Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 253543 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #720 Dátum: 2019. Szeptember 06. - 23:59:30 »

Sziasztok!
Rég jártam már erre,de most jöttem egy kicsit "panaszkodni".
A nyár első harmadánál tette be a "dögvész" hozzánk (Tisza-tó térsége) a lábát.
Gyakorlatilag mostanra teljesen leamortizálta a vaddisznó állományt!
A környező településeken tízezrével ölték le a házi disznókat!
A területet bejárva ártéri kukorica táblák érintetlenül állnak,olyan helyeken ahol ilyenkor már 30-40% körüli kár szokott lenni.
A szóróm,ami úgy nézett ki,mint a mocsár (nem vadásztam rajta csak etettem) érintetlen.
Az erdő bűzlik!A Tisza vonalán is förtelmes bűz árad párszáz méterenként.Disznó tetemek a partszéli gallyakon fölakadva.
Teljes a káosz és a pusztulás!

 Rííí Rííí Rííí
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #721 Dátum: 2019. Szeptember 07. - 20:27:58 »

Sziasztok!
Rég jártam már erre,de most jöttem egy kicsit "panaszkodni".
A nyár első harmadánál tette be a "dögvész" hozzánk (Tisza-tó térsége) a lábát.
Gyakorlatilag mostanra teljesen leamortizálta a vaddisznó állományt!
A környező településeken tízezrével ölték le a házi disznókat!
A területet bejárva ártéri kukorica táblák érintetlenül állnak,olyan helyeken ahol ilyenkor már 30-40% körüli kár szokott lenni.
A szóróm,ami úgy nézett ki,mint a mocsár (nem vadásztam rajta csak etettem) érintetlen.
Az erdő bűzlik!A Tisza vonalán is förtelmes bűz árad párszáz méterenként.Disznó tetemek a partszéli gallyakon fölakadva.
Teljes a káosz és a pusztulás!

Ha elkülditek a mintát mi jön vissza ? Fejvakarás   - Sejtem de  mégis .   Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #722 Dátum: 2019. Szeptember 07. - 21:07:28 »

Amig az “illetékesek” hústelepein nem megy túl vagy 100km-el addig negativ. Utána meg rossz mintavételre hivatkozas....
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #723 Dátum: 2019. Szeptember 07. - 23:06:27 »

Ha elkülditek a mintát mi jön vissza ? Fejvakarás   - Sejtem de  mégis .   Emelem
Nagyon halkan jegyzem meg,hogy felső légúti betegségre hivatkoztak.Van amikor semmi vissza jelzés!(a disznók be is penészedtek a hűtőben!)Olyan is van,hogy oda szóltak ne küldjünk több mintát,mert nem győzik.ill volt olyan is,hogy azt mondták remélik nem találunk már több dögöt.Persze ezt nyomatékkal hangsúlyozva.
A gazdákat sem tájékoztatják csak leölik a disznókat!Kérdésükre annyit mond a fődoki,"értsék meg nem mondhatok semmit!'
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #724 Dátum: 2019. Szeptember 09. - 12:07:01 »

https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/sertespestis-allattarto-nebih-kormany-vesz-betegseg.691123.html
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #725 Dátum: 2019. Szeptember 18. - 21:45:29 »

Gratulálok!  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #726 Dátum: 2019. Szeptember 27. - 16:19:18 »

https://index.hu/gazdasag/2019/09/27/sertespestis_budakeszi/

Nekem az a gyanum hogy 20ev mulva sem vallják be hogy nálunk valaha bolt ASP...

Kishazánk lesz a asp terjedési térképén az ország ahol a határ külső oldalán terjedt csak...
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #727 Dátum: 2019. Szeptember 27. - 19:56:10 »

https://index.hu/gazdasag/2019/09/27/sertespestis_budakeszi/

Nekem az a gyanum hogy 20ev mulva sem vallják be hogy nálunk valaha bolt ASP...

Kishazánk lesz a asp terjedési térképén az ország ahol a határ külső oldalán terjedt csak...
Többet ne igyál!
https://portal.nebih.gov.hu/asp-elofordulasok
 Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #728 Dátum: 2019. Szeptember 27. - 21:29:42 »

https://index.hu/gazdasag/2019/09/27/sertespestis_budakeszi/

Ja...Ukrán szendvics...
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #729 Dátum: 2019. Szeptember 27. - 21:52:40 »

Jaj, mikor is voltam Petőházán? (kezdek gyanús lenni?) Fejvakarás
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #730 Dátum: 2019. Szeptember 27. - 22:20:06 »


Ne idegesíts, épp glett keverés közbwn olvastam Mosolyog  Innii, pfff nincs idő rá.Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #731 Dátum: 2019. Szeptember 27. - 22:33:23 »

Ne idegesíts, épp glett keverés közbwn olvastam Mosolyog  Innii, pfff nincs idő rá.Mosolyog
Ha kigletteltél,szólj! Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #732 Dátum: 2019. Szeptember 28. - 22:07:49 »

Volt cégem a mai napon Lengyel-Annafürdőn egy csodálatos szakmai és családi napot tartott.
Volt ott minden, reggeltől estig, meg egy remek témákkal összeállított kis szakmai konferencia is.
Tájegységünk fővadásza, Lakatos István a szarvasfélék agancstő elváltozásos betegségéről tartott előadást.
Leggyakrabban dámnál fordult elő, gennyes agancstő rothadásnak is hívták, ami teljesen tönkreteszi az állatot.
Mivel eddig az volt a 100%-os teória, hogy baktérium eredetű a dolog, tul sok remény nem volt arra, hogy gyógyítani lehessen szabad populációban.
Aki járt már fertőzött területen, az tudja mire képes ez a kórság. Tolna megye legjobb dám állományait 80%-ban tönkretette már.
De István olyanokat mondott az elmúlt évek kutatásainak alapján, ami megdöbbentett , egyben némi optimizmusra is okot adhat.
Tavaly óta a kór nagy számban előfordul gímben és őzben is.
Ugyanakkor vizsgáltak teljes csontvázakat dámbikáknál, tarvadnál, és lőttek külső seb nélküli torz, barkás dámbikákat mintavétel céljából.
Több esetben voltak elváltozasok a csöves csontokon is a koponya mellett, de sok esetben nyomát sem találták baktériumnak az elváltozások környékén.
Ellenben a beteg egyedek kintáiban sok esetben a mérhető felső határértéket meghaladó aflatoxin és még egyéb toxikus anyagok voltak jelen.
Még sok kutatás vár rájuk, de van rá esély, hogy a bakteriális fertőzés nem a kiváltó ok, hanem egyfajta következmény csupán.
Ha ez igy van, akkor megvan a reális esély arra is, hogy ki lehessen találni valamilyen megelőzést, vagy akár kezelést a kór ellen.
Ez igen jól jönne, mert a nyavalya már betalált Gyulajra is, de előtte még tönkretette azt a kocsolai és szakcsi dámállományt, ami miatt anno megemelték az országos
bírálat pontértéket, mert nem győzték bírálni az OTB-n a 200+ pontos nagy dámjaikat.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #733 Dátum: 2019. Szeptember 28. - 22:19:30 »


Ellenben a beteg egyedek mintáiban sok esetben a mérhető felső határértéket meghaladó aflatoxin és még egyéb toxikus anyagok voltak jelen.

Ezek a mycotoxinok nyilván a táplálékkal kerülnek be a vad szervezetébe. Át kellene gondolni a "szóróra még jó lesz" módszert amivel a legócskább, dohos, penészes takarmány kerül etetésre.
Más kérdés, hogy idén pl. a búza olyan szinten volt fertőzött, hogy az országban termett készlet jelentős része nagyjából a kazánban lenne jó helyen...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #734 Dátum: 2019. Szeptember 29. - 13:39:25 »

https://index.hu/gazdasag/2019/09/29/foallatorvos_budakesz_vadaskertben_vaddisznok_pestis/

Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: