Oldalak: 1 ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683525 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1650 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 17:36:58 »

Nos...
Kedvenc indiánunk nem a szívem csücske.
DE!
Idézném : "..szerintem.."
Ha nem ő írta volna, többek talán hozzá sem szólnak...
Másrészt a kényszerű tuscsere okai utólag derültek csak ki.
Ha már a jogosultak tűrik itt, ne akadjunk fel egy egyszerű véleményén...ugyanis ahhoz joga van...szerintem.

 S.Peti

Nos... kedvenc indiánunkkal néha még egyet is értek,csak pont az a baj,hogy mindenhol és csak kritikai éllel szól hozzá.Egymás után olvasva ezeket sok embernél kipukkan a biztosíték. Egyébként meg ő kérte,hogy nem kell mindig komolyan venni. Ezt vegyük komolyan. Most jut eszembe,hogy nincs szíj a puskámon...de még a héten veszek egyet...szerintem... Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1651 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 18:04:35 »

Nos... kedvenc indiánunkkal néha még egyet is értek,csak pont az a baj,hogy mindenhol és csak kritikai éllel szól hozzá.Egymás után olvasva ezeket sok embernél kipukkan a biztosíték. Egyébként meg ő kérte,hogy nem kell mindig komolyan venni. Ezt vegyük komolyan. Most jut eszembe,hogy nincs szíj a puskámon...de még a héten veszek egyet...szerintem... Wave
Igen Piál

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1652 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 18:53:29 »

 Röhög Igen Piál Wave
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1653 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 20:20:09 »

Cheyenne ! A képről nem látszik, de a régi tus több helyen repedt, csapolásokkal javított volt, nem lehetett volna szépen felújítani. Nekem az újabb erezete teszik jobban.
 Emelem

Üdv!

Értelek. A lényeg,hogy Neked tessen! 

Kívánom, használd azt a flintát még nagyon sokáig, erőben, egészségben!
..Azért azt a tusát, tedd el egy jó száraz helyre.  .. Lehet,hogy még egyszer visszakerül a méltó helyére..  Emelem
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1654 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 05:45:34 »

Töröltem.  Türelmetlenül Türelmetlenül
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1655 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 20:24:08 »

Üdv. Urak!  Emelem

Van valakinek tapasztalata Mossberg 500-as pumpás fegyverrel?

Én egy ilyen fegyver vásárlása előtt álok, van hozzá egy 75cm-s csere-chokkos cső, meg egy rövidebb huzagold Brenekke lövő cső is.

Válaszokat előre is köszönöm!!!  Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1656 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 20:37:32 »

Üdv. Urak!  Emelem

Van valakinek tapasztalata Mossberg 500-as pumpás fegyverrel?

Én egy ilyen fegyver vásárlása előtt álok, van hozzá egy 75cm-s csere-chokkos cső, meg egy rövidebb huzagold Brenekke lövő cső is.

Válaszokat előre is köszönöm!!!  Wave

Szia!
Mit kérnek érte? (tudom Voldi pénzt  Vigyorog )
Nem lőttem vele, de volt a kezemben, hát van aki szereti.
 Emelem
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1657 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 20:48:18 »

Szia!
Mit kérnek érte? (tudom Voldi pénzt  Vigyorog )
Nem lőttem vele, de volt a kezemben, hát van aki szereti.
 Emelem

Sanyooo! Privi ment!  Figyelmes olvasás

Amúgy meg erre pont ráhibáztál Voldival együtt, mert cserélem Nevet
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1658 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 21:31:24 »

Van valakinek tapasztalata Mossberg 500-as pumpás fegyverrel?
Én egy ilyen fegyver vásárlása előtt álok, van hozzá egy 75cm-s csere-chokkos cső, meg egy rövidebb huzagold Brenekke lövő cső is.
Van.
Életem egyik nagy baklövése volt, hogy eladtam egy ilyen kombinációt.
Csak nem azt adják tovább????

Röviden: nagyon jó.
Bővebben: Kib@szottul nagyon jó!!!!
Csak az a "hülyebogár" megmozdult és...... Fej a falba

Lőttem én azzal "mindent", persze törvényes keretek között.
A golyólövő csővel (ami rendes nyílt irányzékkal volt szerelve), jó pár disznónak koztam "fejfájást", amikor a kukoricában a károsított folt mellett ásott lövészteknőben hasalva üdvözöltem őket.
De sokat használtam keresni is.
Ilyen alkalommal hagyott egyetlen egyszer cserben, azért is adtam el......én marha.
Nagy hó volt és nagyon hideg. Kúsztam-másztam egy sebzett koca után, amikor meg megunta a zaklatást és nekem fordult, akkor a belefagyott tömör hótól nem tudtam ismételni és kishíján disznósz@r lett belőlem. Hirtelen felindulásból felhívtam egy vadásztársamat, aki nagyon fente a fogát rá és még aznap megtörtént az üzlet.
Még ma is élénken él bennem nem egy kacsázás és fácánozás emléke.
No meg jó pár disznóhajtásé, amikor általában jól szerepelt.

Még a hivatásos vadászok országos lőverseny sorozatán is megvillant párszor.
Amikor Zalában az ottani fordulón egy nagyarcú pöcsfej (szigorúan "Brovinggal", nemzeti színű lőmellényben és biztostűkkel a hátán Ördög) beszólt, hogy mit akarok én itt azzal a szarral, mert ezzel nem lehet korongot lőni, akkor elgurult a gyógyszerem. (A ZH sportpuskámat éppen javították, ezért tulajdonképen kényszerből vittem magammal a "fejőst", ahogy kollégáim nevezték)
Aztán lehiggadtam és magasan megnyertük a versenyt Vigyorog
Megkértem a pálya kezelőjét, hogy hadd lőjek végig a parcours pályán egy full sorozatot, amikor a középső lőállásból az A-géptől az E-ig kérem a korongokat úgy, hogy a következő mindig a lövésre induljon, közben egy dubléval.
Aztán kétszer egymás után végig lőttem a pályát és csak egy hibám volt, az egyik dublénál elkapkodtam az első lövést.
Nézték páran a bolondozásomat és a rotték végén elismerő morgás hallatszott a nézők közül. (Olyan volt kb., mint amikor a csapatunkban újoncként beállt B. Gábor a Tókaji lőtéren a mezei 16-os Izs bockkal lőtte a 18-akat a 20 korongos pályákon, a végén már mindenki őt nézte, mert nem hittek a saját szemüknek Meglepődött)
Aztán az egyik társam odaszólt Mr. Nagyarcnak, hogy még mindig tartja magát a hülyeségéhez? Nyihi

Szóval csak jót tudok írni róla, a maga kissé bumfordi mivoltában egy végtelenül megbízható és kimondottan jó csövű fegyver volt Igen
Nem fogsz benne csalódni, ebben teljesen biztos vagyok.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
schw
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #1659 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 10:04:47 »

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e tapasztalatotok a török AKKAR sörétesekről.

(Akikkel eddig beszéltem, illetve amit eddig olvastam külföldi fórumokon, azok nagyon pozitív véleménnyel voltak ezekről a fegyverekről.
Állítólag 2007-től jelentősen átalakították ezeknek a fegyvereknek a gyártását és bedolgoznak más, Európában jólismert fegyvergyártóknak is.)

Nagy kalappal!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1660 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 10:30:29 »

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e tapasztalatotok a török AKKAR sörétesekről.

(Akikkel eddig beszéltem, illetve amit eddig olvastam külföldi fórumokon, azok nagyon pozitív véleménnyel voltak ezekről a fegyverekről.
Állítólag 2007-től jelentősen átalakították ezeknek a fegyvereknek a gyártását és bedolgoznak más, Európában jólismert fegyvergyártóknak is.)

Nagy kalappal!
Akkar meg még mit akkar sz tudni? Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Aghahowa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #1661 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 11:46:35 »

Hello!

Én használtam egy Akkar Churchill-t nagyjából egy évig. Gyenge minőségű volt. 1-2 ezer lövés után nem vitt mindenféle lőszert. Pl. az Rc lőszerekből minden 5.-et nem ütötte el. Gyenge volt az elsütése.

Üdv:
Péter
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1662 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 13:58:31 »

Hali!

Szakértőket kérdezem elsősorban, mennyire számít a sörétes puska csőhossza? Meddig lehet "büntetlenül" rövidíteni? Gondolok itt a 80 cm-t meghaladó "libázókra", meg a pumpások 51 cm-es csövére. Van valakinek gyakorlati, vagy akár elméleti tapasztalata erről a témáról?

Üdv sanyooo
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1663 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 22:58:55 »

Hali!

Szakértőket kérdezem elsősorban, mennyire számít a sörétes puska csőhossza? Meddig lehet "büntetlenül" rövidíteni? Gondolok itt a 80 cm-t meghaladó "libázókra", meg a pumpások 51 cm-es csövére. Van valakinek gyakorlati, vagy akár elméleti tapasztalata erről a témáról?

Üdv sanyooo

Sanyooo, ne már! A pumpások 51 centis csöve az golyólövő cső. Vagy taktikai fegyver, nem vadász. Ilyen puskákhoz általában lehet venni "normál" sörétlövő csövet 71cm hosszban.
A 80cm-t meghaladó csőhöz pedig magnum lőszer jár, ugyanaz a szitu mint a golyósoknál, kell a hosszabb cső, hogy elégjen a lőpor. Szerintem /70-es kaliberhez nemigen adnak 80 cm-es csövet, csak /76-hoz. (vagy 10-es kaliberhez)

Remélem nem gond hogy válaszoltam, mert látom a szakértőket kérdezted, én meg nem vagyok az. Kacsint
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1664 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 23:07:15 »

Sanyooo, ne már! A pumpások 51 centis csöve az golyólövő cső. Vagy taktikai fegyver, nem vadász. Ilyen puskákhoz általában lehet venni "normál" sörétlövő csövet 71cm hosszban.
A 80cm-t meghaladó csőhöz pedig magnum lőszer jár, ugyanaz a szitu mint a golyósoknál, kell a hosszabb cső, hogy elégjen a lőpor. Szerintem /70-es kaliberhez nemigen adnak 80 cm-es csövet, csak /76-hoz. (vagy 10-es kaliberhez)

Remélem nem gond hogy válaszoltam, mert látom a szakértőket kérdezted, én meg nem vagyok az. Kacsint

Minden vélemény érdekel!  Vigyorog
Az van, hogy esetleg vennék egy rövidebb csövű sörétest, mert semmi szükségem rá, de fontos! Mosolyog  Fácánra (szalonkára) golyólövésre. Úgy hallottam, hogy a sörétes lőpor gyorsabb égésű, mint a golyós por, ezért nem annyira lényeges a sörétes cső hossza, a drillingek is ugye 63,5-65 cm hosszú csővel építettek, mégis jól lőnek!
Szóval gyakorlati tapasztalatok iránt érzékeny vagyok!  Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: