Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 252106 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #525 Dátum: 2018. Február 12. - 14:46:00 »

Így nem tudom, hogy a bírálat során a magasabb önrész vállalása mennyiben játszott ténylegesen szerepet a döntésben Vállat von

Asszem' semennyiben.
Amennyire én tudom, a formailag és tartalmilag megfelelő pályázatok közül kiemelte a bíráló a pályázó gazdálkodó szervezeteket (állami erdőgazdaságok), az ő pályázataikkal kapcsolatban az a döntés, hogy jövő évben kapnak pénzt, a többiek viszont maradéktalanul megkapták a pályázott támogatást.

Egyébként nem hiszem, hogy sokan vállalták az 50 %-ot. Értelme legalábbis nem nagyon volt, hiszen közszájon forgott, hogy aki nem fér bele a keretbe, az várólistás lesz jövőre, vagyis pályázat nélkül kap a jövő évi összegből, mint az állami erdészetek.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #526 Dátum: 2018. Február 18. - 08:58:09 »

http://erdo-mezo.hu/2018/02/18/nebih-az-ejjellatot-is-engedelyeznek-az-afrikai-sertespestis-elleni/

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #527 Dátum: 2018. Február 18. - 12:25:33 »


Írogattunk már erről - Nem öröm de tud jobbat valaki ? Már csak azért mer nem vadászat !


"Mivel a hatóság ezt nem tekinti vadászatnak ezért engedélyezni akarják a terven felüli állománycsökkentéshez a jelenleg tiltott vadászati eszközöket is például az éjellátó céltávcsöveket."
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #528 Dátum: 2018. Február 18. - 13:47:47 »

Írogattunk már erről - Nem öröm de tud jobbat valaki ? Már csak azért mer nem vadászat !


"Mivel a hatóság ezt nem tekinti vadászatnak ezért engedélyezni akarják a terven felüli állománycsökkentéshez a jelenleg tiltott vadászati eszközöket is például az éjellátó céltávcsöveket."
És ezt hogyan egyezteti a Vtv-ben leírtakkal?
Nem kell nagyvad azonosítót sem használni hozzá?
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #529 Dátum: 2018. Február 18. - 13:53:52 »

Írogattunk már erről - Nem öröm de tud jobbat valaki ? Már csak azért mer nem vadászat !


"Mivel a hatóság ezt nem tekinti vadászatnak ezért engedélyezni akarják a terven felüli állománycsökkentéshez a jelenleg tiltott vadászati eszközöket is például az éjellátó céltávcsöveket."
Nem vadászat akkor nem is vadászokkal fogják végrehajtatni? És ha igen, utána mi lesz a temérdek tiltott vadászati eszközzel? Engedélyezik, mert már úgyis "mindenki" használja?
A vadászati érdekképviselet meg szokás szerint lapít mint szar a fűben. Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #530 Dátum: 2018. Február 18. - 13:57:06 »

Lehet, hogy rosszul emlékszek, Fejvakarás Vállat von  de én a baromfi és a sertéspestisről is azt tanultam, hogy a tetemek elásása nem megoldás!  A fertőzésveszély még évek múlva is fennáll, ha valamilyen állat kiássa, vagy a gilisztákat, nyüveket valami megeszi. Az egyetlen megoldásnak az égetést mondták.  Mély gödör, bele a dög, leönteni gázolajjal, és mehet az égő gyufa.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #531 Dátum: 2018. Február 18. - 14:01:21 »


[/quote]
......................
A vadászati érdekképviselet meg szokás szerint lapít mint szar a fűben. Nem

Lapít a nagy büdös lóf@szt!  Még ha  netán morog is egy kicsit, de az elsők között fogja használni, és meglássátok, még meg is fogja magyarázni a szükségességét. !  Persze csak az, aki eddig még nem használta. 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #532 Dátum: 2018. Február 18. - 14:02:55 »

Lehet, hogy rosszul emlékszek, Fejvakarás Vállat von  de én a baromfi és a sertéspestisről is azt tanultam, hogy a tetemek elásása nem megoldás!  A fertőzésveszély még évek múlva is fennáll, ha valamilyen állat kiássa, vagy a gilisztákat, nyüveket valami megeszi. Az egyetlen megoldásnak az égetést mondták.  Mély gödör, bele a dög, leönteni gázolajjal, és mehet az égő gyufa.


Ez igaz ! Ha valaki ásott már el zsigert vagy tetemet az tudja hogy meddig marad a felszín alatt . Az 50 cm az semmi bár azt még nem próbáltam hogy hogy 1:1 testtömeg arányban   Röhög  klórmeszet  hozzáadagolni .   Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #533 Dátum: 2018. Február 18. - 14:14:32 »

És ezt hogyan egyezteti a Vtv-ben leírtakkal?
Nem kell nagyvad azonosítót sem használni hozzá?

Minek hiszen elásod vagy elégeted !   Fejvakarás Vállat von

Komolyra fordítva . Eddig azt hiányoltuk hogy nem csinálnak semmit vagy nem látjuk hogy intézkednének . Most kijött valami - én ennyire nem értek hozzá mint egyesek de biztos nem véletlen hogy az állománygyérítést koca és malaclövést preferálják . Nekem egyébként se vadászat a malacok és kocák vagy ha úgy tetszik a malacos kocák lövése . (Inkább valami más.  Rííí)  Bensaft már leírta - Észak Amerikában ez nem vadászat szerintem nálunk se .  Értékeljétek ahogy akarjátok  erre a mészárlásra ne húzza már rá senki a Német-Cseh alapokon nyugvó etikus vadászatot , nem is szabad azzal a szemüveggel nézni. -Jó hogy nem terítéket és töretet kell majd adni ......                       Emelem
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #534 Dátum: 2018. Február 18. - 15:08:02 »

Bensaft már leírta - Észak Amerikában ez nem vadászat szerintem nálunk se .  Értékeljétek ahogy akarjátok  erre a mészárlásra ne húzza már rá senki a Német-Cseh alapokon nyugvó etikus vadászatot , nem is szabad azzal a szemüveggel nézni. -Jó hogy nem terítéket és töretet kell majd adni ......                       Emelem

 Igen
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #535 Dátum: 2018. Február 18. - 15:09:24 »

Szar ez az egész úgy ahogy van, akármerről nyúlsz hozzá bűzlik!   Nem
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #536 Dátum: 2018. Február 20. - 12:41:56 »

No comment!


http://vadaszinfo.eu/surgeto-volt-az-osszefogas-vadaszati-vilagkiallitas-es-sertespestis-a-lathataron-erdozugas-magazin/
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #537 Dátum: 2018. Február 20. - 21:07:47 »

Nabasszus...
Idézet
„Szabadtéri társas vadászatokat főállatorvosi engedéllyel, járványügyi képzést kapott személy jelenlétében lehet majd végezni, méghozzá úgy, hogy a hajtás iránya Ukrajna legyen” – tette hozzá a Nébih elnökhelyettese.
Ezek az emberek hoznak törvényeket, döntenek élet és halál felett...
Ennyit tud az a nép kitermelni magából... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #538 Dátum: 2018. Február 20. - 21:32:17 »

„Szabadtéri társas vadászatokat főállatorvosi engedéllyel, járványügyi képzést kapott személy jelenlétében lehet majd végezni, méghozzá úgy, hogy a hajtás iránya Ukrajna legyen”
Na ez tényleg a diletantizmus netovábbja.
1. a fertőzött állományban nem rendezünk hajtást, mert szétkergetéssel tovább növeljük a fertőzött területet.
2. az egészséges állományt nem kergetjük fertőzött területre, mert másnap visszajön fertőzötten.
 Nem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #539 Dátum: 2018. Február 20. - 21:34:45 »

„Szabadtéri társas vadászatokat főállatorvosi engedéllyel, járványügyi képzést kapott személy jelenlétében lehet majd végezni, méghozzá úgy, hogy a hajtás iránya Ukrajna legyen”
Na ez tényleg a diletantizmus netovábbja.
1. a fertőzött állományban nem rendezünk hajtást, mert szétkergetéssel tovább növeljük a fertőzött területet.
2. az egészséges állományt nem kergetjük fertőzött területre, mert másnap visszajön fertőzötten.
 Nem
Talán a riportban felszólaló faszkalapokra kellene szabadtéri hajtást tartani. Na nem agyonlőni őket csak jól megkergetni, meg se álljanak Ukrajnáig. Vesződjön velük a Hucul... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: