Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 253560 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #810 Dátum: 2019. Október 07. - 08:07:28 »

https://index.hu/gazdasag/2019/10/07/meg_dragabb_lehet_lesz_a_serteshus/  Fejvakarás

Idézet
Romániában az ASP terjedése miatt levágott állományok olyan hiányt teremtettek, hogy a magyar export egy év alatt megkétszereződött a szomszédos országba.
Vagyis egyenlőre kifizetődő hazudozni, hogy pénztáros lőrinc meg csányi tömjék a zsebüket. Aztán majd ha a nyakunkba basznak egy izmos kártérítési pert jókora bírsággal, a kis hülye adófizetők majd kifizetik.
És természetesen így, hogy a hazudozás révén el tudják adni adni külföldre magasabb áron a magyar sertéshúst, "kénytelenek" a hazai piacon is árat emelni...vagyis ott tartunk, ha kiderülne az igazság és a nemzetközi piacról szépen kivágnák a magyar sertést, a hazai fogyasztó járna jól(az ország főkondásai meg rosszul).
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #811 Dátum: 2019. Október 07. - 13:51:02 »

https://index.hu/gazdasag/2019/10/07/meg_dragabb_lehet_lesz_a_serteshus/  Fejvakarás
Vagyis egyenlőre kifizetődő hazudozni, hogy pénztáros lőrinc meg csányi tömjék a zsebüket. Aztán majd ha a nyakunkba basznak egy izmos kártérítési pert jókora bírsággal, a kis hülye adófizetők majd kifizetik.
És természetesen így, hogy a hazudozás révén el tudják adni adni külföldre magasabb áron a magyar sertéshúst, "kénytelenek" a hazai piacon is árat emelni...vagyis ott tartunk, ha kiderülne az igazság és a nemzetközi piacról szépen kivágnák a magyar sertést, a hazai fogyasztó járna jól(az ország főkondásai meg rosszul).

Pszt! Stoel  Csak ezt a látszatot keltették. Valójában biológiai fegyverrel támadtunk Romániára. Kizárólag a Kárpátokon túlra szállítottak belőle. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #812 Dátum: 2019. Október 07. - 16:03:01 »

Ez egy világ probléma !

Lölő és Sanyibáttya most jó hasznot húznak az biztos , bár azok a zárt technológiás telepek kevésbé sebezhetőek mint a háztályi vagy a nyílt technológiások ! Én ezeken túl egyáltalán nem találom túlzónak még ha viccnek is szánta az olvtárs , hogy bíza egy modern kori gazdasági biológiai fegyver . Nagyon furcsa dolgokat produkál , gyakorlatilag a "nagy természetre" lehet simán fogni az összes szemétséget .
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #813 Dátum: 2019. Október 07. - 16:53:12 »

Ez egy világ probléma !

Lölő és Sanyibáttya most jó hasznot húznak az biztos , bár azok a zárt technológiás telepek kevésbé sebezhetőek mint a háztályi vagy a nyílt technológiások ! Én ezeken túl egyáltalán nem találom túlzónak még ha viccnek is szánta az olvtárs , hogy bíza egy modern kori gazdasági biológiai fegyver . Nagyon furcsa dolgokat produkál , gyakorlatilag a "nagy természetre" lehet simán fogni az összes szemétséget .
Bezony...még megeshet, hogy aki nem adta meg magát csányinak a sertéságazatban, annál megjelenik a hatóság oszt kiírtják a telepet mert "aspvankéremszépen".
Bár az ilyen eset nem marad visszhang nélkül az meg nem tenne jót a kiváló magyar aspmentes sertéshús reputációjának.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #814 Dátum: 2019. Október 07. - 18:24:36 »

Hiába a zárt technológiás telep ha a takarmány keverékbe kerül ,szója, búza, kukorica ami aratás előtt valamilyen test nedvvel beszennyeződött. A vírus állítólag nagyon virulens és azt hiszem nem sterilizálják a betakarított gabonát. "A fertőzött istállók /ólak és karámok padozatán, az alomszalmán, napfénytől védett helyen, heteken át fennmarad (tehát a szennyezett gabonán is) valamint savas és lúgos közegben (pH 3,9 – 11,5 között) is megtartja fertőzőképességét."
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #815 Dátum: 2019. Október 07. - 19:42:32 »

Sok plénum , nagy tudású elméinek összesített véleménye alapján azt a következtetést vontam le (bocsi az álszerénységért ) , hogy közel se annyira fertőző mint sokan hittük és hálát adva az égnek messze nem 100% a mortalitása . Adacta nem seper végig a területen mint a bozóttűz . Sok sok furcsa eset és tény alapján még azok se tudják a tutit akiknek ez tanult szakmájuk/hivatásuk . Sokszor csak kamilláznak ki a fejükből mert ez az átok nem úgy viselkedik mint a nagy könyvek szerint várható lenne ! Viszont erősen lerostálja és vissza veti a vaddisznó létszámot ez tény .
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #816 Dátum: 2019. Október 07. - 19:53:05 »

Hiába a zárt technológiás telep ha a takarmány keverékbe kerül ,szója, búza, kukorica ami aratás előtt valamilyen test nedvvel beszennyeződött. A vírus állítólag nagyon virulens és azt hiszem nem sterilizálják a betakarított gabonát. "A fertőzött istállók /ólak és karámok padozatán, az alomszalmán, napfénytől védett helyen, heteken át fennmarad (tehát a szennyezett gabonán is) valamint savas és lúgos közegben (pH 3,9 – 11,5 között) is megtartja fertőzőképességét."
A szója átmegy egy hőkezelésen. A kukorica "csuhéban" van, a kalászos gabona meg a kalászban. Persze ez a "mechanikai védelem" nem 100%-os de valamennyire visszaveti a fertőzés valószínűségét.
Egyfolytában az élelmiszerhulladékról papolnak mint fertőzésforrásról pedig a szétterjedésben valószínűleg sokkal nagyobb szerepe volt az ellenőrizhetetlen eredetű, épp ezért olcsó húslisztnek.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #817 Dátum: 2019. Október 07. - 21:27:51 »

Sok plénum , nagy tudású elméinek összesített véleménye alapján azt a következtetést vontam le (bocsi az álszerénységért ) , hogy közel se annyira fertőző mint sokan hittük és hálát adva az égnek messze nem 100% a mortalitása . Adacta nem seper végig a területen mint a bozóttűz . Sok sok furcsa eset és tény alapján még azok se tudják a tutit akiknek ez tanult szakmájuk/hivatásuk . Sokszor csak kamilláznak ki a fejükből mert ez az átok nem úgy viselkedik mint a nagy könyvek szerint várható lenne ! Viszont erősen lerostálja és vissza veti a vaddisznó létszámot ez tény .
Nem áll szándékomban vitatkozni veled Csaba,csak azért szólalok meg,mert a fórumon csak páran vagyunk,akik "néztük ezt a meccset élőben".  Ne legyenek hamis következtetéseid: fertőző,gyorsan öl,s ahogy már be is bizonyosodott,visszatér. A facebookon összeírogatott faszságokon már rég túl vagyunk,csak ahogy Oconor -szívbéli földim-fogalmazta:míg itt döglött nem érdekelt senkit. /majd a Tisza,majd a sztráda,majd a Duna,majd a Száva.../ Nem. Megy ez sajnos mint a terepes Ifa,nem túl gyorsan,néha esetlegesen,el-el akad,aztán mégis megy tovább. A pusztulás után persze lesz majd disznó újra,csak győzze mindenki kivárni. Jó élőhelyen is eltelt pár hónap,míg újra nyoma volt egy komolyabb kondának. Rosszabb élőhelyen kellett hozzá egy év is. 
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #818 Dátum: 2019. Október 07. - 21:34:45 »

Sziasztok!
Újra jövök egy kis ASP hírrel.
Nem szeretném elkiabálni,de úgy tűnik megállt az elhullás.
Már egy ideje nem találunk dögöt.
Úgy gondoljuk kb 20-30% maradhatott meg a disznó állományból.

Nekem nem úgy tűnik.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #819 Dátum: 2019. Október 07. - 22:42:31 »

Nem áll szándékomban vitatkozni veled Csaba,csak azért szólalok meg,mert a fórumon csak páran vagyunk,akik "néztük ezt a meccset élőben".  Ne legyenek hamis következtetéseid: fertőző,gyorsan öl,s ahogy már be is bizonyosodott,visszatér. A facebookon összeírogatott faszságokon már rég túl vagyunk,csak ahogy Oconor -szívbéli földim-fogalmazta:míg itt döglött nem érdekelt senkit. /majd a Tisza,majd a sztráda,majd a Duna,majd a Száva.../ Nem. Megy ez sajnos mint a terepes Ifa,nem túl gyorsan,néha esetlegesen,el-el akad,aztán mégis megy tovább. A pusztulás után persze lesz majd disznó újra,csak győzze mindenki kivárni. Jó élőhelyen is eltelt pár hónap,míg újra nyoma volt egy komolyabb kondának. Rosszabb élőhelyen kellett hozzá egy év is. 
Igen yes Sir yes...
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #820 Dátum: 2019. Október 07. - 22:56:03 »

Veszélyeztetett területen vagyunk!
A kukorica vetés elviselhető volt, esett néhány disznó de simán meg lehetett védeni, búza kevés volt, kb 100ha védhetetlen területen, lőttem benne néhány disznót, meg mások is de még semmi extra az előző évekhez képest. Aztán augusztus végén valami megváltozott. 20, 30, 40-es kondák jelentek meg, egy éjszakai vadászaton 60-70 disznót láttam, akár ha kertben lettem volna.  Három vadász egy egymástól kb 1km-re lévő 30-30ha-os cirok táblán egy éjszaka kilenc disznót lőtt. Kimentem hajnalba, bőgést halgatni meg bikát keresni, hazafelé cserkelve, nyilt gyepen 8 és 9 óra között 4  disznót lőttem.
Aztán két hete valami megint változott, pénteken este kimentem a még bentlévő bakot meglőni, nem sikerűlt, de azért 11-ig maradtam, még mindíg sok disznót láttam, de akkor már élt az elhatározásom. Szombaton vendéggel kellett volna disznót lövetnem. A leg tutibb helyekre vittem és nem volt disznó.
A hétvégén vadásztársaságok vezezetőivel pusztítottuk a szekszárdi vöröset és elmeséltem a sztorimat, voltak akiknél már ott az ASP,"megnyugtattak" ez náluk is hasonló módon játszódott le és rövid időn belül le fogom adni az első pozitív mintákat.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Wilson
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #821 Dátum: 2019. Október 07. - 22:58:53 »

Azt azért érdemes szem előtt tartani,hogy a nagyvilágban nagyon nagy pénzekből,komoly erőforrásokat megmozgatva gőzerővel kutatnak a megfelelő vakcina előállításán,amivel kordában tartható az asp.

https://magyarmezogazdasag.hu/2019/05/15/afrikai-sertespestis-elleni-vakcina-lathataron
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #822 Dátum: 2019. Október 08. - 05:11:01 »

Azt azért érdemes szem előtt tartani,hogy a nagyvilágban nagyon nagy pénzekből,komoly erőforrásokat megmozgatva gőzerővel kutatnak a megfelelő vakcina előállításán,amivel kordában tartható az asp.

https://magyarmezogazdasag.hu/2019/05/15/afrikai-sertespestis-elleni-vakcina-lathataron
Májusi cikk.  Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #823 Dátum: 2019. Október 08. - 11:17:16 »

A rák ellenszerét is megtalálják évente többször.  Csak mióta én érdeklődéssel figyelem, annak több évtizede.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #824 Dátum: 2019. Október 08. - 11:21:07 »

https://magasles.reblog.hu/a-tek-hajlando-vaddisznokra-lovoldozni?fbclid=IwAR1X4Cc9PpGIJAyY_oA-huOmZklytwI6MOeKfMJ2hH6QzCRk6Z5jDCRHvB4
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: