Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 253632 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #855 Dátum: 2019. November 15. - 15:00:51 »

Az egyik nap a kezembe került egy sajtótermék(valamelyik vadász újság) az ASP vel foglalkozott ill. annak a vadászatra vadgazdálkodásra gyakorolt hatásával, minden sallangot nélkülözött,  végkövetkeztetésnek nekem az jött le, hogy ha tetszik ha nem itt paradigma váltásra van szükség, addig amíg nem késő és ebben egyet értek az íróval, mert ha ez nem következik be akkor fájdalmasan és egyszerre fog összeomlani, megszünni  az a lehetőség amit ez idáig a vaddisznó biztosított a vadászok vadgazdálkodók számára.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #856 Dátum: 2019. November 15. - 15:22:13 »

Az egyik nap a kezembe került egy sajtótermék(valamelyik vadász újság) az ASP vel foglalkozott ill. annak a vadászatra vadgazdálkodásra gyakorolt hatásával, minden sallangot nélkülözött,  végkövetkeztetésnek nekem az jött le, hogy ha tetszik ha nem itt paradigma váltásra van szükség, addig amíg nem késő és ebben egyet értek az íróval, mert ha ez nem következik be akkor fájdalmasan és egyszerre fog összeomlani, megszünni  az a lehetőség amit ez idáig a vaddisznó biztosított a vadászok vadgazdálkodók számára.

Én nem olvastam a cikket de van egy olyan meggyőződésem hogy van itt sumákolás minden szinten . Mi egyéni vadászok és társaságok szintjén az hogy szörnyülködünk de közben nincs betartva semmi vagy jelentős része az előírásoknak . Baxnak keresni a dögöt baxnak az intézkedésekre- elhallgatják a gyanús eseteket . ( Nem is tudom honnét tanulták  Fejvakarás )  Levizsgázik a neten az is aki rá se nézett ( mert ugye megoldható ) Így aztán téves nézetek fejlődnek és nem tudják mekkora rosszat tesznek .............................................   A másik szintről nem beszélek mert csak sejtéseim vannak .  Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #857 Dátum: 2019. November 15. - 15:37:08 »

Én nem olvastam a cikket de van egy olyan meggyőződésem hogy van itt sumákolás minden szinten . Mi egyéni vadászok és társaságok szintjén az hogy szörnyülködünk de közben nincs betartva semmi vagy jelentős része az előírásoknak . Baxnak keresni a dögöt baxnak az intézkedésekre- elhallgatják a gyanús eseteket . ( Nem is tudom honnét tanulták  Fejvakarás )  Levizsgázik a neten az is aki rá se nézett ( mert ugye megoldható ) Így aztán téves nézetek fejlődnek és nem tudják mekkora rosszat tesznek .............................................   A másik szintről nem beszélek mert csak sejtéseim vannak .  Emelem

Én sem olvasok írott sajtót, az említett újság egy multiban került a kezembe mert untam a kosártologatást és magára hagytam akivel voltam. nyilván magas a látencia ebben a témában erre a cikk írója is kitér, de nem erről szól az írás hanem arról, hogy túl fájdalmas lesz és túl gyorsan fog bekövetkezni, hogy nem tudol majd mire kiülni ha ez idáig a vaddisznó jelentette számodra a vadászatot, mert sokaknak ez jelentette, és erre is kitér az írás, hogy mit jelentett a láncolatban a vaddisznó, egy kicsit belekap a sakál és a nagyvad konstellációjába is, nem akarok idézni belőle, de egy új megvilágítást kap a dolog. Persze mondják sokan, aki lesni szeret ott van a többi vadfaj vagy a ragadozók. szerintem nem olyan egyszerű ez mint gondolnánk. szerintem egy olvasást megér a cikk ráadásul nekem az az érzésem támadt, hogy az író olvas minket mert egy félmondatban mintha a fórumokra is utalna.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #858 Dátum: 2019. November 15. - 22:26:57 »

Nem tudom ki olvasta , de egy érdekes és tanulságos cikk.: http://www.zselicipraxis.hu/blog-post/az-afrikai-sertespestis-tortenete/
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #859 Dátum: 2019. November 15. - 23:03:54 »

Nem tudom ki olvasta , de egy érdekes és tanulságos cikk.: http://www.zselicipraxis.hu/blog-post/az-afrikai-sertespestis-tortenete/

Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #860 Dátum: 2019. November 16. - 07:16:26 »

Én sem olvasok írott sajtót, az említett újság egy multiban került a kezembe mert untam a kosártologatást és magára hagytam akivel voltam. nyilván magas a látencia ebben a témában erre a cikk írója is kitér, de nem erről szól az írás hanem arról, hogy túl fájdalmas lesz és túl gyorsan fog bekövetkezni, hogy nem tudol majd mire kiülni ha ez idáig a vaddisznó jelentette számodra a vadászatot, mert sokaknak ez jelentette, és erre is kitér az írás, hogy mit jelentett a láncolatban a vaddisznó, egy kicsit belekap a sakál és a nagyvad konstellációjába is, nem akarok idézni belőle, de egy új megvilágítást kap a dolog. Persze mondják sokan, aki lesni szeret ott van a többi vadfaj vagy a ragadozók. szerintem nem olyan egyszerű ez mint gondolnánk. szerintem egy olvasást megér a cikk ráadásul nekem az az érzésem támadt, hogy az író olvas minket mert egy félmondatban mintha a fórumokra is utalna.

Engem is rosszul érint vagy rosszul fog érinteni ha lecsökken vagy megszűnik a vaddisznó vadászat lehetősége . Mivel nem az a kérdés hogy ez bekövetkezik e hanem az hogy mikor , magamban már elrendeztem és mondhatni készülök rá hogy nem lesz disznó . Szerencsére van szarvas nem is kevés és nyomokban megjelent a dám!!!  .  Őzünk szépen van és rókára , sakálra !!! lehet sőt intenzívebben kéne vadászni . Kacsa és liba !!!   van a területen és egyáltalán nincs kiaknázva ez a lehetőség sem . Azt gondolom és már az éves terítékemből is látszik hogy kezdem átrendezni "vaddisznó centrikusságomat" .  Úgy tudnám megfogalmazni hogy a "kihívásokra" (is) kell vadászni és ezt meg is jelöltem pirossal . Volt szerencsém látni és tapasztalni azt is mikor még nagyon kevés disznó volt és sok apróvad és akkor azok a vadászok is megtalálták a vadászati lehetőségüket . Vélhetőleg jót fog tenni az apróvad állománynak is a sertevad csökkenése és főleg az hogy majd többen lelik örömüket rókahívásban , dögtéren vadászva vagy sakálhajtáson hogy csak néhány lehetőséget említsek . Gondolom néhány helyen nagyobb hangsúlyt fognak fektetni az apróvad élőhely fejlesztésére is . A témánál maradva azért az is fontos vagy fontos lenne hogy mindenki belássa hogy el kell takarítani a fertőzésben elpusztult disznók maradványait a területről és nem szabad trükközni sumákolni mert csak így van esély arra hogy majd feljöjjön a lepusztult vaddisznó állomány .    Emelem

Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #861 Dátum: 2019. November 16. - 08:40:35 »

A probléma az, hogy a vadásztársaságok az elhullott disznók felkutatását, megsemmisítését, önerőből még meglévő szándék esetén se tudják megoldani.
Külső segítség igénybevétele ellen meg erősen tiltakoznak.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #862 Dátum: 2019. November 16. - 10:46:27 »

A probléma az, hogy a vadásztársaságok az elhullott disznók felkutatását, megsemmisítését, önerőből még meglévő szándék esetén se tudják megoldani.
Külső segítség igénybevétele ellen meg erősen tiltakoznak.

Az igazi veszély ez és ha nincs eltakarítva a hulla a területről akkor kilátástalan a helyzet .

A vírus fertőzőképessége : 

Bélsárban 11 nap
Sertéshús - hónapok
Vérben 4 Co -on  18 hó
Csontvelő 7-8 hó   ( területen maradt hulla csöves csontjaiban is )
Rothadó vér hús  4 hó
Talajban : 100-200 nap
Vízben 70-100 nap
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #863 Dátum: 2019. November 16. - 12:35:43 »

 
Engem is rosszul érint vagy rosszul fog érinteni ha lecsökken vagy megszűnik a vaddisznó vadászat lehetősége .  .    Emelem

Kicsit szomorúan írom, engem már érintett. Januárban lőttem utolsó disznómat, április óta még nem is láttam. Több mint ötven évvel ezelőtt, mikor elkezdtem vadászni, általában apróvad meg néha őz volt a terítéken, disznót csak az erdő borította területeken lehetett találni . Nagy öröm volt, ha mint vendégvadász, részt vehettél valamelyik erdőgazdaság disznóhajtásos vadászatán. Most ugyan az a helyzet. Nagyából letettem a disznóvadászatról, már szórót se üzemeltetek. Hiányoznak a disznóváró holdvilágos éjszakák, a cserkelések, az egész disznóvadászat varázsa, de ez van, eszt kel szeretni. Már lekönyvelten hogy számomra ez a téma bezárult és hogy marad a nem kevés élményt adó többi vadászat.
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #864 Dátum: 2019. November 16. - 13:51:13 »

Az igazi veszély ez és ha nincs eltakarítva a hulla a területről akkor kilátástalan a helyzet .

A vírus fertőzőképessége : 

Bélsárban 11 nap
Sertéshús - hónapok
Vérben 4 Co -on  18 hó
Csontvelő 7-8 hó   ( területen maradt hulla csöves csontjaiban is )
Rothadó vér hús  4 hó
Talajban : 100-200 nap
Vízben 70-100 nap

Nagyobb részt egyetértünk...azonban:
Létezhetetlen dolog minden hullát felderíteni. Az igazi disznós helyeket neked sem kell bemutatni. Az átjárhatatlan nádas,kökényes,mocsaras dzsumbuj ezernyi dögöt rejthet országszerte. Nincs az a földi létforma ami mindenhová bejuthatna időben. Sajnos a probléma még ennél is összetettebb. A vírus mutációi és a szinte teljeskörű tájékozatlanság ezekkel kapcsolatban rémesen nehezítik a védekezést (létezik egyáltalán?) Nem kívánok okoskodni,sem szakértőt játszani. Bejegyzéseimet inkább a szkepticizmus íratja velem,mert egyre inkább azt látom,hogy minden úgy lesz,ahogy a természet akarja,ehhez mi csak asszisztálunk.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #865 Dátum: 2019. November 16. - 14:03:44 »

Mi is megkaptuk a megelőzés érdekében kiadott utasítást.  Van benne egy mondat amitől sokunknak felállt a haja:  Az a gazda aki disznókat tart nem vehet részt társas vadászaton! Mi van?????  Egyéni vadászaton igen.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #866 Dátum: 2019. November 16. - 14:07:42 »

.... Bejegyzéseimet inkább a szkepticizmus íratja velem,mert egyre inkább azt látom,hogy minden úgy lesz,ahogy a természet akarja,ehhez mi csak asszisztálunk.
Végig ültem jó néhány előadást, olyanokat is, amiket azok tartottak, akik elsőként találkoztak a betegséggel, és már van róla némi fogalmuk, hogy milyen forgatókönyv szerint halad.
Ha egy nagy következtetést kellene levonnom, az átadott tapasztalatok alapján, akkor az a következő lenne:
Szélmalomharc.
Hétfőn fogják okosítani a Tolna megyei vadászatra jogosultakat és sertéstenyésztőket.
Nyilván mindenben együtt kell majd működni, amiben a hatóságok azt kerik tőlünk.
De a magam részéről egészen biztos vagyok abban, hogy a Természet ebben a körben nekünk nem oszt lapot.
Csak nekünk kell együtt élni a következményekkel.
Azoknak is, akik még egy órája is azt írták a facebook egyik vadászcsoportjában, hogy ez az egész ASP csupán egy gerjesztett gazdasági manipuláció... Fej a falba
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
egyszeri vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


« Új üzenet #867 Dátum: 2019. November 16. - 15:11:11 »

Hogy reményt keltsek: tavaly átment rajtunk a hullám,  most mégis van disznónk.  Közel sem lehet soknak nevezni, de valamenynyi van.  Elég ahoz, hogy újra elszaporodjon ha nem tér vissza a bumeráng.  A nagyobb sűrűségű állományokat most érte el, pl.a híres teniszező vadaskertjét pár hete kellett lenullázni.  Viszont: nem kell sok befektetés a takarításhoz - ásó,  lapát,  pár liter benzin-gazolaj(50-50%), meg pár zsák mész.  A legfontosabb az alapos terület bejárás,  lehetőleg azonos időben mindenhol, hetekig, hónapokig,  a vizek mellett főleg. Még nincs elvesztve a csata .
Naplózva
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #868 Dátum: 2019. November 16. - 16:16:40 »

Végig ültem jó néhány előadást, olyanokat is, amiket azok tartottak, akik elsőként találkoztak a betegséggel, és már van róla némi fogalmuk, hogy milyen forgatókönyv szerint halad.
Ha egy nagy következtetést kellene levonnom, az átadott tapasztalatok alapján, akkor az a következő lenne:
Szélmalomharc.
Hétfőn fogják okosítani a Tolna megyei vadászatra jogosultakat és sertéstenyésztőket.
Nyilván mindenben együtt kell majd működni, amiben a hatóságok azt kerik tőlünk.
De a magam részéről egészen biztos vagyok abban, hogy a Természet ebben a körben nekünk nem oszt lapot.
Csak nekünk kell együtt élni a következményekkel.
Azoknak is, akik még egy órája is azt írták a facebook egyik vadászcsoportjában, hogy ez az egész ASP csupán egy gerjesztett gazdasági manipuláció... Fej a falba

Csaba!
Te sokkal nagyobb tudású vadász vagy mint én. De ez az egész ASP engem a baromfi pestises hisztériára emlékezet.Hogy  a tenyésztők minnél nagyobb hasznot húzzanak le a fertőzésből.Az sem lehet,hogy ez a betegség Afrikában már rég óta létezik és csak most érkezett meg Kelet Európába valamilyen titkozatos módon.(tudom Spanyolországban és Korzikán már régóta ott van). Vajon a Jamón akkor miből van??Hogy jutott be hozzánk? Miért van ez a hiszti? Kinek az érdeke? Meg döglik x db disznó egy zárt vadász kertbe és lezárják Pest megyét? Egy hivatásos Vadász nem fog csizmát váltani egy disznó zsigerelés után,aztán haza megy megeteti az öt -tíz malacát.Vajon mi lesz az eredmény? Nagyon sok embernek ez jó jövedelmező esemény lesz ,az állam bácsi fizetni fogja a leőlt disznók után kiesett bevételt.A disznó hús ára az égbe fog menni vajon ez csak a magyar tenyésztők érdeke? bocs,hogy ennyi hülyeséget írtam
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #869 Dátum: 2019. November 16. - 16:37:26 »

Előrebocsájtom, hogy nem értek hozzá, de emlékezzetek nem is oly rég még arról beszélgettünk, hogy a  vaddisznóhús ára szinte nulla, kár leadni, mert sok van! Most meg kihullik az állomány! Szomorú
Természet Anyánk kompenzál!
Rosszul látom???
 Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: