Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683501 alkalommal)
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #1560 Dátum: 2012. Július 22. - 21:49:41 »

Urak!

Lightfieldet csak 0-ás, vagy 1/4-es szűkítésből kéne lőni, mert roncsolhatja a csövet!

Az Izs 18-as legalább feles, de lehet, hogy fullos szűkítésű! Szóval inkább ne lőjje belőle!!!
"Hagyományos" brennekét se?
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1561 Dátum: 2012. Július 24. - 22:05:38 »

"Hagyományos" brennekét se?

Pár évvel ezelőtt az egyik Harmónia boltban (hadd ne nevezzem meg a várost) az egyik "igen képzett" eladó az alábbi "nagyon praktikus" tanácsot adta, mikor kérdezősködtem a brennekének megfelelő choke-ról:

"A csőben lévő choke-ot ki kell tekerni és choke nélkül lőni. Úgy simán kimegy belőle a gyöngygolyó.....  "Bow

És szerintem a fél cső is utána megy, mikor a golyó belekap a kivehető choke-ot rögzítő finom menetbe! Ördög
A pláne az egészben az, hogy ez az eladó a fenti okosságot halálosan komolyan gondolta. Türelmetlenül
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1562 Dátum: 2012. Július 24. - 22:21:40 »

"Hagyományos" brennekét se?

Az elmúlt száz évben eleink néhány millió "golyó"-t kilőttek sörétes csöveikből! A régi sörétes csövek anyaga sem volt jobb a mai acéloknál, sőt! 
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1563 Dátum: 2012. Július 25. - 08:56:23 »

Pár évvel ezelőtt az egyik Harmónia boltban (hadd ne nevezzem meg a várost) az egyik "igen képzett" eladó az alábbi "nagyon praktikus" tanácsot adta, mikor kérdezősködtem a brennekének megfelelő choke-ról:

"A csőben lévő choke-ot ki kell tekerni és choke nélkül lőni. Úgy simán kimegy belőle a gyöngygolyó.....  "Bow

És szerintem a fél cső is utána megy, mikor a golyó belekap a kivehető choke-ot rögzítő finom menetbe! Ördög
A pláne az egészben az, hogy ez az eladó a fenti okosságot halálosan komolyan gondolta. Türelmetlenül


Szia!

Maximálisan igazad van, hogy ökörség, de abban nincs, hogy elszáll a cső.
Én kipróbáltam, mert mi az a baromság, amit nem próbálok ki; természetesen a találati eredményekről most nem írnék egy esszét, de a csőnek semmi baja sem lett.
Lehet, hogy szerencsém volt.
Vagy tényleg Varázspuskám van... Ördög Ördög


 Emelem Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1564 Dátum: 2012. Július 25. - 10:33:27 »

Egyébként ezt a szűkítés mizériát valaki helyre tehetné végleg,mivel legalább öt puska volt már a kezembe aminek feles és fullos (fix) szűkítése ellenére igencsak sok gyöngygolyó hagyta már el a csövét mindenféle gond nélkül. Ráadásul 2 rendszeresen sluggal vadászó is állítja,hogy neki a fullos cső még pontosabb. Hogy is van ez?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balazs0324
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #1565 Dátum: 2012. Július 25. - 18:51:55 »

Üdv !   
 Egy kis segítséget szeretnék kérni a tapasztalatokra , tudásotokra hagyatkozva  Vettem egy  Izs-54 dupla puskát , mint első puskám amivel engedhetek a vadászat élményének . Puskáról azt kel tudni jobb cső  nincs szűkítés a bal csőben igen.  A előző gazdája szerint a brenekkét nagyon pontosan hordja és a bal csővel ha ügyes a vadász a tornyos kakast is le lehet szedni  a kérdésem az lenne hogy  kel e félnem valamitől értem ez alatt ez a puska legalább 40 éves és sokat használta az előző tulaj  és hogy egy sörétes meddig használható meddig nincs a csöve "kilőve" és ez mit jelent ? a puska 3 ponton záródik és kotyogása is elenyésző.. a csövében hibát nem lehet találni olyan fényes és tiszta..
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1566 Dátum: 2012. Július 25. - 20:05:03 »

Szia!

Maximálisan igazad van, hogy ökörség, de abban nincs, hogy elszáll a cső.
Én kipróbáltam, mert mi az a baromság, amit nem próbálok ki; természetesen a találati eredményekről most nem írnék egy esszét, de a csőnek semmi baja sem lett.
Lehet, hogy szerencsém volt.
Vagy tényleg Varázspuskám van... Ördög Ördög


 Emelem Effendi

Szia!

Szerintem szerencséd volt. Ezerszer kisebb dolgok miatt következett már be csőrobbanás  Vállat von
Ha belegondolok, hogy ha a finom, a csőben elég hosszan jelen lévő menetsorban egyszer úgy igazán megkapódna a gyöngygolyó, hát nem tudom, hogy hányat fordulna a csőben ....... miközben persze a helyhiány miatt átrendezné azt.
Szóval egyszer lehet hogy sikerült, de többször én inkább nem próbálnám meg...  Kacsint
 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1567 Dátum: 2012. Július 25. - 20:14:08 »

Persze, mondom, hogy igazad van, nem is tenném meg mégegyszer.
De legalább igazolódott a Csodapuska legenda... Nyihi Nyihi


 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1568 Dátum: 2012. Július 25. - 20:19:20 »

Nem is gondoltam, hogy még egyszer megpróbálnád, nem azért írtam. Mosolyog
Ettől eltekintve hány slugot sikerült az ominózus alkalommal kirepetálni a "Csodapuskából"?
 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1569 Dátum: 2012. Július 25. - 20:23:21 »

Kettőt... Nem szól szám Nem szól szám
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
mokar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #1570 Dátum: 2012. Július 25. - 20:24:57 »

Szia!

Szerintem szerencséd volt. Ezerszer kisebb dolgok miatt következett már be csőrobbanás  Vállat von
Ha belegondolok, hogy ha a finom, a csőben elég hosszan jelen lévő menetsorban egyszer úgy igazán megkapódna a gyöngygolyó, hát nem tudom, hogy hányat fordulna a csőben ....... miközben persze a helyhiány miatt átrendezné azt.
Szóval egyszer lehet hogy sikerült, de többször én inkább nem próbálnám meg...  Kacsint
 Emelem
Pedig éppen azon tűnődtem, hogy kipróbálom a ( váltó ) skeet csőből hogy repíti ... Sam6
Naplózva

„Az senkit sem zavar, ha valaki nem talál, de senki nem tolerál egy veszélyesen lövöldözőt!”
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1571 Dátum: 2012. Július 25. - 20:55:23 »

Kettőt... Nem szól szám Nem szól szám


Jól gondolom, hogy mind a két csövet próbára tetted? Kacsint Röhög
Célba lőttél, vagy hajtáson voltál? Találati pontosság így milyen volt? Nem mint ha csábítana az eljárás, de persze én is kíváncsi szerzet vagyok. :Mosolyog

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1572 Dátum: 2012. Július 26. - 06:21:18 »

Célbalövés kb 40 méterről, a találati pontosságról ne beszéljünk.
Az alsó csővel 10 cm körön belül, a felsővel viszont kilőttem az űrbe valahová.
Szóval, ez a rizikófaktor már nem felel meg élő célpontra.
Max. egy anyós fér bele, mert hátha... Nyihi

 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #1573 Dátum: 2012. Július 30. - 07:24:27 »

Egy idős vadász ismerősöm a mai napig saját készítésű gyöngygolyóval (gömblövedékkel) vadászik amit még akkor öntött amikor még lehetett patront készíteni. A golyó a puskacsőbe beejtve a cső végétől kb 10-15 cm-re megáll. Fogalmazzunk úgy, hogy elég pontosan tud vele lőni. Egyébként azt javaslom a kíváncsi olvtársaknak, hogy tolómérővel mérjék meg a használni kívánt brennekét és a csövet is. Állítólag a lövedék alulméretes. Ami mondjuk logikus is lehet hiszen az oldalán lévő barázdák miatt tömítőfelület nem is nagyon van..
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #1574 Dátum: 2012. Július 30. - 11:30:14 »

Az oldalán lévő, hosszanti barázdák alatt van egy szoknya, ami a tömítést (is) hivatott szolgálni. Ha nem tömítene semmi, az szerintem csúnya gáznyomásveszteséggel járna, nem beszélve arról, hogy egy alulméretes lövedék "billegne", imbolyogna a csőben.
Legalábbis én így látom...


 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: