Oldalak: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683168 alkalommal)
kacsavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #1485 Dátum: 2012. Május 21. - 10:43:27 »

Jó napot,sziasztok.Lenne egy kis kérdésem hogy melyik fegyvert ajánljátok  kezdőknek.Mivel sokan mondják nekem hogy ha arra kerül a sor hogy meg vegyem a fegyvert akkor hogy először sörétest vegyek majd csak utána golyóst.Én nekem ami bejönne az a Kozlica 16-os és a Hamerles 16-os.Gondolom van akinek vannak ilyenek.Abban kérném a segitségetek hogy a kettő közül melyiket választjam.Melyik a jobb??Válaszotokat és leirásokat nagyon szépen köszönöm Mosolyog  Emelem

Szia!

A kozlica az bock, a hamerles pedig dupla. Hamerlesezés meg kozlicázás megy otthon magyarok között is, de szerintem nem helyes, ha van rá magyar szó is. Mondjuk a bock sem magyar, de a szó értelmét tekintve, kb. az mint a kozlica.
A feltett kérdésre visszatérve, ez kb. olyan kérdés, hogy melyik a szebb, a szőke vagy a barna? Amelyik majd jobban passzol neked. Van akinek az egyik áll jobban kézre, van akinek a másik.

 Emelem
Naplózva
pici
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #1486 Dátum: 2012. Május 21. - 10:53:44 »

Szia!

A kozlica az bock, a hamerles pedig dupla. Hamerlesezés meg kozlicázás megy otthon magyarok között is, de szerintem nem helyes, ha van rá magyar szó is. Mondjuk a bock sem magyar, de a szó értelmét tekintve, kb. az mint a kozlica.
A feltett kérdésre visszatérve, ez kb. olyan kérdés, hogy melyik a szebb, a szőke vagy a barna? Amelyik majd jobban passzol neked. Van akinek az egyik áll jobban kézre, van akinek a másik.

 Emelem

Bocsi a kifejezésért csak mivel én Szlovákiában élek nálunk igy hivják ezt a két fegyvert a magyar nevét nem tudtam.Hát mondjuk én inkább a Hamerles-t választanám mivel fateromnak is az volt sokáig és azt mondta hogy az jobb mint az általad hivott bock Mosolyog Mosolyog Meg szerintem a Hamerles hosszabb mint a bock és az jobban ilenne hozzám mert én 192 cm magas vagyok Mosolyog Mosolyog
Naplózva
kacsavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #1487 Dátum: 2012. Május 21. - 11:33:03 »

Meg szerintem a Hamerles hosszabb mint a bock és az jobban ilenne hozzám mert én 192 cm magas vagyok Mosolyog Mosolyog

A fegyver hosszát nem az szabja meg, hogy hogyan vannak elrendezve a csövei.
Kitisztulnak majd a dolgok a fejedben, akár itt olvasgatsz, akár a vadászirodalomban keresgélsz.Mosolyog
Naplózva
pici
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #1488 Dátum: 2012. Május 21. - 11:37:21 »

Kitisztulnak majd a dolgok a fejedben, akár itt olvasgatsz, akár a vadászirodalomban keresgélsz.Mosolyog

Hát én ilyenkor azt szoktam mondani hogy majd minden jön magától meg majd meg lássuk mire lesz pénz.Mert ebben a mai világban dolgozhatsz mindig kereshetsz 1000 eurókat néha már az se elég és egyedül élsz és nem elég magadra.Még van 2 évem addig sok minden történhet Mosolyog Mosolyog  Emelem
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1489 Dátum: 2012. Május 21. - 20:13:18 »

Barátom szeretne megválni Bettinsoli 20-s puskájától.

Megvenném tőle,de nem igazán ismerem ezt a gyártot, azt tudom, hogy régen ez a cég gyártotta a Kettner Champion Bock-kat. Azokról viszont hallottam meleget-hideget egyaránt Határozatlan. Viszont nagy vágyam egy 20 puska, és tényleg jó áron jutnék hozzá...
Május 2-án hoztam el a boltból a saját 12-es Bettinsolimat. Magam is bizonytalan voltam, ám szerencsére 2 vadásztársam is ezt a márkát használja évek óta nagy megelégedéssel,  egyikük 12-es, másikuk 20-as kaliberben, így végül megvettem a Diamond X-Grade változatát. Külcsínyre igényesnek mondható fegyver, kicsit olaszos designnal. A csőpár barnítása jó. Tagtársaim egyike sem panaszkodott kényességről, bár hallottam ennek ellenkezőjét is. Mindegy, télen meglátjuk... Egyetlen - számomra - negatívumot tudnék vele kapcsolatban megemlíteni: nem automata biztosítós, erre bizony figyelni kell.
5 choke jár hozzá a cylindertől a teljes szűkítésűig. Eddig 200 lövést adtam le vele, hamar össze lehet vele nőni...  Kacsint
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #1490 Dátum: 2012. Május 21. - 21:18:27 »

Üdvözlök mindenkit

Nem régóta ismerkedem a vadászattal és a hozzá kapcsolódó fegyverekkel. Trap-lövészetre szoktam kimenni időnként, a vadásztanfolyam pedig augusztusban indul. Mosolyog
Na, de mert ez nem érdekel senkit, fel is teszem a kérdésemet:
Van-e magyar kifejezés a bock fegyverre? Mert ugye dupla-puska és dupla-cső elrendezést már olvastam, de a bock az csak bock mindenhol. Sok jelentősége egyébként nincs nálam, csak kíváncsi vagyok. Mosolyog



Üdv;
Dani
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1491 Dátum: 2012. Május 21. - 23:18:14 »

Üdvözlök mindenkit

Nem régóta ismerkedem a vadászattal és a hozzá kapcsolódó fegyverekkel. Trap-lövészetre szoktam kimenni időnként, a vadásztanfolyam pedig augusztusban indul. Mosolyog
Na, de mert ez nem érdekel senkit, fel is teszem a kérdésemet:
Van-e magyar kifejezés a bock fegyverre? Mert ugye dupla-puska és dupla-cső elrendezést már olvastam, de a bock az csak bock mindenhol. Sok jelentősége egyébként nincs nálam, csak kíváncsi vagyok. Mosolyog



Üdv;
Dani
Egymás alatti csőelrendezésű,de ez hosszú azért nem használja szinte senki. Ötletes lehetne még a 8-as puska elnevezés is...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1492 Dátum: 2012. Május 22. - 06:48:20 »

Ha a bock a "nyolcas" puska, akkor a duplát a szörnyű lapátcsövű megnevezés helyett hívhatnánk "végtelen" fegyvernek.....
Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1493 Dátum: 2012. Május 22. - 07:23:13 »

Hú de ki vagytok pihenve...   Röhög
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1494 Dátum: 2012. Május 22. - 10:00:07 »

Ha a bock a "nyolcas" puska, akkor a duplát a szörnyű lapátcsövű megnevezés helyett hívhatnánk "végtelen" fegyvernek.....
Vigyorog
"Fekvő nyócas", mint a börtönszlengben... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1495 Dátum: 2012. Május 22. - 11:19:44 »

Ugye milyen jó egy kicsit nyelv újítani? A vadásznyelvünk tele van idegen kifejezésekkel,s bár a probléma régi,a megoldása még a nagy öregeknek sem sikerült.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #1496 Dátum: 2012. Május 22. - 11:49:12 »

Május 2-án hoztam el a boltból a saját 12-es Bettinsolimat. Magam is bizonytalan voltam, ám szerencsére 2 vadásztársam is ezt a márkát használja évek óta nagy megelégedéssel,  egyikük 12-es, másikuk 20-as kaliberben, így végül megvettem a Diamond X-Grade változatát. Külcsínyre igényesnek mondható fegyver, kicsit olaszos designnal. A csőpár barnítása jó. Tagtársaim egyike sem panaszkodott kényességről, bár hallottam ennek ellenkezőjét is. Mindegy, télen meglátjuk... Egyetlen - számomra - negatívumot tudnék vele kapcsolatban megemlíteni: nem automata biztosítós, erre bizony figyelni kell.
5 choke jár hozzá a cylindertől a teljes szűkítésűig. Eddig 200 lövést adtam le vele, hamar össze lehet vele nőni...  Kacsint
 Emelem


Köszönöm szépen.

Nagy kalappal az új szerzeményhez Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1497 Dátum: 2012. Június 01. - 20:41:44 »

Hali!
Ezek a fickók milyen célzósínt használnak?  Fejvakarás



Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1498 Dátum: 2012. Június 01. - 20:49:19 »

Hali!
Ezek a fickók milyen célzósínt használnak?  Fejvakarás


Valahol úgy olvastam/hallottam egyszer, hogy a trapp korongnál a versenyzők a csősínre való sokkal nagyobb rálátással céloznak, mint az egyébként megszokott. Nyilván erre fejlesztették ki ezt a sínt.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Balazs0324
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #1499 Dátum: 2012. Június 02. - 10:12:10 »

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy 16/65 nagyon szép állapotban lévő fég monte carlo sörétes puskát de az a gond hogy ilyen  kaliberü lőszert nem lehet kapni,  mit lehet ilyen esetben tenni?  Lehet e más csövet tenni a puskára és annak mi a menete vagy bármilyen megoldás érdekelne. És meg érné e költeni rá sokba van e?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: