Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 253538 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #645 Dátum: 2018. Október 17. - 07:09:38 »

Szerintem Háziszabály!  Az alapszabály a működésre vonatkozó szabályokat tartalmazza, a házi pedig a vadászati, vadgazdálkodási és egyéb gyakorlati szabályokat
Csak a Házi, az Alapszabály más funkcióval bír, ahogyan Attila is írta.
De csak akkor kell hozzányúlni, ha a HSz. rögzíti azt egyértelműen, hogy pl. Apróvadra kizárólag társas vadászaton engedélyezett a vadászat.
Ha csak egy olyan laza utalás van benne, hogy pl. A vadászat a mindenkori törvényi szabályozás betartásával lehetséges, akkor abban benne van az egyéni is.
Ettől függetlenül célszerű átgondolni az egyéni apróvad vadászat ésszerű korlátok között tartását, mer 1-2 mohó, éhes vadásztárs miatt lehetnek belőle problémák.
Ahogy lehetőség nyílott rá, mi azonnal engedélyeztük azokon a területrészeken, ahol amúgy nem szoktunk társas fácánvadászatot tartani.
Egy vadásztársunk viselkedése miatt, ezekről a területekről minden "ehető" apróvad eltűnt 2 éven belül.
Sajnos az akkori IB nem merte felvállalni a konfrontációt az emberrel, így a lehető legrosszabb döntéssel megszavaztatták a tagsággal, hogy ne lehessen egyéniben fácánozni.
Ha mindjárt az elején betettek volna egy normális gátat, ami szabályozza, hogy hol, mikor, hányszor egy héten, miből-mennyit, stb.... akkor még most is vidáman elbokrászhatnánk.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #646 Dátum: 2018. Október 17. - 10:03:06 »

Csak a Házi, az Alapszabály más funkcióval bír, ahogyan Attila is írta.
De csak akkor kell hozzányúlni, ha a HSz. rögzíti azt egyértelműen, hogy pl. Apróvadra kizárólag társas vadászaton engedélyezett a vadászat.
Ha csak egy olyan laza utalás van benne, hogy pl. A vadászat a mindenkori törvényi szabályozás betartásával lehetséges, akkor abban benne van az egyéni is.
Ettől függetlenül célszerű átgondolni az egyéni apróvad vadászat ésszerű korlátok között tartását, mer 1-2 mohó, éhes vadásztárs miatt lehetnek belőle problémák.
Ahogy lehetőség nyílott rá, mi azonnal engedélyeztük azokon a területrészeken, ahol amúgy nem szoktunk társas fácánvadászatot tartani.
Egy vadásztársunk viselkedése miatt, ezekről a területekről minden "ehető" apróvad eltűnt 2 éven belül.
Sajnos az akkori IB nem merte felvállalni a konfrontációt az emberrel, így a lehető legrosszabb döntéssel megszavaztatták a tagsággal, hogy ne lehessen egyéniben fácánozni.
Ha mindjárt az elején betettek volna egy normális gátat, ami szabályozza, hogy hol, mikor, hányszor egy héten, miből-mennyit, stb.... akkor még most is vidáman elbokrászhatnánk.

Így van kétélű dolog ez . Milyen jó is ha két barát vagy a vadász gyermekével unokájával kutyával egy jót sétálhat a puskával . Az már a csúcs ha még esik is valami .  Sajnos a lehetőség a húsvadászatra és a mohóságra az apróvad esetében a legnagyobb , de ugye nagyvad esetében is fennáll a veszély . ( " Az őz a leghátizsákosabb  nagyvadunk " .)  Tulajdonképpen csak a vadászon múlik az egész .  Nálunk engedélyezett  az egyéni apróvadazás főleg ott ahova úgyve megyünk társasra vagy a társas vadászat után bár hol .  Tavaly 8 alkalommal sétáltunk Dömével , eredmény két kacsa és egy kakas .  :Mosolyog de nagyon jól esett főleg hogy az előző időszakhoz képest sokkal kevesebb az apróvad társas vadászata . (nincs fácánnevelés)   Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #647 Dátum: 2018. Október 30. - 15:54:45 »

https://vasarnap.hu/2018/10/30/ket-vaddisznoban-is-sertespestist-mutattak-ki-nograd-megyeben/?fbclid=IwAR0q4uCpXtbfCNo-gWWwVh27z9P7KrYmJlCTZJBBK2oEdqnNvnpOdPu6rD8
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #648 Dátum: 2018. Október 31. - 21:50:03 »

https://index.hu/gazdasag/2018/06/05/ha_jon_az_oszi_makkszezon_veszesen_begyorsulhat_a_sertespestis_terjedese/
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #649 Dátum: 2018. Október 31. - 21:52:08 »


Egy jó összefoglaló cikk az egészről .
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #650 Dátum: 2018. November 24. - 14:47:49 »

A minap jót mérgelődtem azon, hogy be kellet adnom egy rókát veszettség vizsgálatra. Szóval róka megboldogul a hatos söréttől (nyamvadt kis szuka). Telefon a helyileg illetékes hatósági állatorvosnak, hogy Gabi bátyám itt a rokesz vizsgálgassátok. Válasz: én be nem teszem a vasárnapi töltött káposzta mellé! szolgálati fagyasztóládám meg nincs! Vidd csak be te Nagyszőlősre. Bevittem, átadtam. Kivették az agymintát majd a rókát visszaadták, hogy vigyem haza és "a hatósági előírásoknak megfelelően semmisítsem meg". Mondtam, hogy ácsi fiúk, és az elektromos hamvasztó-kemence amivel nektek kéne megsemmisíteni a tetemeket-mintákat! Kiderült, hogy az nincs tehát a boldogtalan ravaszdit hazafuvaroztam és elhantoltam. Disz iz Ukrajna!!! Most hívtak, hogy le kell adjak disznó-mintát is. Ha Diana rám kacsint isten bizony beviszem a disznót "egyben" és kíváncsi leszek, hogy a mintavételezés után (elméletileg elég lenne szív-vért, mellhártya lebenyt, garatmandulát, egy vesét és májlebenyt bevinnem) vajon ezt is visszaadják, hogy csinálj vele amit akarsz vagy megoldják a "megsemmisítését". a drága lódokik.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #651 Dátum: 2019. Január 27. - 15:31:18 »

http://vadaszativedegylet.hu/hirek/fontos---online-is-elvegezheto-az-asp-jarvanyvedelmi-kepzes!.html?fbclid=IwAR3IoB-I9RbWJIyUK5Ln0MRFFuq-JxcMQmCGOgXdddmNwbJp_9i7UnboWQo
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
J.vadász
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #652 Dátum: 2019. Január 27. - 15:52:45 »

http://vadaszativedegylet.hu/hirek/fontos---online-is-elvegezheto-az-asp-jarvanyvedelmi-kepzes!.html?fbclid=IwAR3IoB-I9RbWJIyUK5Ln0MRFFuq-JxcMQmCGOgXdddmNwbJp_9i7UnboWQo

Elvégezve.
Azt a nem túl sok időt érdemes rászánni. Igen

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Ts@bi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #653 Dátum: 2019. Január 28. - 09:16:42 »

http://vadaszativedegylet.hu/hirek/fontos---online-is-elvegezheto-az-asp-jarvanyvedelmi-kepzes!.html?fbclid=IwAR3IoB-I9RbWJIyUK5Ln0MRFFuq-JxcMQmCGOgXdddmNwbJp_9i7UnboWQo

"Ehhez el kell küldenie a nevét és az e-mail címét Palló Imola, a NÉBIH képzési és szociális referense részére a palloi@nebih.gov.hu e-mail címre, a levél tárgyában feltüntetve, hogy ASP járványvédelmi képzésre jelentkezik."

Kb. egy hete várom a választ...
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #654 Dátum: 2019. Január 28. - 09:23:19 »

http://vadaszativedegylet.hu/hirek/fontos---online-is-elvegezheto-az-asp-jarvanyvedelmi-kepzes!.html?fbclid=IwAR3IoB-I9RbWJIyUK5Ln0MRFFuq-JxcMQmCGOgXdddmNwbJp_9i7UnboWQo
Bizonyítványt is küldenek róla?  Fejvakarás
Naplózva
Ts@bi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #655 Dátum: 2019. Január 28. - 11:23:46 »

Bizonyítványt is küldenek róla?  Fejvakarás

A vizsgakérdések kitöltése értelemszerű, a sikeres vizsga után letölthető a tanúsítvány, amelyet ezután ki is lehet nyomtatni.
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #656 Dátum: 2019. Január 28. - 19:56:39 »


Kb. egy hete várom a választ...

4-5 nap múlva kaptam én is választ.

A vizsgakérdések kitöltése értelemszerű, a sikeres vizsga után letölthető a tanúsítvány, amelyet ezután ki is lehet nyomtatni.

A profilmódosításnál érdemes megadni a születési dátumot is, mert akkor az is szerepel a tanúsítványon.

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #657 Dátum: 2019. Február 07. - 17:36:04 »

https://index.hu/gazdasag/2019/02/07/dania_nemetorszag_kerites_vaddiszno_afrikai_sertespestis_sertes/
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #658 Dátum: 2019. Február 07. - 18:34:44 »


Csak csinálják ha van kedvük Nem szól szám Az ASP képzésen nekem valamiért az volt a gyanúm, hogy azért elég nagy a sötétben tapogatózás a témában. Az előadók mondókájából arra lehetett következtetni, hogy  az óvantagogra vonatkozóan, és a ragadozókra vonatkozóan szerintem nem rendelkeznek annyi visszajelzéssel és kutatási adattal, hogy az egyértelműen kijelenthető legyen, hogy azok nem terjesztik. És ott a Mo-i példa ahol, az emberi tényező került először képbe mint terjesztő(nem a migráncsos szendóra gondoltam). Itt északon benne vagyunk a sűrűjében és azt mondom, hogy vannak olyan terület részek amelyek nincsenek természetes úton összekapcsolva és mégis futótűzkén terjed a Bodrog és a Tisza mentén.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #659 Dátum: 2019. Február 07. - 20:42:23 »

A Mátrában meg már bontják...az üresre lőtt vaddisznós kerteket végleg felszámolják. Cirka 40 évig nem lesz rá szükség.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: