyver tusát is Fődarabnak veszik !    Volt már rá példa!

Ez azért érdekes, egy darab fát, még ha az puskatusra is hasonlít, nem vehetnének /elvileg/ sehol fegyver alkatrésznek, pláne nem fődarabnak.
Mondjuk az igencsak mindnyájan tapasztaltuk már, hogy a hivatalok, de főleg a hatóságok mikre képesek...  Fejvakarás

Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #2198 Dátum: 2013. Augusztus 30. - 07:37:41 »

Szerintem meg szükségtelen moralizálni. Soha - ismétlem - soha semmi gondom nem volt az illetékes ig.renddel. A 30+30 nap helyett max (!) 1,5 hét alatt eddig kaptam tartásit, vásárlásit (amíg kellett), a tárolási helyem megváltoztatását 3 perc alatt bejelentettem, 2 napon belül előre egyeztetve Pesten (!) kijöttek szekrényt ellenőrizni. Hoztam be puskát kintről, ennek az ügyintézése szintén kétszer 20 perc volt (+ szemle), ojrópai fegyvertartásit is kaptam, ott is azt kellett megvárnom, hogy az ig.rendes kitöltse a papírt. Szóval ilyen is van.  Emelem Mindig kérdezek okosakat, hogy képbe kerüljek, eddig soha nem kaptam olyan választ, hogy mit hogyan nem lehet.... :Mosolyog Láttam már pár hivatalt belülről és mondhatom, hogy nem a fegyverügyes lakik a sóhivatalban.

Ja, hogy a fatus fődarab, az baromság. (Ha egybe van építve a tokrésszel, az más tészta.)  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #2199 Dátum: 2013. Augusztus 30. - 13:14:33 »

Egy teljes tus felújítás, kisaggyal 5000.-Ft.
Nem maradt le egy nulla?
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #2200 Dátum: 2013. Augusztus 30. - 13:28:49 »

Szerintem meg szükségtelen moralizálni. Soha - ismétlem - soha semmi gondom nem volt az illetékes ig.renddel.

Tudom, hogy szidni divat őket, de velem is mindíg nagyon készségesek voltak eddig, semmi gondom nem volt velük.
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #2201 Dátum: 2013. Augusztus 30. - 20:02:53 »

Ez azért érdekes, egy darab fát, még ha az puskatusra is hasonlít, nem vehetnének /elvileg/ sehol fegyver alkatrésznek, pláne nem fődarabnak.
Mondjuk az igencsak mindnyájan tapasztaltuk már, hogy a hivatalok, de főleg a hatóságok mikre képesek...  Fejvakarás


Nem kell szívbajosnak lenni, panasszal kell élni a főkapitánynál, ORFK igrend-en, megyei ügyészségen.
Erre szokott a vadásztársak válasza lenni: Jobb a békesség, mert csak rám szállnak később...
Pont, hogy azokat nem fogják később piszkálni, akiről tudják, hogy ismeri a jogot (jogait) és ki is áll az igaza mellett.
Ha meg "hibázik" az ember, úgy is jól megszadiznak, akár "szófogadó" voltál korábban, akár nem.
Volt már ilyen panaszügyem, igazam is lett. Mondjuk azóta nem csíp az illetékes megye, de van családom, elég ha azok szeretnek, a rendőrök ilyen irányú érzelmeit lesz...  Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2202 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 08:58:08 »

Szerintem meg szükségtelen moralizálni. Soha - ismétlem - soha semmi gondom nem volt az illetékes ig.renddel. A 30+30 nap helyett max (!) 1,5 hét alatt eddig kaptam tartásit, vásárlásit (amíg kellett), a tárolási helyem megváltoztatását 3 perc alatt bejelentettem, 2 napon belül előre egyeztetve Pesten (!) kijöttek szekrényt ellenőrizni. Hoztam be puskát kintről, ennek az ügyintézése szintén kétszer 20 perc volt (+ szemle), ojrópai fegyvertartásit is kaptam, ott is azt kellett megvárnom, hogy az ig.rendes kitöltse a papírt. Szóval ilyen is van.  Emelem Mindig kérdezek okosakat, hogy képbe kerüljek, eddig soha nem kaptam olyan választ, hogy mit hogyan nem lehet.... :Mosolyog Láttam már pár hivatalt belülről és mondhatom, hogy nem a fegyverügyes lakik a sóhivatalban.

Ja, hogy a fatus fődarab, az baromság. (Ha egybe van építve a tokrésszel, az más tészta.)  Wave

Ez a téma engem igen érzékenyen érint, szerintem amit leírtál az nem veszprém megyében történt, én 2 évig jártam a bíróságra és bár nekem lett igazam, de nem kívánom senkinek...
Érdekes, másik megyében /költöztem közben Ördög/ a fegyverügyes ki volt akadva a történeten és közölte, hogy szerinte a jogszabály szerint SEMMI  köze nem volt hozzám a "drága" hatóságnak... ami ugye a bíróságon /persze CSAK másodfokon!/ ki is derült.
Más: Másik UNIO-s országba szállított fegyverekhez a Veszprém megyeiek kiállították az UNIO határain kívülre szóló LŐSZERSZÁLLÍTÁSI kísérőlevelet! Hiába szóltunk ám Nekik!
S mikor megérkeztünk, az ottaniak röhögve mondták, hogy ezzel semmilyen fegyvert sem vihettünk volna sehova..., de nem csináltak belőle ügyet, ami a lényeg.
Ám ha belegondoltok, butaságukkal más embereket sodornak veszélybe, mert ugye mi van ha útközben megállítanak és nem jóindulattal nézik a papírokat hanem a törvény szerint???

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #2203 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 11:07:09 »

Nem maradt le egy nulla?

Nem, tényleg ennyi és aminőséggel sincs gond... Taps
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #2204 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 11:12:55 »


Egyébként róla van szó: http://www.puskatuskeszites.hupont.hu/

Üdv, a Vadásznak!
Regisztrált tagunk...
http://vadaszforum.net/forum/index.php?action=profile;u=2677
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: