Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683210 alkalommal)
DanieŁ
Vendég
« Új üzenet #1185 Dátum: 2011. November 02. - 21:25:57 »

No, igen nagy tisztelettel es megnagyobb vigyorral Taps osztom meg a jo hirt: hazaertunk!

Mikor meglattam, le sem akartam tenni. '79-es gyartmanyu puskahoz kepest nagyon szep allapotban van. A cso kulso feluleten 3-4 helyen erezni hogy megragta az ido vasfoga, de ez szinte elenyeszonek mondhato.
A cso belul szep fenyes, nem lathato vakrozsda. Edesapam fabarm-jahoz kepest nehezebben csukodik, eleg hatarozott mozdulattal lehet osszecsukni. Biztos az ejektor miatt. Nagyon szepen illeszkedik, nem lotyog, nem kotyog.
Aztan kiderult nem teljesen klappol minden... Határozatlan Tul pici vagyok a puskahoz vagy forditva  Meglepődött Nagyon ugy nez ki, par napon belul le lesz vagva a tus vege...

Penteken remelem mar szolgalhatok szoraskeppel. Vadász Meg el kell szaladni majd loszert vennem, mert ha jol lattam csak NIKE van itthon. Nem mintha nem felelne meg, de szeretnek egy 5-6 fajtat osszehasonlitgani. Termeszetesen mindent fotozok es megosztok. Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1186 Dátum: 2011. November 03. - 09:09:25 »

 Igen Emelem
Dicséretes a hozzáállás.

 Wave
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1187 Dátum: 2011. November 03. - 10:44:00 »

No, igen nagy tisztelettel es megnagyobb vigyorral Taps osztom meg a jo hirt: hazaertunk!

Mikor meglattam, le sem akartam tenni. '79-es gyartmanyu puskahoz kepest nagyon szep allapotban van. A cso kulso feluleten 3-4 helyen erezni hogy megragta az ido vasfoga, de ez szinte elenyeszonek mondhato.
A cso belul szep fenyes, nem lathato vakrozsda. Edesapam fabarm-jahoz kepest nehezebben csukodik, eleg hatarozott mozdulattal lehet osszecsukni. Biztos az ejektor miatt. Nagyon szepen illeszkedik, nem lotyog, nem kotyog.
Aztan kiderult nem teljesen klappol minden... Határozatlan Tul pici vagyok a puskahoz vagy forditva  Meglepődött Nagyon ugy nez ki, par napon belul le lesz vagva a tus vege...

Penteken remelem mar szolgalhatok szoraskeppel. Vadász Meg el kell szaladni majd loszert vennem, mert ha jol lattam csak NIKE van itthon. Nem mintha nem felelne meg, de szeretnek egy 5-6 fajtat osszehasonlitgani. Termeszetesen mindent fotozok es megosztok. Emelem

Gratulálok az első fegyveredhez! Jól választottál!  Igen Emelem
Alföldi barátom Armusa-t használ az Izs bockjához nagy megelégedéssel. Sajnos ezt a lőszert Kaposváron már nem árulják... Rííí

Várom a beszámolót és a fotókat!

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
loader
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27



« Új üzenet #1188 Dátum: 2011. November 07. - 22:12:56 »

 Emelem
A tusrövidítés apropóján jut eszembe.
Nekem éppen a tus rövidsége a problémám.Ahogy apám mondja "Szép nagy marha vagy te fiam"  Röhög Az eddigi söréteseket ha a magszokott módon tesztelem,(tus a könyökhajlatba,ujjal el kéne érni a ravaszt) a ravasz kb a tenyér középvonalban van.Ha nyugisan célratartok akkor nagyjából oda megy a sörétraj,ahová szánom.Az eddigi fegyvereket nagyjából megszoktam,(izs58,izs27e)de hosszú idő kellet,mire eredményesen lehetett használni őket.Rendre alá lőttem mindennek.Ja,az izs58-at szinte csak 1csövűként használtam,valami disznós területen lehetett brenekkegolyószóró.
Kb. 1 hónapja kaptam meg az "új" céges fegyvert.Izs17.Gondoltam nem kapok újat,de ez kicsit szíven ütött.1964 es gyártású,ami nem lenne baj,ha lett volna gazdája.2-3 nap után ment a szekrénybe pihenni,megy a fegyverműveshez.Esztétikai dolgok nem érdekelnek,de a megtöréskor automatikusan történő bebiztosítás teljes hiánya azonnal C vágányra juttatta.
Kérdés:Tusa gumi milyen méretben létezik?Átnéztem jópár kereskedő kínálatát,de konkrét méret nem nagyon van feltüntetve. Vállat von A képek alapján saccolni lehet,kb. 2-3cm közti méretre.Nekem legalább 4-5centisre lenne szükségem.

« Utoljára szerkesztve: 2011. November 08. - 07:50:31 írta Sakac » Naplózva
kocavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #1189 Dátum: 2011. November 08. - 00:15:40 »

Hello.Van valakinek tapasztalata gyöngygolyós (brennecke) lőszer,vaddisznóra mennyire jó,/mennyi méterig stb???
Naplózva
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #1190 Dátum: 2011. November 08. - 07:32:42 »

Hello.Van valakinek tapasztalata gyöngygolyós (brennecke) lőszer,vaddisznóra mennyire jó,/mennyi méterig stb???
Szia!
Üdv a fórumon.A sörétes csőből kilőhető gyöngygolyó(brenneke) vagy egyéb más lövedék alkalmazása körülbelül 50-60 méterig ideális,de ez nagyban függ a lőpontosságtól.Nem is távlövésre fejlesztették ki.Hajtásban a sűrűben vagy erősen fedett területen és utánkereséskor nagyon jó szolgálatot tesz,ezek a felhasználási területek is rövid lőtávról árulkodnak.
Üdv:magesz
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #1191 Dátum: 2011. November 08. - 11:17:42 »

Emelem
A tusrövidítés apropóján jut eszembe.
Nekem éppen a tus rövidsége a problémám.Ahogy apám mondja "Szép nagy marha vagy te fiam"  Röhög Az eddigi söréteseket ha a magszokott módon tesztelem,(tus a könyökhajlatba,ujjal el kéne érni a ravaszt) a ravasz kb a tenyér középvonalban van.Ha nyugisan célratartok akkor nagyjából oda megy a sörétraj,ahová szánom.Az eddigi fegyvereket nagyjából megszoktam,(izs58,izs27e)de hosszú idő kellet,mire eredményesen lehetett használni őket.Rendre alá lőttem mindennek.Ja,az izs58-at szinte csak 1csövűként használtam,valami disznós területen lehetett brenekkegolyószóró.
Kb. 1 hónapja kaptam meg az "új" céges fegyvert.Izs17.Gondoltam nem kapok újat,de ez kicsit szíven ütött.1964 es gyártású,ami nem lenne baj,ha lett volna gazdája.2-3 nap után ment a szekrénybe pihenni,megy a fegyverműveshez.Esztétikai dolgok nem érdekelnek,de a megtöréskor automatikusan történő bebiztosítás teljes hiánya azonnal C vágányra juttatta.
Kérdés:Tusa gumi milyen méretben létezik?Átnéztem jópár kereskedő kínálatát,de konkrét méret nem nagyon van feltüntetve. Vállat von A képek alapján saccolni lehet,kb. 2-3cm közti méretre.Nekem legalább 4-5centisre lenne szükségem.



Üdv!

Esetleg fával is kilehet pótoltatni, nekem egyik sörétesemen sincs gumi agytalp, mindegyik fával van kipótolva.



Naplózva
kocavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #1192 Dátum: 2011. November 08. - 17:30:25 »

Szia!
Üdv a fórumon.A sörétes csőből kilőhető gyöngygolyó(brenneke) vagy egyéb más lövedék alkalmazása körülbelül 50-60 méterig ideális,de ez nagyban függ a lőpontosságtól.Nem is távlövésre fejlesztették ki.Hajtásban a sűrűben vagy erősen fedett területen és utánkereséskor nagyon jó szolgálatot tesz,ezek a felhasználási területek is rövid lőtávról árulkodnak.
Üdv:magesz


Először is köszönöm a válaszodat.Egy vadászvizsga előtt álló leendő vadász vagyok.Lehet amatőr a kérdésem is.Az a helyzet nem igazán vagyok eleresztve pénzel,ezért előszőr is sörétes fegyver vásárláson gondolkodom.Mivel úgy gondolom több helyzetben használható lenne mint egy golyós.Olyan helyzetben vagyok hogy disznóra lenne hol vadásznom leginkább meg apróvadra.(lesvadászat kb :30-40 m távokban).Akitől megtudnám kérdezni (30 éve vadász) az elég régi vágásu és nem használt még gyöngygolyóst, + ő mindkét fegyver fajtát kötelezőnek tartja beszerezni.Minden vélemény érdekel a témával kapcsolatba.Jó hogy rátaláltam az oldalra mert sok mindenben tájékozatlan vagyok a témában.Előre is köszönöm.  
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 08. - 18:39:21 írta Boar » Naplózva
DanieŁ
Vendég
« Új üzenet #1193 Dátum: 2011. November 08. - 20:16:32 »

Kicsit megkesve de visszatertem. Sajnos lokepet nem tudok mutatni, mivel a loterre nem sikerult kijutnom.

Penteken voltam fegyvermesternel, megoldottuk a hosszu tus problemajat.Az irodaban szoba kerult, hogy majd hetfon megcsinaljak, de szerencsere meg aznap sikerult sort
keriteni a dologra.
Az elso elsutobillentyu es a tus vege kozti tavolsag 39cm volt, ez szamomra rendkivul soknak bizonyult. Kb 4cm-rel lett levagva, bar eleinte sajnaltam a beavatkozast, de
most mar nem banom. A tus vegen levo gumi(agytalpgumi) a vagas utan nem passzolt, ezert meg meretre kellett csiszolni. Nagyon szep es igenyes munkat vegeztek, szinte eszre sem lehet
venni az atalakitast. Az egesz nem tartott talan 50 percig. Holnap teszek meg fel jobb minosegu kepeket.



Este aztan jott a meglepetes, szombaton reggel edesapam baratja var mindkettonket egy facan vadaszatra Vadász. Eleg nehezen tudtam alomba szenderulni, izgultam a szombati nap
miatt. Facanvadaszatokra szoktam jarni, de egyszersem puskaval. Mosolyog
Nagyon elveztem az egeszet, nagyon jo tarsasag jott ossze: Nyolc puskas, egy kisero es egy kutya.
Reggel 8-tol delutan 2 oraig jartuk a teruletet, leallokat folyamatos valtogattuk.
Biztam benne hogy ma facanvadassza avatnak, nem akarok nagykepu lenni, de 1 kakast csak szenvedtem volna.  Stoel
A " ki elott repul fel a legtobb tyuk" vetelkedot megnyertem volna, viszont 1 darab kakas sem szant nekem a sors. A vege fele mar csak ketten voltunk, akik nem lottek
semmit, ezert a legeselyesebb helyekre mi kerultunk, de ez sem hozott eredment. Itt tobbszor voltam leallo, de ez annyira nem tetszett. Ugy erzem sokkal jobb a
hajtaslancban haladni.  :Mosolyog
Igy ert veget az elso facanvadaszatom, es egy kicsit sem banom, hogy nem sikerult egy vadat sem elejtenem.

Ugy erzem ez most kicsit hosszura sikeredett, majd igyekszem fekezni magam.  Emelem
Naplózva
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #1194 Dátum: 2011. November 08. - 20:23:42 »


Először is köszönöm a válaszodat.Egy vadászvizsga előtt álló leendő vadász vagyok.Lehet amatőr a kérdésem is.Az a helyzet nem igazán vagyok eleresztve pénzel,ezért előszőr is sörétes fegyver vásárláson gondolkodom.Mivel úgy gondolom több helyzetben használható lenne mint egy golyós.Olyan helyzetben vagyok hogy disznóra lenne hol vadásznom leginkább meg apróvadra.(lesvadászat kb :30-40 m távokban).Akitől megtudnám kérdezni (30 éve vadász) az elég régi vágásu és nem használt még gyöngygolyóst, + ő mindkét fegyver fajtát kötelezőnek tartja beszerezni.Minden vélemény érdekel a témával kapcsolatba.Jó hogy rátaláltam az oldalra mert sok mindenben tájékozatlan vagyok a témában.Előre is köszönöm.  
Üdv!
Ezt a dolgot én úgy tudnám elképzelni,hogy először a "kártékony" vadak számát apaszd,például rókát hívással,sörétes lőtávra behívni.Szarka,Szajkó és a leckét feladó Dolmányos varjú.Majd az apróvadfajok egyedei,vaddisznóra csak előzetes gyakorlás után,például egy vastag kartonlap vagy valami hasonló felület akár ábrával,hogy tudd hova célzol és arra lőni jópárat különböző távokra.Gyakorlatlan szem nagyon be tudja nézni a távolságot,aminek meg sebzés a következménye,amit nem szeretnénk.A sörétes ilyettén előléptetése elsődleges fegyverré,csak szükségmegoldás,de használható,csak nagyon oda kell figyelni.Az egy golyós és egy sörétes elv az helyes,nagyon jól ki lehet fogni a fegyvervásárlást és kevés pénzből is lehet venni normális fegyvereket,csak figyelni kell türelmesen.Én személy szerint nem vadászom szórón.Nem ítélem el,de én tartózkodom tőle.Sokkal izgalmasabb a cserkelő vadászat.
Egy kalappal a vizsgához!
Üdv:magesz
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
kocavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #1195 Dátum: 2011. November 08. - 23:23:24 »

Üdv!
Ezt a dolgot én úgy tudnám elképzelni,hogy először a "kártékony" vadak számát apaszd,például rókát hívással,sörétes lőtávra behívni.Szarka,Szajkó és a leckét feladó Dolmányos varjú.Majd az apróvadfajok egyedei,vaddisznóra csak előzetes gyakorlás után,például egy vastag kartonlap vagy valami hasonló felület akár ábrával,hogy tudd hova célzol és arra lőni jópárat különböző távokra.Gyakorlatlan szem nagyon be tudja nézni a távolságot,aminek meg sebzés a következménye,amit nem szeretnénk.A sörétes ilyettén előléptetése elsődleges fegyverré,csak szükségmegoldás,de használható,csak nagyon oda kell figyelni.Az egy golyós és egy sörétes elv az helyes,nagyon jól ki lehet fogni a fegyvervásárlást és kevés pénzből is lehet venni normális fegyvereket,csak figyelni kell türelmesen.Én személy szerint nem vadászom szórón.Nem ítélem el,de én tartózkodom tőle.Sokkal izgalmasabb a cserkelő vadászat.
Egy kalappal a vizsgához!
Üdv:magesz
Köszönöm a választ megfontolom,már megérte regisztrálni.Valószinűleg jövök még vagy 100 kérdéssel,mert nagyon belelkesedtem néhány éjszakai lesen ülés után,pedig nem lőtt semmit akivel voltam.Így is többet láttam az erdőből néhány este/délután mint 34 év alatt az összes természetfilmbe.  


Kocavadász!

Ha lehet, használd az idézet gombot, mert így meglehetősen összefolyik a válasz az idézett szöveggel!

A legalsó(/quote) utáni sorba kezdd el írni. Természetesen a zárójelek szögletesek.
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 09. - 08:14:59 írta Voldemort » Naplózva
kocavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #1196 Dátum: 2011. November 09. - 21:22:27 »

Üdv!
Ezt a dolgot én úgy tudnám elképzelni,hogy először a "kártékony" vadak számát apaszd,például rókát hívással,sörétes lőtávra behívni.Szarka,Szajkó és a leckét feladó Dolmányos varjú.Majd az apróvadfajok egyedei,vaddisznóra csak előzetes gyakorlás után,például egy vastag kartonlap vagy valami hasonló felület akár ábrával,hogy tudd hova célzol és arra lőni jópárat különböző távokra.Gyakorlatlan szem nagyon be tudja nézni a távolságot,aminek meg sebzés a következménye,amit nem szeretnénk.A sörétes ilyettén előléptetése elsődleges fegyverré,csak szükségmegoldás,de használható,csak nagyon oda kell figyelni.Az egy golyós és egy sörétes elv az helyes,nagyon jól ki lehet fogni a fegyvervásárlást és kevés pénzből is lehet venni normális fegyvereket,csak figyelni kell türelmesen.Én személy szerint nem vadászom szórón.Nem ítélem el,de én tartózkodom tőle.Sokkal izgalmasabb a cserkelő vadászat.
Egy kalappal a vizsgához!
Üdv:magesz
Köszönöm a választ megfontolom,már megérte regisztrálni.Valószinűleg jövök még vagy 100 kérdéssel,mert nagyon belelkesedtem néhány éjszakai lesen ülés után,pedig nem lőtt semmit akivel voltam.Így is többet láttam az erdőből néhány este/délután mint 34 év alatt az összes természetfilmbe.  


Kocavadász!

Ha lehet, használd az idézet gombot, mert így meglehetősen összefolyik a válasz az idézett szöveggel!

A legalsó(/quote) utáni sorba kezdd el írni. Természetesen a zárójelek szögletesek.

Ok
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #1197 Dátum: 2011. November 11. - 08:36:33 »

Sziasztok!
Megvásároltam az új remington sörétesemet 12-es kaliberben. Az egyik szűkítésre az van ráírva IMP CYL
Viszsakerestem a fórumon, hogy mit találok és erre jutozzam: IMP CYl (4 ponta, 4 csillag..) negyedes szűkítésnek felel meg
Viszont az én esetemben az IMP CYL mellett 3 pont van!!!! akkor ez most feles szűkítés- vagy negyedes?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv  Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1198 Dátum: 2011. November 11. - 08:45:25 »

Sziasztok!
Megvásároltam az új remington sörétesemet 12-es kaliberben. Az egyik szűkítésre az van ráírva IMP CYL
Viszsakerestem a fórumon, hogy mit találok és erre jutozzam: IMP CYl (4 ponta, 4 csillag..) negyedes szűkítésnek felel meg
Viszont az én esetemben az IMP CYL mellett 3 pont van!!!! akkor ez most feles szűkítés- vagy negyedes?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv  Emelem

Ebből pontosan kiderül:

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #1199 Dátum: 2011. November 11. - 09:26:08 »

Köszönöm Voldi!
 Fejvakarás Akkor az enyém "negyedes" ???  Rííí

Köszi  Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: