Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 252127 alkalommal)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #360 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 15:42:31 »

Ennek semmi köze Brüsszelhez vagy az EU-hoz, sehová sem lehet exportálni. Közel sem kizárólag az EU-ba exportálunk. Ha egyszer kiderül ( és ehhez semmilyen befújás nem kell) hogy ASP-vel fertőzött termék kerül bárhová exportként Magyarországról, annak valóban beláthatatlan következményei lennének nagyon hosszú távra. Egyébként nem hiszem, hogy a kormány annyira hülye vagy korrupt legyen, hogy egyéni érdekek miatt ezt bevállalja.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #361 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 16:21:46 »

Fehérgyarmat x-cég teljes állomány lecsóba, hivatalos  verzió Aujeszky....???? Vállat von
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #362 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 16:27:38 »

Mondhat aki amit akar, ha a Magosliget -Milota vonalon nincs pestises disznó akkor megeszem a bakancsom! Tiszaujlakon – a magyar határtól kb 1000-1200 métere – pl 4500(!) házisertést égettek el mert egy tanyán megjelent a betegség, 3 kilométeres sugarú körben kihirdették a kényszervágást és a karantént. Salánkon vaddisznóban találtak ASP-t. Énnálam kihirdették a teljes körű vaddisznó irtást (lónak a másik oldala) mi szerint az utolsó szőrszálig minden vaddisznót ki kell lőni a területen. Palolgatjuk is rendesen őket!!! Aki azt mondja, hogy a kelet-szabolcsi területeken nincs ott a vírus az egyszerűen hazudik!
Na-na, azt kérdezték az EU -s állatorvosok, hogy tudunk -e a határon túli megbetegedésekről, Mi azt sem tudjuk milyen a színe.....(talán el is hitték),de azért rendesen ellenőriztek minket...
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #363 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 19:24:22 »

Fehérgyarmat x-cég teljes állomány lecsóba, hivatalos  verzió Aujeszky....???? Vállat von

Én is hallottam, bár nekem veszettséget mondtak, "kicsit" meg is lepődtem rajta  Fejvakarás
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #364 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 19:54:59 »

Én is hallottam, bár nekem veszettséget mondtak, "kicsit" meg is lepődtem rajta  Fejvakarás
Álveszettségnek is mondják a tünetek kialakulása miatt ez lehetett a félre értés .(vagy a fene se ??) Vállat von
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #365 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 20:04:34 »

Két országgal vagyunk határosak, mind kettő területén igazolták a vírust, kb 40 mintát küldtünk be mind negatív, eddig ez részemről tekinthető hivatalosnak a többit csak találgatás.
ui. :cseppet sem bánnám, ha a túlszaporodott(szaporított) vaddisznó állomány egy kicsit csökkenne, a szarvasra is kellene egy ilyen vírus... (szigorúan magán vélemény).
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #366 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 20:07:13 »

Álveszettségnek is mondják a tünetek kialakulása miatt ez lehetett a félre értés .(vagy a fene se ??) Vállat von
Ja ez kutyánál, ha el kapja.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #367 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 21:03:45 »

A kép Fehérgyarmaton készült.
Mindenki azt hisz amit akar...
A klórmész napi szinten van szórva.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #368 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 21:05:17 »

Két országgal vagyunk határosak, mind kettő területén igazolták a vírust, kb 40 mintát küldtünk be mind negatív, eddig ez részemről tekinthető hivatalosnak a többit csak találgatás.
ui. :cseppet sem bánnám, ha a túlszaporodott(szaporított) vaddisznó állomány egy kicsit csökkenne, a szarvasra is kellene egy ilyen vírus... (szigorúan magán vélemény).
Részedről hivatalos?  Röhög
Én sajnos több állatorvossal is beszéltem...nemhivatalosan.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #369 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 22:30:46 »

Részedről hivatalos?  Röhög
Én sajnos több állatorvossal is beszéltem...nemhivatalosan.

Állategészség ügyben dolgozom vagy 10 éve, szerinted???(nem hivatalosan) Szerintem ez a doktorokra kell bízni és nem kelteni a pánikot. Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #370 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 07:31:31 »

Állategészség ügyben dolgozom vagy 10 éve, szerinted???(nem hivatalosan) Szerintem ez a doktorokra kell bízni és nem kelteni a pánikot. Emelem
Elengedtem...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #371 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 13:31:43 »

Állategészség ügyben dolgozom vagy 10 éve, szerinted???(nem hivatalosan) Szerintem ez a doktorokra kell bízni és nem kelteni a pánikot. Emelem

Nem tudom, ha valaki leírja a környezetében lévő eseményeket az miért pánikkeltés?
Egyébként azért kérdeztem rá, hogy a határ melyik oldalán, mert hallottam a kényszervágásokról és a megsemmisítésekről!
Ha ilyen "bennfentes"  vagy, válaszolj légyszíves, hogy Magyarországon fölülette e már a fejét az afrikai sertéspestis?

" ......a szarvasra is kellene egy ilyen vírus... (szigorúan magán vélemény)."  Ehhez imkább nem is szólok hozzá!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #372 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 14:42:37 »

Állategészség ügyben dolgozom vagy 10 éve, szerinted???(nem hivatalosan) Szerintem ez a doktorokra kell bízni és nem kelteni a pánikot. Emelem
Láttam én már vendégül (na nem privátban, csak főnöki utasításra Ördög) olyan megyei főállatorvost, aki (miközben kétpofára tömte magába a dám-tokányt és rántott dámgerincet)
egy órán keresztül azt fejtegette, hogy milyen egy ótvar dolog ez a vadhús és csak a baj van vele...és tulajdonképen mennyivel jobb is volna, ha nem lenne... Vállat von
Egy másik fehérköpenyes, afféle kelésgyenge "reggelnyolctól-délutánnégyig" labor-állatorvos meg azért b@szott le a sárga földig, hogy hogyan képzeljük (mi, vadászok), hogy az egész évre
kiosztott vaddisznó mintákat így egyszerre, november-decemberben visszük nekik és nem egész évre szépen elosztva, hogy ne legyen annyi munkájuk a disznóhajtások idején Fejvakarás

Nagyon sok jó, gyakorló állatorvost ismerek, van közte családtag és rokon is, mindegyikre felnézek és mélységesen tisztelem őket, mert rengeteget dolgoznak
és sok szempontból még a vadászoknál is elhivatottabbak, bolondabbak, ha a munkájukról, az állatokról van szó.
Biztosan van a komoly kutató munkát végzők között is nem egy, nem kettő, aki kiváló szakember.
De látom, hogy létezik az a réteg, akik így-úgy átvészelték az egyetemet, lefossák a bokájukat ha élő állat közelébe kerülnek és kizárólag steril körülmények között,
a NÉBIH és a pártkatona patrónusaik védőernyője alatt képesek létezni.
Na, az ő megállapításaiknak képtelen vagyok hitelt adni, mert minden további nélkül el tudom képzelni, hogy rendelésre szállítanak bármilyen eredményt.
Ez most egy kicsit a "Nekem higgy, ne a szemednek" stílus, ami nem tűnik túl őszintének.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #373 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 15:44:17 »

Üdv!

Majd valaki homályosítson már fel azzal kapcsolatban, hogy kinek okozna orgazmust, ha ide írná bárki, hogy igenis Magyarországon van ASP? Lassan kezdem úgy érezni a hozzászólásokból, hogy vannak, akik ennek szurkolnak. Azért végig kellene gondolni, hogy ennek pl milyen  gazdasági következményei lennének, többek között egy totál ágazatot nullázna le, húsiparostól együtt. Sajnos érintett vagyok a témában és eléggé aggaszt is a dolog. Ellenségeim sem mondhatják rólam, hogy regnáló diktatúránk feltétlen híve vagyok, de most úgy gondolom, hogy jelenleg jól kezeli a hatóság a helyzetet. A NÉBIH-es szigorított ellenőrzések, a tájegységi fővadászok idézett levelei mellett mégis mit kellene tenni? Kiirtani a vaddisznót (szombaton a Nógrád megyei vadásznapon sajnos ilyet is hallottam) vagy egyéb javaslat? Amíg nincs bizonyíthatóan pozitív minta, addig miért kell feltételezni, hogy mindenki hazudik? És igen, addig míg nincs EGYÉRTELMŰ bizonyíték az ilyen félművelt feltételezéseknek semmi értelme. De ha lesz, akkor bizony azt is be kell ismerni, mert a becsületet csak egyszer lehet elveszteni. Az tényleg végleg betenne az ágazatnak, mert a termelők-feldolgozók nyilvánvalóan kapnának valami kárpótlást (ahogy a minden hasonló esetben kapnak ld baromfi influenza, fagykár stb) de nem hinném hogy nagy kereslet lenne majd a jövőben termékeinkre.

Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #374 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 17:32:30 »

Üdv!

Majd valaki homályosítson már fel azzal kapcsolatban, hogy kinek okozna orgazmust, ha ide írná bárki, hogy igenis Magyarországon van ASP? Lassan kezdem úgy érezni a hozzászólásokból, hogy vannak, akik ennek szurkolnak. Azért végig kellene gondolni, hogy ennek pl milyen  gazdasági következményei lennének, többek között egy totál ágazatot nullázna le, húsiparostól együtt. Sajnos érintett vagyok a témában és eléggé aggaszt is a dolog. Ellenségeim sem mondhatják rólam, hogy regnáló diktatúránk feltétlen híve vagyok, de most úgy gondolom, hogy jelenleg jól kezeli a hatóság a helyzetet. A NÉBIH-es szigorított ellenőrzések, a tájegységi fővadászok idézett levelei mellett mégis mit kellene tenni? Kiirtani a vaddisznót (szombaton a Nógrád megyei vadásznapon sajnos ilyet is hallottam) vagy egyéb javaslat? Amíg nincs bizonyíthatóan pozitív minta, addig miért kell feltételezni, hogy mindenki hazudik? És igen, addig míg nincs EGYÉRTELMŰ bizonyíték az ilyen félművelt feltételezéseknek semmi értelme. De ha lesz, akkor bizony azt is be kell ismerni, mert a becsületet csak egyszer lehet elveszteni. Az tényleg végleg betenne az ágazatnak, mert a termelők-feldolgozók nyilvánvalóan kapnának valami kárpótlást (ahogy a minden hasonló esetben kapnak ld baromfi influenza, fagykár stb) de nem hinném hogy nagy kereslet lenne majd a jövőben termékeinkre.


János!


Hidd el, hogy senkinek sem öröm...legalábbis remélem.
Többet egy betűt sem fogok ebben az ügyben írni.






 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: