Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 252148 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #390 Dátum: 2017. Szeptember 25. - 10:55:17 »


Talán - talán , de mintha úgy emlékeznék hogy a cseheknéll is megjelent .   

http://karpathir.com/2017/09/24/kerites-epulhet-az-ukran-magyar-hatarra-is/
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #391 Dátum: 2017. Szeptember 25. - 11:39:46 »

Talán - talán , de mintha úgy emlékeznék hogy a cseheknéll is megjelent .   

http://karpathir.com/2017/09/24/kerites-epulhet-az-ukran-magyar-hatarra-is/

Nem t'om...

Döglégy, holló, veréb stb. szerintem át tud rajta repülni...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #392 Dátum: 2017. Szeptember 25. - 19:56:11 »

Ekkora baromságot! A komoly sertéstelepekre is bejutott akkor egy drótkerítés majd megvéd tőle  Röhög
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #393 Dátum: 2017. Szeptember 25. - 20:25:31 »

Ekkora baromságot! A komoly sertéstelepekre is bejutott akkor egy drótkerítés majd megvéd tőle  Röhög

Igen, a vaddisznótól megvéd!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #394 Dátum: 2017. Szeptember 25. - 21:50:07 »

Fűzfőn simán átmennek alatta ha valami nagyon erdekli őket. Sok helyen betonhaloval erősitik alul.
Mondjuk ezek nitrodisznók Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #395 Dátum: 2017. Szeptember 25. - 22:27:50 »

1 nap alatt ellopják a kerítést.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #396 Dátum: 2017. Szeptember 26. - 06:36:43 »

Nem t'om...

Döglégy, holló, veréb stb. szerintem át tud rajta repülni...

Elég egy eldobott szalonnabőr.
Naplózva
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #397 Dátum: 2017. Szeptember 27. - 20:20:16 »

Tegnap vittem a macskát oltani és beszélgettem kicsit a dokival.
Kérdeztem, hogy látja az afrikai sertés pestis dolgot, savanyú fél mosollyal közölte, hogy benn van nálunk is (Magyarországon).
Erre mesélte a következő sztorit:
Volt egy állatorvos, aki meghúzta a főnöke feleségét, ezért kapott egy "jutalom utat" Kubába, ugyanis sertéspestis jelent meg a sziget egyik végében és kértek egy baráti országtól, tőlünk segítséget.
A vizsgálat eredményét közölte Castroval, aki erre le akarta lövetni, majd megoldást követelt.
Fogták a térképet, kellő távolságban, ahol elég keskeny a sziget húztak egy vonalat, oda ástak egy árkot, bele olaj és meggyújtották, majd kiírtottak mindent a fertőzött oldalon. Az állatorvos a történt szerint ezért megkapta a létező legnagyobb Kubai kitüntetést.

Nem tett boldoggá, hogy az állatorvos a megoldás hellyett ennyit tudott mondani...
Naplózva

"Apának háta van!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #398 Dátum: 2017. Szeptember 27. - 21:41:32 »

Tegnap vittem a macskát oltani és beszélgettem kicsit a dokival.
Kérdeztem, hogy látja az afrikai sertés pestis dolgot, savanyú fél mosollyal közölte, hogy benn van nálunk is (Magyarországon).
Erre mesélte a következő sztorit:
Volt egy állatorvos, aki meghúzta a főnöke feleségét, ezért kapott egy "jutalom utat" Kubába, ugyanis sertéspestis jelent meg a sziget egyik végében és kértek egy baráti országtól, tőlünk segítséget.
A vizsgálat eredményét közölte Castroval, aki erre le akarta lövetni, majd megoldást követelt.
Fogták a térképet, kellő távolságban, ahol elég keskeny a sziget húztak egy vonalat, oda ástak egy árkot, bele olaj és meggyújtották, majd kiírtottak mindent a fertőzött oldalon. Az állatorvos a történt szerint ezért megkapta a létező legnagyobb Kubai kitüntetést.

Nem tett boldoggá, hogy az állatorvos a megoldás hellyett ennyit tudott mondani...
Kubában ez így nem működhetett mert az árokba belefolyt volna a tenger és ugye az okoz némi sercegést...
Magyarországon meg megint nem szabad ilyen árkot ásni,mert egy nagyobb esőben megtelik az árok vízzel,aztán összeül pár francia,hajózható folyónak nyílvánítják a gödröt,aztán elcsatolják valamelyik nagymúltú szomszédunkhoz azt a darab véráztatta fődet is...


 Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #399 Dátum: 2017. Szeptember 27. - 22:46:36 »

Kubában ez így nem működhetett mert az árokba belefolyt volna a tenger és ugye az okoz némi sercegést...
Magyarországon meg megint nem szabad ilyen árkot ásni,mert egy nagyobb esőben megtelik az árok vízzel,aztán összeül pár francia,hajózható folyónak nyílvánítják a gödröt,aztán elcsatolják valamelyik nagymúltú szomszédunkhoz azt a darab véráztatta fődet is...


 Ördög

 Röhög

A második felénél azonban lesz nagy honvédő  Vadász
Naplózva

"Apának háta van!"
terrier
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5



« Új üzenet #400 Dátum: 2017. Október 09. - 10:48:33 »

Tisztelt Vadásztársak,

láttatok már hasonlót? Egy 80 kg zsigerelt súlyú kocában volt, a vesepecsenyéhez tapadva. Mérete kb. gyerekfej nagyságú, felvágva  a képen látható fehéres, rettenetesen bűzös folyadék folyt ki belőle. A koca üres volt, de előző évi nagyobbacska, 20 kg körüli malacok voltak vele.


Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #401 Dátum: 2017. Október 09. - 11:34:30 »

Ez egy tályog lehetett.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4578



« Új üzenet #402 Dátum: 2017. December 13. - 22:03:14 »

A Nébih megmondta, nincsen itten semmi baj

http://magasles.reblog.hu/cafolja-a-pletykakat-a-nebih-nincs-sertespestis-magyarorszagon
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #403 Dátum: 2017. December 14. - 07:09:53 »

Ahan, ahogy Hofi mondta:
És ezt a disznók is tudják?
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #404 Dátum: 2017. December 28. - 07:01:31 »

Torday László tette fel az alábbi képet és kérdést a facebook-on.

"Tegnapi kacsázásom alkalmával, két récét ejtettem el, aminek a húsán különös parazitákat találtam. Az egyiknél szinte teljesen befedte az összes húsrészt, a másiknál a szárnynál, kloákánál és a hasfalnál találtam. Akiknek mutattam még senki nem látott hasonlót sem. Esetleg valaki találkozott ilyennel? T. Laci,   vélemény?"


Ti láttatok már ilyet? 
[]

Sziasztok,

Tegnapelőtt egy barátom lőtt egy tőkést (Dunaföldvár-Előszállás között), teli volt ilyennel. A Fórumnak hála fel tudtam világosítani hogy mi ez pontosan  Figyelmes olvasás
Remélem nem találkozunk vele mostanában mégegyszer...

Üdv,
B. Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: