Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 252104 alkalommal)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #375 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 18:36:56 »

János!


Hidd el, hogy senkinek sem öröm...legalábbis remélem.
Többet egy betűt sem fogok ebben az ügyben írni.






 S.Peti

Baszki, el sem tudom Rólad képzelni, hogy bárkinek ártanál. Küldök is egy puszit a vörös buksidra  Puszi
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #376 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 18:44:14 »

Baszki, el sem tudom Rólad képzelni, hogy bárkinek ártanál. Küldök is egy puszit a vörös buksidra  Puszi
S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #377 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 07:26:25 »

Üdv!

Majd valaki homályosítson már fel azzal kapcsolatban, hogy kinek okozna orgazmust, ha ide írná bárki, hogy igenis Magyarországon van ASP? Lassan kezdem úgy érezni a hozzászólásokból, hogy vannak, akik ennek szurkolnak. Azért végig kellene gondolni, hogy ennek pl milyen  gazdasági következményei lennének, többek között egy totál ágazatot nullázna le, húsiparostól együtt. Sajnos érintett vagyok a témában és eléggé aggaszt is a dolog. Ellenségeim sem mondhatják rólam, hogy regnáló diktatúránk feltétlen híve vagyok, de most úgy gondolom, hogy jelenleg jól kezeli a hatóság a helyzetet. A NÉBIH-es szigorított ellenőrzések, a tájegységi fővadászok idézett levelei mellett mégis mit kellene tenni? Kiirtani a vaddisznót (szombaton a Nógrád megyei vadásznapon sajnos ilyet is hallottam) vagy egyéb javaslat? Amíg nincs bizonyíthatóan pozitív minta, addig miért kell feltételezni, hogy mindenki hazudik? És igen, addig míg nincs EGYÉRTELMŰ bizonyíték az ilyen félművelt feltételezéseknek semmi értelme. De ha lesz, akkor bizony azt is be kell ismerni, mert a becsületet csak egyszer lehet elveszteni. Az tényleg végleg betenne az ágazatnak, mert a termelők-feldolgozók nyilvánvalóan kapnának valami kárpótlást (ahogy a minden hasonló esetben kapnak ld baromfi influenza, fagykár stb) de nem hinném hogy nagy kereslet lenne majd a jövőben termékeinkre.



Ha valaki szereti a vaddisznót és annak vadászatát az többek között én vagyok .  Egyáltalán nem örülnék ha meggyérülne vagy kipusztulna az állomány . Ennél már csak egy dolog van aminek még annyira se örülnék - ha valamilyen felső utasításra vagy félreértelmezett szolidaritásra eltusolnák a dolgot és az kiderülne . Óriási szakmai bukfenc és nemzetközi elítélés ,  embargó ,segítés megtagadása stb . lenne a következmény .  Emelem
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #378 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 11:17:29 »

Ha valaki szereti a vaddisznót és annak vadászatát az többek között én vagyok .  Egyáltalán nem örülnék ha meggyérülne vagy kipusztulna az állomány . Ennél már csak egy dolog van aminek még annyira se örülnék - ha valamilyen felső utasításra vagy félreértelmezett szolidaritásra eltusolnák a dolgot és az kiderülne . Óriási szakmai bukfenc és nemzetközi elítélés ,  embargó ,segítés megtagadása stb . lenne a következmény .  Emelem


Ugyanez a véleményem. Minden jobb annál, mintha valóban van és ezt letagadjuk, az meg csak hab lenne a tortán, ha ki is derülne.  Fej a falba
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #379 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 12:56:00 »

Üdv!

Majd valaki homályosítson már fel azzal kapcsolatban, hogy kinek okozna orgazmust, ha ide írná bárki, hogy igenis Magyarországon van ASP? Lassan kezdem úgy érezni a hozzászólásokból, hogy vannak, akik ennek szurkolnak.


Szia Janika! Emelem

Nem hiszem, hogy bármelyikünknek is orgazmust, vagy örömöt okozna a kór elterjedése, legalább is nekem egyáltalán.
  Én már megértem 4000 db fácán leölését és elégetését egy eltagadott betegség behurcolása miatt,   nem csoda ha kétkedővé váltam hasonló esetekre.  Nem most lenne az első eset ebben az országban, hogy akár humán, akár Állategészségügyi kérdésben az igazság eltusolására, a félrevezetésre.
Hamarosan készülök a Nyírségbe ( vadászni is) és egyáltalán nincs kedvem hazahozni valami nyavalyát a saját környezetembe!

Mindezektől függetlenül is úgy gondolom, jogom/jogunk van a teljes igazság ismeretére.

Üdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #380 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 13:52:10 »

Szia Janika! Emelem

Nem hiszem, hogy bármelyikünknek is orgazmust, vagy örömöt okozna a kór elterjedése, legalább is nekem egyáltalán.
  Én már megértem 4000 db fácán leölését és elégetését egy eltagadott betegség behurcolása miatt,   nem csoda ha kétkedővé váltam hasonló esetekre.  Nem most lenne az első eset ebben az országban, hogy akár humán, akár Állategészségügyi kérdésben az igazság eltusolására, a félrevezetésre.
Hamarosan készülök a Nyírségbe ( vadászni is) és egyáltalán nincs kedvem hazahozni valami nyavalyát a saját környezetembe!

Mindezektől függetlenül is úgy gondolom, jogom/jogunk van a teljes igazság ismeretére.

Üdv. Attila
Ezért jó minálunk.Egy disznónk sincs...Mind megdöglik,halomra...az sem baj. Ördög
Egy pálinkára ugorj be! (Privátban várom a részleteket.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #381 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 18:46:57 »

Egy disznónk sincs.. Ördög
Egy pálinkára ugorj be!

Még kb egy  bő hónapig várlak elhárításra, a disznó is a Tied csak ásnod és mintáznod kell aztán lesz ami lesz, legfeljebb a Te fagyasztódat kártalanítják! A pálinkát én állom!!(disznó gazdagon, dög semmi) Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #382 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 20:33:36 »

Ezért jó minálunk.Egy disznónk sincs...Mind megdöglik,halomra...az sem baj. Ördög
Egy pálinkára ugorj be! (Privátban várom a részleteket.)
Most nézem,hogy nem azt írtam amit akartam... Stoel Tehát: az új területen,hálistennek nagyon kevés  disznó van...(kb. egy sincs) erre gondoltam,hogy a 0 darab disznónk,ha mind megdöglik,az sem baj.... Ördög
Bocsánat a megtévesztő fogalmazásért,dehát tudjátok,aki nem tudja,az tanítja... Vigyorog
Szomszédom!
Valamikor megejtjük,ha befejezem az adminisztrálást... Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
KRISZ1977
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #383 Dátum: 2017. Szeptember 15. - 10:07:45 »


Ugyanez a véleményem. Minden jobb annál, mintha valóban van és ezt letagadjuk, az meg csak hab lenne a tortán, ha ki is derülne.  Fej a falba

Sziasztok!

Amit én itt Győr környékén hallottam(szerintem a forrás az biztosnak mondható, de nem akarom ide kiírni, jobb a békesség), pedig sajnos az, hogy itt van  és már egy 1000 kocás telepet érintve történt is intézkedés.. álveszettség címszó alatt... próbálják titkolni, amíg lehet...

ÜDV
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #384 Dátum: 2017. Szeptember 15. - 10:16:18 »

Sziasztok!

Amit én itt Győr környékén hallottam(szerintem a forrás az biztosnak mondható, de nem akarom ide kiírni, jobb a békesség), pedig sajnos az, hogy itt van  és már egy 1000 kocás telepet érintve történt is intézkedés.. álveszettség címszó alatt... próbálják titkolni, amíg lehet...

ÜDV
Ha ez így van, akkor kurv@ gyorsan terjed!  Woest
Naplózva
KRISZ1977
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #385 Dátum: 2017. Szeptember 15. - 10:24:28 »

Ha ez így van, akkor kurv@ gyorsan terjed!  Woest

Bocsi félreérthető voltam... nem a környéken volt az eset, hanem a keleti határ mellett...

Csak már felénk is komoly beszédtéma a dolog...
Naplózva
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #386 Dátum: 2017. Szeptember 16. - 13:14:55 »

A Szlovák- Cseh határon Zlín városa mellett is megtalálták a vaddisznóban sajnos az  Győrtől csak 100 km.
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #387 Dátum: 2017. Szeptember 16. - 13:21:47 »

http://portal.nebih.gov.hu/-/afrikai-sertespestis-virust-mutattak-ki-csehorszagban
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #388 Dátum: 2017. Szeptember 24. - 19:56:21 »

FIGYELEM!

http://vadkarvadasz.hu/index.php/tizenotezer-forint-az-elhullott-vaddisznoert/
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #389 Dátum: 2017. Szeptember 25. - 10:38:08 »


 Kösz ! Na végre !    Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: