Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 253542 alkalommal)
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #600 Dátum: 2018. április 26. - 18:25:15 »

Ne féljél, annyira azért nem lesz olcsó mint "Lajos mama" disznófarmja!  Ördög

Inkább az a baj, hogy annyi pénzért amennyiért majd AZOK megvehetik, annyiért MI nem vehetnénk meg. Pedig lehet összetörném én is a malacperselyt...  :Mosolyog
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #601 Dátum: 2018. Május 01. - 07:00:11 »

Inkább az a baj, hogy annyi pénzért amennyiért majd AZOK megvehetik, annyiért MI nem vehetnénk meg. Pedig lehet összetörném én is a malacperselyt...  :Mosolyog

Könyvelőként láttam sertéstelepet létrejönni, aztán tönkremenni is.
Van ennél könnyebb halál is. A tököm foglalkozna valaha is olyan termékkel, amelynek értékesítési kényszere van.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #602 Dátum: 2018. Május 01. - 07:27:00 »

Könyvelőként láttam sertéstelepet létrejönni, aztán tönkremenni is.
Van ennél könnyebb halál is. A tököm foglalkozna valaha is olyan termékkel, amelynek értékesítési kényszere van.
Lajos!
Tudsz olyanról aminek nincs?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #603 Dátum: 2018. Május 01. - 09:17:26 »

Azért van a mezőgazdaságban is termék, amit pár évig, kvázi nulla plusszköltséggel el lehet tárolni egy vélhetően jobb árig. Legjobb példa a méz.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #604 Dátum: 2018. Május 01. - 09:19:18 »

Könyvelőként láttam sertéstelepet létrejönni, aztán tönkremenni is.
Van ennél könnyebb halál is. A tököm foglalkozna valaha is olyan termékkel, amelynek értékesítési kényszere van.

Én egy baromfifeldolgozó összeomlását éltem át a madárinfluenza idején. Alapvetően igazad van amúgy, csak az a gond, hogy ha eljön a pillanat amikor azt kell megenni amit előállítunk, akkor szarban leszünk, mert pl. a Mercedes kábelköteg egy igen rágós valami.
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #605 Dátum: 2018. Május 01. - 12:11:08 »

http://erdo-mezo.hu/2018/05/01/ujabb-afrikai-sertespestissel-fertozott-vaddisznot-talaltak/ 

http://erdo-mezo.hu/2018/04/25/afrikai-sertespestis-az-egererdo-megteszi-a-szukseges-intezkedeseket/

A kedvenc mondat: " Magyarországon először a Mátra térségét érte el az afrikai sertéspestis (továbbiakban ASP)... "   Woest  Rííí
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #606 Dátum: 2018. Május 01. - 22:02:38 »

Lajos!
Tudsz olyanról aminek nincs?

Szántóföldi növénytermesztés: az összes gabonaféle és olajos magvak.
Kertészet: dió, mogyoró, mandula.
Erdészet: bükk kivételével szinte bármelyik faanyag.
Állattenyésztés: méz.

Ezek olyan termékek, amikkel alkupozícióban lehetsz, Ellentétben pl. a tejjel, amit ha nem visz el időben a feldolgozó ( majdhogynem annyiért, amennyiért jónak látja) nagy pénzért küldheted ártalmatlanítani.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #607 Dátum: 2018. Május 02. - 10:09:34 »

Szántóföldi növénytermesztés: az összes gabonaféle és olajos magvak.
Kertészet: dió, mogyoró, mandula.
Erdészet: bükk kivételével szinte bármelyik faanyag.
Állattenyésztés: méz.

Ezek olyan termékek, amikkel alkupozícióban lehetsz, Ellentétben pl. a tejjel, amit ha nem visz el időben a feldolgozó ( majdhogynem annyiért, amennyiért jónak látja) nagy pénzért küldheted ártalmatlanítani.
Kedves Lajos!

Nem kötekedni akarok, csak érdeklődni szeretnék: a gabonák tárolása nem hatalmas gond szokott lenni amikor jó a termés? Tőzsdén nincs ára, a tárolási kapacitás kevés és drága, nem tud a gazda mit kezdeni vele, borítja a parlament elé. Lehet rosszul emlékszem, de mintha valami ilyesmi rémlene.

Előre is köszönöm a felvilágosítást!

Üdv,

Gergő
Naplózva
speti
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #608 Dátum: 2018. Május 06. - 15:07:37 »

Sziasztok,
Érdeklődnék, hogy volt -e már valaki az ASP miatt előírt járványügyi képzésen / vizsgán? Én szerdán megyek, de nem igazán találtam érdemi információt, nem tudom miből / mire kell készülni, ha valakinek lenne infója / tananyaga a témában, azt nagyon megköszönném.
Üdv,
peti
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #609 Dátum: 2018. Május 06. - 15:17:37 »

Sziasztok,
Érdeklődnék, hogy volt -e már valaki az ASP miatt előírt járványügyi képzésen / vizsgán? Én szerdán megyek, de nem igazán találtam érdemi információt, nem tudom miből / mire kell készülni, ha valakinek lenne infója / tananyaga a témában, azt nagyon megköszönném.
Üdv,
peti

Szerintem még senki nem tudja itt, de várjuk a beszámolót!
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
speti
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #610 Dátum: 2018. Május 06. - 15:46:11 »

Szerintem még senki nem tudja itt, de várjuk a beszámolót!

Gondoltam hátha - úgy tudom a hivatásosok már voltak, legalábbis van aki volt már. Legkésőbb szerda estig kell várni, ha addig nem érkezik válasz, akkor majd én leírom, hogy milyen is ez a móka:).
peti
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #611 Dátum: 2018. Május 07. - 17:33:43 »

Sziasztok,
Érdeklődnék, hogy volt -e már valaki az ASP miatt előírt járványügyi képzésen / vizsgán? Én szerdán megyek, de nem igazán találtam érdemi információt, nem tudom miből / mire kell készülni, ha valakinek lenne infója / tananyaga a témában, azt nagyon megköszönném.
Üdv,
peti

Szerintem a legfontosabb felkészülés hogy a tandíjat és a vizsgadíjat ne felejtsd otthon . 
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #612 Dátum: 2018. Május 07. - 18:45:31 »

Szerintem a legfontosabb felkészülés hogy a tandíjat és a vizsgadíjat ne felejtsd otthon . 

Ezzel a gondolattal nem értek egyet, mert ha most tehetünk valamit akkor ez egy komoly lehetőség a járvány védelem szempontjából.
Sajnos sem a Nébih sem az OMVK honlapján  nem találok infót a továbbképzésről. Na ez a gáz! Nem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #613 Dátum: 2018. Május 07. - 19:10:35 »

Szerintem a legfontosabb felkészülés hogy a tandíjat és a vizsgadíjat ne felejtsd otthon . 


Meg két hízott libát, esetleg féldisznót a tekintetes vizsgabizottsági elnök úrnak!
Vagy tíz éve letettem egy hűtő-klíma-szerelő szakmunkásvizsgát (250.000Ft+ liba)  Ördög a vizsgakérdések között volt belsőégésű motor működése is. Mikor rákérdeztünk miért?-Mert nem lehet egysíkú a szakember!-volt a válasz! FRÁSZT! A felnőttoktatás hatalmas üzlet és mindenki akar a tortából, olyan is aki hatökör az adott szakághoz!  Rííí
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #614 Dátum: 2018. Május 07. - 20:51:12 »

Ezzel a gondolattal nem értek egyet, mert ha most tehetünk valamit akkor ez egy komoly lehetőség a járvány védelem szempontjából.
Sajnos sem a Nébih sem az OMVK honlapján  nem találok infót a továbbképzésről. Na ez a gáz! Nem

Nem is fogsz találni!  Nekem két Állatorvos Barátom is azt mondta: "Ilyen oktatásról és vizsgáról még nem is hallott!  Egyáltalán miből kell vizsgázni?  Arról, hogy az elhullott vadat össze kell szedni, és el kell ásni?  Vagy elég ha beszedik a díjakat?"
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: