Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 253688 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #945 Dátum: 2019. November 21. - 11:59:28 »

Már megint ezek a vadászok Tasli ja vagy vájál lehet, hogy most mégsem Stoel

Sertéstartók mutatványa, avagy tátott szájjal a f@szerdőbe című, nagy sikerű   szomorújáték. (Heves elesett felkészül Tolna, de ne legyen igazam)

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #946 Dátum: 2019. November 21. - 12:08:02 »

Már megint ezek a vadászok Tasli ja vagy vájál lehet, hogy most mégsem Stoel

Sertéstartók mutatványa, avagy tátott szájjal a f@szerdőbe című, nagy sikerű   szomorújáték. (Heves elesett felkészül Tolna, de ne legyen igazam)



Ha ott házisertésben mutatták volna ki a járványt az egy új szint lenne - legalább is nemzetközi színtéren . Eddig még "csak" vaddisznóban regisztráltak . Vélhetőleg ez a dunaföldvári vásárban történt oda neg Bács, Fejér , Tolna és még néhány megye árusai járnak . Tolna északi szomszédja Fejér megye és ott már vannak zónák - a rossz nyelvek szerint dögök is de hogy mitől és egyáltalán igaz e az ott élő érdekeltek tudják .  Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #947 Dátum: 2019. November 21. - 12:15:55 »

Ha ott házisertésben mutatták volna ki a járványt az egy új szint lenne - legalább is nemzetközi színtéren . Eddig még "csak" vaddisznóban regisztráltak . Vélhetőleg ez a dunaföldvári vásárban történt oda neg Bács, Fejér , Tolna és még néhány megye árusai járnak . Tolna északi szomszédja Fejér megye és ott már vannak zónák - a rossz nyelvek szerint dögök is de hogy mitől és egyáltalán igaz e az ott élő érdekeltek tudják .  Emelem

Egy szekszárdi állatvásáron tartottak helyszíni ellenőrzést a múlt hét végén a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei, az ellenőrzött 104 állatból 100 sertés – a jogszabályban előírtak ellenére – jelöletlen volt, ennek hiányában az állatok egészségi állapota sem volt igazolható, ami sérti a jogszabályi előírásokat – közölte a Nébih.

Igazából tök mindegy. csak azért állítok egy kis görbe tükröt, mert a közvélemény( én ezt tapasztaltam) gyakorlatilag a vadászok nyakába varja az egész "dögvészt". Miközben itt mi, egymást győzködjük arról, hogy ki mit szabott el a saját háza táján, addig a jó nép rá se b@szik, hogy az igazi problémát és veszélyt a cikkben is leírt esetek jelentik pl: desnyo kiugrik a Keleti-pu előtt a transzporterből stb, stb Emelem

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #948 Dátum: 2019. November 21. - 12:23:51 »


Igazából tök mindegy. csak azért állítok egy kis görbe tükröt, mert a közvélemény( én ezt tapasztaltam) gyakorlatilag a vadászok nyakába varja az egész "dögvészt". Miközben itt mi, egymást győzködjük arról, hogy ki mit szabott el a saját háza táján, addig a jó nép rá se b@szik, hogy az igazi problémát és veszélyt a cikkben is leírt esetek jelentik pl: desnyo kiugrik a Keleti-pu előtt a transzporterből stb, stb Emelem


Megdöbbentő volt a tarpai elnök beszámolója ASP -s tapasztalatairól.
Mindenki, élén a NÉBIH-vízfejjel csak a vadászokkal foglalkozik.
De amikor egy kalapácsos zúzógép egy villanypászta aljának takarítása közben szétvert tucatnyi vaddisznó dögöt, majd lazán odébb vonult kilométerek tucatjaival távolabb
és ott is elkezdett dolgozni, vírusok milliárdjait szórva szét az új helyen, arra senki sem kapta fel a fejét.
És ki tudja, hogy onnan merre ment tovább, vidaman szórva a kórságot Woest

Kicsit olyan ez (is), mint mikor egy fekete piacon vásárolt, lefűrészelt sörétessel kirabolnak egy bankot, akkor az hétszentség, hogy a vadászfegyver tartás rendjébe valamit megváltoztatnak Nem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #949 Dátum: 2019. November 21. - 14:19:31 »

Egy szekszárdi állatvásáron tartottak helyszíni ellenőrzést a múlt hét végén a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei, az ellenőrzött 104 állatból 100 sertés – a jogszabályban előírtak ellenére – jelöletlen volt, ennek hiányában az állatok egészségi állapota sem volt igazolható, ami sérti a jogszabályi előírásokat – közölte a Nébih.

Igazából tök mindegy. csak azért állítok egy kis görbe tükröt, mert a közvélemény( én ezt tapasztaltam) gyakorlatilag a vadászok nyakába varja az egész "dögvészt". Miközben itt mi, egymást győzködjük arról, hogy ki mit szabott el a saját háza táján, addig a jó nép rá se b@szik, hogy az igazi problémát és veszélyt a cikkben is leírt esetek jelentik pl: desnyo kiugrik a Keleti-pu előtt a transzporterből stb, stb Emelem



Hmmmm!  Ugyan az oldalon : "A Tolna megyei Dunaföldváron megrendezett állatvásáron tartottak helyszíni ellenőrzést múlt hétvégén a Nébih szakemberei, melynek során a vásárra szállított, eladásra szánt sertések állategészségügyi státuszát és kötelező kísérődokumentumait vizsgálták. Az ellenőrzött 104 állatból 100 példány jelöletlen volt, amely már önmagában is sérti a jogszabályi előírásokat. Emellett azonban egyéb hiányosságok is előfordultak.

Részletek a Nébih honlapján: https://buff.ly/333RhkL     Fejvakarás
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #950 Dátum: 2019. November 21. - 14:23:38 »


Mondjuk én könnyen vagyok mert pontosan tudom hogy akkor Dunaföldváron van vásár . Szerintem valamely újságírtó Röhög a Tolna megye szóból azonnal Szexuárdra asszociált .
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #951 Dátum: 2019. November 21. - 16:11:05 »

Megdöbbentő volt a tarpai elnök beszámolója ASP -s tapasztalatairól.
Mindenki, élén a NÉBIH-vízfejjel csak a vadászokkal foglalkozik.
De amikor egy kalapácsos zúzógép egy villanypászta aljának takarítása közben szétvert tucatnyi vaddisznó dögöt, majd lazán odébb vonult kilométerek tucatjaival távolabb
és ott is elkezdett dolgozni, vírusok milliárdjait szórva szét az új helyen, arra senki sem kapta fel a fejét.
És ki tudja, hogy onnan merre ment tovább, vidaman szórva a kórságot Woest

Kicsit olyan ez (is), mint mikor egy fekete piacon vásárolt, lefűrészelt sörétessel kirabolnak egy bankot, akkor az hétszentség, hogy a vadászfegyver tartás rendjébe valamit megváltoztatnak Nem

A hab a tortán az, hogy már  vadászok egymást is eszik emiatt. Élő példa kicsit sarkítva: nekem közjegyző által hitelesített okiratba kell  foglalni, hogy egy napnál nem régebben tetőtől talpig lefürödtem domesztoszban, és a ruhámat száz fokos gőzben fertőtlenítettem, a fegyvereimet, hegesztő pisztollyal kiégettem, Ha!!! el akarok menni vendégvadászatra a szomszédos területre. Persze ez nem így hangzott el de a lényege ez volt, és kurva komolyan gondolta a helyi stülpner. Mindegy, a baj az, hogy berkeken belül is megosztottságot generál a tudatlanság.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #952 Dátum: 2019. November 21. - 16:58:13 »

A hab a tortán az, hogy már  vadászok egymást is eszik emiatt. Élő példa kicsit sarkítva: nekem közjegyző által hitelesített okiratba kell  foglalni, hogy egy napnál nem régebben tetőtől talpig lefürödtem domesztoszban, és a ruhámat száz fokos gőzben fertőtlenítettem, a fegyvereimet, hegesztő pisztollyal kiégettem, Ha!!! el akarok menni vendégvadászatra a szomszédos területre. Persze ez nem így hangzott el de a lényege ez volt, és kurva komolyan gondolta a helyi stülpner. Mindegy, a baj az, hogy berkeken belül is megosztottságot generál a tudatlanság.
Kicsit sarkítva, hitelesített okirat és halálos fenyegetés nélkül is így csinálom már kb. 2 éve.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #953 Dátum: 2019. November 21. - 17:18:56 »

Kicsit sarkítva, hitelesített okirat és halálos fenyegetés nélkül is így csinálom már kb. 2 éve.

Persze meg is érteném a túlféltést, ha a szomszédos területen nem a századik dögöt találnák és a helyi nem vadász humán erő, nem nap mint nap róná keresztbe- kasba, a két terület határát, mindenféle egyéni higiéniai minimum betartása nélkül.
Az, hogy Te már két éve így csinálod, az most arra vonatkozik, hogy domesztoszban fürdöl két éve, vagy Te is megköveteled a mosdást domesztoszba. Mondjuk mid egy is, mindkét dolog arra vall, hogy nem rajtad fog múlni a döghalál elterjedése ott ahol létezel. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #954 Dátum: 2019. November 21. - 17:39:51 »

Amúgy totális agyhalál.
Előre le kell jelenteni a társas vadászaton résztvevő vadászokat név szerint.
De a hajtókra nem kíváncsiak.
Élő nyúl hálózáskor nem kell jelenteni semmit.
Erdei munkavégzést nem kell jelenteni.
Akkor mondja már meg valaki a NÉBIH kötelékéből, hogy mi a NKA-ért szopatják megint csak a vadászokat?!
Vagy van náluk döntéshozó pozícióban pár sötétzöld vegán féreg, és ők matyiznak a zsbükbe az íróasztal alatt, amikor ilyen bátor cselekedetet hajtanak végre?
Vagy csak szimplán hülyék, mint a segg?
Valaki legyen már olyan tökös közülük, és magyarázza már meg!
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #955 Dátum: 2019. November 21. - 21:04:56 »

Amúgy totális agyhalál.
Előre le kell jelenteni a társas vadászaton résztvevő vadászokat név szerint.
De a hajtókra nem kíváncsiak.
Élő nyúl hálózáskor nem kell jelenteni semmit.
Erdei munkavégzést nem kell jelenteni.
Akkor mondja már meg valaki a NÉBIH kötelékéből, hogy mi a NKA-ért szopatják megint csak a vadászokat?!
Vagy van náluk döntéshozó pozícióban pár sötétzöld vegán féreg, és ők matyiznak a zsbükbe az íróasztal alatt, amikor ilyen bátor cselekedetet hajtanak végre?
Vagy csak szimplán hülyék, mint a segg?
Valaki legyen már olyan tökös közülük, és magyarázza már meg!

Is, is!
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #956 Dátum: 2019. November 23. - 18:14:29 »

No comment! 

"Annak az érdekében, hogy a vadászok minél intenzívebben vadászhassák a vaddisznót Szlovákiában, 2019 augusztus 21-töl a vadászatra jogosult társaságok hűtőkonténereket kaptak (kapnak) az államtól, hogy megoldódjon a lőtt vad ideiglenes tárolása, míg folyik az egészségügyi kivizsgálásuk. Napjainkig a hűtőboxokat már átvette 360 vadásztársaság. Természetesen elsőkén a két ASP fertőzéssel érintett kelet szlovákiai járás vadásztársaságai. Az év végéig ennek a projektnek mindenhol el kell látni a szlovák vadászokat hűtőkonténerrel."
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #957 Dátum: 2019. November 23. - 20:04:55 »

No comment! 

"Annak az érdekében, hogy a vadászok minél intenzívebben vadászhassák a vaddisznót Szlovákiában, 2019 augusztus 21-töl a vadászatra jogosult társaságok hűtőkonténereket kaptak (kapnak) az államtól, hogy megoldódjon a lőtt vad ideiglenes tárolása, míg folyik az egészségügyi kivizsgálásuk. Napjainkig a hűtőboxokat már átvette 360 vadásztársaság. Természetesen elsőkén a két ASP fertőzéssel érintett kelet szlovákiai járás vadásztársaságai. Az év végéig ennek a projektnek mindenhol el kell látni a szlovák vadászokat hűtőkonténerrel."


Ez már idehaza is így van, Sőőőőttt!!! Ördög a konténerek nyitása zárása mobiltelefonszámhoz rendelt nyitókóddal zajlik, akárki nem tehet bele, és akárki nem vehet ki belőle, rossz nyelvek szerint a nyitások zárások  valahol digitálisan is naplózódnak. Igaz nagyjából oka fogyott mert csak az a vaddisznó kerül bele amit esetleg saját felhasználásra szán valaki addig amig meg nem jön az ASP eredmény, és az állatorvos meg nem adja az anyjanevehatpéldányban, stb nyomtatványom megkért felhasználási kérelemre az engedélyt. Addig a desnyó aszalódik a + 4-5 C-ban (mondjuk addig is lazulnak a rostok és omlósabb lesz a hús OOO
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #958 Dátum: 2019. November 23. - 20:15:55 »

Ez már idehaza is így van, Sőőőőttt!!! Ördög

Minket az idén köteleztek egy hűtőkamra kialakítására. Közel egy milla volt! Szomorú Szomorú Szomorú


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #959 Dátum: 2019. November 23. - 20:43:25 »

Minket az idén köteleztek egy hűtőkamra kialakítására. Közel egy milla volt! Szomorú Szomorú Szomorú




Itt a"katasztrófa sújtotta" vidékeken ingyé osztották, csak a telepítés helyszínét kellet biztosítani, na meg utána a villanyszámlát. Két-három VT. kapott egy közös hűtőt de van aki vett magának pluszba. Mást nem célszerű tartani benne mert ha pozitív a minta akkor megy minden a levesbe és utána egy nap belső körlet takarítás mindenféle dezinficiáló szmötyivel.
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 23. - 20:45:44 írta Pyrus » Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: