Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 252889 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #480 Dátum: 2018. Február 02. - 10:55:37 »

Az nem természeti jelenség?

Szerintem nagyon nem.

Neked mindegy, hogy éled az életedet a rendes medrében, meghalsz 80 évesen a természet rendje szerint valamilyen nyavalyában, vagy 20 évesen keresztül gázol rajtad a gyorsvonat?
80 éved alatt százezerszer gyógyultál meg, mert így vagy kitalálva. A mozdonyra nem gondolhat a természet.

A disznót is, az ASP-t is a természet találta ki. Tehát kell, hogy létezzen túlélés.



 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #481 Dátum: 2018. Február 02. - 11:18:14 »

Ez visszavisz egyik kedvenc fingreszelő témámhoz: a természetes és szintetikus anyagok. A hipszterek mindenből csak "természetes" eredetűt akarnak használni, holott ugye kevés dolog természetesebb, mint a kőolaj meg a szén, a vegyipar két nagyon fontos alapanyaga. Amennyire a polietilén természetes, annyira a meteorbecsapódás is az.

Lajos szerintem alapvetően arra gondolt, hogy a dinoszauruszok kipusztulását nem az a földi ökoszisztéma okozta, aminek a részei voltak, hanem egy azon kívülről jövő hatás, amit (bár természetesen az is része a NAGY TERMÉSZETNEK) már nevezhetünk külső behatásnak.

Ha ezt a témát tovább akarjuk ütni, nyissunk neki saját topikot, mert vége sose lesz..... és persze értelme se.......

Nem tudom, mire gondolt, mert nem vagyok gondolat olvasó.
Azt viszont láttam, amit leírt.
Arra reagáltam.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #482 Dátum: 2018. Február 02. - 13:18:13 »



A disznót is, az ASP-t is a természet találta ki. Tehát kell, hogy létezzen túlélés.



 

Reméljük hogy így van , így lesz !  Azt mondják hogy a vaddisznó 10 - 15 %  túléli az ASP-t a házisertésekben a mortalitás 100% . ( Mondjuk a házisertésnek esélye sincs a túlélésre mert fertőzés esetén minden megy a lecsóba . )
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #483 Dátum: 2018. Február 02. - 13:29:19 »

minden megy a lecsóba

Még ha oda menne!...  Rííí
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #484 Dátum: 2018. Február 02. - 22:21:47 »

Nem akarok beleköhögni más szakmákba,de én is azt tanultam,hogy még a PVC kiinduló anyaga is természetes,ha nem tévedek,még  a polimerizáció előtti közbenső anyaga is.
A szén,meg a kőolaj világunk legtermészetesebb anyaga. Mindkettő elpusztult élőlények tömegéből keletkezett,sőt még most is van kőolajképződés a 100-200 méter mélységű tengerekben. A Fekete-tenger ezért kapta a nevét.
Az élőlények kipusztulásának is vannak törvényei. 150 millió évenként kihal minden 50 kg-nál nagyobb tömegű faj. Tehát van természetes fajkihalás.
Nem kell hozzá emberi tevékenység. Az európai pleisztocén oroszlán azért halt ki,mert genetikai változatosságának jelentős részét elveszítette. Ez történhetett lokális kihalás és bizonyos területek újra birtokba vétele miatt,vagy pedig azért,mert néhány oroszláncsoport előnyre tett szert a többivel szemben és így fokozatosan kiszorította,felváltotta őket.
Ugyanígy lehetett a kardfogú és mai oroszlán váltása.
Végül a véleményem. ha sokat szórakozunk a kevés,de jó minőségű szarvasállomány elméletével,mesterségesen előidézhetjük a leírt folyamatot a szarvasnál is.( A nemesnyárnál már visszakanyarodtunk,időben kapcsoltunk.)
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14840



« Új üzenet #485 Dátum: 2018. Február 02. - 22:42:42 »

http://vadaszinfo.eu/nem-a-vaddisznok-a-legfontosabb-terjesztoi-az-asp-nek-allitja-a-okoszisztema-menedzsment-egyesulet/
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 672


« Új üzenet #486 Dátum: 2018. Február 03. - 09:41:59 »

Nem akarok beleköhögni más szakmákba,de én is azt tanultam,hogy még a PVC kiinduló anyaga is természetes,ha nem tévedek,még  a polimerizáció előtti közbenső anyaga is.

Erről beszélek! A legtöbb "műanyag" kőolaj alapú, akkor meg miért szintetikus (pl. a puskatus, lehet szénalapú műanyag ami fa volt valamikor Röhög) ?  Ha valaminek a gyártását/keletkezését elég hosszan visszaköveted, a természetből jön minden, esetleg kicsit átalakítjuk....
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #487 Dátum: 2018. Február 03. - 12:30:12 »

Erről beszélek! A legtöbb "műanyag" kőolaj alapú, akkor meg miért szintetikus?
Talán azért, mert a természetes anyagot/anyagokat már időközben szintetizálták?  Kacsint Ördög
A legutolsó jelentéktelen bolhafing is visszavezethető az ősrobbanásra, de ettől az ASP még ASP marad Vállat von
Nyilván senkinek nem esik jól egy ilyen járvány, de én a legkevésbé a vaddisznó miatt aggódok.
A disznó helyre fog állni pár év alatt, ahogyan eddig minden esetben tette.
De ha a házi vágósertés állomány között szétcsap a gonosz, az nagyon sok kis gazdálkodó végét jelentheti, ami további gazdasági és társadalmi bajság forrása lesz.
A vaddisznó állomány esetleges visszaszorulását szerintem inkább ki kellene használni az apróvad érdekében végzett fejlesztésekre.
És ahová a disznó nem való, ott nem még egyszer elkövetni azt a hibát, hogy teret engednek neki az apróvad rovására.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #488 Dátum: 2018. Február 03. - 12:49:02 »


De ha a házi vágósertés állomány között szétcsap a gonosz, az nagyon sok kis gazdálkodó végét jelentheti, ami további gazdasági és társadalmi bajság forrása lesz.
Nagyon aggódik mindenki a "kis" gazdálkodók sorsa miatt de az a helyzet, hogy a klasszikus, "pár disznós" kisgazdálkodók mára javarészt eltűntek, azok a sertésárak amik még nagyüzemben, saját termelésű takarmánynál is veszteséget hoztak, elintézték ezt a szegmenst. Ha valakinek van annyi földje, hogy meg tudná termelni a takarmányt, akkor is jobban jár, ha eladja mintha feleteti. Vásárolt takarmánnyal pedig öngyilkosság.
A vaddisznó állomány esetleges visszaszorulását szerintem inkább ki kellene használni az apróvad érdekében végzett fejlesztésekre.
És ahová a disznó nem való, ott nem még egyszer elkövetni azt a hibát, hogy teret engednek neki az apróvad rovására.
Csaba, ezeket a szavakat, ítéleteket nagyon könnyű kimondani egy vadbő, nagyvadas terület trónszékéből. De annak a vadásznak aki az apróvadas területen őzet nem lőhet csak a hivatásossal, kacsájuk nincs és az egyéni bokrászás nem megengedett, a disznó az ami egész éves vadászati lehetőséget jelent. Szerintem had döntsék el ők, mire akarnak vadászni... Bár az intenzív mezőgazdasági termelés legtöbb esetben meghozza helyettük a döntést. Az, hogy mi siratjuk azt az évi pár nagyterítékű fácán és nyúlvadászatot amin húsz éve vendégként résztvehettünk mert manapság ugyanott már az is eredmény ha fejenként az egy kakas megvan, valójában önzés...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14840



« Új üzenet #489 Dátum: 2018. Február 03. - 15:44:29 »

Egy régi Vadásztársam szokta volt mondani:   Nem a vad kevés, az ember sok! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #490 Dátum: 2018. Február 03. - 16:51:29 »

Feri!
Igazad van.
Így most biztosan nekik is jobb lesz.
A vadbő nagyvadas területen meg akkor is egy valag pénzbe került az élet, amikor
a keleti kollégák talicskával tolták a lóvét a több ezres élő nyúl export után.
Nem tudták hova tenni a pénzüket. Ide jártak hozzánk hajtásra testületileg.
Aztán két lóra ültek egy seggel, kellett nekik a disznó is, közben elvesztették az apróvadat.
Most meg siratják előre a disznót ahelyett, hogy legalább azon gondolkodnának, hogyan
fordítsák a hasznukra azt, amin változtatni úgysem tudnak.
De ha jobban belegondolok, ez nekem csak jó lesz, a szarvas és a dám ára a hússal együtt az egekbe
fog menni, élünk mint hal a vízben, és mit érdekelne engem, hogy mi történik a  Duna túlpartján....
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #491 Dátum: 2018. Február 03. - 17:25:44 »


Most meg siratják előre a disznót ahelyett, hogy legalább azon gondolkodnának, hogyan
fordítsák a hasznukra azt, amin változtatni úgysem tudnak.


Ez a lényeg  Igen.
Sosem gondoltam volna, hogy ezt valaki itt le meri írni. Igenis ez sok területen lehetőség. 

Nyilván senkinek nem esik jól egy ilyen járvány, de én a legkevésbé a vaddisznó miatt aggódok.
A disznó helyre fog állni pár év alatt, ahogyan eddig minden esetben tette.


Így van.
Mondjuk azzal a résszel én sem értek egyet hogy sok kistermelő tönkremegy, mert abban Ferinek igaza van, hogy azok már lassan nincsenek.
Viszont a tavalyi év nagyon jó volt a sertéságazatnak, annyira, hogy az a telep, amelyik 2017-ben veszteséges volt, annak sóval kellene felhinteni a helyét.  Mi szinte csak vásárolt takarmánnyal termelünk és ilyen jó évünk a lassan 25 év alatt még nem volt.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #492 Dátum: 2018. Február 03. - 17:48:03 »

Feri!
Igazad van.
Így most biztosan nekik is jobb lesz.
A vadbő nagyvadas területen meg akkor is egy valag pénzbe került az élet, amikor
a keleti kollégák talicskával tolták a lóvét a több ezres élő nyúl export után.
Nem tudták hova tenni a pénzüket. Ide jártak hozzánk hajtásra testületileg.
Aztán két lóra ültek egy seggel, kellett nekik a disznó is, közben elvesztették az apróvadat.
Most meg siratják előre a disznót ahelyett, hogy legalább azon gondolkodnának, hogyan
fordítsák a hasznukra azt, amin változtatni úgysem tudnak.
De ha jobban belegondolok, ez nekem csak jó lesz, a szarvas és a dám ára a hússal együtt az egekbe
fog menni, élünk mint hal a vízben, és mit érdekelne engem, hogy mi történik a  Duna túlpartján....
Csaba,
az, hogy hagyták az apróvadat tönkremenni, az Ő döntésük volt, nem a tied vagy az enyém. Hogy most mit fognak tenni, az is az Ő dolguk. Mi drukkolhatunk nekik vagy nyújtogathatjuk a nyelvünket csúfolódva, hogy "Úgy kellett, káposztába hús kellett!"...
Ha az élőhely lehetővé teszi, hamarabb fel fogják hozni az apróvadat mint mi a disznót.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #493 Dátum: 2018. Február 03. - 17:51:50 »

Mi szinte csak vásárolt takarmánnyal termelünk és ilyen jó évünk a lassan 25 év alatt még nem volt.
Valószínűleg jól hasznosuló állománnyal dolgoztok, jó technológiával és ésszel etettek. De furcsa lenne ha én magyaráznám neked, hogy az állattenyésztésben tíz év átlagát érdemes nézni ha az eredményességre vagyunk kíváncsiak...márpedig volt közben jópár, ami igencsak lefelé húzta az átlagot. A sertéshús áfacsökkentése nyilván adott egy lökést az ágazatnak aztán az idő megmondja, hogy ez impulzus szerű volt vagy maradandó.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #494 Dátum: 2018. Február 03. - 17:59:04 »

Valószínűleg jól hasznosuló állománnyal dolgoztok, jó technológiával és ésszel etettek. De furcsa lenne ha én magyaráznám neked, hogy az állattenyésztésben tíz év átlagát érdemes nézni ha az eredményességre vagyunk kíváncsiak...márpedig volt közben jópár, ami igencsak lefelé húzta az átlagot. A sertéshús áfacsökkentése nyilván adott egy lökést az ágazatnak aztán az idő megmondja, hogy ez impulzus szerű volt vagy maradandó.

Ebben igazad van, meg nyilván a sertésciklus hullámhegye volt a tavalyi év, az idei már most láthatóan nem lesz az.
Szörnyű, hogy ilyen egyáltalán megfordul a halandó fejében, de szerintem az ágazat jövője nem lesz rossz, mégpedig jórészt azért, mert elég sok prominens invesztált bele annyi pénzt, hogy folyamatos hátszélet kapjon a vitorla Sajnos vagy nem sajnos - inkább sajnos - itthon ezt a szempontot is figyelembe kell venni, mint piaci "szereplőt". Ha akarjátok, töröljétek, próbáltam minél polkorrektebben leírni, de ennél jobban nem sikerült.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: