Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 159   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7,62x54R  (Megtekintve 328175 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Június 05. - 21:32:11 »

Sziasztok!

Szerintem ez a klasszikus FÉG GV, amelyeket a hatvanas évek végén gyártottak.
A zárdugattyú is (talán!) a 44M karabély zárdugattyúja, csak a kart cserélték le, egy formássabb  kovácsoltra, az esztergált helyett.
Az enyém is ugyan ilyen, csak azon gyárilag egy 6 x 42 Zeiss van.

Szia Attila!
Anyagias vagyok  Kacsint mennyiért lehet egy ilyen darabhoz manapság hozzájutni?
Üdvözlettel sanyooo
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Június 05. - 22:11:02 »

Sziasztok!

Szerintem ez a klasszikus FÉG GV, amelyeket a hatvanas évek végén gyártottak.
A zárdugattyú is (talán!) a 44M karabély zárdugattyúja, csak a kart cserélték le, egy formássabb  kovácsoltra, az esztergált helyett.
Az enyém is ugyan ilyen, csak azon gyárilag egy 6 x 42 Zeiss van.

Szia Attila!
Anyagias vagyok  Kacsint mennyiért lehet egy ilyen darabhoz manapság hozzájutni?
Üdvözlettel sanyooo

A múltkor az aprón láttam egyet, 4x32-es kis Zeissel, igen jó állapotban volt.
65e Ft volt az ára, de tényleg jól nézett ki, a hirdető szerint a csöve is jó állapotban volt. (amit peszre csak a lőpróba tud bizonyítani)
Az én első golyósom is ilyen volt, '78-as kiadású, rajta természetesen a kis Zeiss, oldható körmös szerelékkel.

A hadipuska vadászias aggyal még ezeknél is olcsóbb, én láttam egyszer boltban 15 ezerért, igaz a műszakija éppen lejáróban volt.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Június 05. - 22:14:22 »

Sziasztok!

Szerintem ez a klasszikus FÉG GV, amelyeket a hatvanas évek végén gyártottak.
A zárdugattyú is (talán!) a 44M karabély zárdugattyúja, csak a kart cserélték le, egy formássabb  kovácsoltra, az esztergált helyett.
Az enyém is ugyan ilyen, csak azon gyárilag egy 6 x 42 Zeiss van.

Szia Attila!
Anyagias vagyok  Kacsint mennyiért lehet egy ilyen darabhoz manapság hozzájutni?
Üdvözlettel sanyooo

A múltkor az aprón láttam egyet, 4x32-es kis Zeissel, igen jó állapotban volt.
65e Ft volt az ára, de tényleg jól nézett ki, a hirdető szerint a csöve is jó állapotban volt. (amit peszre csak a lőpróba tud bizonyítani)
Az én első golyósom is ilyen volt, '78-as kiadású, rajta természetesen a kis Zeiss, oldható körmös szerelékkel.

A hadipuska vadászias aggyal még ezeknél is olcsóbb, én láttam egyszer boltban 15 ezerért, igaz a műszakija éppen lejáróban volt.

Köszönöm az információt! Hát 15-ért nemigen fogok kapni, de alkuszom egyre Mosolyog majd möglátjuk!  Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Június 06. - 07:59:05 »


Köszönöm az információt! Hát 15-ért nemigen fogok kapni, de alkuszom egyre Mosolyog majd möglátjuk!  Wave

Sok sikert az alkudozáshoz és remélem a fegyverhez! Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Június 06. - 09:35:37 »

Sziasztok!

Szerintem ez a klasszikus FÉG GV, amelyeket a hatvanas évek végén gyártottak.
A zárdugattyú is (talán!) a 44M karabély zárdugattyúja, csak a kart cserélték le, egy formássabb  kovácsoltra, az esztergált helyett.
Az enyém is ugyan ilyen, csak azon gyárilag egy 6 x 42 Zeiss van.

Szia Attila!
Anyagias vagyok  Kacsint mennyiért lehet egy ilyen darabhoz manapság hozzájutni?
Üdvözlettel sanyooo

A múltkor az aprón láttam egyet, 4x32-es kis Zeissel, igen jó állapotban volt.
65e Ft volt az ára, de tényleg jól nézett ki, a hirdető szerint a csöve is jó állapotban volt. (amit peszre csak a lőpróba tud bizonyítani)
Az én első golyósom is ilyen volt, '78-as kiadású, rajta természetesen a kis Zeiss, oldható körmös szerelékkel.

A hadipuska vadászias aggyal még ezeknél is olcsóbb, én láttam egyszer boltban 15 ezerért, igaz a műszakija éppen lejáróban volt.

A 15 az szép ár, de nekem az a személyes véleményem, hogy sokkal többet nem is ér. Az átlalkított dióverők minden szempontból fényévekre vannak a GV-től, ismétlőnek sem igen nevezném őket, tekintettel arra, hogy a lehajlított zárdugattyúkarral gyakorlatilag alkalmatlan az ismétlésre, térd-könyök technikával még megy a dolog azért... legutóbb Anti Nagantja volt a kezemben, a legszebb vadász-dióverő amit láttam, de a problémák ott is ugyanazok voltak.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Június 06. - 11:00:17 »

Megmondom őszíntén, hogy én a GV-vel sem tudok rendesen ismételni. A kart át kellene alakítani ahoz, hogy gyorsan és könnyen lehessen ismételni. Szerintem.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #21 Dátum: 2008. Június 06. - 12:04:17 »

Megmondom őszíntén, hogy én a GV-vel sem tudok rendesen ismételni. A kart át kellene alakítani ahoz, hogy gyorsan és könnyen lehessen ismételni. Szerintem.

Az én egyik vadásztársam is ilyen puskát vett még '97-ben. Lehet, hogy most megköveznek néhányan, de nekem ezt a fegyvert ismerve ment el a kedvem a GV-től örökre.
Sokat vadásztunk együtt, láttam, hogy pontos a fegyver, a kaliber minden vadra megfelelő, de a nehéz, akadozó ismétlés, beszoruló hüvelyek, csörgő-zörgő zárdugattyú álmomban se jöjjön elő! Persze, a gazdája csak legyintett a kifogásaimra, őt ez nem zavarta. Gyanítom, hogy egy ügyes fegyvermester azért sokat javíthatott volna rajta, tehát amit én tapasztaltam, az nem kizárólag a típus hibája volt.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Június 06. - 13:39:00 »

Megmondom őszíntén, hogy én a GV-vel sem tudok rendesen ismételni. A kart át kellene alakítani ahoz, hogy gyorsan és könnyen lehessen ismételni. Szerintem.

Az én egyik vadásztársam is ilyen puskát vett még '97-ben. Lehet, hogy most megköveznek néhányan, de nekem ezt a fegyvert ismerve ment el a kedvem a GV-től örökre.
Sokat vadásztunk együtt, láttam, hogy pontos a fegyver, a kaliber minden vadra megfelelő, de a nehéz, akadozó ismétlés, beszoruló hüvelyek, csörgő-zörgő zárdugattyú álmomban se jöjjön elő! Persze, a gazdája csak legyintett a kifogásaimra, őt ez nem zavarta. Gyanítom, hogy egy ügyes fegyvermester azért sokat javíthatott volna rajta, tehát amit én tapasztaltam, az nem kizárólag a típus hibája volt.

Nekem is pont ez a bajom vele. Nehéz ismételni, mert nagyon nehéz a zárdugattyút felnyitni. Na meg jobbkezes a fegyver én meg ugye balból lövök. Ezért is nem használom leginkább.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Június 06. - 17:01:47 »

Megmondom őszíntén, hogy én a GV-vel sem tudok rendesen ismételni. A kart át kellene alakítani ahoz, hogy gyorsan és könnyen lehessen ismételni. Szerintem.

Az én egyik vadásztársam is ilyen puskát vett még '97-ben. Lehet, hogy most megköveznek néhányan, de nekem ezt a fegyvert ismerve ment el a kedvem a GV-től örökre.
Sokat vadásztunk együtt, láttam, hogy pontos a fegyver, a kaliber minden vadra megfelelő, de a nehéz, akadozó ismétlés, beszoruló hüvelyek, csörgő-zörgő zárdugattyú álmomban se jöjjön elő! Persze, a gazdája csak legyintett a kifogásaimra, őt ez nem zavarta. Gyanítom, hogy egy ügyes fegyvermester azért sokat javíthatott volna rajta, tehát amit én tapasztaltam, az nem kizárólag a típus hibája volt.

Ezeket lehet orvosolni.
Az ütőszegrugót is  lehet gyengíteni, persze ez sok próbát igényel, hogy a rugó még ahhoz elég erős legyen, hogy elműködtesse a csappantyút.
Aztán lehet egyedi formájú zárfogantyút készíttetni hozzá, olyat amilyet csak akar az ember.
Hát a závárzata az tényleg lötyögős, de betöltve ez már nem jelentkezik.
A beszoruló hüvelynek meg az acélhüvely az oka, lehet hozzá választani más töltény, sőt megkockáztatom, nekem a Partizán vált be a legjobban hozzá, kitünően lőtte és bármely európai vadfajra mernék vele vadászni.
Egy szép tussal jó távcsővel, korrekciókat végrehajtva szerintem egy igazán jó és olcsó puska.

Egyszer egy hajtásban láttam egy fickót, Fég stucnija volt, de az úgy repetálta ki a 3 töltényt egymás után mint a huzat...szokás kérdése, csakúgy mint a schneller, vagy a direkt sütés.

Persze nem a legprecízebb puska, de amennyiért lehet manapság venni egy jó állapotút, jó távcsővel az többet érhet, mintha veszel dupla annyiért egy öreg lutri ZKK-t, amin szintén ezer éves cső van.

üdv.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Június 06. - 17:20:57 »


Köszönöm az információt! Hát 15-ért nemigen fogok kapni, de alkuszom egyre Mosolyog majd möglátjuk!  Wave

Sok sikert az alkudozáshoz és remélem a fegyverhez! Igen

Köszönöm, remélem meglesz!  Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Június 06. - 17:28:53 »

Megmondom őszíntén, hogy én a GV-vel sem tudok rendesen ismételni. A kart át kellene alakítani ahoz, hogy gyorsan és könnyen lehessen ismételni. Szerintem.

Az én egyik vadásztársam is ilyen puskát vett még '97-ben. Lehet, hogy most megköveznek néhányan, de nekem ezt a fegyvert ismerve ment el a kedvem a GV-től örökre.
Sokat vadásztunk együtt, láttam, hogy pontos a fegyver, a kaliber minden vadra megfelelő, de a nehéz, akadozó ismétlés, beszoruló hüvelyek, csörgő-zörgő zárdugattyú álmomban se jöjjön elő! Persze, a gazdája csak legyintett a kifogásaimra, őt ez nem zavarta. Gyanítom, hogy egy ügyes fegyvermester azért sokat javíthatott volna rajta, tehát amit én tapasztaltam, az nem kizárólag a típus hibája volt.

Ezeket lehet orvosolni.
Az ütőszegrugót is  lehet gyengíteni, persze ez sok próbát igényel, hogy a rugó még ahhoz elég erős legyen, hogy elműködtesse a csappantyút.
Aztán lehet egyedi formájú zárfogantyút készíttetni hozzá, olyat amilyet csak akar az ember.
Hát a závárzata az tényleg lötyögős, de betöltve ez már nem jelentkezik.
A beszoruló hüvelynek meg az acélhüvely az oka, lehet hozzá választani más töltény, sőt megkockáztatom, nekem a Partizán vált be a legjobban hozzá, kitünően lőtte és bármely európai vadfajra mernék vele vadászni.
Egy szép tussal jó távcsővel, korrekciókat végrehajtva szerintem egy igazán jó és olcsó puska.

Egyszer egy hajtásban láttam egy fickót, Fég stucnija volt, de az úgy repetálta ki a 3 töltényt egymás után mint a huzat...szokás kérdése, csakúgy mint a schneller, vagy a direkt sütés.

Persze nem a legprecízebb puska, de amennyiért lehet manapság venni egy jó állapotút, jó távcsővel az többet érhet, mintha veszel dupla annyiért egy öreg lutri ZKK-t, amin szintén ezer éves cső van.

üdv.

Vasárnap próbáltam ki Gyálon. Hadicső és tár, 5 lövetű. A lőtéren csak hadilőszert tudtam venni, vashüvelyes, de nem ragadt be egy sem, akkor sem, mikor gyorsan  Mosolyog kirepetáltam mindet! A pontosságát nem tudom, mert belővőállvány nem volt, és ismeretlen puska-ismeretlen céltávcső, szóval dicsekedni nem lehet vele, de egy csomóba rakta a lyukakat, jobbra fölfelé. A nyitás valóban szar volt eleinte, aztán a 25.-30. lövésre vagy megszoktam, vagy megjavult!  Mosolyog Szóval ha megjön a vásárlási, valószínűleg megveszem, bár Anti is ajánlott egyet, talán kéne még igényelni vásárlásit?
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Június 09. - 07:39:54 »

Szia Sanyo!
Nem találkoztunk véletlenűl mi vasárnap a lőtéren?
Én 14 órakor mentem oda és 15 óra körűl jöttem el. Pont akkor jött egy ismerősöm valaki társaságában. Nem Te voltál az?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Június 09. - 21:18:04 »

Szia!
Nem tudom, hogy találkoztunk-e, én a feleségemmel voltam, egy sárga suzukival. Tudod én már abban a korban vagyok, hogy az Asszony nemigen enged le egyedül az utcára! (sem)   Bion
Volt ott két kolléga légfegyverrel, meg elöltöltővel, Te voltál az egyik? Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Június 10. - 07:57:59 »

Szia Sanyo!
Azt a két kollégát láttam én is, beszélgettem is velük egy darabig, de ezek szerint nem találkoztunk. Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Június 10. - 19:08:43 »

Szia!
Igen, akkor elkerültük egymást!  Szomorú
Ma kaptam egy szép egészoldalas levelet a Szentendrei Rendőrségtől, hogy (ma járt le a 30 nap) harminc nappal meghosszabbították a vásárlási engedély kérelmem elbírálását! Szerintem a levél megírása, elküldése, tértivevényes ajánlottan, pont annyi fáradságba-pénzbe került, mint kiírni a vásárlási engedélyemet! Sajnos a hivatal még mindíg büntetlenül packázhat az állampolgárral, bizonyítva, hogy én vagyok őértük, és nem fordítva! Múlnak az évzizedek, de semmi sem változik!  Szomorú
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 159   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: