Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 253596 alkalommal)
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #840 Dátum: 2019. Október 11. - 13:18:14 »

A vadasparkban meg feltűnő volt a gyors és egyidejű pusztulás . Hogy máshol miért "nem vették észre"  ????     Fejvakarás

Engem inkább az zavar amit pár napja itt is kérdeztem, hogy ha csak a disznóskertben volt akkor miért van a Nébih oldalán további 6 db Büdaörsön (3-3 db okt.3-4).?
Ahogy Nagyapám mondaná: Vagy a tányér görbe vagy a leves nem egyenes.

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #841 Dátum: 2019. Október 11. - 14:42:53 »

Fostok mi? Egész egyszerűen nincs semmi logikája a terjedésének. Ad hoc jelleggel tarol le vagy hagy ki teljesen egy-egy területet. Van-e annak értelmes magyarázata, hogy minden szomszédunknál volt, van pozitív minta? Nem is egy, kettő. Nálunk meg nincs. Nyilván adódik a kézenfekvő válasz, hogy csak idő kérdése. Biztosan így van szerintem is. Vagy nem. Járathatjuk az eszünket, ahogy akarjuk,tudjuk, állíthatunk fel különböző elméleteket,de az az igazság, hogy gyakorlatilag ott tartunk, ahol a mádi honpolgár. Sehol. Semmi "normális", megszokott járványra nem hajaz. Megy, ha akar, letarolja vagy kihagyja az állományt, ahogy kedve tartja. Még azt is feltételezem róla, hogy egyszercsak eltűnik.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
szarvaskedvelő
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #842 Dátum: 2019. Október 11. - 16:39:09 »

Engem inkább az zavar amit pár napja itt is kérdeztem, hogy ha csak a disznóskertben volt akkor miért van a Nébih oldalán további 6 db Büdaörsön (3-3 db okt.3-4).?
Ahogy Nagyapám mondaná: Vagy a tányér görbe vagy a leves nem egyenes.

 Emelem

A leves nem görbe,viszont a tányér sem egyenes !A Disznóskert közigazgatásilag két városhoz, Budaörshöz és Budakeszihez tartozik.Néhány disznót a Budaörshöz tartozó részen találtak-ezeket Budaörshöz írták a bürokraták.Tehát a Budaörsön találtak is a kerten belül voltak !

Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #843 Dátum: 2019. Október 11. - 20:18:29 »

Mi a f@sz ez már megint?

https://www.origo.hu/tudomany/20191009-zombiszarvasok-okoznak-panikot-amerikaban-riasztast-adtak-ki-a-hatosagok.html?fbclid=IwAR0P5IdMZ2FRgaGZdD3fKMkfiKf4QgO77S7vW3-O6VXSBq5AQzqqp9jj6kM
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #844 Dátum: 2019. Október 11. - 20:39:56 »

A leves nem görbe,viszont a tányér sem egyenes !A Disznóskert közigazgatásilag két városhoz, Budaörshöz és Budakeszihez tartozik.Néhány disznót a Budaörshöz tartozó részen találtak-ezeket Budaörshöz írták a bürokraták.Tehát a Budaörsön találtak is a kerten belül voltak !

Köszönöm az infót, ez annyiban megnyugtat, hogy legalább ebben nem a titkolozás a ludas ezek szerint.
 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #845 Dátum: 2019. Október 12. - 13:05:00 »

"Chronic wasting disease". Már elég régóta jelen van az észak amerikai vadállományban. Most valami firkász talált egy cikket aztán körbejárja a magyar sajtót.
De mi a francért olvasol origót? Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #846 Dátum: 2019. Október 12. - 14:52:42 »

"Chronic wasting disease". Már elég régóta jelen van az észak amerikai vadállományban. Most valami firkász talált egy cikket aztán körbejárja a magyar sajtót.
De mi a francért olvasol origót? Vállat von

Nem azt olvastam, ez is egy vadászportálra volt feltéve, ott találtam.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #847 Dátum: 2019. Október 15. - 16:11:38 »

https://index.hu/techtud/2019/10/08/zombiszarvasok_terrorizaljak_amerikat/

Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #848 Dátum: 2019. Október 15. - 17:50:28 »

Figyelmes olvasás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #849 Dátum: 2019. November 01. - 15:09:53 »

Üdv
Tegnap a szokásos oltásokra vittem a tacsit és megkérdeztem az állatorvost arról, hogy szüksége-e valamilyen speciális oltás, ha rókára vinném (szalma bálákhoz, nem kotorékba). Azt mondta, hogy nem, de amennyiben olyan rókával verekszik, amelyik veszett, akkor egy évig "kvázi fertőzőnek"?? minősül (nem is emlékszem hogyan is mondta pontosan), és ezeknek a kutyáknak az elaltatását javasolja szakirodalom.
Az a kérdésem, hogy mit tudtok, ez valóban így van-e (veszett róka által megmart és beoltott embernél is ez a protokoll  NoNo?)?
Ha igen, akkor az egyed, 1db kutya esetében ugyan mire is jó a veszettség elleni vakcina (a járványmegelőzés persze OK)?
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #850 Dátum: 2019. November 14. - 21:40:48 »

Ami csak valamelyik este szúrt szemet,az nagyobb baj. A nébih listán nemrég újra feltűnt Vásárosnamény. 2 évvel a járvány itteni megjelenése után.  Fejvakarás
Újabb két ASPs eset igazolja,hogy visszajön mint a bumeráng.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #851 Dátum: 2019. November 15. - 09:15:15 »

Újabb két ASPs eset igazolja,hogy visszajön mint a bumeráng.

Az már sajnos nem a mi életünkben lesz, amikor mentesek leszünk az ASP-től.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #852 Dátum: 2019. November 15. - 14:23:17 »

Újabb két ASPs eset igazolja,hogy visszajön mint a bumeráng.

Vájjá mán nem az vót, hogy megálliti az ótópálya. Mán teljesen össze vagyok zavarodva
oszt tessenek már ott a helyszínen vérésmandulamintát venni abból a desznyóból olyan ingatagon mozog ottan abban a nagy forgalomban Stoel

https://index.hu/mindekozben/poszt/2019/11/15/diszno_esett_ki_egy_furgonbol_a_rakoczi_uton/
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #853 Dátum: 2019. November 15. - 14:29:27 »

Vájjá mán nem az vót, hogy megálliti az ótópálya. Mán teljesen össze vagyok zavarodva
oszt tessenek már ott a helyszínen vérésmandulamintát venni abból a desznyóból olyan ingatagon mozog ottan abban a nagy forgalomban Stoel

https://index.hu/mindekozben/poszt/2019/11/15/diszno_esett_ki_egy_furgonbol_a_rakoczi_uton/

Be kell vallani elb@sztam ez nem nyugatra megy ez onnan jön legalább is a Keleti_pu felé tart Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #854 Dátum: 2019. November 15. - 14:45:39 »

Újabb két ASPs eset igazolja,hogy visszajön mint a bumeráng.

Amúgy arra nagyon kíváncsi leszek, hogy az újrafertőzött területen lévő egyedeknél megfigyelhető lesz-e valamilyen fokú rezisztenica, vagy megint viszi a 90 %-ot. Kérdés ugye az is, hogy mennyire jött fel az állomány azóta, hogy megvolt ez első hulláma a pestisnek.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: