Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 159   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7,62x54R  (Megtekintve 330930 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #240 Dátum: 2009. Október 16. - 10:18:56 »

Sziasztok!

Csak ebben a kliberben nehézkes az MFS beszerzése?
Bocs, kicsit off.

Nem az a probléma, MFS lőszert természetesen szinte mindenhol lehet kapni. Az a baj, hogy ez a töltény  régen hadi kaliber volt a keleti blokkban, ezért minden lőszergyár tízmillió számra gyártotta a lőszert és alkatrészeit. A készlet egy része a nyakán maradt, és ezt akarja "elsütni"! Szomorú Mivel kevés vadász használ mára ilyen kalibert, a gyártó úgy gondolja a hadi vashüvelybe beledug egy ólomhegyű magot és kész a "vadász lőszer"! Szomorú Csakhogy a hadi hüvelyek mellett rengeteg higanyfulminátos csappantyúja is maradt, ami nagyon korrodálja a csövet! Ezt néhány vadász nem tudja elfogadni, én sem! A probléma CSAK  a 7,62x54R lőszerrel van az MFS-nél. A többi gyártó már rájött arra, hogy kis üzlet is jobb a semmilyennél! Partizánban van rézhüvelyes, cseh is van! Szomorú
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #241 Dátum: 2009. Október 16. - 10:21:57 »

Nem az a probléma, MFS lőszert természetesen szinte mindenhol lehet kapni. Az a baj, hogy ez a töltény  régen hadi kaliber volt a keleti blokkban, ezért minden lőszergyár tízmillió számra gyártotta a lőszert és alkatrészeit. A készlet egy része a nyakán maradt, és ezt akarja "elsütni"! Szomorú Mivel kevés vadász használ mára ilyen kalibert, a gyártó úgy gondolja a hadi vashüvelybe beledug egy ólomhegyű magot és kész a "vadász lőszer"! Szomorú Csakhogy a hadi hüvelyek mellett rengeteg higanyfulminátos csappantyúja is maradt, ami nagyon korrodálja a csövet! Ezt néhány vadász nem tudja elfogadni, én sem! A probléma CSAK  a 7,62x54R lőszerrel van az MFS-nél. A többi gyártó már rájött arra, hogy kis üzlet is jobb a semmilyennél! Partizánban van rézhüvelyes, cseh is van! Szomorú

Aaaha. Értem.
 Emelem
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #242 Dátum: 2009. Október 16. - 11:07:24 »

Sanyo!

Egyébként magával a kaliberrel meg vagy elégedve? Szarvasra, disznóra van elegendő energiája? Ja, és max. hány méterig szoktál vele ellődözni?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #243 Dátum: 2009. Október 16. - 11:33:00 »

Sanyo!

Egyébként magával a kaliberrel meg vagy elégedve? Szarvasra, disznóra van elegendő energiája? Ja, és max. hány méterig szoktál vele ellődözni?

A kaliber szvsz hazai viszonylatban bőven elegendő.....
Én normát használtam-(ok) hozzá nekem az jött be.
A legtávolabbi lövésem az 320 lépés volt. Kacsint igaz az nem itt a hegyen volt  Ördög de amit meglöttem vele az meg is lett mindig.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #244 Dátum: 2009. Október 16. - 12:41:37 »

Lőszert könnyen lehet szerezni hozzá? Gondolom nem minden boltban árulnak.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #245 Dátum: 2009. Október 16. - 13:09:39 »

Ez a kaliber tökéletesen jó idehaza, de szerintem arra, amire a 30-06-os jó ez is jó.
Nekem volt 3 Fég golyósom, de sosem volt gond az energiával, SP lövedékkel talán az egyik legjobb választás.
Egy igazán olcsó tölténnyel üzemeltethető mindenes kaliber.

Sajnos sokan lefitymálják ezt a kalibert, mert nem ismerik.

Ha az oroszok - Remington behatásra - nem csak az amerikai kalibereket készítenék, tessék elképzelni milyen jó kis mindenes lenne egy 7.62 Russain kaliberű Artemida duplagolyós!  Igen
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #246 Dátum: 2009. Október 16. - 13:26:14 »

IZH-18 MH van elvileg ebben a kaliberben. Mondjuk lehet hogy rúg is a puska mint a tatár.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #247 Dátum: 2009. Október 16. - 13:38:37 »

IZH-18 MH van elvileg ebben a kaliberben. Mondjuk lehet hogy rúg is a puska mint a tatár.

Én saját szememmel láttam 7.62 Russian kaliberű Izs-18-ast.
Na az már egy igen derék gavallér golyós.
Egy kis alakítás az eredeti tusán, egy jó gumiagytalp és a 7.62Russ. símán kezelhető gavallérrá válik.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #248 Dátum: 2009. Október 16. - 14:49:28 »

A gond csak ott van, hogy "tisztességes" tolózáras golyóst nem gyártanak hozzá. Fejvakarás
Akinek ilyen kaliberű magyar, vagy orosz fegyvere van az tudja miről beszélek....

Bocsi! Senkit nem akartam megbántani. Ha valaki tudja, akkor én tudom milyen érzés ha az ember szerszámát fikázzák....,de tárgyilagosan nézve a dolgot volna még lehetőség benne a piacon egy JÓL megkonstruált tolózáras puskának ehhez a kaliberhez csövezve! Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #249 Dátum: 2009. Október 16. - 16:07:03 »

Van pár db. M98-as zárra épített ilyen kaliberű puska idehaza, persze ezek fehér hollók.
Csövezni meg a kutya sem fog hozzá tolózárast, mert akkor inkább hornyos 30-06-ost, vagy 308-as csövet rakatnak rá...teljesen jogosan. Kacsint
Naplózva
perdix
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #250 Dátum: 2009. Október 16. - 19:17:13 »

 Emelem Én egy ilyen IZs-vel vadászom, balkezes vagyok, faragtattam rá balos tust, és 13,2 grammos Barnaul SP-t használok bele 130 Ft/db-ért!
Naplózva

Amióta az eszemet tudom VADÁSZOM!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #251 Dátum: 2009. Október 16. - 19:33:35 »

Üdv  Wave 

 Kiváncsi lennék kinek mi a véleménye erről a videóról? Az ősszehasonlítás állja a valóságot ?
   
 Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #252 Dátum: 2009. Október 16. - 19:59:27 »

Van pár db. M98-as zárra épített ilyen kaliberű puska idehaza, persze ezek fehér hollók.
Csövezni meg a kutya sem fog hozzá tolózárast, mert akkor inkább hornyos 30-06-ost, vagy 308-as csövet rakatnak rá...teljesen jogosan. Kacsint

Anno a kiváltságosok kaphattak ilyeneket, igen jól összerakott cuccok voltak és még ma is azok.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #253 Dátum: 2009. Október 16. - 20:08:25 »

Sanyo!

Egyébként magával a kaliberrel meg vagy elégedve? Szarvasra, disznóra van elegendő energiája? Ja, és max. hány méterig szoktál vele ellődözni?

Írtam egy szép hosszú hozzászólást, de eltünt az éterben Mosolyog Viszont a többiek megírtak már minden fontosat! Mosolyog
 Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #254 Dátum: 2009. Október 16. - 20:17:38 »

Majd Ansch mestert egyszer elkapom lőtéren és lövetek vele egy "szórásképet" a puskámmal. Meglátjuk mit tud az 1952-es cső! Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 159   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: