Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 253547 alkalommal)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #765 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 19:26:00 »

Az egészet félreérted.
Az elmúlt ötven évben ez a harmadik járvány,amit megtapasztaltam. Mindegyik eredménye az volt, hogy az élve hagyott 2 % ellenálló volt a vírussal szemben és ebből néhány év alatt vissza szaporodott az állomány. Ha mindent kilősz, esélyt sem adsz a természetes kiválogatódásnak.
Minden egyed rendelkezik egy mutáns génnel, ami nem látszik rajtuk és rajtunk,csak a továbbszaporodás alapja ezen varianciára épül.
A HIV vírus fellépésekor miért nem kezdted kiirtani a népet?
Mindkettő hadi célból kikísérletezett vírus. Az ok ellen és ne az okozat ellen harcolj!
Igen Taps Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #766 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 20:29:34 »

Fejvakarás Tehát inkább szenvedjen ki pár nap alatt és poshadjon a területen a dög, minthogy elejtve, de lekerüljön onnét? És ezt a lelki világotokkal magyarázzátok. Vagy valamit félreértettem.
Gyakorlatilag 48 óra. Jól látod, a lelki világ itt most pont a probléma.(meg a titkolózás amiről Bátya írt)

Az elmúlt ötven évben ez a harmadik járvány,amit megtapasztaltam. Mindegyik eredménye az volt, hogy az élve hagyott 2 % ellenálló volt a vírussal szemben és ebből néhány év alatt vissza szaporodott az állomány. Ha mindent kilősz, esélyt sem adsz a természetes kiválogatódásnak.
Minden egyed rendelkezik egy mutáns génnel, ami nem látszik rajtuk és rajtunk,csak a továbbszaporodás alapja ezen varianciára épül.
A HIV vírus fellépésekor miért nem kezdted kiirtani a népet?
Mindkettő hadi célból kikísérletezett vírus. Az ok ellen és ne az okozat ellen harcolj!
Ezt közöld az ASP vel fertőződött területen tapasztalattal rendelkezőkkkel, mert 2-2,5 év alatt gyakorlatilag semmi.
Igen Emelem  Teljes mértékben egyetértek! Ott van élő példaként a Tiszahát ebből a járványból. De gondolom az ott élő fórumtársak majd elmondják.
Leírtam, gyakorlatilag semmi, természetesen a javulást is leírom.
wildheger fórumtárs felsorolhatná az általa látott, tapasztalt járványt, lefolyásukat, az azóta megélt tapasztalatot.(vajon annyira ragályos, mortalis kórokozóról van szó?)
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #767 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 21:25:56 »

Gyakorlatilag 48 óra. Jól látod, a lelki világ itt most pont a probléma.(meg a titkolózás amiről Bátya írt)Ezt közöld az ASP vel fertőződött területen tapasztalattal rendelkezőkkkel, mert 2-2,5 év alatt gyakorlatilag semmi.Leírtam, gyakorlatilag semmi, természetesen a javulást is leírom.
wildheger fórumtárs felsorolhatná az általa látott, tapasztalt járványt, lefolyásukat, az azóta megélt tapasztalatot.(vajon annyira ragályos, mortalis kórokozóról van szó?)


Konkrétan Tarpáról van infóm, ugyanis a vőmnek ott vannak földjei és vadászni is jár oda. Főleg vadkárba. 2017/18 fordulójàn (december,január) gyakorlatilag lenullázódott a vaddisznó állomány.  Most, bő másfél évvel utána, csaknem ugyanannyi a disznó, mint volt.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #768 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 22:05:12 »

Konkrétan Tarpáról van infóm, ugyanis a vőmnek ott vannak földjei és vadászni is jár oda. Főleg vadkárba. 2017/18 fordulójàn (december,január) gyakorlatilag lenullázódott a vaddisznó állomány.  Most, bő másfél évvel utána, csaknem ugyanannyi a disznó, mint volt.
Ez nagyjából itt is így van.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #769 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 23:05:28 »

Konkrétan Tarpáról van infóm, ugyanis a vőmnek ott vannak földjei és vadászni is jár oda. Főleg vadkárba. 2017/18 fordulójàn (december,január) gyakorlatilag lenullázódott a vaddisznó állomány.  Most, bő másfél évvel utána, csaknem ugyanannyi a disznó, mint volt.
Ez nagyjából itt is így van.

 Csodalk :VvonKeletre + 50 km semmi, a VT területe 8000 ha egész évben 3db elejtés, 1-2 hullla . (nem értem, de lehetséges)
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #770 Dátum: 2019. Október 01. - 12:29:04 »

https://index.hu/gazdasag/2019/10/01/sertespestis_budakeszi_vaddiszno/
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #771 Dátum: 2019. Október 01. - 13:49:21 »

https://magasles.reblog.hu/hivatalos-buda-egesz-terulete-sertespestissel-fertozott?fbclid=IwAR1cONdW3QN0VQxGZHeLQzsFy2TLji3hl0YksQudBMvP_vj1ruuTn3_fpfw
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #772 Dátum: 2019. Október 01. - 14:28:32 »

Szerintem ennek nem az élmények között van a helye. Bőven elég,ha a betegségek céltopikban szerepel,bárcsak ott sem lenne... Rííí
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #773 Dátum: 2019. Október 01. - 14:36:26 »

Szerintem ennek nem az élmények között van a helye. Bőven elég,ha a betegségek céltopikban szerepel,bárcsak ott sem lenne... Rííí

Sorry, innentől majd amott fogom belinkelni.
Naplózva
egyszeri vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


« Új üzenet #774 Dátum: 2019. Október 01. - 15:34:04 »

ASP témára: egy barátom (aki nem én vagyok 😉) mesélte- tavaly nyáron beütött a vész. Keresnie kellett a dögöket, vizsla módra szaglás alapján. Amit talált ártalmatlanná tette, minden fertőtlenítő szabályt betartva. Az elhullás nem volt olyan nagy, mint amivel a hírek ijjesztgettek, hála a korábbi évi emelt szintű terítéknek. A 2018-19 évben szintén meg kellett toldani a terítéket, sikerült is teljesíteni, még ha sajnálták is a gödörbe dobálni a vadat. Később már nem kellett eldobni, hanem tárolni a minta vissza igazolasaig. Január óta nem volt újabb pozitív eset, jelenleg van annyi disznó a területen, hogy már van kár is. Csökkent állomány haszna: a kondák nem érintkeznek olyan könnyen, amelyik megússza, az fogja újra populálni az üres területeket. A lényeg: minden elhullott vadat ártalmatlanná tenni, minél hamarabb.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #775 Dátum: 2019. Október 01. - 16:34:02 »

ASP témára: egy barátom (aki nem én vagyok 😉) mesélte- tavaly nyáron beütött a vész. Keresnie kellett a dögöket, vizsla módra szaglás alapján. Amit talált ártalmatlanná tette, minden fertőtlenítő szabályt betartva. Az elhullás nem volt olyan nagy, mint amivel a hírek ijjesztgettek, hála a korábbi évi emelt szintű terítéknek. A 2018-19 évben szintén meg kellett toldani a terítéket, sikerült is teljesíteni, még ha sajnálták is a gödörbe dobálni a vadat. Később már nem kellett eldobni, hanem tárolni a minta vissza igazolasaig. Január óta nem volt újabb pozitív eset, jelenleg van annyi disznó a területen, hogy már van kár is. Csökkent állomány haszna: a kondák nem érintkeznek olyan könnyen, amelyik megússza, az fogja újra populálni az üres területeket. A lényeg: minden elhullott vadat ártalmatlanná tenni, minél hamarabb.

Kösz ! Ez már valami fény az alagútban . Mondjuk nehezen tudom elképzelni hogy 100% ban megtaláljuk a dögöket . Ha meg csak 90-95% akkor  Fejvakarás Vállat von
Naplózva
egyszeri vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


« Új üzenet #776 Dátum: 2019. Október 01. - 16:45:53 »

Természetesen szinte egy a lehetetlennel minden dögöt megtalálni, de törekedni kell rá. Az embernek le kell küzdenie az ösztönös undort, a munkát valakinek el kell végezni. Ha jót akarsz - ne bízd másra. Ha folyton fertőtlenítést végzel a szerszámokon, cseréled, minden akció után mosod a ruhát, használsz gumikesztyűt, csak madzaggal érsz a döghöz, minél kisebb távolságra húzod, égetsz, meszelsz,stb. - legalább te megteszel mindent, hogy megállítsd a visszafertőzést. Még ha csak 90-95 százalékban is, de meg kell tenni. Megéri. Üdvözlettel Én.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #777 Dátum: 2019. Október 02. - 18:46:44 »

https://magasles.reblog.hu/eltunt-tobb-szaz-asp-s-vaddiszno
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #778 Dátum: 2019. Október 02. - 20:37:38 »

Míg a Beregben tűnt el,nem érdekelt senkit.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #779 Dátum: 2019. Október 02. - 21:06:44 »

Míg a Beregben tűnt el,nem érdekelt senkit.

Persze, mert akkor nem volt semmilyen járvány. Hivatalosan. Nem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: