Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 253714 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #915 Dátum: 2019. November 18. - 09:49:20 »

Budafokhoz:
A kamaraerdőnél annyi van hogy ihaj.
Sok helyen latszik az útról a túrás.
Mult héten a 7 útnál láttam egy disznót elütve.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #916 Dátum: 2019. November 18. - 10:00:56 »

Budafokhoz:
A kamaraerdőnél annyi van hogy ihaj.
Sok helyen latszik az útról a túrás.
Mult héten a 7 útnál láttam egy disznót elütve.


Lesz ott majd kevesebb is .
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #917 Dátum: 2019. November 18. - 18:51:58 »

Valamiért úgy érzem , hogy az ASP nálunk csak papír munka!  Fejvakarás
A valóság meg közép úton lehet.
 Emelem
Naplózva
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #918 Dátum: 2019. November 18. - 21:11:53 »

Uraim pánikra semmi ok, én úgy vettem észre az utána olvasások alapján most már lesz ASP is és marad a disznó is "csak" beáll egy alacsonyabb természetes állományszintre.
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #919 Dátum: 2019. November 18. - 21:41:25 »

Uraim pánikra semmi ok, én úgy vettem észre az utána olvasások alapján most már lesz ASP is és marad a disznó is "csak" beáll egy alacsonyabb természetes állományszintre.
Nem fog beállni.
A mezőgazdaság szerkezete nem fog változi, a vadászok hozzáállása szintén nem (Kíméljük a kocát, végre van náluk disznó, hozzuk fel az állományt mert abból van pénz).
1-2 max 3 év alatt elérjük az ASP előtti szintet, sőt akár túl is léphetjük. Aztán a külföldi tapasztalatok alapján, újra kitör a járvány.
Nem szeretnék vészmadár lenni, de a szarvassal ugyan így fogunk járni.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #920 Dátum: 2019. November 19. - 09:32:19 »

Uraim pánikra semmi ok, én úgy vettem észre az utána olvasások alapján most már lesz ASP is és marad a disznó is "csak" beáll egy alacsonyabb természetes állományszintre.


Hát én most már teljesen megnyugodtam. Vagy várjál... lehet, hogy mégsem Nem szól szám

Ahány vadgazdálkodási egység, annyi tapasztalat, ezekből egységes végkövetkeztetést levonni nagy merészség. A hazai helyzet esélyeit a környező országokkal együtt érdemes vizsgálni, már azért is mert a gebasz nem csak úgy itt termett. A  környező országokból kettő olyan viszonyokkal rendelkezik, a viszonyok alatt gyakorlatilag mindent és mindent értek, amelyek össze sem hasonlíthatóak a hazaival és addig amíg ott jelen van ( sajnos már a háziban is), addig nekünk esélyünk sem lesz ezt idehaza kiirtani. 
Van egy érdekes vetülete is a fertőzött területeken zajló vaddisznóvadászatnak, ez pedig az elejtést követő fizikai és adminisztratív cselekvési szekvencia: mintavétel, viszem a gödörbe, lapátolok, adminisztrálok, ha nagyon becsületes vagyok mosakszom Ördög odahaza ruhacsere+mosás, autó mosás stb, stb (az asszony: már megint dögöt ástál Tasli Ördög) persze ezek közül sok egyébként is elvégzendő: Hát mit mondjak nem motiváló dolgok. Valószínű egy darabig kitart a lendület különösen úgy, hogy egy kis motivációs pénz azért befolyik a kasszába. De kérdem én mi lesz ha nem?! Ez igaz a dög keresésére is. A hivatásos vadászok ill azok akik együttműködőként még szintén motiváltak(pénz) és ha majd nem?! akkor megáll az élet? Persze tudom a vadászok vinnyogása a lőtéri kutyát sem érdekli. Nyilván majd megszokjuk , hogy együtt kell élni ezzel a megváltozott helyzettel, egyenlőre még a nyögve nyelés állapotában vagyunk. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #921 Dátum: 2019. November 19. - 09:44:01 »

Uraim pánikra semmi ok, én úgy vettem észre az utána olvasások alapján most már lesz ASP is és marad a disznó is "csak" beáll egy alacsonyabb természetes állományszintre.
Köszönjük Emese...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #922 Dátum: 2019. November 19. - 15:46:20 »

Álítólag Békés, Hajdú, Szabolcs megyékben intenzíven hulllik az őz.Szövetség körlrvelet küldött. Valaki, ha tud valamit, homályosítson már rajtam!
Kösz!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #923 Dátum: 2019. November 19. - 16:16:20 »

Nem fog beállni.
A mezőgazdaság szerkezete nem fog változi, a vadászok hozzáállása szintén nem (Kíméljük a kocát, végre van náluk disznó, hozzuk fel az állományt mert abból van pénz).
1-2 max 3 év alatt elérjük az ASP előtti szintet, sőt akár túl is léphetjük. Aztán a külföldi tapasztalatok alapján, újra kitör a járvány.
Nem szeretnék vészmadár lenni, de a szarvassal ugyan így fogunk járni.

Akkor mire vadászunk ? Békára ?   Rííí
Naplózva
egyszeri vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


« Új üzenet #924 Dátum: 2019. November 19. - 18:22:44 »

Környező ország lakosaként elmondok pár dolgot. Nálunk már járt a vész,  voltak vadgazdák akik titkolták,  voltak akik nem merték.  Aki jelentette, annak egy évig kampec a hajtás,  ez tény.  Sokan emiatt hallgattak. De hogy takarítottak az nagyon valószínű mert ott is újra van egészséges állomány.  Ismerek olyan vadőrt (állami területen) aki nem sok támogatást kapott a munkához,  de megtett mindent, hogy ne terjedjen tovább a baj. Volt, hogy még a benzint is saját pénzén vette,  mert nem hogy a megtalált egyedekért nem kapott semmit(értsd pénzt) de még a tisztító tűzrevalót sem . Elmúlt az is. A lényeg,  hogy higgyetek benne, magatoknak csináljatok,  aki lelkiismeretes sohasem sajnál pár forintot meg pár munkaórát,  mert neki tiszta lesz a területe,  s ha odatéved egy egészséges konda- a jövő meg  van alapozva. Negativ kollégák kérdezhetnék- mi van ha egy beteg jószág téved oda? Akkor kezdődik minden elölről.  Takarítás,  fertőtlenítés,  mosás,  mosakodás.  Ez van.
Naplózva
egyszeri vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


« Új üzenet #925 Dátum: 2019. November 19. - 18:41:42 »

Őzes téma: rengeteg másodkelésű repce van a szántatlan tarlókon, plusz az őszi friss vetések- mindez nagy csábítás az őzeknek. Én is láttam fosos őzeket,  de elhullást még nem tapasztaltam.  Az állomány alapjában  véve egészséges,  legalábbis amit a napokban láttam.  Mellékesen- a Hajdú melletti Bihar a terület.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #926 Dátum: 2019. November 19. - 19:40:22 »

Akkor mire vadászunk ? Békára ?   Rííí

Egymásra. Egy szezont kitesz míg a társaságunkat lerendezem. Aztán másra vadászunk. Anyag itt van bőven. Vendégeket is szívesen látok. Jöhetsz. Terelés, hajtás, de lesből is vagy cserkelve. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #927 Dátum: 2019. November 19. - 19:41:47 »

Egymásra. Egy szezont kitesz míg a társaságunkat lerendezem. Aztán másra vadászunk. Anyag itt van bőven. Vendégeket is szívesen látok. Jöhetsz. Terelés, hajtás, de lesből is vagy cserkelve. Ördög


És ha rád is vadásznak majd ? LOL Röhög Röhög Röhög
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #928 Dátum: 2019. November 19. - 19:47:34 »


És ha rád is vadásznak majd ? LOL Röhög Röhög Röhög

Kockázat nélkül nincs üzlet. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #929 Dátum: 2019. November 19. - 20:02:13 »

Egymásra. Egy szezont kitesz míg a társaságunkat lerendezem. Aztán másra vadászunk. Anyag itt van bőven. Vendégeket is szívesen látok. Jöhetsz. Terelés, hajtás, de lesből is vagy cserkelve. Ördög

Kuka mellett is vadásztok? Mosolyog Mosolyog Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: