Oldalak: 1 ... 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155 156 157 158 159   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7,62x54R  (Megtekintve 328298 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2250 Dátum: 2017. Március 30. - 08:57:38 »

"Két egyenlő szám különbsége nulla,
Erről beszélget két Nagantos hulla.
 ez akkor is igaz ha a szám pozitív,
Ilyen filmekre a horrormozi hív.
...és akkor is ha negatív,
az élmény ami ha-kis naív...
Sanyoookám jól tudja:valamint
 nulla bármely szorzata nulla. "
 Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2251 Dátum: 2017. Március 31. - 08:00:47 »

"Két egyenlő szám különbsége nulla,
Erről beszélget két Nagantos hulla.
 ez akkor is igaz ha a szám pozitív,
Ilyen filmekre a horrormozi hív.
...és akkor is ha negatív,
az élmény ami ha-kis naív...
Sanyoookám jól tudja:valamint
 nulla bármely szorzata nulla. "
 Ördög


 Vigyorog    Igen
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #2252 Dátum: 2017. Március 31. - 09:59:01 »

Sanyooo nem lehetsz naív...
Ebből nem lesz túl nagy ív...
Annyi jut csak eszembe,
Lőszert tárba teszem be...
Megszámolom egy-két-há:
Aztán megyek világgá...
Nem bírok már magammal,
Úgy vadászok Naganttal.
Annyit mondok ismét el,
Nehézkesen ismétel.
3 lövés szerteszét:
rég kilőtték a csövét...

Hová kell menni látogatni? Röhög
Röhög  Röhög  Röhög  Taps
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #2253 Dátum: 2017. Március 31. - 12:39:04 »

"Két egyenlő szám különbsége nulla,
Erről beszélget két Nagantos hulla.
 ez akkor is igaz ha a szám pozitív,
Ilyen filmekre a horrormozi hív.
...és akkor is ha negatív,
az élmény ami ha-kis naív...
Sanyoookám jól tudja:valamint
 nulla bármely szorzata nulla. "
 Ördög

Tisztelettel , nekem is eszembe jutott valami , de inkább a Humor rovatba írom le!
Naplózva
Sárkány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #2254 Dátum: 2018. Május 04. - 10:41:10 »

Kicsit meglepődtem, hogy ennyire rossz, vagy gyenge minőségű fegyvernek tartja mindenki őket.. Vállat von
Gondoltam naivan, biztos egyszerű orosz szerkezet, nagy baj nem lehet.
Próbáltam informálódni sok vadásztárstól, de mindenki aztmondta, hogy vegyek akármilyen más ütött-kopott ismétlőt ennyiért, csak ilyet ne....  Fejvakarás
Mostmár azért is kipróbálok egyet, csak a kíváncsiság miatt is  Mosolyog


Dehogy rossz! A csövére figyelj oda, ha az nincs szétlőve, akkor örök élet plusz egy év!  Kacsint Nekem volt kettő nagantom is, aztán lett egy fég gv. Soha az életben nem gondolkoztam más fegyverben, tökéletesen kiszolgál, minden magyarországi nagyvadfajra megfelelő kaliber, és rendkívül pontos! Nem szeretem a schnelleres fegyvereket, a direkt elsütést megszoktam, belerántás nélkül lehet vele pontos lövéseket leadni! Természetesen "darabosabb" mint a modernebb fegyverek, de villámgyorsan lehet vele ismételni! A távcső szerelék szerintem az egyik gyenge pontja, ez némileg behatárolja a lehetőségeket a távcső választásban, de meg lehet találni a megfelelő megoldást, ez se egy égbekiáltó probléma! A S&B 11.7 sp lőszert kiválóan lehet vele lőni, nagyon jó szórásképe van, és ha nem akarsz sokat matekolni azon hogy meg lesz-e a vad, v. lesz-e elegendő vér a rálövés helyétől, akkor ezt fogod választani! Megnyugtató ezzel a lőszerrel vadászni!
Naplózva
Ricsi1987
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #2255 Dátum: 2019. Január 03. - 09:48:34 »

Tisztelt Fórumozók!

Egy kis segítséget kérnék tőletek. Teljesen kezdő vagyok a témában Szomorú

Nagyapám vásárolt egy ÚJ FÉG GV 7,62x54R vadászfegyvert (1990 környékén) azóta állítása szerint körülbelül 20db lőszert lőtt ki belőle.

Most úgy döntött, hogy nekem ajándékozza a fegyvereit.

Kérdésem az lenne érdemes-e foglalkozni a fegyverrel? Gondolok itt arra,hogy egy jobb távcsővel felszerelni?
Jelenleg egy TASCO 4x40 van rajta.



Előre is köszönöm!

Üdv:Ricsi

« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 03. - 09:56:57 írta Voldi » Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #2256 Dátum: 2019. Január 03. - 10:08:37 »

Tisztelt Fórumozók!

Egy kis segítséget kérnék tőletek. Teljesen kezdő vagyok a témában Szomorú

Nagyapám vásárolt egy ÚJ FÉG GV 7,62x54R vadászfegyvert (1990 környékén) azóta állítása szerint körülbelül 20db lőszert lőtt ki belőle.

Most úgy döntött, hogy nekem ajándékozza a fegyvereit.

Kérdésem az lenne érdemes-e foglalkozni a fegyverrel? Gondolok itt arra,hogy egy jobb távcsővel felszerelni?
Jelenleg egy TASCO 4x40 van rajta.

Előre is köszönöm!

Üdv:Ricsi



Érdemes foglalkozni velük.  S.Peti Vigyázz rájuk, ennyi! Ünnepnapokon ezekkel vadássz, a szürke hétköznapokat meg úgyis megoldják a hülyebogarak.

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #2257 Dátum: 2019. Január 03. - 10:11:34 »

Még valami. Semmiképpen nem bontanám meg a GV-t, az öreg Tascoval jó így ahogy van. Azt az angolagyas IZS 58-at sem - már ha jól látom - bántanám. Ha érdekel a vadászat és foglalkozni akarsz velük, később lehet hogy bánnád az alakításokat.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2258 Dátum: 2019. Január 03. - 10:14:47 »



Nagyapám vásárolt egy ÚJ FÉG GV 7,62x54R vadászfegyvert (1990 környékén) azóta állítása szerint körülbelül 20db lőszert lőtt ki belőle.

Most úgy döntött, hogy nekem ajándékozza a fegyvereit.

Kérdésem az lenne érdemes-e foglalkozni a fegyverrel? Gondolok itt arra,hogy egy jobb távcsővel felszerelni?
Jelenleg egy TASCO 4x40 van rajta.


Annál is inkább mert a nagyapádé volt. A kaliber használható mindenre magyarországon. Venni biztos nem ezt vennék, ha kellene egy golyós, de így, hogy a nagyapádé volt, a helyedbe el sem adnám semmi pénzért. A Tascot ledobnám róla és vennék valami normális távcsövet rá colosba, hogy a szereléket ne keljen lecserélni. Egy régi Zeiss diavarit pl, az még korhű is lenne, és világító pont nélkűl jó árba lehet már venni ilyeneket. Vagy egy S&B 6×42 vil pontal. Neked ez erekLYe.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 03. - 10:19:43 írta Voldi » Naplózva

Jó szelet!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #2259 Dátum: 2019. Január 03. - 10:15:59 »



 Hogyne lenne érdemes foglakozni velük Nevet

A távcső kérdés én hagynám aztán ha kiderül mennyire tudod használni.
Az enyémen egy 6x40-s van elvagyok vele.... Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #2260 Dátum: 2019. Január 03. - 10:17:27 »


Kérdésem az lenne érdemes-e foglalkozni a fegyverrel? Gondolok itt arra,hogy egy jobb távcsővel felszerelni?
Jelenleg egy TASCO 4x40 van rajta.


Szia Ricsi!

A Tasco gyűrűs szerelékkel van feltéve, ez szerencsés helyzet, könnyen tudsz rajta távcsövet cserélni, de mondjuk egy 6x42-es Bendernél  hosszabb távcső nem megy fel kényelmesen rá, útban lesz a nézőke, illetve a szerelékgyűrűk helyzete nem változtatható, és félő, hogy a távcső tubusán lévő irányzék állító kupakok esetleg pont a gyűrűhöz esnének.
De a 6x42-es Bender nagyon jó lehet rá, használtan olcsón hozzájuthatsz, és harmonikus ár-értékben a fegyverrel. Olyan tubusátmérővel keress, amilyen a Tasco, gyanítom, hogy colos. Nekem egyébként ilyen Bender van rajta, tökéletes.

A cső belső rozsdásodása még egy fontos kérdés, ha nem vadászlőszerrel történt az a 20 lövés, és nem volt megfelelően kitisztítva, könnyen lehet, hogy a fegyver gyenge pontja a cső lesz, és nem a Tasco.

Üdv: Zoli
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2261 Dátum: 2019. Január 03. - 10:19:42 »

Kérdésem az lenne érdemes-e foglalkozni a fegyverrel? Gondolok itt arra,hogy egy jobb távcsővel felszerelni? Jelenleg egy TASCO 4x40 van rajta.



Előre is köszönöm!

Üdv:Ricsi


Egyrészt az egyik fényképet rosszul tetted be, nem látszik az "Előre is köszönöm!" felett.

Ami a puska mellett szól: ezzel is nagyon jókat lehet vadászni, meg nyilván érzelmi kötődésed is van a fegyverhez. Nem tudom, most/eddig mivel vadásztál, vagy vadásztál-e egyáltalán? Nagy kérdés, milyen szórásképet lő, ha jót, akkor tulajdonképp felesleges rá másik távcső (bár a 4-es nagyítás kicsit talán karcsú), ill. attól függ, hogyan/mire fogsz vadászni mennyivel vársz többet az új távcsőtől (nagyítás, szürkületi teljesítmény stb.).

Ami ellene szól: technikailag azért már mind a puska, mind a távcső erősen túlhaladott színvonal, bár persze a magasabb technikai színvonalhoz magasabb ár is tartozik, ezt megint Te tudod eldönteni, van-e rá szándék és keret. Ha van, én először a távcsövet cserélném jobbra, majd ráérsz a puskát utána cserélni esetleg valami másra. Ez a távcső-puska váltás örök dilemma, mint a mesében: egyszer a kolbász kevés, aztán meg a kenyér...
Naplózva
Ricsi1987
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #2262 Dátum: 2019. Január 03. - 10:26:39 »

Szia Ricsi!

A Tasco gyűrűs szerelékkel van feltéve, ez szerencsés helyzet, könnyen tudsz rajta távcsövet cserélni, de mondjuk egy 6x42-es Bendernél  hosszabb távcső nem megy fel kényelmesen rá, útban lesz a nézőke, illetve a szerelékgyűrűk helyzete nem változtatható, és félő, hogy a távcső tubusán lévő irányzék állító kupakok esetleg pont a gyűrűhöz esnének.
De a 6x42-es Bender nagyon jó lehet rá, használtan olcsón hozzájuthatsz, és harmonikus ár-értékben a fegyverrel. Olyan tubusátmérővel keress, amilyen a Tasco, gyanítom, hogy colos. Nekem egyébként ilyen Bender van rajta, tökéletes.

A cső belső rozsdásodása még egy fontos kérdés, ha nem vadászlőszerrel történt az a 20 lövés, és nem volt megfelelően kitisztítva, könnyen lehet, hogy a fegyver gyenge pontja a cső lesz, és nem a Tasco.

Üdv: Zoli

Folyamatosan olvasom vissza a fórumot, de azt még nem találtam meg, hogy mi a különbség a hadi és a vadász lőszer között illetve miért tesz kárt a csőben a hadi?

A lövések elvileg SAKO lőszerrel mentek ki.

Üdv:Ricsi
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2263 Dátum: 2019. Január 03. - 10:30:29 »

Folyamatosan olvasom vissza a fórumot, de azt még nem találtam meg, hogy mi a különbség a hadi és a vadász lőszer között illetve miért tesz kárt a csőben a hadi?

A lövések elvileg SAKO lőszerrel mentek ki.

Üdv:Ricsi

Mert a hadi lőszerek acél köpenyesek, a vadász meg tombak. Az acélköpenyes megeszi a csövet. Mivel régi kaliber, még voltak hozzá olyan lőszerek amik olyan gyutaccsal voltak szerelve, amiknek az égésterméke agresszív volt, rozsdásodott tőle a cső.
Naplózva

Jó szelet!
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #2264 Dátum: 2019. Január 03. - 11:20:13 »

Folyamatosan olvasom vissza a fórumot, de azt még nem találtam meg, hogy mi a különbség a hadi és a vadász lőszer között illetve miért tesz kárt a csőben a hadi?

A lövések elvileg SAKO lőszerrel mentek ki.

Üdv:Ricsi

Ha Sako lőszert használt Nagyapád, akkor nem olyan izgalmas ez a kérdés, foglalkozhatsz a távcsővel.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155 156 157 158 159   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: