Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 682676 alkalommal)
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #1005 Dátum: 2011. Február 08. - 02:37:32 »

Mielott valaki felreertene:
nem voltam kibekulve a pumpas Browningommal...nem tudtam eleg gyorsan "pumpalni" igy elhataroztam, hogy veszek egy bock puskat.
A kereskedonel volt egy orosz "modified/full' chokos, valtocsovel (cilinder/cilinder) orosz soretes nagyon jo aron.
Megprobaltam "megtorni" a puskat es az erolkodes lattan a boltos mondta, hogy nehany magnum kilovese utan majd "megnyulik" a zavarzat es "konnyebb" lesz....
Atsetaltam egy masik kereskedohoz ahol a kezembe vettem egy Brownimg Lightning" modellt.
Meglepett,hogy az elso lenyitasnal siman, erolkodes nelkul todtam kinyitni es az osszezaras sem jelentett semmi gondot. Ez a puska tobb mint haromszorosaba kerult a USSR puskanak, megis ugy dontottem, hogy ezt veszem meg.
Azota valahol 16000 es 19000 kozotti loves ment ki a puskabol. Vegyesen 70mm-es cellovo loszer a lotereken...76mm-es olom/acel soret... plusz jonehany "slug" es sajat toltesu "paprikas" toltes nyul vadaszatokon....
A puska most is ugy mukodik, mint uj koraban... annak ellenere, hogy vett mar iszap furdot, dolgozott -35C hidegben, a quebeci tundratol kezdve az ontarioi mocsarviladot megjarta kacsa/liba vadaszatokon.
Az egyetlen "szepseg hibaja" hogy nem voltam kibekulve a csillogasaval es lefujtam matt zold (kerites) festekkel.
Meg annyi, hogy elviitem meg uj koraban egy mesterhez, aki a tust a nyak nelkuli testemhez allitotta.
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1006 Dátum: 2011. Február 08. - 09:06:57 »

a boltos mondta, hogy nehany magnum kilovese utan majd "megnyulik" a zavarzat

Szerintem nem nyúlik meg ott semmi. Az oroszok olyan konzerváló zsírt használnak, ami ragad.
Ha ezt kitisztítjuk, vagy kikopik belőle, akkor könnyen fog nyílni, záródni.
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #1007 Dátum: 2011. Február 08. - 09:56:03 »

a boltos mondta, hogy nehany magnum kilovese utan majd "megnyulik" a zavarzat

Szerintem nem nyúlik meg ott semmi. Az oroszok olyan konzerváló zsírt használnak, ami ragad.
Ha ezt kitisztítjuk, vagy kikopik belőle, akkor könnyen fog nyílni, záródni.

Nem keveset vártam egy 16-os izs 27 bockra,amikor megjött,a boltban alig bírtam letörni a csövet,jékom maris,mi a szűzmárgya van ezzel,majd kb. 5 doboz patron elpuffogtatása után már ha elnyomtam a kulcsot,billent is le a cső,és minden ok.
Akkor, és ott a boltban gondolkoztam erősen,hogy megvegyem-e,azóta pedig rájöttem,hogy nem döntöttem rosszul,és jó kis puska ez.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1008 Dátum: 2011. Február 08. - 17:19:55 »

Igen, erre a reakcióra vártam  Igen,
nem akartam rábeszélni senkit sem mert még azt hiszik elfogult vagyok, van egy Monte Carlom 12/65- ből javították fel 12/70 re,
van egy Mirokum,
volt egy mc-21-esem, egy Merkelem, egy IZsem, egy Winchester XTR 101 LightWeight-om--Made by Japan, és a Browning minden gyártott típusát kipróbáltam, kedves barátomnak  G.I.-nek köszönhetően akivel hetente kijárok a lőtérre és a golyós puskák belővésétől a sörétesek kipróbálásáig mindenben segítek, igen kedves vadásztársak:
vegyetek IZS-27-est EGYEDÜLI ÜDVÖZÍTŐ MEGOLDÁS.
U.i.
Naponta járok be jó barátom és vadásztársam (pontos megnevezés szerintén én vagyok az Ő vadásztársa) fegyverjavító műhelyébe ahol látom a legendáktól övezett sörétesek javítási hibáit és azoknak az eltört elkopott és kidobott javíthatatlan alkatrészek számát,  amit ugye minden fegyvermester összegyűjt hátha jó lesz még valamire, és nem is beszélve a leselejtezésre váró csödudoros sörétesekről (egyébként a szakmám finommechanikai műszerész és 10 azaz tíz évet dolgoztam benne az órától a varrógépig és a kerékpárig befejezve, amit ma kézimunkának hívnak, tehát dilettáns netező lémer vagyok) vagyis nem értek hozzá és csak "hintem a rizsát", tehát én már amit kipróbáltam és nem jött be azt másnak sem javasoltam. Több puskát láttam és próbáltam ki mint sok ember együtt egész életében.
Most egy kicsit bemorcogtam Gun


Nem értem.
Ha ere a reakcióra vártál, akkor miért a  Igen jel és a végén miért morcogtál be?  Vállat von
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1009 Dátum: 2011. Február 08. - 17:56:59 »

Üdv   Röhög ! Most akkor vegyünk Winchester -Miroku-t vagy ne  Türelmetlen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1010 Dátum: 2011. Február 08. - 18:21:07 »

Üdv   Röhög ! Most akkor vegyünk Winchester -Miroku-t vagy ne  Türelmetlen
Ön dönt...
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
bragel
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #1011 Dátum: 2011. Február 08. - 22:17:17 »

Sziasztok! Egy kérdést szeretnék feltenni, ha tudnátok segíteni nagyon jó lenne. Vettem egy suhl simson 12/70 boch puskát, szeretném tudni hogy milyen szűkitésű de semilyen erre utaló adatot nem találok a csövön. Hogy lehetne megtudni hogy milyen a choke benne?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1012 Dátum: 2011. Február 08. - 22:23:23 »

Sziasztok! Egy kérdést szeretnék feltenni, ha tudnátok segíteni nagyon jó lenne. Vettem egy suhl simson 12/70 boch puskát, szeretném tudni hogy milyen szűkitésű de semilyen erre utaló adatot nem találok a csövön. Hogy lehetne megtudni hogy milyen a choke benne?

Szia!
Tolómérővel megméred a furatot a csőszájnál, a 12-es csőfurat 18,2 mm, ha 17,2-t mérsz, az full choke, ha 17,7mm az fél szűkítés, általában ez igaz, de eltérések lehetnek.
Ja és bock Nevet
Üdv sanyooo
Naplózva
bragel
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #1013 Dátum: 2011. Február 09. - 08:10:02 »

Szia!
Tolómérővel megméred a furatot a csőszájnál, a 12-es csőfurat 18,2 mm, ha 17,2-t mérsz, az full choke, ha 17,7mm az fél szűkítés, általában ez igaz, de eltérések lehetnek.
Ja és bock Nevet
Üdv sanyooo
    Köszi a segítséget sanyooo!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 09. - 08:57:09 írta Pyrus » Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1014 Dátum: 2011. Február 09. - 09:17:56 »

Sziasztok! Egy kérdést szeretnék feltenni, ha tudnátok segíteni nagyon jó lenne. Vettem egy suhl simson 12/70 boch puskát, szeretném tudni hogy milyen szűkitésű de semilyen erre utaló adatot nem találok a csövön. Hogy lehetne megtudni hogy milyen a choke benne?

Valószínűleg még kevesebbet is fogsz mérni, mert ezek agyonszűkített puskák általában.
Az enyém pl. 1,1 és 1,3
Naplózva
bragel
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #1015 Dátum: 2011. Február 10. - 10:29:11 »

Sziasztok! Megmértem a csöveimet és 18,2 volt mind a két cső! Akkor ez azt jelenti hogy cilinder cilinder a puskám?
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1016 Dátum: 2011. Február 10. - 15:52:05 »

Sziasztok! Megmértem a csöveimet és 18,2 volt mind a két cső! Akkor ez azt jelenti hogy cilinder cilinder a puskám?
Üdv!
Ha valóban a csőszájnál (ahol a sörétraj elhagyja a csövet) mérted, és pontosan, akkor jó esély van arra, hogy vadászatra csak korlátozottan használható olyan skeet furattal van megáldva a cső ami a normál és a harang choke kombinációja, de szerintem mérd meg mégegyszer. Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1017 Dátum: 2011. Február 10. - 18:07:36 »

Üdv!
Ha valóban a csőszájnál (ahol a sörétraj elhagyja a csövet) mérted, és pontosan, akkor jó esély van arra, hogy vadászatra csak korlátozottan használható olyan skeet furattal van megáldva a cső ami a normál és a harang choke kombinációja, de szerintem mérd meg mégegyszer. Wave

Vadászatra korlátozottan használható....
Hmm....
Ha lenne sok pénzem, Suhlban csináltatnék a duplámra egy ilyen csőpárt. Vagy max. az egyik cső feles lenne.
Szalonkára kell ettől jobb?

Egyébként csináltatnék még egy negyed-háromnegyedest is.
Ha már álmodozunk.
 Ördög
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1018 Dátum: 2011. Február 10. - 18:21:01 »

Üdv!
Ha valóban a csőszájnál (ahol a sörétraj elhagyja a csövet) mérted, és pontosan, akkor jó esély van arra, hogy vadászatra csak korlátozottan használható olyan skeet furattal van megáldva a cső ami a normál és a harang choke kombinációja, de szerintem mérd meg mégegyszer. Wave

A harang az, hogy a csőszáj előtt van szűkítve, s aztán újra kiereszt?
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1019 Dátum: 2011. Február 10. - 19:32:58 »

A harang az, hogy a csőszáj előtt van szűkítve, s aztán újra kiereszt?
Pontosan. Létezik külön a harang is de az ritka szerintem.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: