Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 253571 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #825 Dátum: 2019. Október 08. - 11:29:03 »

 igaz, akkor elképesztő!

https://magyarhang.org/kulfold/2018/09/01/tele-van-a-duna-sertestetemekkel/?fbclid=IwAR2OCJIFUReTCKs8sdneIsoktxl4qW4CuuXOo7W9J-bmJ3vhHJoN_i19pq4
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #826 Dátum: 2019. Október 08. - 12:13:32 »


Több, mint egy éves hír!

Ennyire ínség van, hogy elő kell ezeket kaparni, vészesen csökken a rettegés szint?   Fejvakarás
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #827 Dátum: 2019. Október 08. - 12:54:04 »

"nincs köze a kittenbergi eszmeiséghez, vadászati kultúrához, "


Na ez a lap is.  Fejvakarás
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #828 Dátum: 2019. Október 08. - 13:28:58 »

Több, mint egy éves hír!

Ennyire ínség van, hogy elő kell ezeket kaparni, vészesen csökken a rettegés szint?   Fejvakarás

Nem Voldi!  Egy újszülöttnek minden vicc új!  Mivel én ezt ma láttam először, nem azt néztem, hogy mikori a hír! Egyébként nincs ínség, van elég szar ezen kívül is!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #829 Dátum: 2019. Október 08. - 19:55:09 »

Dögöt sajnos látni a Tiszán is már , nem is ritkán ! Az egyik barátom ki kompos a Tiszán és egyben a terület vadászmestere is 2 hete azt mondta , hogy 50 dög felett járnak a területükön . Példának említette az egyik előző napját , szóltak neki , hogy egy vaddisznó dög úszik a vízen . Motorcsónakba ült és mire meglelte a parton és felakadva még 4 talált ! Sajnos csak ők veszik komolyan a környékükön a járvány ügyi előírásokat a többiek lexarják !

Nem áll szándékomban vitatkozni veled Csaba,csak azért szólalok meg,mert a fórumon csak páran vagyunk,akik "néztük ezt a meccset élőben".  Ne legyenek hamis következtetéseid: fertőző,gyorsan öl,s ahogy már be is bizonyosodott,visszatér. A facebookon összeírogatott faszságokon már rég túl vagyunk,csak ahogy Oconor -szívbéli földim-fogalmazta:míg itt döglött nem érdekelt senkit. /majd a Tisza,majd a sztráda,majd a Duna,majd a Száva.../ Nem. Megy ez sajnos mint a terepes Ifa,nem túl gyorsan,néha esetlegesen,el-el akad,aztán mégis megy tovább. A pusztulás után persze lesz majd disznó újra,csak győzze mindenki kivárni. Jó élőhelyen is eltelt pár hónap,míg újra nyoma volt egy komolyabb kondának. Rosszabb élőhelyen kellett hozzá egy év is. 

Pedig szeretek vitázni és addig amíg a vita építő jellegű addig érdemes  ! Veled és a hozzád hasonló srácokkal pedig megtiszteltetés is egyben . Nagyon nem kiszámítható a vírusa szvsz és már tuti mutálódott is . Azt is fixre vették , hogy az a disznó amelyik megkapja az nem éli túl . Pedig túlélheti nem is kevés  , az  hogy vírus hordozó marad pedig esélyt ad a disznónak a valamikori immunitás elérésére . Megnevezném a levelező partnereimet akik komoly szaktekintélyek és hasonló képen gondolkodnak   de nem tehetem . Az , hogy egyes területeken , hogyan viselkedik és milyen következtetést lehet levonni pedig sokkal nagyobb tudományos kapacitást igényelne . Legyen ez a mostani járvány intő példaként felvésve a szemöldök fába az elkövetkező generációk számára , hogy oportunista fajokkal nem szabad kesztyűs kézzel "gazdálkodni" . Az 1890-es Afrikai marhavészt is a túlszaporodott vad állomány (főleg kaffer bivaly) okozta , most mi növeltük óriásira a disznó állomány létszámát a rossz gazdálkodással és a kapzsi etetési rendszereinkkel plusz ehhez jött az enyhe téli időjárás . A természet pedig most kezébe vette a dolgot , legalább is azt hisszük de én mindig szkeptikus vagyok ha ilyen óriási az emberiség élelmezésével kapcsolatos pénzek kerülnek felszínre !
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #830 Dátum: 2019. Október 08. - 20:37:12 »

Dögöt sajnos látni a Tiszán is már , nem is ritkán ! Az egyik barátom ki kompos a Tiszán és egyben a terület vadászmestere is 2 hete azt mondta , hogy 50 dög felett járnak a területükön . Példának említette az egyik előző napját , szóltak neki , hogy egy vaddisznó dög úszik a vízen . Motorcsónakba ült és mire meglelte a parton és felakadva még 4 talált ! Sajnos csak ők veszik komolyan a környékükön a járvány ügyi előírásokat a többiek lexarják !

Pedig szeretek vitázni és addig amíg a vita építő jellegű addig érdemes  ! Veled és a hozzád hasonló srácokkal pedig megtiszteltetés is egyben . Nagyon nem kiszámítható a vírusa szvsz és már tuti mutálódott is . Azt is fixre vették , hogy az a disznó amelyik megkapja az nem éli túl . Pedig túlélheti nem is kevés  , az  hogy vírus hordozó marad pedig esélyt ad a disznónak a valamikori immunitás elérésére . Megnevezném a levelező partnereimet akik komoly szaktekintélyek és hasonló képen gondolkodnak   de nem tehetem . Az , hogy egyes területeken , hogyan viselkedik és milyen következtetést lehet levonni pedig sokkal nagyobb tudományos kapacitást igényelne . Legyen ez a mostani járvány intő példaként felvésve a szemöldök fába az elkövetkező generációk számára , hogy oportunista fajokkal nem szabad kesztyűs kézzel "gazdálkodni" . Az 1890-es Afrikai marhavészt is a túlszaporodott vad állomány (főleg kaffer bivaly) okozta , most mi növeltük óriásira a disznó állomány létszámát a rossz gazdálkodással és a kapzsi etetési rendszereinkkel plusz ehhez jött az enyhe téli időjárás . A természet pedig most kezébe vette a dolgot , legalább is azt hisszük de én mindig szkeptikus vagyok ha ilyen óriási az emberiség élelmezésével kapcsolatos pénzek kerülnek felszínre !
Értem én, hogy döglött disznók úszkálnat a Tiszán. De, hogyan kerülnek oda?
Árvíz nem volt, hogy bemosná a nádasokból, megpróbálja átúszni és beledöglik, lemegy inni és vége, lázcsillapításként megy bele?
Esetleg emberi felelőtlenség, ne adj Isten szándékosság?
 Fejvakarás
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #831 Dátum: 2019. Október 08. - 21:44:59 »

Értem én, hogy döglött disznók úszkálnat a Tiszán. De, hogyan kerülnek oda?
Árvíz nem volt, hogy bemosná a nádasokból, megpróbálja átúszni és beledöglik, lemegy inni és vége, lázcsillapításként megy bele?
Esetleg emberi felelőtlenség, ne adj Isten szándékosság?
 Fejvakarás
Kb. ez így mind.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #832 Dátum: 2019. Október 10. - 01:30:56 »

Értem én, hogy döglött disznók úszkálnat a Tiszán. De, hogyan kerülnek oda?
Árvíz nem volt, hogy bemosná a nádasokból, megpróbálja átúszni és beledöglik, lemegy inni és vége, lázcsillapításként megy bele?
Esetleg emberi felelőtlenség, ne adj Isten szándékosság?
 Fejvakarás
Nálunk ugyan ez a helyzet.Szerintünk lázcsillapítás céljából keresik a vízpartot.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #833 Dátum: 2019. Október 10. - 17:22:08 »

Szomorúan jelentem, MEGÉRKEZETT!
És most nem Nógrádról beszélek.
 Rííí
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #834 Dátum: 2019. Október 10. - 17:54:07 »

Kicsit bővebben Gézám !
  Csodalk  Csodalk  Csodalk
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #835 Dátum: 2019. Október 10. - 18:01:45 »

Szomorúan jelentem, MEGÉRKEZETT!
És most nem Nógrádról beszélek.
 Rííí


Ez azt jelenti a Velencei tó környékére?

« Utoljára szerkesztve: 2019. Október 10. - 18:07:01 írta Sakac » Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #836 Dátum: 2019. Október 10. - 20:36:02 »

Jó lenne egy kicsit bővebben tudni a dologról,mert az elmúlt napokban fedeztem fel egy nagytalpú nyomait a bèrlemènyben itt lent dèl Fejèrben... Mert akkor fertőtlenítőben kell fürödnöm,mielőtt haza megyek Győrbe... Mondjuk már elkezdtem kèt vadászfelszerelèst összerakni,egyiket csak itt,a másikat csak otthon. Nem akarok kiszúrni a barátaimmal,hogy èn hurcoljam át a kórságot...
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #837 Dátum: 2019. Október 10. - 20:53:59 »

Jó lenne egy kicsit bővebben tudni a dologról,mert az elmúlt napokban fedeztem fel egy nagytalpú nyomait a bèrlemènyben itt lent dèl Fejèrben... Mert akkor fertőtlenítőben kell fürödnöm,mielőtt haza megyek Győrbe... Mondjuk már elkezdtem kèt vadászfelszerelèst összerakni,egyiket csak itt,a másikat csak otthon. Nem akarok kiszúrni a barátaimmal,hogy èn hurcoljam át a kórságot...
Mivel hogy dunán innen és túl is vadászom, nekem már két éve a puskák kivételével külön felszerelésem van.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #838 Dátum: 2019. Október 10. - 21:45:21 »

Szomorúan jelentem, MEGÉRKEZETT!
És most nem Nógrádról beszélek.
 Rííí
Ha, lehetséges tájékoztass engem, és az olvtársakat, mert mindenhol van disznó, csak nálam nincs!!!! Fejvakarás( 2.5 év után elesett az első, de sok poitív van a közelben)  Fejvakarás
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #839 Dátum: 2019. Október 11. - 11:31:24 »


Leírtam de én továbbra is úgy gondolom hogy nem emberi közvetítéssel jutott a Budakeszi parkba a vírus !  Nógrád már fertőzött volt várható volt hogy valahol az északi részen a kanyar környékén fog átkelni a Dunán mert a populáció sűrűsége ott adja a lehetőséget és tudom hogy a Szentendrei szigetre mindkét oldalról bejártak a disznók kagylózni ( a vízállás is kedvezett ehhez ) A vadasparkban meg feltűnő volt a gyors és egyidejű pusztulás . Hogy máshol miért "nem vették észre"  ????     Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: