Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 253569 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #750 Dátum: 2019. Szeptember 29. - 21:35:26 »

Arra van valami adat, hogy kertben vagy szabadon tartott állományban jellemzőbb a "fertőzés"?
Egyelőre nincsen.
A gyulaji kertet teljesen körbevette a kór, de nagyon sokáig bent nem jelent meg.
Egészen tavaly előttig, amikor onnan is vittek bírálatra gyanús trófeákat.
Aztán tavaly már jóval többet.
Az első jól látható jegyei a megbetegedésnek a beteg oldalon a szemág rövidülése és vele párhuzamosan az agancstő kör-keresztmetszetének elliptikus torzulása.
A következő agancson már szinte biztosan látszani fog a betegség hatása, mindenféle torzulásokkal egészen addig, míg a koponyából kitörik az agancstő.
Ekkor általában már a koponya más részein, sőt a jelentősebb csöves csontokon is láthatóak az elváltozások.
Mivel az agancs építés fő összetevői a csöves csontokból érkeznek, az sem kizárható, hogy maga a befertőződés is onnan történik, de ebben is van gyanús elem.
Az esetek kb. 90-95%-ában csak az egyik oldal torzul.
Nagyon sok az ismeretlen faktor, ami igen megnehezíti a dolgát a kutatóknak.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #751 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 04:57:46 »


 Rííí
Fejér megye, vagy Nógrád?


Nógrád
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #752 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 06:45:07 »

Nem visz rá a lelkiismeretem, hogy tök egészséges állatokat belelőjjek a kukába. Elintézi majd a természet.
 Rííí
Igen    Vagyunk ezzel így egy páran!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #753 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 07:42:35 »

A 2018as fórumtalin többen is szkeptikusan álltak ahhoz, amit meséltem a keleti vészről...Tudom, nem vagyok egy Nadler Herbert... De a döglött disznót az élőtől még/ már meg tudom különböztetni. Nem szendvics,nem holló,hanem rengeteg felelőtlen ember. "Okos" állatorvosok,gazdálkodó (sertéstenyésztő) vadászok unintelligens,alapvető szabályokat leszaró viselkedése /is/ vezetett ide. Illetve legfőbb gond a vadászat végtelenül elanyagiasodott helyzete,mert mindenhol döglött már a disznó,de azért még tartottak egy-egy utolsó és azon túli hajtást a fertőzött területeken. A fertőzés meg szépen ment tovább a csizmák talpán,véres bakancsokon,szennyezett cuccokon,az aktuális másnapi megálló felé.

Én nem itt keresném a a fő okot . Kicsit feljebb és még feljebb .   Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #754 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 09:33:45 »

A 2018as fórumtalin többen is szkeptikusan álltak ahhoz, amit meséltem a keleti vészről...Tudom, nem vagyok egy Nadler Herbert... De a döglött disznót az élőtől még/ már meg tudom különböztetni. Nem szendvics,nem holló,hanem rengeteg felelőtlen ember. "Okos" állatorvosok,gazdálkodó (sertéstenyésztő) vadászok unintelligens,alapvető szabályokat leszaró viselkedése /is/ vezetett ide. Illetve legfőbb gond a vadászat végtelenül elanyagiasodott helyzete,mert mindenhol döglött már a disznó,de azért még tartottak egy-egy utolsó és azon túli hajtást a fertőzött területeken. A fertőzés meg szépen ment tovább a csizmák talpán,véres bakancsokon,szennyezett cuccokon,az aktuális másnapi megálló felé.
Szerintem kár ezért másokat köpködni... Nagyjából tehetetlenek vagyunk a kórral szemben, az emberi felelőtlenség max. felgyorsította a terjedését. Megúszni úgysem lehet, foglalkozni inkább a "hogyan tovább"-al kellene.
(Persze téged mint potenciális fertőzésforrást meglátlak a Duna ezen oldalán, körbelődözlek... Vadász)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #755 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 10:17:56 »

Szerintem kár ezért másokat köpködni... Nagyjából tehetetlenek vagyunk a kórral szemben, az emberi felelőtlenség max. felgyorsította a terjedését. Megúszni úgysem lehet, foglalkozni inkább a "hogyan tovább"-al kellene.
(Persze téged mint potenciális fertőzésforrást meglátlak a Duna ezen oldalán, körbelődözlek... Vadász)
Gyün a véres bakanccsal, betuszkoljuk a Kanizsai autómosóba.... Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #756 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 10:30:12 »

Gyün a véres bakanccsal, betuszkoljuk a Kanizsai autómosóba.... Ördög


Én abban nem bízom! A megyehatáron egy jó kis máglya, na az elintézi a vírust. Is! Sakac meg hoz valami jóféle szalonnát parázs úgyis lesz...

 Stoel
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #757 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 11:42:43 »

Igen    Vagyunk ezzel így egy páran!

 Fejvakarás Tehát inkább szenvedjen ki pár nap alatt és poshadjon a területen a dög, minthogy elejtve, de lekerüljön onnét? És ezt a lelki világotokkal magyarázzátok. Vagy valamit félreértettem.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #758 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 13:07:32 »

https://index.hu/gazdasag/2019/09/30/sertespestis_husipar_vaddiszno_irtas/
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #759 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 13:14:08 »


Világos!  A politikai érdek miatt inkább veszélyeztetik a teljes sertésállományt!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #760 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 13:32:00 »

Fejvakarás Tehát inkább szenvedjen ki pár nap alatt és poshadjon a területen a dög, minthogy elejtve, de lekerüljön onnét? És ezt a lelki világotokkal magyarázzátok. Vagy valamit félreértettem.
Az egészet félreérted.
Az elmúlt ötven évben ez a harmadik járvány,amit megtapasztaltam. Mindegyik eredménye az volt, hogy az élve hagyott 2 % ellenálló volt a vírussal szemben és ebből néhány év alatt vissza szaporodott az állomány. Ha mindent kilősz, esélyt sem adsz a természetes kiválogatódásnak.
Minden egyed rendelkezik egy mutáns génnel, ami nem látszik rajtuk és rajtunk,csak a továbbszaporodás alapja ezen varianciára épül.
A HIV vírus fellépésekor miért nem kezdted kiirtani a népet?
Mindkettő hadi célból kikísérletezett vírus. Az ok ellen és ne az okozat ellen harcolj!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #761 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 13:38:27 »

Az egészet félreérted.
Az elmúlt ötven évben ez a harmadik járvány,amit megtapasztaltam. Mindegyik eredménye az volt, hogy az élve hagyott 2 % ellenálló volt a vírussal szemben és ebből néhány év alatt vissza szaporodott az állomány. Ha mindent kilősz, esélyt sem adsz a természetes kiválogatódásnak.
Minden egyed rendelkezik egy mutáns génnel, ami nem látszik rajtuk és rajtunk,csak a továbbszaporodás alapja ezen varianciára épül.
A HIV vírus fellépésekor miért nem kezdted kiirtani a népet?
Mindkettő hadi célból kikísérletezett vírus. Az ok ellen és ne az okozat ellen harcolj!

 Igen Emelem  Teljes mértékben egyetértek! Ott van élő példaként a Tiszahát ebből a járványból. De gondolom az ott élő fórumtársak majd elmondják.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #762 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 15:14:09 »

Szerintem kár ezért másokat köpködni... Nagyjából tehetetlenek vagyunk a kórral szemben, az emberi felelőtlenség max. felgyorsította a terjedését. Megúszni úgysem lehet, foglalkozni inkább a "hogyan tovább"-al kellene.
(Persze téged mint potenciális fertőzésforrást meglátlak a Duna ezen oldalán, körbelődözlek... Vadász)
Gyün a véres bakanccsal, betuszkoljuk a Kanizsai autómosóba.... Ördög

Én abban nem bízom! A megyehatáron egy jó kis máglya, na az elintézi a vírust. Is! Sakac meg hoz valami jóféle szalonnát parázs úgyis lesz...

 Stoel
Idén is steril ruházatban igyekszem megtisztelni a Dunántúlt. De az ötletek jók,majd első este ki is próbálom rajtatok... Ördög
Egyedül a veszettség amitől tartok,de viszek kesztyűt hazahúzni a kansakált. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #763 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 16:07:42 »

Nem visz rá a lelkiismeretem, hogy tök egészséges állatokat belelőjjek a kukába. Elintézi majd a természet.
 Rííí
Igen
 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #764 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 17:09:43 »

Igen Emelem  Teljes mértékben egyetértek! Ott van élő példaként a Tiszahát ebből a járványból. De gondolom az ott élő fórumtársak majd elmondják.

Valami jó hírt írhatnának mert azt hiszem hamar itt lesz "csoma" !
Naplózva
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: